Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Muzikál Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové, v roli Johanky z Arku - Lucie Bílá. Na motivy legendy o francouzské národní hrdince vznikl světoznámý muzikál Johanka z Arku. Stal se největší událostí pražské muzikálové scény roku 2000. Čeká Vás originální soudobá hudba, využívající středověké postupy, inspirovaná poetickým libretem. Od roku 2000 do roku 2003 bylo v divadle Ta Fantastika v Praze odehráno přes 800 představení, které shlédlo více jak 350.000 diváků. Lucie Bílá byla za roli Joahnky z Arku oceněna prestižní cenou české herecké a divadelní asociace Thálie za rok 2001... Johanka z Arku, zvaná též Panna Orleánská, se narodila roku 1412 ve vesnici Domrémy, v Lotrinsku ve Francii. Její rodná víska se nacházela v době našeho příběhu v severní polovině Francie, okupované v té době vojsky anglického krále Jindřicha VI. Zde, mezi svými ovečkami, vyrůstala v bohabojnou dívku, která od svých 14-ti let slýchávala hlasy a za sluncem prozářených dní se jí zjevovali andělé a světci. Boží milostí se z prostinké venkovské dívenky stala sjednotitelka Francie francouzská národní hrdinka blahoslavená Johanka z Arku. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Ellesime 

všechny recenze uživatele

Úžasný muzikál, skvělé texty a hudba. Viděla jsem ho v novém zpracování Divadla Kalich a byl to skvělý zážitek. Scéna, herci-zpěváci, tanečníci, zpracování, pojetí, všechno perfektní. A i když jsem myslela, že bez Bílé to nebude ono, tak proti Licii Šoralové nemůžu říct jediné špatné slovo, právě naopak. A za výkon Kamila Střihavky klobouk dolů. Třičtvrtě představení jsem měla husí kůži, prostě nemůžu dát míň jak 5*. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Ondřej Soukup (hudba), Gabriela Osvaldová (texty) a Jiří Hubač (libreto) Vzhľadom k tomu, že som nemal to šťastie vidieť pôvodné naštudovanie, ale len obnovenú verziu (2011) skoro po 10 rokoch od premiéri, je zrejmé, že dielo prešlo prirodzenou degradáciou kvality: absencia pôvodnej réžie, niektorých predstaviteľov, a záskoky naštudované z dvd. To všetko má dopad na celok a spôsobuje "len" priemerný zážitok pri diele, ktoré malo úžasnú povesť ako medzi divákmi, tak aj medzi kritikmi. Silne cirkevná atmosféra s gýčovitými kostýmami mi úplne nesadla, taktiež som mal problém s kulisami. Ale to je už len vec vkusu. Zvuk bol v pohode - v Kalichu to vždy závysí od toho, ktorí z dvoch pánov zvukárov za pultom stojí :) Na Robinovi Hoodovi to naopak bolo katastrofálne prepálené, na úkor zrdavia... | Videno v Kalichu, 11.2.2012, Praha | ()

Reklama

kocik1 

všechny recenze uživatele

Muzikál jsem svého času viděla v lepším obsazení (Kolář nesahá pěvecky a vlastně i vzhledově Střihavkovi ani po kotníky, i když výškou je to nejspíš obráceně) na divadle a líbil se mi, i když, co si pamatuji, už tehdy mě překvapila scéna dokreslená promítacím plátnem. V televizním záznamu toto bohužel vynikne ještě víc, stejně jako jevištní výprava a choreografie, která vypadá velmi uboze a v kontextu s tím tak na obrazovce vyznívá i celý muzikál. Sledovat tohle představení má tedy význam maximálně pro fanoušky některého z interpretů nebo ty, kdo si chtějí připomenout viděné představení. Jinak je to, obávám se, jenom ztráta času. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pokud ideální spolupráce Soukup - Osvaldová - Bílá, tak Johanka z Arku. Jejich muzikál z Ta Fantastiky je sice chudý výpravou a jeho scénografie je opravdu podivná, nicméně k poslechu je to muzikál vpravdě ideální. Známý příběh svaté Jany předkládá protkaný zajímavými emocemi. Jako celek je zážitek příjemně vyvážený, a co je hodně příjemné, některé písně se staly hity i samostatně. Není divu, že se nechala zlákat i Iveta Bartošová. ()

TomStall 

všechny recenze uživatele

Určitě jeden z nejlepších muzikálů které u nás bylo možno vidět. Já jsem tu čest měl a tak pro mne tenhle záznam je velmi příjemnou vzpomínkou. I když samotná inscenace není vizuálně moc bohatá tak samotný muzikál je opravdu výborný, písničky zapamatovatelné a obsazení taktéž špička. **** za tenhle krásný kýč - ale to opravdu hodnotím hlavně samotné představení než "film" ... ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama