Televízna inscenácia o sile mladého človeka premáhať životné ťažkosti a nezľavovať zo svojich kritérií. Voľné pokračovanie filmu Farba tvojich očí (1982). (oficiální text distributora)

tron

Vtedy ešte pôvabná a výborná Petra Vančíková (pod režisérskou taktovkou svojej mamy) a silný príbeh. Príjemne komornej a na nič sa nehrajúcej snímke však podrážajú nohy príšerné dialógy, ktoré by nedokázali vierohodne z papiera, ktorý znesie všetko, predniesť ani herci z Royal Shakespeare. ()

Martin741

Film vznikol pocas normalizacie, a normalizacne filmy ja mozem. Ale pochopitelne, na kulty typu Jachyme, Marecku..... alebo na Vesnicko ma Strediskova to nema v ziadnom pripade. Ostava pekne v hraniciach priemeru. 62 % ()

Hombre8

Volné pokračování hry Farba tvojich očí. Bohužel i zde je postava hlavní hrdinky příliš protivná na to, aby vzbuzovala sympatie. Sestrička sekunduje. Trapný, prkenný Slivka namaskovaný jako italský žigolo. Tahle rodinná záležitost se nepovedla. Světlou postavou zůstává jedině Kramár, který odehrál s přehledem. ()