poster

Městečko Pleasantville

 • Česko

  Pleasantville: Městečko zázraků

 • USA

  Pleasantville

 • Slovensko

  Pleasantville

Fantasy / Komedie / Drama

USA, 1998, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Laxik
  *****

  Příběh o tom, jak dva sourozenci přijdou do idylických padesátých let, aby je doslova i obrazně (přičemž slovo obrazně je taky myšleno doslova i obrazně) odpanili. Celé je to úžasné a když už jsem se podíval na hodiny, bylo to jen z důvodu obav, že už to musí brzo skončit. Jedinou slabší částí snad byly ty narážky na rasismus, ale celá tahle bouřlivá pasáž holt musela posunout příběh dál. A to se jí povedlo, a povedlo se jí to fakt dobře. Tleskám, klaním se a líbám ruce jak rejžovi, tak scénáristům. (Celé to silně připomíná novější Interstate 60.) "A nechceš mi dát něco jiného? Nebo bych ti mohla dát něco já..." /// Po druhém zhlédnutí jsem utvrzen o kvalitě filmu a oceňuju i pro mě dřív slabší časti. Navíc k odpanění přidávám i "nově oběvený" motiv dospívání.(8.7.2012)

 • Mahalik
  ****

  Pleasantville jsem viděl asi před třemi lety a naprosto mě uchvátilo, teď po tak dlouhé době jsem ho mohl shlédnout znovu a můj zážitek je znovu nepopsatelný. Výborní herci, dokonalá hudba a místama hodně zajímavý skloubení barev (třeba jízda po Cestě milenců je nezapomenutelná). A navíc se to všechno odehrává v mojich oblíbených 50. letech... Není co dodat....(28.4.2007)

 • betelgeuse
  ****

  Geniální první půlka tohoto komediodramatu působivě rozehrává (nejen) Splelbergův trik ze SCHINDLEROVA SEZNAMU (kontrast rudého kabátku a černobílého obrazu). Potom se ale začne brát až moc vážně a na konci se stává uslzenou a hodně násilnou metaforou o tom, jak mládí překonalo zatuchlost a rasismus americké společnosti 50-ých let. Škoda.(18.11.2002)

 • Madsbender
  *****

  Skvele sa na to pozerá, skvele sa to počúva, jednoducho vynikajúci zážitok! Film s dušou, tak by som asi nazval tento vynikajúci a hviezdne obsadený počin, ktorý sa naoko scenárom, námetom i spracovaním tvári celkom obyčajne, no chytí vás tak, že sa od neho nedokážete odtrhnúť až do záverečných titulkov. Možno trochu preháňam, no mňa film dokonale uspokojil. 90%(29.8.2012)

 • novoten
  *****

  Přátelství, umění, nevázanost, sex a další bohémská přání dětí revoluce v obalu naivního smýšlení a lehkého rasismu amerických padesátých let. Tobey Maguire je svou upřímnosti dokonalým průvodcem černobílého světa. Garymu Rossovi tenkrát zkrátka vyšlo všechno a udivuje mě, jak rychle jsem mu po několika minutách začal zobat z ruky, aniž by se příběh hnal dopředu nějakou závratnou rychlostí. Někdy prostě stačí jen vytvořit atmosféru a nechat ji působit v plné síle.(22.11.2007)

 • - Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že scéna s Budem (Tobey Maguire) točícím se triumfálně v dešti během bouřky, je poctou filmu Vykoupení z věznice Shawshank (1994), režisér Gary Ross si myslel, že se jedná o originální nápad. Podobnost si uvědomil až poté, co byl jeho film uveden. (PanBlack)

 • - Roli Jennifer odmítla Melissa Joan Hart. Postavu nakonec ztvárnila Reese Witherspoon. (PanBlack)

 • - Poslední film J.T. Walshe. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace