Jenom jeden pes má právo vést smečku. A jenom jeden muž může kočírovat drogový gang. Občas ale i ti nejsilnější alfa samci dělají chybná rozhodnutí...  Narodit se příliš bohatý přináší všude na světě stejnou volbu. Buď majetek využijete ke vzdělání a zlepšení sebe sama, nebo vás peníze zkazí a vy jich začnete zneužívat. Devatenáctiletý Johnny Truelove, mladý dealer rekrutující se z vrstvy zlatých losangeleských dětí, si zvolil druhou cestu a dovedl ji až do krajnosti. Vždycky si přál, aby ho jeho okolí vnímalo jako nesmlouvavého drsňáka, a aby si vydobyl respekt, byl ochoten udělat cokoli. Proto se také jednoho dne rozhodl unést patnáctiletého bratra muže, který mu dluží peníze. Takové činy ale americké úřady nepromíjejí ani prominentům a vynášejí za ně dlouholeté tresty. Johnny a jeho gang zpovykaných, rádoby dospělých mladíčků nyní musí vymyslet, co s uneseným, sympatickým Zackem, který starší kluky obdivuje, dělat dál. Co si ale počít, když už neexistují správná rozhodnutí, ale jen špatná a ještě horší? V kriminálním dramatu režiséra Nicka Cassavetese, jež bylo natočeno na motivy reálného zločinu, se představí především talentovaný Emile Hirsch a v netradiční herecké úloze hudební superidol Justin Timberlake, ve vedlejších rolích se ale můžete těšit také na Bruce Willise a Sharon Stoneovou. (oficiální text distributora)

Trailer 1

novoten

Patřičně nekompromisní a drsné a místy bohužel trochu přepjaté. Všechny nedostatky tempa a zbytečné záplavy "fucků" vynahrazuje výborná parta herců v čele s polobohem Hirschem a šílencem Fosterem. Ani tady se ale neubráním výtkám. Slavná jména nejsou vždy ku prospěchu, Alpha Dog nejvíc škodí lehce toporný Timblerlake a hlavně nevěrohodná Sharon Stone, u jejíž hysterie v závěru jsem se zoufale červenal trapností. Moje štěstí je tak v tom, že mi nevadí, když znám konec už na začátku a že si umím užít atmosféru žhavých koček a nelítostných drsňáků. Té je totiž tenhle kousek narvaný k prasknutí. ()

Renton

Scénář: Nick Cassavetes .. Tento film se snaží o dvě věci. Být zatraceně cool a šokovat svým dějem o fatálním únosu malého chlapce. Samozřejmě, to první celkem vychází. Je tu (blbeček:-)) Justin, spousta krásných a blbých slečen, hulení a pohodové mejdany v luxusních bejvácích. Takže hezká fazóna se celkem povedla. To druhé už tak díky režii nevychází, přestože je téma silné.. Bruce Willis zde má sice jen malou roli, ale mě rozhodně potěšil. Film s jeho účastí bych si dal, byť by byl jakýkoliv. Stejně jako účast Sharon Stone nebo Justin Timberlake (který byl místy nesnesitelně namachrovaný, ale celkově nehrál zas tak špatně - a to ho jako zpěváka nesnáším!) měla i ta jeho sloužit ke zviditelnění drsného příběhu, kterému k nadprůměrně zvládnuté výšině chyběla jen lépe zvládnutá režie, zvláště závěrečné třetiny. ()

POMO

Rekonštrukcia teenagerskej tragédie, podobne ako Van Santov Elephant, akurát tradične nakrútené a spoliehajúce na emócie a sentiment (proste Cassavetes). Najdoležitejší sú herci - a Hirsch a Foster sú výborní, a Timberlake a unesený Yelchin nič nekazia. Čo film trochu kazí, sú záverečné rozhovory akože s reálnymi rodičmi, ktoré znižujú jeho autentické vyznenie a doveryhodnosť (navyše, zamaskovaná tlstá a prehrávaúca Sharon Stone je príšerná!). ()

Shadwell

Alpha Dog je ohromně zajímavý v tom, že nestojí na hlavní „based on true“ linii, ale staví do popředí jednotlivé peripetie, večírky a kalbičky. Tenhle koncept nedůležitého příběhu, ale důležitých jednotlivých scén je hodně drzý a svůdný. Jen u toho Timberlakea si nejsem jist, jestli umí doopravdy hrát, nebo mu zas někdo za bakšiš „zkomponoval" kulervoucí charakter. ()

Lateef

Takže musím popravdě říct, že jsem se u tohoto snímku, který má základy postaveny na slově "fuck", moc nebavil. Jedním z mála pozitivů byl herecký projev Bena Fostera jakožto správně vyšinutého grázla, jenž se prosadil dramatickým mluveným slovem a postaral se i o full-contact vložku. Justin Timberlake do své role dobře zapadnul, stejně jako všichni ostatní fuckuje na všechno a na všechny. A tím jsem skončil. Směšně na mě působil závěr, kdy se scénář prostřednictvím Zackova monologu snaží navodit co nejlítostivější atmosféru. Bohužel jsem tuhle fintu tvůrcům nesežral, spíše jsem se usmíval. Chyběla mi úplně filmová atmosféra. Soundtrack je možná pro hardcore vyznavače rapu dobrá záležitost, ale poslouchat negry od shora dolů ověšenými zlatou bižuterií dvě hodiny v kuse - to je trochu moc. 50% 25 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Nadávka "fuck" a jej odvodeniny padnú vo filme 367 krát. (ladko)
  • Ben Foster se na svou roli připravoval s drogově závislými, aby pochytil životní styl této sociální skupiny. Na vytvoření dojmu, že něco bere, užíval oční kapky, které mu mohly za plného denního světla vážně poškodit zrak. Po place se tedy pohyboval jen ve stínu a s režisérem mluvil se zavřenýma očima. (imro)
  • Skutečná matka oběti Susan Markowitz navštívila promítání filmu a údajně byla ztvárněním svého syna v podaní Antona Yelchina zasažena. Po promítání objala Sharon Stone, která ji ve filmu hrála. (Sufferer)