poster

Johanka z Arku (divadelní záznam)

Muzikál / Drama

Česko, 2003, 132 min

 • e(l)a
  ***

  Tenhle muzikál jsem viděla i na jevišti a ještě si pamatuju, jak jsem byla nadšená! Nicméně tady mám hodnotit ne jeviště, ale "film", a tak nemůžu jinak - docela slabé 3... Tento muzikál nepatří rozhodně k nejlepším, ale má v příběhu velkou sílu - velkou část z ní však bohužel v televizi ztrácí. Nepříliš originální hudbu pozdvihují pěvěcké a snad i herecké výkony - hlavně Lucie Bílé a Kamila Střihavky. Nicméně - no, průměr.(28.4.2009)

 • bari68
  ***

  Lucie Bílá a Petr Kolář svojim hlasom dominujú a ich výstupy sú polovicou úspechu muzikálu.Hudba,texty a libreta sú na dobrej úrovni, čo dokazuje aj playlist hitov ako Most přes minulost a.i. Malé mínus je aj v obsadení, výprave a kostýmoch .Ono vážne desať hercov je na muzikál málo.Na čom ,ale trpí Johanka z Arku je dĺžka.Takmer dve a štvrť hodiny zákonite musí obsahovať pár nudných a hluchých pasáží.... Nesklamalo ,ale nabudúce by som dal prednosť soundtracku s ľubovoľným poradím piesní.(29.1.2009)

 • pursulus
  ***

  Trable s českým muzikálem.¬         Některé chyby českých muzikálů jako by se stále opakovaly. Souvisí to s tím, že jich řadu často vytváří titíž lidé zapojení do tohoto umění jako do "byznysu" a nepustící mezi sebe jiného. Trpí tím jevištní zpracování, trpí tím herecké výkony, pouze divák a producent jako by byli spokojeni, divák s podívanou, producent s tržbou. S tržbou ale ne z mé kapsy. Já mám na muzikálovou podívanou přísnější měřítka a průměrná podívaná mne neuspokojí jako průměrného diváka, jehož vkus je v Čechách dosti ubohý. Proto také českým muzikálům neholduji a nechávám je jaksi na okraji mého zájmu.¬                 Nemohu zde uvésti podrobný rozbor, neboť nejsem odborníkem jevištním ani filmovým. Mohu poukázati pouze na to, že volba umělkyně Lucie Bílé do postavy Johanky, selské dívky zcela jiného zrna než její představitelka, nebyla opodstatněna ani výborným pěveckým projevem oné. Zase zachrochtali čuníci... Bára Basiková, hrající Johanku v jiném představení, se do této úlohy pásne určitě podstatně líp a i kdyby snad nezpívala s tak široce otevřenými ústy jako Bílá, celkový dojem musí býti podle mě výrazně lepší.¬                 Měl-li bych rozdrobiti celkový dojem a zhodnotiti zvlášť jednotlivé složky díla, potom by byl scénář 3, písně 5, režie 2, dramaturgie 2, výtvarnictví 2, choreografie 2, hudba 3, kamera + střih 2, kostýmy 2, herci 2, zpěv 5. Vypočtený průměr 3 bodů odpovídá lepšímu průměru při použití řady nula až pět.¬                 Jak patrno, hlavní sílu tohoto muzikálu vidím v muzikálových vlastnostech -- zpěvu a slovech písní, hudbě. Ostatní složky jsou vesměs průměr či mírný podprůměr. Řekl bych, že tomu, kdo si hodně potrpí na jevištní kvalitu, tomu mohou jevištní prvky i pokaziti celou podívanou a narušiti sílu zpívaného slova. Tolik moje doporučení.(7.2.2011)

 • kocik1
  *

  Muzikál jsem svého času viděla v lepším obsazení (Kolář nesahá pěvecky a vlastně i vzhledově Střihavkovi ani po kotníky, i když výškou je to nejspíš obráceně) na divadle a líbil se mi, i když, co si pamatuji, už tehdy mě překvapila scéna dokreslená promítacím plátnem. V televizním záznamu toto bohužel vynikne ještě víc, stejně jako jevištní výprava a choreografie, která vypadá velmi uboze a v kontextu s tím tak na obrazovce vyznívá i celý muzikál. Sledovat tohle představení má tedy význam maximálně pro fanoušky některého z interpretů nebo ty, kdo si chtějí připomenout viděné představení. Jinak je to, obávám se, jenom ztráta času.(25.5.2015)

 • TeeAge
  ***

  Ondřej Soukup (hudba), Gabriela Osvaldová (texty) a Jiří Hubač (libreto) Vzhľadom k tomu, že som nemal to šťastie vidieť pôvodné naštudovanie, ale len obnovenú verziu (2011) skoro po 10 rokoch od premiéri, je zrejmé, že dielo prešlo prirodzenou degradáciou kvality: absencia pôvodnej réžie, niektorých predstaviteľov, a záskoky naštudované z dvd. To všetko má dopad na celok a spôsobuje "len" priemerný zážitok pri diele, ktoré malo úžasnú povesť ako medzi divákmi, tak aj medzi kritikmi. Silne cirkevná atmosféra s gýčovitými kostýmami mi úplne nesadla, taktiež som mal problém s kulisami. Ale to je už len vec vkusu. Zvuk bol v pohode - v Kalichu to vždy závysí od toho, ktorí z dvoch pánov zvukárov za pultom stojí :) Na Robinovi Hoodovi to naopak bolo katastrofálne prepálené, na úkor zrdavia... | Videno v Kalichu, 11.2.2012, Praha |(11.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace