poster

Podvodníci (TV film)

 • Česko

  Tajné spiknutí

 • USA

  Cheaters

Drama

USA, 2000, 108 min

 • Dudek
  ***

  No musím si přiznat, že mě tenhle film opravdu hodně překvapil. Trochu to připomíná taškařici Bláznivá škola Harta Bochnera, jen ten přístup k látce je trochu jiný. Příběh o partě dospívajících, která se dopustí podvodu při prestižní soutěži a musí se s tím sami vyrovnat je zajímavý především svou výpovědní hodnotou. Nikdo tam netvrdí, že je podvádění špatná věc, právě naopak, v samotném závěru se dozvíme, že někteří lidé, kteří toho hodně dokázali by tam kde jsou nebyli bez používání taháků. Neříkám, že jsou Podvodníci nijak oslnivým filmem, ale myslím si, že jako obyčejný televizní snímek se řadí mezi ty lepší. Možná že na začátku je citelné nějaké to váhání, ale samotný závěr stojí opravdu za to, především výslechy - i když jsem je viděl mnohokrát -, dotírání novinářů a postupně se měnící názor obyvatel čtvrti odkud naši hrdinové pocházeji. Pokud tedy mohu nakonec přidat svůj názor k tématu, nemyslím si, že je na podvádění něco špatného :) 60%(31.5.2006)

 • StarsFan
  ***

  Může být učitel, který svým žákům umožnil podvádět v prestižní středoškolské soutěži, nejchytřejším, nejvstřícnějším a svému povolání nejoddanějším vyučujícím, jakého jeho svěřenci do té doby poznali? Americká média, která v 90. letech vykreslila Dr. Pleckiho jako oportunistu narušujícího mravní vývoj mládeže, řekla jednoznačné ne, film se přiklání k odpovědi ano. Snaha o neodsuzující, nekázající pojetí totiž v tomto případě blíží až snaze vykreslit podvodníky z Steinmetz High jako ty dobré, kdežto pravidla dodržující studenty z Whitney Young jako ty zlé. I tak se ale HBO znovu podařilo natočit (na televizní produkci vysoce) působivý film s několika zajímavými myšlenkami.(19.8.2013)

 • Lacike
  ***

  Prva polovica filmu je dost velka nuda pokial ste citali obsah, lebo nic nove sa tam nestane a pôsobi to len ako nudny sled faktov bez toho, aby vas zaujali postavy. Vlastne sa ani blizsie s postavami poriadne nezoznamime. Druha polovica, ked uz sa zacne vysetrovat je ovela zaujimavejsie, kedze som bol zvedavy kto to nakoniec nevydrzi a ako sa zachova vedenie skoly, ucitel a aj jednotliví studenti. Vysledkom je priemerny film na jedno pozretie a jedine ponaucenie, ktore si z filmu odnasam je to, ze ked uz podvadzate, tak si dajte pozor, aby ste nemali ziadnych svedkov. Lebo jediny spôsob ako traja ludia udrzia tajomstvo je ten, ked dvaja z nich uz neziju. Sväta pravda. 5/10.(15.10.2016)

 • 5150
  ****

  Zajímavý námět pro film, ale co oceňuji daleko víc je způsob zpracování. Tvůrci se nesnaží moralizovat, což je velké plus, naopak natočili svižný snímek, který má několik silných momentů. Ten nej byl - když družsvo přebíralo ceny pro vítěze za doprovodu té známé písně z rockyho. Líbilo se mi to a nominaci na Emmy se nedivím.(14.8.2006)

 • dr.horrible
  ****

  Páči sa mi tá morálna pokleslosť. Oni sú si vedomí toho že nato nemajú a tiež chcú svojich 15 minút slávy. Blbečkovia čo vyhrávajú, bývajú blbečkovia a radosť im to natreť. Naopak, ústredná skupina "podvodníkov", sú až na výnimku (udavača), kladné postavy. Tendenčné? Jak sa to vezme. Že by mohlo byť dôvodom niečo "väčšie" (nerovné podmienky), je naznačené zhruba dvoma vetami + scénkou s kopírkou; primárne ide asi len o malichernosť. A ja sa neviem rozhodnúť, čo si o tom myslím. Musím si usporiadať myšlienky. 75%, Za pozretie to (možno práve preto) stojí ..(23.3.2014)

 • - John Stockwell soutěžil o cenu Emmy v kategorii nejlepší scénář pro minisérii. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Torontu a Chicagu. (Terva)

 • - Eric A. Sears soutěžil o cenu American Cinema Editor v kategorii nejlepší filmová edice pro nekomerční televizi. (Terva)