• Česko

Panna Aquamarine

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2006, 99 min

• Krissty

Mám ráda mořské panny a doufám, že z toho nevyrostu. Bohužel jsem ale asi moc přerostla, abych dokázala ocenit tento film. Nemělo to pro mě žádnou hodnotu, ale věřím, že kdyby mi bylo dvanáct, tak mě to baví. Taky jsem četla ty dívčí časáky a byla úplně hotová ze starších kluků, takže oceňuju, že v tomhle byl film celkem autentický, i když mě takové holky štvou. Ale co, každá byla někdy v pubertě. A každá si prošla horší nebo mírnější formou něčeho podobného. Ani nevím, takový námět by asi ani nešel natočit bez klišé...(18.11.2014)

• MclaireM

Máme tu druhé H2O..Fakt bolo pre mna umenie dopozerať toto.."aquamarine" sa musí brať s nadhladom a to teda poriadnym hlavne pri priblblých scénkach ako "telefonovanie cez mušlu" a takýchto je tam strašne moc,neprajem skuknuť nikomu ani 10 ročným dievčatkám.Jedna hviezdička za celkom dobrý soundtrack a Jake McDormana:P(7.3.2010)

Dívky do 15 let. Jojo a Ema Roberts si zahrály na potrhlé čtrnáctky, které chtějí pomoc své nové kamošce mořské panně sbalit nejhezčího kluka z okolí. I když můj rychlý popis zní naprosto šíleně, taková hrůza to zase nebyla. Když pominu to vříštění a jeečení i problematiku mladých dívek dalo se na to dívat. Nebyla to nuda a některé scény byli i vtipné...(17.3.2013)

Sara Paxton, o kterou tam celou dobu jde, hraje sice tu Aquapipinu s měnícíma se nehtama fajn, ale ta postava je tak neuvěřitelně, NEUVĚŘITELNĚ prudivá, že se nakonec stává snad ještě větším problémem, než nejspíš scénáristy zamýšlená hlavní záporačka, blonďatá dcera místního zprávaře. Děj alá potřebujukluka - vyhlídnusikluka (nejlepé naprosto nedosažitelného) - chcikluka - musimmíttohokluka... Jako...CO? Chápu, že podle pohádky je to jakási mořská frajerka, co nezná lidi a neví, jak to tu chodí, ale BOŽE...chtít lásku za 3 dny??? Tohle je MOC. Ještě, že tam sou Roberts a Levesque, jinak bych začla ječet úplně stejně, jako když Paxtonka slyšela v telefonu hlas svého Raymondíka.(15.2.2014)

• BUD-SFIS

Vzdycky jsem takovym filmum, jakoze komedie, hodne trapne sem tam neco trochu nadrzoval. A to kvuli tomu, ze je to opravdu pohoda, clovek se na nic nesoustredi jen tupe zira do obrazovky. Ale s tim asi bude konec. Kdybych mel takovych jedenact az deset let, jeste k tomu byl holka, tak silim radosti jakou ze to pecku jsem to nevidel(a). Jeste ten pribeh uplne jak ze zivota a k tomu morska panna, kterou bych chtel(a) za nejlepsi kamaradku. No proste bomba. Tak nejak se mi tam zdal takovy maly marketingovy tah s hereckou, ktera vypadala jako Linsday Lohan za mlada. Nebo ze by ciste nahoda. No kdo chce videt morksou pannu tak at se mrkne (ale neni nic videt). Tak ani obnazene prso by tenhle film nezachranilo.(8.8.2006)

• - Australská společnost JMB FX Studio vyrobila pro film čtyři ploutve z kůže a silikonu o váze 40 kg. Ploutve pokrývalo 5000 šupinek, byly dlouhé 2,5 metru. (Dlee)

• - Počas súťaže v hádzaní balónikov sa jeden z nich rozpľasne Raymondovi na tričku. Škvrna od vody na jeho tričku zmení miesto minimálne trikrát. (martin1m2)

• - Počas celého filmu je Aquamarine hladná po soli a pridáva si ju úplne do všetkého. Do nápojov, do zmrzliny, alebo ju zje iba tak. V skutočnosti Aquamarine aj Raymond jedli cukor. (martin1m2)