Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

POMO

To isté ako nič nehovoriaci trailer, akurát v dvojhodinovom balení. Tak chaotický, vizuálne do seba zahľadený a v kontexte s tým nezdravo dlhý film, že som ani nemal dôvod a záujem riešiť, čo sa v ňom deje (a že to po vás tvorcovia vyžadujú!). Pred úplnym fiaskom ho ale zachraňuje slušný casting a notná dávka vtipu. ()

Cival

Slátanina všeho potácející se mezi bezobsažnou absolutní nudou a dojákem s násilně implantovanou „sociálně-soucitnou“ pointou. Se Scorsesem by se Kellyho rozmáchlý a komplikovaný scénář možná ujal, zvlášť kdyby v něm Marty zvýraznil satirické motivy a trochu víc se přimkl ke Keiřiným pocitům (ne jen prostřednictvím zlatých rybiček). Jenže magor Scott svým vizuálním běsněním Kellyho povrchní předlohu ještě víc vyprázdnil, vygumoval a poskytl tím nesourodou pitomost, která má par hlášek i chytrých momentů, ale ani díky nim nepřekročí hranici načančané a nezajímavé nudy. Trpěl jsem v kině jako dlouhé měsíce předtím ne. A přeju si, aby Scott konečně pochopil, že neustálá touha být cool a trvalé prolínání frameů, ve výsledku zabíjí efektnost jednotlivých scén i celku, Přitom by stačilo tak málo – filtrovanou kameru na chvíli zkrotit a kytary napálené do jejich pohybu nechat vyniknout daleko nad okolní vatu. Zkrátka nedobré. S pár svěžími místy a chlapeckou Keirou, která není ani drsná, ani sexy... prostě nic. Stejně jako celé Domino. Rádoby drsný biják o potřebě zaopatřit děti. ()

kOCOUR

Silácké pózy v epileptickém střihu a příběhu, který toho chtěl říct zbytečně moc. Tonyho vizuální anarchie (umírněnější než v Muži v ohni) se mísí s výborným soundtrackem a vyrábí hutné, pro někoho zcela nestravitelné peklo. Není to akční film, ani syrová životní výpověď jedné ženy. Je to žánrově nezařaditelný mix barev, zvuků, atraktivních prostředí a slušných hereckých výkonů. Zábavný, mohu-li tvrdit. Ale stále zbytečně silácký a zcela mimo realitu všedních dní (tj. s nulovou šancí více tématicky zasáhnout). ()

Lima

Je to tak 3 a půl*. Bohužel velmi slušný scenář, překvapivě uvěřitelnou Knightley a nadpozemsky drsňáckého Rourkeho zabíjí Scottova onanie nad svými klipovými schopnostmi, nadužíváním barevných fitrů a hyperaktivní střihačova ruka. Dostat to do ruky trošku uměřenější schopný tvůrce, byl by z toho filmeček par excellence. ()

Tom Hardy

Je mi líto naprosto každého, kdo Domino viděl na projekci se simultánkou - s něčím takovým ten film nemůže fungovat, protože než ze sebe překladatel něco vydoluje, vystřídá se na desítku scén. Pokud jsem si po Muži v ohni myslel, že nemůže Scott svůj epileptický styl ještě více vyhrotit, spletl jsem se. V Dominu jde až "na kost". Jeho režie je dravá, záběry nejsou delší než pár vteřin, a přesto to stále funguje v rámci rámování celého příběhu tak, aby nebyl roztřesený a nesouvislý (navíc se mi hrozně líbí, že je užit podobný styl vyprávění, jaký je třeba v Casinu). Smekám klobouk před Keirou Knightley, která konečně něco hraje a co je nejlepší, drsňačku jsem jí věřil po celý film (ani jednou nezaváhala). Mickey Rourke je tradičně dobrý a velmi mě též zaujala Lucy Liu, která i na malém prostoru dokázala vystřihnout silný charakter. Na konec ještě zmíním BH90210 duo Green/Ziering, kteří si kouzelně utahují sami ze sebe. Domino je stylově neskutečně vyhrocený film, který drží pozornost dobře napsaným scénářem, ve kterém není nouze o překvapení, ani o emoce. Příjemné překvapení, 4 a 1/2* ()

Matty

Domino Harveyová byla lovkyni lidí. Domino je název deskové hry založené na skládání kostek se stejnými čísly k sobě. Tony Scott je šílenec. Vemte tři výše zmíněné položky a hoďte je do mixéru – sláva, máte film Domino! Ani to nebylo tak těžké, jak těžké je pochopit úmysl více než šedesátiletého videoklipaře Scotta. Ono vlastně ani není důležité, o co tady jde, ale jak to vypadá. A o co tady teda jde? Špatná otázka, ale vypadá to skvěle. Nerad bych plýtval slovy na něčem nepopsatelném. Scott prostě natočil několik desítek hodin materiálu matně propojeného chabou dějovou linkou, pak sebral nůžky a uskutečnil tisíc bezmyšlenkovitých střihů. Střih, střih, střih, střih, střih.... střih. Některé scény navíc opepřil nějakým tím divokým filtrem, zpomaleným záběrem či úmyslnou rozmazaností. Hlavně, aby se bylo na co dívat. Jako by mu nestačila Keira Knightleyová s ofinou a nunčaky. Nebo film původně vypadal docela normálně, ale byl pořádnou blbostí, tak z něj Scott v amoku udělal blbost ještě větší, aby ji mohl rovnou označit za charakteristický rys svého „hlubokého“ díla. Hlubokého ve šlépějích třeba Takových normálních zabijáků, kde jste pod nánosem vizuálního průjmu taky cítili nepatrné náznaky ironických narážek. Avšak Domino ani nechce, nemá, nebo by nemělo co říct. Vše je natolik nadsazené a vizuálně oblbující, že ukrývání poselství by mělo stejný efekt jako pití písku. Ve filmu toho je prostě hodně i bez logického opodstatnění, které by roztomilý nonsens změnilo v nepovedenou nudu. Abych byl konkrétnější, jsou tady dva herci z Beverly Hills 90210, několikaminutová s dějem nesouvisející ukázka show Jerryho Springera, ustřelování paže brokovnicí, afghánský pyroman, házení televize na auto, povedený vtípek se Sunset Boulevardem, zlatá rybička tvrdě narážející na dno akvárka, Lucy Liu strouhající si tužku do sklenice s vodou, Keira natřásající (dublovaný) zadek, sex v mezkalinovém opojení a do toho všeho burácí pořád stejný hudební motiv. Všichni mluví stylově sprostě, tváří se drsně a nemůže být řeč o herectví – zkuste něco zahrát ve dvou, maximálně pěti vteřinách. Byl to hrozný chaos, bolela mě z toho hlava, ale – čehož se sám trochu děsím – dost se mi to líbilo! Alespoň mám takový pocit, protože míra dezorientace byla maximální. A stále přetrvává. Domino v žádném případě není dobrým filmem v pravém slova smyslu. Takoví normální zabijáci, Pravdivá romance nebo Pulp Fiction taky nebyly dobrými filmy, ale už teď jsou filmy kultovními. Jsem přesvědčený, že Domino se k nim jednou zařadí a potvrdí mou domněnku, že hravě strčí do kapsy i Historky z podsvětí. Jednou. Možná. A i kdyby ne, vidět tuhle smršť jednoduše musíte, možná jste kardiaci nebo epileptici a nepřežijete to a zemřít kvůli podobné pitomosti je zbytečné, ale budete umírat s vědomím, že jste se stali svědky něčeho neopakovatelného. Tenhle komentář, respektive jeho jednotlivé segmenty asi nedávají smysl – berte to jednak jako přípravu na samotný film a potom jako varování před tím, co udělá Domino s vaší psychikou. BTW, minimálně jednu a půl hvězdičky jsem přidal za Keiru. Je to trapné, ale proč bych to nepřiznal. :-) 90% Zajímavé komentáře: Radko, k212, numi, swamp, Theraphosa, MeGaBiTe () (méně) (více)

Tosim

Akční film, který si neláme hlavu s prokreslením charakterů, zbytečně se zaobírá faktografickým líčením událostí a je až moc zahleděný do své vizuální stránky. Takže nic zvláštního. PS souhlasím s hodnocením té pointy, ta je fakt úplně mimo. ()

Enšpígl

Já mít rodiče, který mě dají pojmenovat bezpohlavním jménem DOMINO, tak bych pak asi udělal něco moc zlýho. Z tohoto důvodu mám obrovský pochopení , že z Dominy / krásné skloňování co ? :) / Harvey se nestala domina , ale lovkyně lidí. Dále je mi zcela jasné, že lov lidí trénovala Domina na svých rodičích, pokaždé když se koukla do svého rodného listu a jelikož jí ten lov šel velmi dobře, trénovala na nich asi často. No ono se zdá, že celej hereckej ansábl hodně trénoval na své role, protože hlavně Mickeyho jsem žral s náramnou chutí. A Keira, Keiřička ? To je tak, film jsem si dal v období mé platonické zamilovanosti do této krásné herečky na které, při pohledu na její postavu, se jistě dá hodně penízků ušetřit za jídlo, nicméně ta její tvář a ty oči, to je prostě první liga. Navíc tady má roli holky, která tancuje v černém sexy prádélku na klíně tlustýho negra, rozbije držku kdekomu a používá úžasnej make up. Zkrátka takhle si představuji moderní emancipovanou dívku 21. století. Radost z filmu mi trošku kazil střihač. Za 127 minut musí být každému jasné, že je to případ pro psychiatrii. Je to škoda, protože jinak by Domino mohl, mohlo, mohla v klidu dominovat na poli akčních filmů. MÉ PŮVODNÍ HODNOCENÍ Z 22.9. 2006 - ***. Původní komentář z 22.9. 06 stál za hovno a tak jsem ho nahradil novým, který sice taky stojí za hovno, ale je delší. ()

Cervenak

Proste výborné a pre mňa jeden z najlepších filmov Tonyho Scotta. Ten "vizuálny bordel" lepšie vynikne v kine, kde je vidieť, že jeho účelom je vyhmatávať dejotvorné a zábavné detaily. Na DVD sa to trochu stráca, ale na druhej strane film získava vizuálnu konzistenciu. Pri druhom pozretí som sa bavil ešte lepšie. A Keire som to krútenie nunčakami naozaj veril. ()

T2 odpad!

Rozpočet $50miliónovTržby USA $10,169,202Tržby Celosvetovo $22,944,502Tržby za predaj DVD v USA $15,442,828 //počet predaných kusov 946,854║ Sledovať tento film bolo pre mňa nehorázne trápenie a to mám filmy od Tonyho Scotta moc rád. /videl v kine: 10%/ ()

Djkoma

Tonyho vizuální styl a použití barev, kamery a bláznivých výmyslů dnešní doby se po Muži v ohni ukázal ve světle bohužel horším a nepříjemnějším. Muž v ohni byl krásně stylizovaný film o přátelství a uvědomění si odpovědnosti, kde barvy podbarvovali dění a pocity. Domino je až moc samoúčelná omalovánka. Je to taková jízda na tripu. Někdy až přehnaná, ale přesto stylová. Ikdyž co je styl, to je taky otázka. MOžná se v některých momentech Tony nechal unést možností, že může všechno. Ukazovat teda ňadra Keiry nemusel, chudák, ještě víc u mě klesla. Keira vypadá neškodně i přes všechno co jí Tony k imagi přidá, ale je to furt jen hezký holka co si hraje s nunčakama a občas dělá tvrdou. Mickey Rourke však jako drsnák jiná káva. Nebojí se ničeho ani těch nejsurovějších možností a s ničím se nepáře. Komu by se to nelíbílo? Lucy Liu si hraje malou roličky hodné/zlé policajtky co vyslýchá naší hlavní hrdinku a ta jí vypráví svůj dlouhý příběh. Velké zklamání pro mě nakonci byla ukázka opravdové podoby Domino Harvey. Nechci o ní říkat nic zlého, ale krasavice to nebyla a nechat jí hrát jednou z hezčích křehkých a dobře tvarovaných(až na zmíněné poprsí). Ta holka mi tam nesedí a asi nikdy sedět nebude. Ať už se to týká jejich schopností lovkyně, skvělé střelkyně a nebo naprosto šílené osoby. Taková Linda Hamilton hrající matku zachránce lidstva Johna Connora byla opravdovější "zlá holka". Nakonec se přiklánim ke 2*, kvůli hlavní postavě, přehnané stylizovanosti a 127 minutách po kterých nebude obdivovat slešnu Harvey, ale rádi konečně vypadnete z toho jejího světa. ()

Renton

Scénář: Richard Kelly .. Tony Scott se stejně jako jeho brácha dopustil loni filmařského kroku vedle! Scénář je sice dosti nápaditý zejména černý humor je výborný, ale závěrečné vyústění to dosti kazí. Také osobité vizuální zpracování je tentokrát dotažené až do extrému, který už mi neseděl. Chaotické, přefiltrované a zmatené. Kladem je parádní soundtrack a kráska Keira v hlavní roli, kde mi nikterak nevadila. Svoji dosti netypickou postavu zvládla velmi dobře. Zbylé osazenstvo je taktéž dobré, zejména Rourke a Liu jsou více než přesní, stejně tak Green a Zielering tradičně tragičtí. Přesto všechno je tento film zklamáním! ()

KarelR

Všechny palce nahoru. Šílící Tony Scott válí, Keira je sexy i krátkýma vlasama a manící z Beverly Hills parodují sami sebe. Nááářez. ()

Adrian

Zatiaľ čo v Man on Fire sa ešte dalo hovoriť o vyrovnanosti medzi dôrazom kladeným na príbeh a jeho formálnym spracovaním, tak v Domino zachádza Tony v užívaní svojej epileptickej, vizuálne prefiltrovanej hyperdynamickej montáži záberov oveľa ďalej až do sféry pózerstva. Film je jedným dlhým videoklipom, zbesilo striedajúcim lokácie, farby ako aj zvukové podfarbenie. V totálnom područí vizuálnej opulencie je žiaľ príbeh, ktorý nemá šancu zviazať formálne besnenie, ale práve naopak, je ním trieštený a prekombinovaný. Výsledkom je na audiovizuálne receptory búšiaca kanonáda rôznorodého štýlu a výpovednej hodnoty, ktorej lacnosť a povrchnosť sa naplno prejaví v záverečnom, zlyhavajúcom snažení zviazať príbeh do hlbokomyselnejšieho celku. ()

DaViD´82

… aneb kterak jsem se stal epileptikem a ještě si to náležitě užil. Tony Scott se rozhodl udělat dvojhodinový videoklip. A ten se mu povedl na výbornou. Stylizované až na samou hranici únosnosti, ale naštěstí ne za ní. Být citlivěji sestříhán (v rámci stopáže, nikoli střihu jako takového), tak mohl být výsledek ještě lepší. ()

Superpero

Na tenhle film jsem se těšil už od doby co jsem viděl trailer (což je už hodně dlouho). Pak to konečně přišlo a já jen koukal na všechny ty rozpačité recenze. No, řikal jsem si stejně to bude hustý. Pak jsem ale v jedný recenzi četl, že jsou na to lidi možná až moc střízlivý...no tak jsem je vzal za slovo, nalil do sebe pár absinthů a vyrazil do kina. Film byl skvělý. Opravdu mě to bavilo a Tony Scott, konečně natočil opravdu stylovej celovečerák od dob "Pravdivý romance." Jeho styl je opravdu hodně crazy a v součtu s docela překombinovaným scénářem docela chápu, že se "Domino" nelíbí každýmu. Keira je super a fakt nevim proč jí všichni stíraj, že jemná and some shit like that. Mickey Rourke je prostě ranař a znovu děkuji bohu za ten jeho comeback. A velice mile mě překvapil Edgar Ramirez, kterej svýho brutálního Choca, co hází po lidech televizema a ustřeluje jim ruce brokovnicí, zahrál fakt dobře. Dobrá je i malá role Christophera Walkena s roztomilou Menou Suvari. A posádka z Beverly Hills 90210 mi tam náhodou seděla a všechna čest jim, že vzali ty sebeparodický role, protože to bylo fakt zábavný. Všechny ty ostatní šílenosti jako Aghánskej řidič magor, nebo Jerry Springer show (afrokorejci a afrohispánci mě opravdu rozesmáli) se mi líbily a bavily mě. Jedinný co mi přišlo naprosto zbytečný a hodně debilní byla role Toma Waitse, kterou jsem přiznám se nepochopil. ()

Shadwell

Domino není pouhý klip. Je to nový grafický establishment a způsob (nespolehlivého) vyprávění celého příběhu skrze zkratkovitý dynamický sekvence. Za celý dvě hodiny se nic neděje, přesto se něco děje. Rozumíme si? Film je prost akčních scén, ovšem díky formálnímu kulinářství Scotta - dědka jednoho práskanýho - to cítíme opačně. Nesuďme obrazy rámem. Do chaotičnosti a nepřehlednosti může tomuhle dílu nadávat leda individuum, který má prohozený dráty v duši a není tknutý estetikou, básnictvím a komiksem. Keep it moviN´, Tony! ()

Fr

Poslyšte příběh o dívce jménem Domino Harvey, který umřel táta, prošla internátní školou, byla modelkou, bydlela v Beverly Hills, cvičila s nunčaky a kvůli plastice nosu (cizího) ji vyloučili z vysoký školy. O tom, kterak ve slabý chvilce zahlídla v novinách inzerát a dostala práci, ve který ji v roce 2003 vyhlásili ,,pracovnicí roku“...... Ať už si o tomhle filmu myslím cokoliv uznávám, že je originální. Rychlý klipový tempo, kamera, různý dějový konce, trpící dívčí idoly ze seriálu Beverly Hills 90210 nebo předhození ruky jako důkazu žijícího rukojmí. Bohužel právě to neustálý klipový tempo a votravná ,,autentičnost“ kamery ve mě vyvolávali epilepsii. Bylo toho na mě tak nějak moc. Ale třeba je to tím, že když jednou lovíte člověka, zvířata vás pak už nezajímaj. ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)