poster

Za bílého dne (TV film)

 • Česko

  Teror za bílého dne

 • USA

  In Broad Daylight

Drama / Thriller

USA, 1991, 90 min

 • dopita
  ***

  Pěknej zmetek tenhle Rowan. Krade farmářům dobytek, když ho někdo naštve, tak ho střelí, zapálí mu dům... Jeho manželka s nevychovanejma dětma jsou pokřivení podobně. Jenže šikovnej právník ho ze všeho vytáhne. Obyvatelé městečka už neustálého zastrašování mají dost a protože v zákoně oporu nemají, hodlají ho vzít do svých rukou. Film, u kterého by se divákovi málem až otevřela kudla v kapse, Rowan je opravdu zmetek jak sviňa. Film je to docela povedenej, závěr se poved.(14.2.2011)

 • MickeyStuma
  *****

  Takových thrillerů je opravdu málo. Celý film si drží svoji úroveň a neubíhá z cesty vyprávěného příběhu. Postupně si buduje atmosféru, při kterém se i zároveň zvedá napětí. A ono napětí by se skutečně dalo krájet. Celé je to vlastně o bezmocnosti a nesprávnému přístupu úřadů. Téměř bych řekl, jako ze života. Když se soudy nemají k tomu, aby malé městečko zbavilo hrubiána a šikovatele, tak hold si musí lidé pomoct sami. Televizní snímek, který se povedl a který stojí za zhlédnutí.(6.7.2014)

 • Maq
  *

  Lepší by to bylo jako fiktivní příběh o strachu, který může na malém městě šířit jeden darebák. Pokud totiž film má být rekonstrukcí skutečného příběhu, člověk nemůže pominout otázku, jestli by tu historii někdo jiný nepřevyprávěl docela jinak. Koneckonců, Rowan nebyl nikdy trestán, že? Co když všechny jeho údajné zločiny byly jen pomluvami a překrucováním pravdy? Co když ho celé město nenávidělo jenom proto, že byl zkrátka jiný? Arogantní macho se spoustou žen, který se nestyděl a nebál. --- Zajímavá historie, ale z uměleckého hlediska jsem nic památného neviděl.(15.2.2011)

 • tomisaburo
  *****

  Člověk by řekl, že Brian Dennehy a Ken Rex McElroy musí být dvojčata. Brian se role zhostil tak přesvědčivě, že váhám jestli to vůbec hrál. Násilí je téměř výhradně psychické, ale atmosféra tak hutná, že obyvatelé městečka při setkání s vepřovou hlavou plaše klopí oči a jen největší tvrďáci se vracejí domů z nákupu na první pokus a neposraní. Dennehy se pro tyhle role prostě narodil.(7.9.2015)

 • Snorlax
  ***

  Poměrně vydařený neo western, Dennehy je skutečně neskonale hnusný patron a tomu naštvání lidí kolem něj se nelze divit. Za bílého dne je slušný průměr obdařený výbornou hudbou.(21.1.2013)