Za branami pekla

Gridlock'd

Za bránami pekla

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1997, 91 min

Neprilis znama roztomilost a la Guy Ritchie, bohuzel ale s prilis nezazivnou pointou. A ten mini dovetek v titulcich mi prisel uplne zbytecnej. Kazdopadne Tim Roth je megabourak a Tupac Shakur byl taky fajn, i kdyz ve vetsine filmu hral vlastne jen sam sebe:o) Kazdopadne pri jednom zaberu, kdyz tusim cekaji v nemocnici (pro zmenu), je uzasne videt, jak je Tupac sjetej, protoze ma zornice jak talire na pizzu. A fakt neverim tomu, ze slo o reziserskej zamer:o)(20.10.2008)

Sympatický malý film se zřetelnými rysy americké nezávislé produkce o dvojce feťáků, která se rozhodne v náhlém pohnutí mysli skoncovat se svým koníčkem. Cíl je to bohulibý, ovšem cesta k odvykací kúře se odemyká klíčem zvaným průkaz zdravotní pojišťovny a tím pochopitelně dvojlístek nedisponuje. Následující anabáze s cílem dopracovat se k registraci u zdravotní pojišťovny naráží nejen na bariéru byrokratického šimla, ale i na dvojici mafiánů, která chce oba kamarády zbavit starostí navždy. Některé hlášky a situace jsou skutečně vtipné, někdy má především Tim Roth tendenci k přehrávání a ve snímku se najdou i slabší momenty. Přesto jako celek patří snímek k té lepší části americké produkce 90. let. Celkový dojem: 70 %.(7.2.2010)

Lehce komediální krimi o dvou smažkách (který na to vůbec nevypadaj) a jedný buchtě co trošku nezvládla matroš. Celý je to vo drogách, úřadech (ale ty se jim povedly) a zapalování cigár kdykoli a kdekoli, aby se po dvou tazích zahodily. Tim Roth zapomněl svůj akcent, Thandie Newton byla většinu filmu v komatu a Tupaca snesu ve filmu spíš, než v muzice. Celkově se to dá považovat za průměrnej počin.(12.9.2010)

Film o dvou feťácích, kteří se po kritickém prozření snaží skoncovat fetem, ale nedaří se jim to. Tim Roth předvádí opět naprosto jiný výkon, než kdy jindy, a zase skvěle. Pohodová odlehčená komedie s prvky dramatu vtáhne mezi spodinu a její trable navazovat kontakty s lidmi. Ten konec - výborný. Já myslím, že celkem dobré. 75% = 3/5(12.2.2011)

Super černohumorná komedie, Tim Roth naprosto dokonalý, a i ten Tupac, na to, že je to rapper, je dobrej. Nezapomenutelný jsou scény chytání taxíku, na pohotovosti (ta první) a slepec na ministerstvu sociálních věcí. Trochu škoda konce, ale zase vyzvedávám muziku hlavní trojice (až na ten závěrečnej rap).(22.3.2011)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 227krát, což je 2,49krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Poslední film rapera Tupaca Shakura. (TheMaker)