Za branami pekla

Gridlock'd

Za bránami pekla

Komedie / Krimi / Drama

USA, 1997, 91 min

Název GRIDLOCK'd přesně vystihuje obsah filmu, bohužel kolikrát i jeho feel. Má pár skvělejch myšlenek a vynikajících scén, zoufalost celý situace film podtrhne dobře, ale dialogově je to neslané, vtipem nemastné a celé se to tak nějak potácí odnikud nikam. Dysfunkční dvojka Roth/Pac není od základu špatná, ale chybí jim nezapomenutelný momenty, filosofický rozpravy nebo hlubší sonda do duše. Snímek dobrej, ale ne úplně tam, kde možná chtěl bejt, a samozřejmě je to škoda.(28.2.2013)

Jedna s tých lepších komédií o feťákoch. kamarátka dvoch drogovo závislých (Tupac Shakur a Tim Roth) sa zničí na silvestrovskej zábave. Po nie príliš ružových udalostiach sa dvaja kamoši rozhodnú skoncovať s drogami a dobrovoľne sa prihlásia na odvykaciu kúru. A tam sa to začne... chlapci si neuvedomili že to zahŕňa veľa papierovačiek a tak chodia po úradoch sem a tam zúfalí s nevedomosti strácajú zdravý rozum a nervy. Veľmi trefne a výstižne ukázaná pravá tvár úradov a podobných administratívnych inštitúcií.(14.7.2013)

• Maq

Tedy, to musím uznat, tohle není jeden z těch filmů, kdy se divákovi navaluje trapností nad ochotnicky provedeným debilním scénářem. Je to takový neuvalený, skoro zdrženlivě napsaný a dobře zahraný příběh o lidech, kteří jsou po pás ve sračkách a chtěli by v nich být jen po kolena. --- Záludné je ale poselství filmu. Předpokládám, že nás to mělo přimět k zamyšlení, jak je to pro člověka ze spodiny společnosti těžké, když se snaží být dobrým. Totiž, v tom je právě ta záludnost: stačí (chtít) přestat fetovat a člověk je rázem dobrý? Oceňuji, že scénárista dovolil v příběhu ústy jednoho úředníka vyjádřit také postoj druhé strany. Asi takto: Jste šmejdi a neumíte nic než šukat, rapovat a fetovat. A když si na Nový rok umanete, že z té trojice vypustíte fetování, tak my ostatní se máme přerazit nadšením? --- Kdybyste se zeptali mě, tak vám povím, že jen za schopnost rychle brnkat na basu a sípat do mikrofonu cool kecy bych nikomu do klobouku čtvrťák nehodil. Abych k někomu cítil respekt, je tohle pořád ještě strašně málo.(15.2.2011)

----- "Týpci jako ty věří v dobro a že vždycky všechno dobře dopadne. Ale v tomhle světě NIKDY NIC dobře nedopadne." ----- Neobyčejně atmosférická - a navzdory černému humoru mírně rozverná a jednoznačně osvěžující záležitost. Feťácký bludný kruh, který vás (kromě jiných, veskrze přínosných dějových odboček) detailně seznámí se záchranným a podpůrným systémem země neomezených možností ... sice bez servítků, zato s vyzývavým sarkasmem - a s neskrývaným zadostiučiněním. Věrným průvodcem vám pak bude zdánlivě nesourodá, leč ve skutečnosti téměř siamská dvojice představovaná legendárním raperem Tupacem Shakurem (budiž mu země lehká) a excelentním Timem Rothtem ... dvojice, která se nehodlá jen tak vzdát.(5.11.2014)

Film o dvou feťácích, kteří se po kritickém prozření snaží skoncovat fetem, ale nedaří se jim to. Tim Roth předvádí opět naprosto jiný výkon, než kdy jindy, a zase skvěle. Pohodová odlehčená komedie s prvky dramatu vtáhne mezi spodinu a její trable navazovat kontakty s lidmi. Ten konec - výborný. Já myslím, že celkem dobré. 75% = 3/5(12.2.2011)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 227krát, což je 2,49krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Poslední film rapera Tupaca Shakura. (TheMaker)