Reklama

Reklama

Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (323)

POMO 

všechny recenze uživatele

Rekonštrukcia teenagerskej tragédie, podobne ako Van Santov Elephant, akurát sfilmované tradične a spoliehajúce na emócie a sentiment (proste Cassavetes). Najdoležitejší sú herci - a Emile Hirsch a Ben Foster sú výborní, a Justin Timberlake a unesený Anton Yelchin nič nekazia. Čo film trochu kazí, sú záverečné rozhovory akože s reálnymi rodičmi, ktoré znižujú jeho autentické vyznenie a doveryhodnosť (zamaskovaná tlstá a prehrávaúca Sharon Stone je príšerná!). ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Nick Cassavetes .. Tento film se snaží o dvě věci. Být zatraceně cool a šokovat svým dějem o fatálním únosu malého chlapce. Samozřejmě, to první celkem vychází. Je tu (blbeček:-)) Justin, spousta krásných a blbých slečen, hulení a pohodové mejdany v luxusních bejvácích. Takže hezká fazóna se celkem povedla. To druhé už tak díky režii nevychází, přestože je téma silné.. Bruce Willis zde má sice jen malou roli, ale mě rozhodně potěšil. Film s jeho účastí bych si dal, byť by byl jakýkoliv. Stejně jako účast Sharon Stone nebo Justin Timberlake (který byl místy nesnesitelně namachrovaný, ale celkově nehrál zas tak špatně - a to ho jako zpěváka nesnáším!) měla i ta jeho sloužit ke zviditelnění drsného příběhu, kterému k nadprůměrně zvládnuté výšině chyběla jen lépe zvládnutá režie, zvláště závěrečné třetiny. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Patřičně nekompromisní a drsné a místy bohužel trochu přepjaté. Všechny nedostatky tempa a zbytečné záplavy "fucků" vynahrazuje výborná parta herců v čele s polobohem Hirschem a šílencem Fosterem. Ani tady se ale neubráním výtkám. Slavná jména nejsou vždy ku prospěchu, Alpha Dog nejvíc škodí lehce toporný Timblerlake a hlavně nevěrohodná Sharon Stone, u jejíž hysterie v závěru jsem se zoufale červenal trapností. Moje štěstí je tak v tom, že mi nevadí, když znám konec už na začátku a že si umím užít atmosféru žhavých koček a nelítostných drsňáků. Té je totiž tenhle kousek narvaný k prasknutí. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Takže musím popravdě říct, že jsem se u tohoto snímku, který má základy postaveny na slově "fuck", moc nebavil. Jedním z mála pozitivů byl herecký projev Bena Fostera jakožto správně vyšinutého grázla, jenž se prosadil dramatickým mluveným slovem a postaral se i o full-contact vložku. Justin Timberlake do své role dobře zapadnul, stejně jako všichni ostatní fuckuje na všechno a na všechny. A tím jsem skončil. Směšně na mě působil závěr, kdy se scénář prostřednictvím Zackova monologu snaží navodit co nejlítostivější atmosféru. Bohužel jsem tuhle fintu tvůrcům nesežral, spíše jsem se usmíval. Chyběla mi úplně filmová atmosféra. Soundtrack je možná pro hardcore vyznavače rapu dobrá záležitost, ale poslouchat negry od shora dolů ověšenými zlatou bižuterií dvě hodiny v kuse - to je trochu moc. 50% 25 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Alpha Dog je ohromně zajímavý v tom, že nestojí na hlavní „based on true“ linii, ale staví do popředí jednotlivé peripetie, večírky a kalbičky. Tenhle koncept nedůležitého příběhu, ale důležitých jednotlivých scén je hodně drzý a svůdný. Jen u toho Timberlakea si nejsem jist, jestli umí doopravdy hrát, nebo mu zas někdo za bakšiš „zkomponoval" kulervoucí charakter. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (19)

  • V jednej scéne udrie Sharon Stone Bena Fostera do nosa tak tvrdo, že Ben začne z nosa krvácať. Ben povedal Sharon aby ho tvrdo udrela kvôli tomu, že chcel aby scéna pôsobila čo najrealistickejšie. (ladko)
  • Úvodní titulky sestávají z reálných domácích videozáznamů herců. Vedle momentek Antona Yelchina či Alexe Solowitze můžete vidět například bar Bena Fostera. (imro)

Související novinky

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,…

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře…

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás…

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého…

Reklama

Reklama