poster

101 dalmatinů

 • USA

  101 Dalmatians

 • Slovensko

  101 dalmatíncov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mimesis
  ***

  Glenn Close coby Cruelly De Vil byla geniální záporák... To člověk prostě musí milovat a nesnášet zároveň - i s tou její obsesí pro kožešiny :) Někdy je ten film trochu moc ujetý či švihlý, ale to se dá trochu odpustit, když vezmeme v potaz, že je to pro děti. Hugh Laurie potěšil. Potěšilo i několik živých mývalů (a zároveň nepotěšili ti, co živí nebyli). Plus mínus průměrná rodinná komedie..(4.12.2014)

 • POMO
  ***

  Remeselne solídne nakrútené, ale obsahovo tak strašne otrepané a predvídateľné, že som skoro zomrel nudou. Takýchto filmov tu už boli stovky a tento medzi nimi vôbec ničím nevyniká. Dobrá zábava jedine pre tých, ktorí chodia do kina raz za desať rokov alebo samozrejme pre malé decká, ktorým stačí k spokojnosti už len pohľad na roztomilého hafana a séria naivných detských ftípkov.(13.4.2002)

 • kratina
  *

  A helemese: 101. mnou přidaný komentář do databáze! Náhodička :-)) Tudíž se omlouvám všem seriózním čtenářům našeho bulvárního kratinovského plátku za následující nevážný komentář: „Na čem pracujete, Antone Pavloviči?“ - „Píšu Dva dalmatiny.“ - „A není to málo...?“ A teď zase váže: tenhle film onomu slavnému animáku z r.1961 stejně nesahá ani po skvrnité kotníky.(13.1.2014)

 • Merkin
  ****

  Musím ocenit práci se zvířaty. Naučit všechny němé tváře kouskům, které předvedly před kamerou tohoto snímku, byl doslova nadlidský výkon, proto nemohu zařadit 101 dalmatinů do průměrných filmů. Skrývá se za ním velký kus práce, navíc postava ďábelské Cruely De Vil je opravdu působivá a nadmíru originální ve srovnání s ostatními ,,záporáky" a dr. House s panem Weasleyem alias patomatovské duo zločinných týpků je i po letech vychytané, vtipné a ,,profesionální". Jednoduchý příběh zkrátka, je-li zabalen do vystailovaného pláště, se jentak neokouká:)(25.12.2011)

 • helrohir
  ***

  V detstve som mal tento film veľmi rád, pretože okrem zaujímavého a miestami zábavného deja, som vždy pociťoval voči psom ako zvieratám osobité sympatie. Lenže keď som tento film nedávno znova videl, až také nadšenie ako v detstve som logicky nepociťoval, skôr naopak. Ale aj za nutnej dávky nostalgie nechám aspoň tri hviezdy.(16.9.2014)

 • - Glenn Close zpočátku odmítla roli Cruelly kvůli problémům s rozvrhem, protože tou dobou zrovna hrála v divadle muzikál "Sunset Blvd.". Producenti následně nabídli roli Sigourney Weaver, která ale také odmítla. Tou dobou ale Close skončila své účinkování na Broadwayi, a když se jí producenti zeptali podruhé, nabídku přijala. (HappySmile)

 • - Dalmatin je plemeno zařazené do FCI sk honiči a barváři. Dříve doprovázel kočáry býval označován jako "kočárový pes". Průměrně se dalmatini dožívají 10-13 let. Štěňata se rodí bílá. Rasa má všestranné využití, zahrnující sport, lovecký výcvik, agility, dog dancing nebo se uplatní jako canisterapeutický pes. (valinka)

 • - Film vyvolal obrovskou dalmatinománii a spousta dětí si po zhlédnutí snímku tohoto psa pořídila. Ovšem po pár měsících se velmi zvýšil počet opuštěných a vyhozených dalmatinů. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace