Za branami pekla

Gridlock'd

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1997, 91 min

• Maq

Tedy, to musím uznat, tohle není jeden z těch filmů, kdy se divákovi navaluje trapností nad ochotnicky provedeným debilním scénářem. Je to takový neuvalený, skoro zdrženlivě napsaný a dobře zahraný příběh o lidech, kteří jsou po pás ve sračkách a chtěli by v nich být jen po kolena. --- Záludné je ale poselství filmu. Předpokládám, že nás to mělo přimět k zamyšlení, jak je to pro člověka ze spodiny společnosti těžké, když se snaží být dobrým. Totiž, v tom je právě ta záludnost: stačí (chtít) přestat fetovat a člověk je rázem dobrý? Oceňuji, že scénárista dovolil v příběhu ústy jednoho úředníka vyjádřit také postoj druhé strany. Asi takto: Jste šmejdi a neumíte nic než šukat, rapovat a fetovat. A když si na Nový rok umanete, že z té trojice vypustíte fetování, tak my ostatní se máme přerazit nadšením? --- Kdybyste se zeptali mě, tak vám povím, že jen za schopnost rychle brnkat na basu a sípat do mikrofonu cool kecy bych nikomu do klobouku čtvrťák nehodil. Abych k někomu cítil respekt, je tohle pořád ještě strašně málo.(15.2.2011)

----- "Týpci jako ty věří v dobro a že vždycky všechno dobře dopadne. Ale v tomhle světě NIKDY NIC dobře nedopadne." ----- Neobyčejně atmosférická - a navzdory černému humoru mírně rozverná a jednoznačně osvěžující záležitost. Feťácký bludný kruh, který vás (kromě jiných, veskrze přínosných dějových odboček) detailně seznámí se záchranným a podpůrným systémem země neomezených možností ... sice bez servítků, zato s vyzývavým sarkasmem - a s neskrývaným zadostiučiněním. Věrným průvodcem vám pak bude zdánlivě nesourodá, leč ve skutečnosti téměř siamská dvojice představovaná legendárním raperem Tupacem Shakurem (budiž mu země lehká) a excelentním Timem Rothtem ... dvojice, která se nehodlá jen tak vzdát.(5.11.2014)

Čiernohumorná komédia o tom jak ťažké je sa prihlásiť na detox, keď máte po dlhých rokoch poctivého drogovania jasnú chvíľku. Musíte behať od jedného úradu druhému jak divý. Niečo ako u nás, keď sa snažíte vybaviť čokoľvek. Akurát u nás po vás nikto nestrieľa. Zatiaľ. Česi už v tomto ohľade USA dobehli, hehe. Ústredná dvojka je sympatická a vtipná. Jednotlivé epizódky sú tiež fajn. Ale napriek krátkej stopáži filmu občas dochádza tempo a scenár mohol byť vynaliezavejší a ešte bláznivejší. Ako pohodová jednohubka o netradičnej téme to ale funguje celkom dobre a Tupaca je fakt škoda. 6/10.(9.1.2020)

Žádné nervy drásající drama nebo švanda při které by se divák popadal za břicho a přesto je "Gridlock´d" snímek, který stojí bez diskuze za vidění. Jednak pro zajímavý - chvílemi mrazivý, chvílemi značně ironický - pohled na americké zdravotnictví a sociální systém plný byrokracie, jednak má film osobitou velkoměstskou atmosféru, řadu zábavných momentů a více než dobrých hereckých výkonů.(18.12.2008)

Lehce komediální krimi o dvou smažkách (který na to vůbec nevypadaj) a jedný buchtě co trošku nezvládla matroš. Celý je to vo drogách, úřadech (ale ty se jim povedly) a zapalování cigár kdykoli a kdekoli, aby se po dvou tazích zahodily. Tim Roth zapomněl svůj akcent, Thandie Newton byla většinu filmu v komatu a Tupaca snesu ve filmu spíš, než v muzice. Celkově se to dá považovat za průměrnej počin.(12.9.2010)

• - Poslední film rapera Tupaca Shakura. (TheMaker)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 227krát, což je 2,49krát za 1 minutu. (Dixxx)