Dům na Tara Road

Tara Road

Osudová výmena

Tara Road

Irsko, 2005, 97 min

Ve srovnání s o rok pozdějšími Prázdninami má Tara Road mnohem lepší casting hereček. Když k inteligentnímu vzhledu Andie přidám její kouzelný úsměv, nečekám už ani moc herectví, i když ona fakt hraje. A Olivia je přesně typem ušlápnuté puťky, která pořád váhá, neví, odpouští a motá se sem a tam. Ale nechápu co všecky baby viděly na tom hlavním ohyzdovi, neopřela bych si o něj ani kolo. Asi má skryté přednosti, já teda nic nevidím.☺Jinak děj ohraný, dialogy psycho(pato)(ne)logické. "Unavená z letu? Ne, takhle vypadám vždycky." "Je tu tak čisto, musí mít strašně dobrou uklízečku." Klasická výměna manželek, s tím rozdílem, že se v novém baráku vždycky objeví princ z pohádky, který je citlivý, pozorný a ještě volný. Jdu si podat inzerát nebo raději sportku. Když změna, tak radikální.(3.3.2012)

Film podle rozkošného románu irské spisovatelky Maeve Binchy se opravdu podobá americkému filmu Prázdniny, až na to, že - naštěstí - není americký. A proto mnohem uvěřitelnější, opravdovější, s reálnými postavami.Ztráty a nálezy v citech a vztazích. Pěkné prostředí, neokoukaní herci, skvělá hudba. Romantika, ale i vtip. Moc povedený filmeček!(3.3.2012)

Teď, když jsem viděl Tara Road, už mi Prázdniny připadají jako podruhé zalitá káva. Lepší herci, lepší dialogy a hlavně střih, který svou svižností udržuje děj v tempu a diváka v pozornosti. Opět jsem se přesvědčil, jak se často vyplatí nevybírat podle "červených čtverečků". Ale chápu, že určité fragmenty (nejen) tohoto filmu nemusí přesvědčivě oslovit ty, kteří si něčím podobným neprošli.(16.2.2013)

Nenáročný film ve stylu amerických Prázdnin. Víc sladké a romantické, víc při zemi, neškodlivé, nezávadné. Milé jako kulisa, retro při vzpomínce na Andie MacDowell, po které jako by se slehla zem - a přitom je tak krásná, jak se vyznává i můj milý Ir Stephen Rea. A to, co se ve filmu děje, na to se lépe kouká, než že by to člověk kdy chtěl zažít.(28.4.2011)

Narozdíl od knihy film dost pokulhává, ale já před tím tak nějak zavírám oči. Olivia Williams v roli Rii je mi tak trochu nesympatická a docela mi vadilo, že film vůbec neukázal, proč vlastně za takového blbečka tolik bojovala. Její nejlepší přítelkyně by měla být sexbomba jak když vyšijete, ale já ji tam nikde neviděla. Andie McDowell je opravdu okouzlující a i když mi v některých trpitelských výrazech připadala spíš trapná než smutná, budiž jí odpuštěno. Knižní příběh je tedy osekaný, upravený a nejsem si jistá zda bych viděla všechny souvislosti, kdybych knihu nečetla... ale pořád je to příjemný film, někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček.(7.4.2012)

• - Film je natočen podle knihy Maeve Binchi „Tara Road“. (Michelle8)