101 dalmatinů

101 dalmatíncov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 103 min

• L_O_U_S

Na tu dobu nikdy nezapomenu. Dalmatini na tričkách. Dalmatini na plakátech. Dalmatini i na dně konzervy trenčanských párků. Dalmatini a Spice Girls. Kdo měl doma živého dalmatina, byl největší borec. Nakonec mě i jeden dalmatin kousl. Dětem se tenhle film určitě bude líbit, ale já už vyrostl. (403.)(19.10.2008)

:) když si dnes po těch letech vzpomenu jak jsme na to s rodiči šli do kina a stála se 100 metrová fronta a my se těsně před pokladnou dozvěděli, že je vyprodáno měl jsem jakožto 6 letý capart v očích slzy, ale dnes když tak zavzpomínám dostává se mi do tváře úsměv...a zamyšlení..."Sakra, jak jsem se na to jen mohl těšit?!"...možná to je tím, že prostě tenhle film plní svůj účel...zapůsobuje na malé publikum...takže nostalgické 3* Dávám 50%(7.1.2007)

Já mám pro tenhle film slabost, i když kvalitativně by si to asi zasloužilo nižší hodnocení. Tenhle snímek byl důvod, proč jsme cca rok na to pořídili jednoho malýho flekáče, takže při každým sledování mám nostalgický vzpomínky. Byla to jedna zásadní etapa, která se nedá smazat, takže tady prostě musím.(29.12.2017)

• kratina

A helemese: 101. mnou přidaný komentář do databáze! Náhodička :-)) Tudíž se omlouvám všem seriózním čtenářům našeho bulvárního kratinovského plátku za následující nevážný komentář: „Na čem pracujete, Antone Pavloviči?“ - „Píšu Dva dalmatiny.“ - „A není to málo...?“ A teď zase váže: tenhle film onomu slavnému animáku z r.1961 stejně nesahá ani po skvrnité kotníky.(13.1.2014)

Film 101 dalmatinů je film o 101 dalmatinech se 101 dalmatiny. Dochází vám to? Prostě další Disneyovka, tentokrát s puntíkovanými psi, tupou dvojkou Laurie - Williams a s geniální Glenn Close (ďábelská Cruella De Vil). Pro tento nenáročný humor se psi, mi sedí jedno slovo. Průměr, 3 hvězdy. Nenadchne, ale ani neurazí.(19.12.2010)

• - Auto, které Cruella DeVil vlastní, je Panther DeVille. (Teres)

• - Herci měli natřenou kůži šťávou z masa, aby přiměli psy je olizovat. Např. tvůrci natřeli Jeffu Danielsovi tváře syrovým párkem, aby ho štěňata začaly ve vhodné chvíli olizovat. (HappySmile)

• - Na film bylo použito 217 dalmatinů. (Teres)