poster

101 dalmatinů

 • USA

  101 Dalmatians

 • Slovensko

  101 dalmatíncov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • L_O_U_S
  **

  Na tu dobu nikdy nezapomenu. Dalmatini na tričkách. Dalmatini na plakátech. Dalmatini i na dně konzervy trenčanských párků. Dalmatini a Spice Girls. Kdo měl doma živého dalmatina, byl největší borec. Nakonec mě i jeden dalmatin kousl. Dětem se tenhle film určitě bude líbit, ale já už vyrostl. (403.)(19.10.2008)

 • WolfR
  ***

  Film 101 dalmatinů je film o 101 dalmatinech se 101 dalmatiny. Dochází vám to? Prostě další Disneyovka, tentokrát s puntíkovanými psi, tupou dvojkou Laurie - Williams a s geniální Glenn Close (ďábelská Cruella De Vil). Pro tento nenáročný humor se psi, mi sedí jedno slovo. Průměr, 3 hvězdy. Nenadchne, ale ani neurazí.(19.12.2010)

 • helrohir
  ***

  V detstve som mal tento film veľmi rád, pretože okrem zaujímavého a miestami zábavného deja, som vždy pociťoval voči psom ako zvieratám osobité sympatie. Lenže keď som tento film nedávno znova videl, až také nadšenie ako v detstve som logicky nepociťoval, skôr naopak. Ale aj za nutnej dávky nostalgie nechám aspoň tri hviezdy.(16.9.2014)

 • Daae
  ****

  Je těžké se divit mé lásce k psům, když si uvědomíte, že jako malé mi pouštěli dalmatiny, Beethovena, Neuvěřitelnou cestu anebo Lady & Tramp. I nadále v tomto filmu vidím dobrý nápad, dobré herce, některé dobře vypointované scénky a celkově krásnou pohádku. Glenn Close se určitě zastávám, protože její Cruella je perfektní, a taky dvojky Laurieho a Williamse (aneb jak by to vypadalo, kdyby se House a pan Wesley dali na zločin). 101 dalmatinů je super film pro děti a milovníky psů. Rozhodně doporučuji původní znění - ty jejich britské přízvuky a nadávky jsou tak kouzelné!(10.9.2006)

 • Mimesis
  ***

  Glenn Close coby Cruelly De Vil byla geniální záporák... To člověk prostě musí milovat a nesnášet zároveň - i s tou její obsesí pro kožešiny :) Někdy je ten film trochu moc ujetý či švihlý, ale to se dá trochu odpustit, když vezmeme v potaz, že je to pro děti. Hugh Laurie potěšil. Potěšilo i několik živých mývalů (a zároveň nepotěšili ti, co živí nebyli). Plus mínus průměrná rodinná komedie..(4.12.2014)

 • - Ponga hráli 4 psi, Perditu 3. Kipper měl 3 psí herce a ovčák Fogey 2. (HappySmile)

 • - Glenn Close zpočátku odmítla roli Cruelly kvůli problémům s rozvrhem, protože tou dobou zrovna hrála v divadle muzikál "Sunset Blvd.". Producenti následně nabídli roli Sigourney Weaver, která ale také odmítla. Tou dobou ale Close skončila své účinkování na Broadwayi, a když se jí producenti zeptali podruhé, nabídku přijala. (HappySmile)

 • - Herci měli natřenou kůži šťávou z masa, aby přiměli psy je olizovat. Např. tvůrci natřeli Jeffu Danielsovi tváře syrovým párkem, aby ho štěňata začaly ve vhodné chvíli olizovat. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace