Maska zrcadla

Trailer

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

Trailer

GodComplex

Dave McKean, ktery je vetsine populace znamy pravdepodobne diky spolupraci s Neilem Gaimanem na Sandmanovi, z meho pohledu pak predevsim diky tvorbe coveratu k hudbe projektu jako Front Line Assembly, Fear Factory, nebo Project Pitchfork je jeden z mych nejoblibenejsich grafiku a na MirrorMask je to dokonale videt. Vizualni pastva pro oci od zacatku do konce. Je uplne jedno, ze byl nedostatecny rozpocet, protoze diky nadseni a grafickemu talentu to stejne vypada lip, nez vetsina hollywoodskych preprodukovanych patlanin. K tomu hraje uzasna a unikatni hudba. Co se pribehu tyce, jedna se opet o McKean vs. Gaiman dilo, coz je rovnez znat na kazdem kroku, zvlastni charaktery, specificky smysl pro humor, poetika, nicmene je to nakonec zrejme asi nejslabsi clanek. Az prilis casto je pribeh a tempo tak trosku uvizle a uspavaci, coz byl ale vzhledem k snove realite tak trochu zamer a ani to tolik nevadi, protoze at se deje co se deje, vy se muzete kochat grafikou a poslouchat libezne tony. Myslim, ze diky hlavni hrdince, pribehu a vubec celkove nalade budou tohle dilo naprosto zboznovat extravagantni emo holcicky. Pro fanousky filmu doporucuji song Wake The White Queen od Cruxshadows, coz je MirrorMask v hudebni forme. "Rocks and logs may bite like dogs but words will never harm me."8/10 ()

Skejpr

Velmi zvláštní. Vizuálně nápadité (hlavně sfingy), herci skvělí, scénář místy geniální "Mám takovej pocit, že UPS a Promiň, už to nidky neudělám asi ledy neprolomí", herci skvělí (všichni, naprosto, včetně mimiky sfing).. ale tempo. Film postrádá jakékoliv větší tempo..jen ubíhá. Nenudí, ale nestrhne. Jenom sem tam nadchne viuální vynalézaostí tvůrců. Ale je to moc pěkný ()

Deschain

Jeden z vizuálne najkrajších a najpôsobivejších filmov. McKean a Gaiman sa našli pri tvorbe Violent Cases, pokračovali Sandmanom a ich spolupráca trvá dodnes. Aj keď dej tu plynie pomaly a zvraty sú tu asi dva, pozeralo sa mi na to príjemne. Vďaka farebnému tónovaniu a občasným rozmazaným obrazom mi tie počítačové triky (ako u mnohých filmov) vôbec neprišli umelé a vybočujúce z obrazu. V mnohom mi tento film pripomenul ďalšie - Čarodejníka z krajiny Oz, Nekonečný príbeh, Labyrint, Stopárovho sprievodcu po galaxii, ale nepociťovala som to ako vykrádanie, skôr ako poctu týmto dielam. ()

pakobylka

Fascinující, dobrodružný a svým způsobem i velice poetický výlet dospívající Heleny do čarovného světa fantazie, do bizarní krajiny snů obydlené prapodivnými bytostmi ... Její marný pokus o útěk před skutečným životem i před vlastními výčitkami je přitom velice důležitý: Ve svém důsledku pro ni znamená velký krok směrem k dospělosti. Není od věci, když se na sebe můžete podívat s odstupem, neboť v každém z nás (nejenom v našich zpravidla nechápavých matkách) se skrývá královna světla i královna temnoty. A když zachráníte imaginární svět vlastní představivosti, třeba spasíte i sami sebe. ()

villon17

Jako řekněme si to narovinu, fantasy skutečně nemusím, ale po Masce zrcadla pomalu měním názor. Hodnocení zvýšit nedokážu, ale postupem času se třeba přidám do řady fantasmagorů. Snímek mě opravdu zaujal, zdařilému ději přidávaly na zajímavosti právě veškeré fantasy prvky a film jistě stojí za zhlédnutí!..."Když to máš, chceš se o to podělit. Když se o to podělíš, ztratíš to. Co je to?":) ()

• Natáčení probíhalo v Anglii ve městě Brighton. (Saku)
  • Na začátku filmu je během stavění cirkusu krátký záběr na ruku balancující a točící sadou 4 krystalových koulí. Tento kousek se nazývá "Contact Juggling", vytvořil a poprvé jej předvedl Michael Moschen. Poprvé se objevil ve filmu Labyrint režiséra Jima Hensona, kterým je část tohoto filmu inspirovaná. (HappySmile)

Související novinky

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)