101 dalmatinů

• USA 101 Dalmatians (více)

Majitelka módního ateliéru je nadšena návrhem mladé návrhářky Anity, která se nechala inspirovat svým psím miláčkem, dalmatinkou Perdy. Když se však od ní dozví, že dalmatini mají jemnou srst pouze jako štěňata, pustí se do realizace ďábelského plánu. V rozpadlém klášteře na venkově začne shromažďovat skoupená či jejími poskoky Horácem a Kašparem uloupená štěňata dalmatinů. Mezitím se Anita díky své dalmatince seznámí s osamělým tvůrcem počítačových her Rogerem, který má dalmatina Ponga a problém s milionářem, pro něhož vytváří počítačovou hru. Stále ještě nedostal zaplaceno, protože nedokázal vytvořit patřičně povedeného padoucha. Netrvá dlouho a koná se svatba, a pak trvá jen o něco málo déle, než manželé Anita a Roger mohou svým mazlíčkům Pongovi a Perdě blahopřát k přírůstku do rodiny v podobě patnácti malých dalmatinů. Dlouho se však neradují, protože Cruella už má na ně políčeno. Její poskoci všechna štěňátka uloupí a dopraví do skrýše, kde už se bezcitný jirchář chystá stáhnout kůži z 99 malých dalmatinů. Tomu je samozřejmě třeba zabránit a postarají se o to zvířata, která se spojí a řádně vytrestají nejen Kašpara s Horácem a jirchářem, ale také samotnou Cruellu. (TV Nova)

Likan7

Ani hraná verze není lepší. Už originál byl prázdný a nejspíš nejslabší disneyovka z těch klasických pohádek. A hraných 101 dalmatinů nemá oproti animované verzi nic navíc. Tady navíc psi nemluví, většinu tedy sledujeme jen psí štěkot, a když nezabere cvičitel, nastoupí špatné CGI. Nehledě na fakt, že za celou dobu bylo ve filmu tak maximálně 20 štěňat, žádných 99. Glen Close je fajnová Cruella, tehdy neznámý Hugh Laurie potěší, ale jinak bída. ()

Rodin

Šlaka, a já na tom byl v kině, se svými dětmi, které byly "v tom správném věku". Tříletou dceru to ještě nebavilo, devítiletého syna to už nebavilo, a ten sedmiletý v půlce prohlásil, že má hlad a kdy půjdeme domů. Statečně jsme to dokoukali a já s nejstarším jsme fandili Cruelle. ()

Hexa

Oblíbenej film, když sem byla malá. A navíc je ve filmu i moje jmenovkyně, to se moc často nestává :) takže bodík navíc ()

Iddea

Já nemůžu jinak. Tohle je prostě nostalgie :o)) Dalmatiny jsem neviděla dobrých 10 let, ale jako dítě jsem je milovala a viděla je opravdu hoooodněkrát. Takže jim ty hvězdičky nemůžu upřít :o)) ()

Ogrb

Kravina, navíc strašně nesnáším tu příšernou pizdu, která hraje Kruelku, takže kravina na druhou. 3/10 ()

kyLuke

Kreslené zfilmování bylo o dost lepší.Tento film má pouze celkem kvalitní herecké výkony jinak nic.A druhý díl se kvalitě vyrovná tomuto filmu..... Zlatý glóbus 1 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) : Herečka HR - Glenn Close . ()

AriAries

Před lety jsme na tom byli s rodinou v kině a od té doby jsem to viděl ještě asi dvakrát, ale pokaždé ještě v dětském věku. . Zachoval jsem si tak větší porci dětských dojmů a dodnes si je nepokazil těmi dospěláckými. Pamatuji si věrohodnou Cruelu v podání Glenn Close, jejíž krutost ke zvířatům mě jako milovníka zvířat vytáčela a nebýt za sklem obrazovky, skočil bych po ní a vyřídil to sám ;-) K tomu sympatický páreček Jeff Daniels a Joely Richardson se spoustou těch roztomilých štěňátek a dva přitroublí lovci štěňat ze kterých jsem po letech v Gregory Hausovi poznal Hugh Laurieho, který tak v naprosto kontrastní roli ukázal svou nejen hereckou všestrannost. ()

Knor

Pohodovej rodinej film. Je to nenáročný a nenudí to. Nejlepší na celým filmu je samozřejmě Glenn Close jako Cruella, ona je naprosto ďábelská a tahle role ji dokonale sedla. ()

departed

Fascinující kolik si toho malej tupej mozeček pamatuje z dětství. Jediný, co mi vypadlo z paměti bylo konstantní štěkání po celou dobu filmu, na který jsem alergickej a taky fakt, že se tady tvůrci inspirovali i filmy jako Home Alone třeba, se všemi těmi pastičkami a tak. ()

Pai-Mei

Je to milé, ale nemôžem hodnotiť film na základe sympatií k dalmatíncom. Samotný film totiž nepredstavuje žiadne "dielo" a ide ozaj len o ľahkú komédiu pre úzky okruh majiteľov dalmatíncov. ()

helrohir

V detstve som mal tento film veľmi rád, pretože okrem zaujímavého a miestami zábavného deja, som vždy pociťoval voči psom ako zvieratám osobité sympatie. Lenže keď som tento film nedávno znova videl, až také nadšenie ako v detstve som logicky nepociťoval, skôr naopak. Ale aj za nutnej dávky nostalgie nechám aspoň tri hviezdy. ()

Guran

Znovu je tu film, který od malička zbožňuji. Neuvěřitelný výkon Glenn Close vás uchvátí, dva padouši v podání Hugha Laurieho a Marka Williamse vás nepřestanou bavit, stejně jako "happy end" všech třech záporáků. Rozhodně se člověk každé generace pobaví. ()

Pertinacia

Mnohem slabší než původní animovaný film. 95 % kouzla originálu je pryč a místo něj tu máme nekonečné záběry na zmateně pobíhající zvířata a spoustu prvoplánového humoru à la Sám doma. Roger a Anita jsou strašně nesympatičtí. Jediná Cruella se vyrovná své animované předloze, ale má tu pohříchu málo prostoru, takže ani ona hodnocení příliš nevytáhne. ()

Via

Pohodový film na relax, ale že bych ho musela vidět víckrát, to nemohu říct... Zajímavé vidět Hugh Laurieho hrát něco jiného... ()

zyew

Normálně bych dal dvě * , ale Cruela mě přesvědčila, jak stylová a dekadentní je... takže nakonec *** ()

pepad3

Jako dítě jsem to hodně hltal. Hlavně těch spoustu pejsánků a vždycky sem nesnášel tu zlobivou Cruelu :). Dneska už bych se na to asi díval jinak... ()