Arachnofobie

Arachnophobia

Arachnofóbia

Komedie / Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1990, 103 min

Roztomilá Brachypelma mnoho lidí nevyděsí, ale hudba a šikovné detailní záběry, to už funguje na jedničku. Tenhle film budu mít vždycky rád. Navíc, John Goodman je tu naprosto k sežrání - a Saic v dabingu ještě víc. Máš recht, jsem zlej! 70% PS: Za pozornost stojí i krásná píseň Jimmyho Buffetta během závěrečných titulků.(29.9.2010)

Tak i přesto, že pavouky opravdu nemusím, se mi tento horor líbil. Pamatuji si, jak jsem viděl tento film poprvé. Doslova jsem seděl zařezaný v sedačce a s vykulenýma očima čekal jak to dopadne. Prostě skvělá hororová atmosféra. Opravdu povedené. Kvůli trochu slabším výkonům herců a pár scénám však dávám "pouhé" 3*. 65%.(24.7.2012)

Totální srdcovka a bezesporu výborný film, který umně kombinuje strach z osminohých stvoření (jenž má ve větší či menší míře v hlavě zakódován většina z nás) s příjemným humorem na odlehčení. Přeci jen je škoda, že ve finále se jedná spíše o pohodovku nežli napínavý horor, ale pořád je to zatraceně dobře natočené, vynalézavé a až na pár drobností veskrze uvěřitelné, nedělající z diváka blbce. Plus super casting a hudba. Po Čelistech zřejmě nejlepší snímek, v němž se zvířátka převlékla za nelítostné zabijáky, Spielberg na to má čuch. 80%(8.4.2019)

Chorobným strachem z pavouků netrpím. Spíše se leknu, když na nějakého natrefím. Ale taky nemůžu říct, že bych tato zákeřná zvířátka zrovna milovala. Tady se můžeme krásně přesvědčit, co způsobí jeden dobře schovaný pavouk, dovežený z džungle. A nedej bože, kdyby se ty potvory žačaly ještě množit. Jeff Daniels mě velmi mile překvapil. Dobře jsem se bavila.(16.7.2009)

Z "lásky" k pavoukům... Nejradši bych všechny ty osminohý svině narval do kosmický lodi a poslal přímo do slunce... Já vim, že by nás tu pak rozkouseli hmyzáci, ale to je fuk... Nesnášim ty podlý chlupatý šmejdy a vcelku si umím užívat, když někoho děsej ještě víc než mě. Pro filmy s pavoukama tak mám jasnou slabost - což jednoznačně dokazuje moje hodnocení tohohle béčka.(21.10.2011)

• - Natáčení probíhalo v národním parku Canaima ve Venezuele a v americkém státě Kalifornie ve městech Pasadena, Los Angeles a Cambria. Město Canaima, které se ve filmu objevuje, je fiktivní. (Terva)

• - Když začnou pavouci utíkat přes televizi, zrovna v ní běží seriál Rodinná pouta. (HappySmile)

• - Mnoho herců odmítlo účast na filmu ve chvíli, kdy zjistili, že budou pavouci živí. (Hans.)