Posádka luxusnej lode Royal Clipper sa pripravuje na plavbu po Stredozemnom mori. Dovolenkujúci pasažieri nastúpia v prístave na Malte a všetci sa tešia na chvíle oddychu. Medzi cestujúcimi sa objaví i Karl von Hainburg (Peter Weck), rozprávkovo bohatý sedemdesiatnik, ktorý chce využiť túto romantickú príležitosť na oslavu svojho čerstvého sobáša so Susan (Marion Mitterhammerová). Úlohou Marlene (Christine Neubauerová) a kapitána Bergera (Peter Kremer) je dohliadnuť na pohodlie a bezpečnosť cestujúcich. Počas plavby sa začnú kryštalizovať niektoré partnerské vzťahy. Zámožný Karl postupne zistí, že jeho manželka má temnú minulosť a pravdepodobne si ho vzala len pre peniaze. Bezdetní manželia Sonja a Peter prechádzajú partnerskou krízou a dúfajú, že dovolenka ich vzťahu prospeje. Plavia sa so susedmi Janett, Franzim a ich deťmi. I oni prechádzajú náročným obdobím. Franzi je neustále v práci a nevenuje sa dostatočne dcéram a Jeanette ho zahŕňa výčitkami. Kapitánova dcéra, ktorá pomáha na lodi otcovi, sa pred svojím odchodom rozišla so svojou láskou a tento fakt nesie veľmi ťažko. Všetci dúfajú, že dovolenka vnesie do ich životov viac pohody. Pre niektorých bude hlavne osudová... (oficiální text distributora)

Brouk

Tedy takovou koncentraci kladnejch hrdinů jsem ještě neviděl... samej naklonovanej Mirek Dušín.... děs běs... brrr, ještě teď mi běhá mráz po zádech ()