poster

Ukradené léto

 • USA

  Stolen Summer

Drama

USA, 2002, 89 min

Režie:

Pete Jones

Kamera:

Peter Biagi

Hudba:

Danny Lux

Producenti:

Chris Moore, Matt Damon

Scénografie:

Devorah Herbert

Kostýmy:

Stacy Ellen Rich
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Film zpracovávající obdobné téma jako významový motiv nabalený na píseň o svaté spermii ve snímku Monty Pythonův smysl života - rozdílnou optiku rodičovství v rodině irského katolíka (s mnoha dětmi) a protestanta (zde nahrazen židovským rabínem) s jedním dítětem, které je navíc ohroženo na životě... Film Peta Jonese ale reflektuje tenhle fenomén vycházející z náboženského kontrastu ve zcela vážném (až patetickém) duchu, akcentuje ekumenický rozměr současné Ameriky a novelizované etické postuláty vyplývající ze života v multikulturní a multináboženské zemi... Svět a hodnoty otců nelze slepě přejímat a poslušně se dle nich řídit, je nutné přizpůsobit je místu a době, v níž žijeme... Důraz na etický rozměr: V životě jde totiž hlavně o to, zda se dostaneme do nebe...a je jedno, místenku jakého náboženství budeme při tom žmoulat křečovitě v dlani...(24.10.2007)

 • T2

  Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $134,736Tržby Celosvetovo $162,000(22.3.2010)

 • venison
  ***

  Další letní příběh z amerického kontinentu tentokrát se zaměřuje na dětské hrdiny opačného vyznání - chudý zdravý katolík vs. bohatý nemocný žid.. Bohužel je ve filmu velký důraz na handrkující se rodiče a chlapeckému přátelství se tolik nevěnuje, takže nakonec mi přijde celý příběh prázdnější, než by měl být..(23.5.2014)

 • Diamant
  ****

  OBSAH: Úprimné hľadanie cesty do neba malým chlapcom z katolíckej rodiny, ktorý sa spriatelí s tamojším rabínom... KOMENTÁR: Dojímavý film o tom, ako sa ide do neba... Zaujímavá a poučná konfrontácia medzi katolíckou a židovskou rodinou. Postupné duchovné dozrievanie nielen detí, ale aj dospelých. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.(21.7.2008)

 • kyselina
  *****

  Katolický hasič má osm dětí, židovský rabi jen jednoho kluka a ještě k tomu smrtelně nemocného na leukemii. Jenže malý Pete se rozhodne uskutečnit své poslání a dostat nemocného Dannyho za každou cenu do nebe, i když se zdá, že už je pozdě. Příběh dvou osmiletých chlapců, kteří se svým způsobem vypořádávají s vírou otců a dochází k závěru, že "kus Ježíše" není to nejdůležitější.(26.4.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace