Pokud se dokážete přenést přes to, jak moc se tento film snaží být fucking cool, dá se na něj poměrně dobře dívat, aniž by vás nudil. Nejedná se však o víc, než pouze průměrnou záležitost. Problémem je totiž naprosto nulová atmosféra a zcela sterilní emoce. Mně toho chlapce prostě nebylo ani trochu líto. O to víc mě překvapilo, když jsem zjistil, že jeho smrt je divákovi odhalena předem. Co se týče výkonů, tak mě vyloženě nudil Emile Hirsch, naopak všechny scény s Brucem Willisem byly o třídu lepší - pořád i s novýma vlasama je hodně dobrej :) Jinak hudba fajn, i když některým může přijít stereotypní; ale celkově to žádná velká sláva není.(14.5.2007)

Patřičně nekompromisní a drsné a místy bohužel trochu přepjaté. Všechny nedostatky tempa a zbytečné záplavy "fucků" vynahrazuje výborná parta herců v čele s polobohem Hirschem a šílencem Fosterem. Ani tady se ale neubráním výtkám. Slavná jména nejsou vždy ku prospěchu, Alpha Dog nejvíc škodí lehce toporný Timblerlake a hlavně nevěrohodná Sharon Stone, u jejíž hysterie v závěru jsem se zoufale červenal trapností. Moje štěstí je tak v tom, že mi nevadí, když znám konec už na začátku a že si umím užít atmosféru žhavých koček a nelítostných drsňáků. Té je totiž tenhle kousek narvaný k prasknutí.(12.7.2007)

Režisér slzopudné romance "Zápisník jedné lásky" se vydal do jiných o dost drsnějších vod a servíruje nám dost syrovou podívanou inspirovanou sutečným příběhem. Film je víceméně o životě jedné mladé party, kteří rádi sex, drogy a násilí. Daří se jim do té doby než jeden z nich nechá unést bratra muže, který mu dluží peníze. Nedá se říct, že by rukojmí nějak týrali a popravdě se mu jejich styl života začne dost líbit. I tak se však rozhodnou, že se ho musí zbavit. Rozhodně se nejedná o napínavý thriller ale spíše o sondu do myšlení mladých lidí. Film má slušné tempo a po celé dvě hodiny dokáže dobře zabavit. Výběr herců je celkem pestrý ale žádný z nich nepředvádí nic světoborného a občas to spíše vypadá jako soutěž, kdo dokáže do jedné věty nacpat největší počet slova "fuck". Rozhodně potěší výkon Justina Timberlakea, který je ze všech postav nejvíce uvěřitelný. Za zmínku rozhodně stojí i drsný výkon Bena Fostera, který narozdíl od Emile Hirsche nepřehrává. Celkově vzato slušná podívaná, která se však tváří drsněji než nakonec vypadá.(2.3.2009)

Cassavetes se pokusil natočit film, který není bezúčelný, který je k zamyšlení. Zároveň se pokusil oslovit těžko definovatelnou skupinu dospívající pouliční "šlechty", takže spojení drogy + gangy + kozy + Justin je nenapadnutelné. Nerozděluje tento mini svět na čistě černý a čistě bílý, většina děje i postav se pohybuje výhradně v šedé zóně, což z filmu dělá něco víc než jen další film v řadě. Divák je dějem donucen se postavit na nějakou stranu a zaujmout určitý pohled na všechny zúčastněné, což jej vtahuje dovnitř a až do závěrečné, zbytečně natahované a příliš na pilu tlačící pasáže nepustí ven. Jasně, jde o skutečný příběh, ale to pro jeho atraktivitu není omluvou - devadesát minut budování šedého světa kontrastuje až příliš s jednoznačně černobílou doslovnou desetiminutovkou na závěr. [leden 2008](30.5.2008)

Přiznám se, film jsem si sehnal jen kvůli účasti (tehdy ještě blonďaté a trochu odhalenější :-)) mé oblíbenkyně Olivie Wilde. Nevěděl jsem, o čem ten film je, nevěděl jsem, kdo další tam hraje, nevěděl jsem prostě o něm nic. Tak jsem usedal před TV s tím, že film může jen překvapit. A ze začátku jo, titulky byly zajímavě udělány, účast Bruce Willise hned ze startu taky potěšila, ale pak… nevím, ale když je vám z ničeho nic představeno asi 15 postav, tak v tom máte docela bordel. Přiznám se, dost dlouho jsem se nudil. Pak to ale konečně začalo být zajímavé (věci okolo (ne)únosu), Amanda Seyfried mě taky potěšila a SPOILER! samotná scéna popravy byla působivá. A právě v tom momentu jsem si řekl, že kdyby to skončilo, filmu bych odpustil mnohé. Konec SPOILERU! Bohužel film pokračoval. Takže za mě je Alpha Dog naprostá definice průměrnosti, které si v mnohých scénách podává ruku s nudou. Naštěstí to zachraňují herečky a pár lepších scén. 50 %. P. S. A pořád nechápu, proč všichni vynášejí do nebe Justina Timberlakea. Nepochopil jsem to u The Social Network a nechápu to ani zde. Nijak výjimečný mi prostě nikdy nepřišel…(18.1.2011)

• - Píseň "Say Goodbye to Hollywood" byla do doundtracku filmu přidána jako odkaz k hlavní postavě - Johnnymu Trueloveovi - vlastním jménem Jesse James Hollywood. (Candice)

• - Ben Foster se na svou roli připravoval s drogově závislými, aby pochytil životní styl této sociální skupiny. Na vytvoření dojmu, že něco bere, užíval oční kapky, které mu mohly za plného denního světla vážně poškodit zrak. Po place se tedy pohyboval jen ve stínu a s režisérem mluvil se zavřenýma očima. (imro)

• - Nadávka "fuck" a jej odvodeniny padnú vo filme 367 krát. (ladko)