Mořská panna, Aquamarine

• Česko Aquamarine (více)

Dvě kamarádky žijí v kousek od plážového klubu, kde po jedné obzvlášť divoké bouři objeví v bazénu mořskou pannu. Ta jim prozradí, že když jí pomůžou najít lásku, dokáže jim splnit jedno přání. A ony mají skutečně velké přání…  Claire a Hailey jsou nerozlučné kamarádky a žijí v přímořském městečku. Claire, které zahynuli oba rodiče na moři, s babičkou a dědečkem, Hailey, poté co je opustil otec, s matkou oceánografkou. Ta právě dostala vysněné místo v Austrálii a mají se stěhovat. Hailey by dala všechno za to, aby mohla zůstat. Obě dívky denně tiše obdivují nádherné opálené tělo plavčíka Raymonda a přemýšlejí, jak si získat jeho pozornost. Možná se naskytne příležitost při chystaném rozlučkovém večírku na pláži. Jedné noci přijde silná bouře a vlny přinesou na břeh chaluhy a všelijaký nepořádek. Při úklidu bazénu si Claire všimne, že tam něco je: a brzy s Hailey zjistí, že se tam schovává krásná blonďatá mořská panna, která utekla otci. Ten ji nutí vzít si ženicha, kterého nechce. Aquamarine se s otcem vsadila, že do tří dnů najde na souši lásku, která v jejich světě neexistuje. Ve dne se její ocas mění v normální nohy, a dokud nezapadne slunce, může žít jako každá jiná dívka. Jen se nesmí dotknout vody. Když starý Leonard bazén vypustí, Aquamarine se schová v bufetu na pláži. Obě dívky se rozhodnou jí pomoci najít lásku. Za to jim pak vyplní jedno přání. A co by si Claire a Hailey mohly přát jiného, než aby Hailey nemusela odjet! Jakmile poprvé uvidí Raymonda, rozhodne se Aquamarine, jinak přezdívaná Voděnka, že právě on bude ten pravý. A dívky – ač s těžkým srdcem – souhlasí. A zdá se, že Raymond, na kterého si dělá zálusk i nafoukaná a rozmazlená Cecilie, má o krásnou blondýnku skutečně zájem. Na pouti jí koupí nafukovacího žraloka, vezme ji do restaurace a na šlapadla. Aquamarine je nadšená. Navíc jde s oběma kamarádkami nakupovat a dostane pěkné šaty. Jen na noc se musí schovat někam do vody. Protože v oceánu by ji našel otec, dívky pro ni vymyslí úkryt ve vysoké vodárenské věži na pláži. Cecilie se všemožně snaží získat zpět Raymondovu přízeň. Dokonce mu namluví, že Aquamarine už má chlapce, který ji doprovodí na večírek. To ale Claire brzy uvede na pravou míru a Aquamarine jde na pláž s Raymondem. Krásný den rychle uteče a ona se musí vrátit do věže. Nenávistná a závistivá Cecilie ji tam ale tajně sleduje, a když vyleze nahoru, objeví její tajemství. Shodí žebřík, aby se dívka nemohla dostat ven, a spěchá všechno říct otci. Chce všude rozhlásit, že ve vodárenské věži někdo je, a už se těší, jak svou soupeřku znemožní. Na místo přijede i televize, ale když hasiči vyšplhají k nádrži, najdou v ní jen nafukovacího žraloka. Aquamarine totiž pomohl starý Leonard, který po ní ve vypuštěném bazénu našel přívěsek, který mu nedal spát. Tušil, že dívka skrývá nějaké tajemství. Cecilii se nakonec všichni vysmějí. Dokonce i otec jí přede všemi vyčiní. Druhý den se Aquamarine schází s Raymondem a klade mu zásadní otázku: Miluje ji? Mladík ale takhle jednoznačně odpovědět nechce, vždyť se sotva znají! Aquamarine se rozpláče. Moře se náhle rozbouří – to její otec se zlobí; nepřesvědčila ho, že láska existuje, a stáhne ji zpět do oceánu. Claire a Hailey se okamžitě rozhodují: svou kamarádku musejí zachránit... (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $18,597,342Tržby Celosvetovo $23,006,849Tržby za predaj DVD v USA $29,531,120 //počet predaných kusov 1,761,571║ Suchá tuctová prekérnosť. /15%/ ()

Pethushka

Kluci věří na mega rozkládací roboty, holky zase na mořské panny. Není to jen naivní příběh, je to příběh o lásce a o velkém přátelství. Navíc každá občas chceme věřit pohádce. Průměrný roztomilý dívčí film, který má svoje kouzlo..alespoň pro někoho. ()

Ded@M@tes

Hloupá komedie o mořské panně a jejím ocitnutí na souši. Jo, jo k trapnostem se podobné romanťárny ubírají běžně. 2 hvězdy jsou až až.. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

nunka

Túto príšernú neporadenú komédiu neodporúčam ani naivným 11 ročným holkám..Úplne zbytočný film bez vtipu a originality. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Obraz 9/10/// +Arielle Kebbel, Joanna Lavesque a další fain herečky, hezky se na to kouká, zajímavý příběh a závěr -tohle je holčičí film a je výhradně pro holky, občas mi přišel hodně umělí/// No nakonec to nebylo tak špatný přestože na začátku jsem začal pochybovat jestli to vůbec strávím. Nakonec se mi to celkem líbilo, hlavně příběh, který by mohl mít pokračování a fain byly i postavy a jejich vzájemné vztahy. Rovněž prostředí, pláže, moře , slunce, paráda. Zvlášť teď v zimním období mě to zahřálo. No škoda, že mi není patnáct, dokázal bych si ten film víc užít. Přesto se to dalo./// Celkem 74%/// ()

Carol Pifková

Morské panny zbožňujem, ale toto bohužiaľ bolo pre mladšie publikum. Možno keby je tam viac scén s morskou pannou tak som viac spokojnejšia aj napriek tomu, že to bolo pre mladé baby. ()

teutates

Ty ma nemiluješ? a prečo nie? ja som vedela, že láska neexistuje... a ty si veľryba? nie ja som Aqua ryba... yeah bullshit 1/10 ()

nash.

Možná jsem ovlivně tím, že mě k filmu přitáhla spokojená dcera, ale ve své kategorii nenáročných prázdninových legrácek pro puberťáky to vůbec nebylo tak špatné jak jsem čekal. Jasně žádné velké filmové umění, žádné hluboké poselství lidstvu, a dokonce ani žádné velké ambice, ale prostě je zábavná jednohubka, která si milým způsobem utahuje z klasického disneyovského příběhu Ariely. Není to tak dobré jako třeba Královna ročníku (utahující si podobně ze Sněhurky), ale nenudilo. Občas pobavilo nějakou hláškou, občas vtípkem, občas karikovaným klišé. Na pohodové nedělní dopoledne s rodinou ideální. ()

silentname

Hodnotenie filmu bude opäť len čisto po mojej pamäti, nakoľko som "Aquamarine" naposledy videl asi 10 rokov dozadu. Minimálne. Ale je to jeden z filmov, ktorý som videl viackrát a keď bol náhodou v televízii, nemal som chuť prepnúť kanál. A môže za to pár vecí, ktoré sa mi doteraz celkom páčia. V prvom rade hviezdicové náušnice, ktoré vedia lichotiť tomu, kto ich nosí... to je celkom originálne. To som videl v tomto filme prvýkrát a doteraz nikto s niečim podobným neprišiel. Priateľstvo medzi Jojo a Emmou Roberts pôsobí úprimne a dobre zachytené. Tiež sa mi páčil Bruce Spence v trošku menšej, ale celkom podstatnej role. A Sara Paxton si svoju rolu ako morská panna celkom užila. Ten chvost pôsobil veľmi prirodzene a nemal som problém jej to neuveriť. A áno, je to veľmi veľmi krásna ženská. Plus v mojich rokoch. Ak by som mohol ísť na rande so Sarou Paxton, tak by som išiel. Bez jediného zaváhania. No v ostatných aspektoch je podľa mňa film vysoko gýčovitý a umelý. Love story v tomto filme nepôsobí veľmi prirodzene a dokonca aj film sám to miestami adresuje. To o niečom vypovedá. Arielle Kebbel, ktorá tu hrá Ceciliu je vysoko otravná. Jej reakcie sú otravné a jej postava je napísaná tak pateticky, že kedykoľvek sa objaví na scéne, tak mám chuť prepnúť kanál (napriek tomu, že som film nikdy neprepol, tak jej scénky sú vždy otravné). Príbeh je veľmi jednoduchý a gýčovitý, a čo sa týka záveru... verím, že to robili tvorcovia s dobrými úmyslami. Ale dokopy to film len robí ešte viac gýčovitý, než už bol. Plus je to vysoko predvídateľné. Na druhú stranu ale od tohto rodinného filmu som asi ani viac neočakával. Miestami to vie byť vtipné, má to sympatické hrdnky (a asi moje prvé stretnutie s krásnou a talentovanou Emmou Roberts) a má to v sebe trošku inteligencie a kreativity. Ak máte radi morské panny, tak si v tom možno niečo nájdete. Ja viem, že som nebol cieľová skupina pre tento film a našiel som si v ňom niečo. A v tom to asi aj uzavriem. Hodnotenie: C ()

Jirka_Šč

Kvalitativně naivní, ale mělo to hlavní hrdinku bez podprsenky a s horní částí těla zakrytou pouze vlasy :). Viděl jsem jen konec, takže nehodnotím. ()

Thomick odpad!

Ty dvě holky byly tak strašně otravný, že to prostě nešlo dokoukat, sorry. Ale i tak si myslím, že jsem toho viděl tak akorát, abych mohl posoudit míru odpadovosti tohohle teen-nesmyslu. ()

kajda.l

Jedna hvězda za to, že je to určené pro určitou diváckou skupinu(dívky 5-15let)..druhá hvězda za Emmu Roberts, která potvrzuje, že umí hrát(i v tomto), na tu holku budu postupně zaměřovat svou pozornost a hlídat každý další film, je to jeden z největších "náctiletých" talentů současnosti..film jako takový ponechávám bez komentáře. 50% ()

Krissty

Mám ráda mořské panny a doufám, že z toho nevyrostu. Bohužel jsem ale asi moc přerostla, abych dokázala ocenit tento film. Nemělo to pro mě žádnou hodnotu, ale věřím, že kdyby mi bylo dvanáct, tak mě to baví. Taky jsem četla ty dívčí časáky a byla úplně hotová ze starších kluků, takže oceňuju, že v tomhle byl film celkem autentický, i když mě takové holky štvou. Ale co, každá byla někdy v pubertě. A každá si prošla horší nebo mírnější formou něčeho podobného. Ani nevím, takový námět by asi ani nešel natočit bez klišé... ()

Hannibal92

Ty jsi chytrá jako..... Tuňák. Bože, to snad nemůžou myslet vážně. Ale co by člověk mohl čekat od filmu pro holky ve věkové kategorii 8-12 let. Opravdu jsem si ho sám dobrovolně nepustil ()

runner85

Na jedno pozretie rozhodne hej, a keď dej trošku nudí a točí sa vám z neho hlava, tak predsa len dá sa tam aspoň na čo pozerať ... ()

BUD-SFIS odpad!

Vzdycky jsem takovym filmum, jakoze komedie, hodne trapne sem tam neco trochu nadrzoval. A to kvuli tomu, ze je to opravdu pohoda, clovek se na nic nesoustredi jen tupe zira do obrazovky. Ale s tim asi bude konec. Kdybych mel takovych jedenact az deset let, jeste k tomu byl holka, tak silim radosti jakou ze to pecku jsem to nevidel(a). Jeste ten pribeh uplne jak ze zivota a k tomu morska panna, kterou bych chtel(a) za nejlepsi kamaradku. No proste bomba. Tak nejak se mi tam zdal takovy maly marketingovy tah s hereckou, ktera vypadala jako Linsday Lohan za mlada. Nebo ze by ciste nahoda. No kdo chce videt morksou pannu tak at se mrkne (ale neni nic videt). Tak ani obnazene prso by tenhle film nezachranilo. ()