Mě ten film sedl, Justin se mi tímto blíže přiblížil k herectví než zpívání. Jeho role byla sympatická a zvládnutá na jedničku. Willis mě potěšil, jen jsem čekal, že ho tam bude o trošičku více. To vše zahalené inspirované skutečnou událostí. Jediné co se mi tam opravdu nelíbilo, bylo počítání svědků, a tím i jasný konec ( ačkoliv jsem nevěděl o co go ), tudíž kdyby to neodpočítávali, jsem stále mohl doufat, že to neudělají....(28.10.2007)

Patřičně nekompromisní a drsné a místy bohužel trochu přepjaté. Všechny nedostatky tempa a zbytečné záplavy "fucků" vynahrazuje výborná parta herců v čele s polobohem Hirschem a šílencem Fosterem. Ani tady se ale neubráním výtkám. Slavná jména nejsou vždy ku prospěchu, Alpha Dog nejvíc škodí lehce toporný Timblerlake a hlavně nevěrohodná Sharon Stone, u jejíž hysterie v závěru jsem se zoufale červenal trapností. Moje štěstí je tak v tom, že mi nevadí, když znám konec už na začátku a že si umím užít atmosféru žhavých koček a nelítostných drsňáků. Té je totiž tenhle kousek narvaný k prasknutí.(12.7.2007)

Tak, jak jsem od tohoto filmu očekávala více, jsem byla lehce zklamána. Herecké obsazení je pro mě bezesporu tou nejsilnější stránkou. Samotný děj je vystavěn sice dostatečně záživně a akčně, ale nedokázala se v něm skrýt jednoduchost, prvoplánovost a plytkost scénáře a především dialogů. Už po chvíli mi začala ta valící se spousta vulgárních výrazů docela vadit a poslouchat to celé zhruba dvě hodiny mi nepřišlo příliš přitažlivé. Schéma znuděné, povrchní "zlaté, americké mládeže", pro níž je jedinou aktivní náplní času párty, drogy a sex, tu bylo již několikrát. Jenže tato moderní a poupravená verze Šikany mě bohužel obsahově příliš nepotěšila. Kdyby tvůrci obsáhlou část děje nesoustředili na všechny ty "fucky, shity, bitch" a podobné výjevy, mohli místo nich vložit "rozumné" části, které by ději prospěly možná více, než parta amerických teenagerů, kteří si nadávají do volů, kreténů, řvou po sobě, hysterčí a přitom se tváří strašně dospěle a přemýšlivě. Vedle všech hlavních mladých tváří mě nejvíce překvapil vyholený a agresivní Ben Foster, v jehož postavě byste jen těžko hledali ukázněného a dobrotivého Angela z X-Menů. A z dívčího obsazení se mi líbila Dominique Swain, ač na blond vypadá hrozně:) a v pár hysterických scénách mě docela štvala a potěšila panenkovská Amanda Seyfried. V jedné scéně ze začátku filmu, kde hovoří Emile Hirsch s Benem Fosterem, jsem byla schopna zhruba celé dvě minuty sledovat portrét Al Pacina coby "Zjizvenou tvář", který byl za nimi, a jim dvěma jsem skoro nevěnovala pozornost:)(10.8.2011)

Alpha Dog je ohromně zajímavý v tom, že nestojí na hlavní „based on true“ linii, ale staví do popředí jednotlivé peripetie, večírky a kalbičky. Tenhle koncept nedůležitého příběhu, ale důležitých jednotlivých scén je hodně drzý a svůdný. Jen u toho Timberlakea si nejsem jist, jestli umí doopravdy hrát, nebo mu zas někdo za bakšiš „zkomponoval" kulervoucí charakter.(17.11.2008)

Netypická gangsterka s typickými znaky zasazená do prostředí mladých lidí z vyšší vrstvy, kteří si víc na skutečné kriminálníky hrají, než jimi jsou. I když musím říct, že je tu přefuckováno (a to se mi Big Lebowski a Casino svým jazykem moc líbí) a přestylizováno (a to Sin City miluju), něco mě na tom filmu zaujalo a s kdyby ten film někdo o čtvrt hodinky zkrátil, s radostí bych si ho za pár dnů pustila znova.(19.12.2008)

• - Při hádce Johnnyho Truelove (Emile Hirsch) a Jakeho Mazurskyho (Ben Foster) cca v 15.min je za nimi plakát k k filmu Zjizvená tvář (1983). (dokec)

• - Nadávka "fuck" a jej odvodeniny padnú vo filme 367 krát. (ladko)

• - Úvodní titulky sestávají z reálných domácích videozáznamů herců. Vedle momentek Antona Yelchina či Alexe Solowitze můžete vidět například bar Bena Fostera. (imro)