Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Dodnes nevím, jak to ti Poláci udělali, ale herecké výrony v tomto televizním zpracování byly naprosto vynikájící. I provedení bylo super. Dalo televizním hrám úplně novou dimenzi. Nejsem nějaký znalec polské televizní tvorby, ale obávám se, že to nebude nic extrovního. Tohle si ale zaslouží nějakého fiktivního Oscara.(9.1.2013)

Nejlepší polské dílo, které k nám přišlo v první polovině 90. let, byl určitě Kieslowského Dekalog, ale seriál Mistr a Markétka se zařadil hned za něj. Jde o velmi kvalitní polskou práci, která ze všech adaptací Bulgakovovy literární tvorby nejvěrněji odráží tajuplnou atmosféru a myšlenkové poselství Bulgakova jako mistra stylu magického realismu. Výborné herecké výkony, kvalitní scénář. Velká škoda, že se tenhle polský kousek už řadu let nereprízoval. Poláci s přehledem porazili i ruskou adaptaci Bulgakova. Celkový dojem: 90 %.(22.7.2009)

Ano, toto polské zpracování je lepší než to nové ruské z roku 2005. Jednoduchá hudba je v dokonalém sepětí s dějem a stejně tak jednoduchá divadelní výprava a věrnost textům je ku prospěchu..(19.5.2010)

Výborné zpracování jedné z mých nejoblíbenějších knih. Mimo jiné stojí za zmínku nenápadná a přitom pro budování atmosféry podstatná hudba. Herecké výkony jsou bez výjimky výborné, zvlášť obsazení Piláta se povedlo - z biblické linie příběhu jde vůbec mráz po zádech.(16.7.2007)

Čtyři hvězdičky celkově, ale výkon herečky v roli Markéty by zasloužil "plný počet". Adaptace, která neurazí ani puristy, kteří tvrdí, že jakoukoli knihu není možno adekvátně zfilmovat. Díky tomu, že jde o seriál, vešlo se do něj i množství vedlejších postav, motivů a odboček a nebylo třeba "vypreparovat" pouze hlavní dějovou linku, jak bývá obvykle zvykem. Doporučuji.(12.7.2007)

Když pominu první zhruba dva/tři díly, který byly neuvěřitelně ale neuvěřitelně nudný a uplně o ničem, tak to bylo nejlepší zpracování Mistra a Markétky.. Navíc se to dalo pochopit, knižní podoba mi přišla občas zmatená :D(26.7.2008)

Nejlepší zpracování skvělého Bulgakovova románu, s daleko menším rozpočtem, než výpravné ruské zpracování z roku 2005, ale subjektivně s lepším obsazením postav (blížily se mé představě). Navíc se podařilo vytvořit stejnou atmosféru, jako v knize a rovnováhu mezi všemi dějovými rovinami.(15.3.2007)