Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009–2013, 32 h 13 min (Minutáž: 21–22 min)

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe, Isabelle Fuhrman, Carlos McCullers II, Al Thompson, Marissa Jaret Winokur, Fuschia!, Mae Whitman, Seth Green, Mila Kunis, Jennifer Tilly, Patrick Warburton, Richard Appel, Kristen Bell, Damani Roberts, Will Sasso, Reagan Gomez-Preston, Stockard Channing, Jeff Bergman, Jane Lynch, Monique Coleman, Ari Graynor, Noel Gugliemi, Ashley Tisdale, Aseem Batra, Mike Henry, Nickie Bryar, Tila Tequila, Jason Alexander, Taraji P. Henson, Bebe Neuwirth, Conner Rayburn, Roger Rees, Kit Pongetti, Nancy Cartwright, Seth MacFarlane (vyp.), Christopher Parson, Danny Smith, Jennette McCurdy, Amber Heard, Chris Isaak, Matthew Morrison, Wilmer Valderrama, Jenifer Lewis, Shaquille O'Neal, James Karen, Monica Richardson, Lizzy Caplan, Sofía Vergara, Tony Hawk, Rebecca Romijn, Snoop Dogg, Billy Dee Williams, Hank Azaria, Chad Bannon, Eliza Dushku, Mark Hamill, Robert Rodriguez, Danny Trejo, Ric Flair, Michael McDonald, Huey Lewis, Kirk Benson, Mason Cook, Daryl Mitchell, JJ Snyder, Nicki Minaj, Kevin Navayne, Fred Willard, Will Arnett, David Costabile, Rachel Dratch, Nick Offerman, George Clinton, Kid Cudi, Krysten Ritter, Nia Long, Cathy Cavadini, Jan Hooks, Ray Simpson

Aseem Batra, Kara Vallow

Kirk Benson

Kvalitám „Family Guy“ a „American Dad“ se sice ani zdaleka nepřibližuje, ale po docela špatném rozjezdu se seriál vcelku dostává do formy. Horší epizody sice stále nechybí, ale těch povedenějších přibývá, což je určitě dobré znamení pro budoucnost seriálu. Navíc jsem docela překvapen, jakým způsobem se s interpretováním Clevelanda (jakožto dost nevýrazné postavy ve „Family Guy“) do vlastního seriálu tvůrci poprali. Nejprve jsem si to absolutně nedokázal představit. 70% ... Mimochodem, druhá řada byla ukončena zatím asi nejlepší epizodou vůbec.(10.6.2011)

Jen doufám, že tahle vlna černošských spinoffů nepostihne i jiný seriály. Teď šátrám v paměti, kde se ve vedlejší roli mihl nějaký černoch. Tak například v Dexterovi byl jeden policista černoch. Mohl by mít vlastní seriál o tom, jak pátrá po Dexterovi. V Breaking Bad byl jednou z postav černoch, mohl by. V Lost jich hned bylo několik. Mohli by mít vlastní ostrov a tam běhat jako na tom původním. Nevím, zdá se mi to ztřeštěné, aby se to tak dělo v širší míře a pohnutka tvůrců Family Guy je mi tak záhadou. Můžou takhle ze seriálů vyjmout třebas všechny Vietnamce a udělat jim solo show? ..by mě zajímalo. Seriál o Clevelandovi ale není úplně špatný. Naopak tzv. černý humor je fakt super. Chvílemi jsem prostě chcípal smíchy, možná víc, než u Famili gáje. A co takový černoši samotní? No, ti to musí tuplem žrát. Jestli pili šampaňské a nežili v černém dešti, líbilo se jim Cosby show nebo Fresh Prince, tak určitě musí. Jestli ale žijí v South Central Los Angeles tak bohužel ví, že: SHIT AIN'T LIKE THAT! IT'S REAL FUCKED UP! :)(14.5.2012)

Asi takhle... kdo má rád styl humoru, praktikovanej v obou předchozích seriálech (FG a AD), rozhodně by si Clevelandovu show neměl nechat ujít! Jasně, někdo by automaticky strhával hvězd(u/y) jenom proto, že už je to "druhej klon klonu jedný legendy", to je ale blbej přístup, páč tahle odnož je kolikrát větší nářez, jak současný Simpsoni!(29.9.2010)

Nejsem si úplně jistý, jestli jsem udělal dobře, když jsem sledoval Cleveland Show před Family Guyem, ale určitě nelituju. Cleveland je sice trapák, ale zato všichni jeho kumpáni, manželka a vlastně i děti jsou moc fajn. Humor je to sice specifický, americké reálie člověk úplně nezná, ale to mi rozhodně nebránilo si seriál užít.(8.1.2014)

• unclejack

Trochu toho humoru bez ladu a skladu nezaškodí, Cleveland Show však nie je tak zaujímavá ako Griffinovci. Z tohto hľadiska ide o akýsi pokus vyždímať z daného námetu čo najviac, ale fakticky neposkytnúť nič zaujímavé alebo originálne. Sranda to je a preto si aj udelené tri hviezdičky zaslúži, ale v konkurencii s Family Guy musím jednoznačné víťazstvo prihodiť rodinke Petera a Lois.(14.9.2014)

• - Hlas Medveďa Tima bol inšpirovaný Steveom Martinom. (adamulefa)

• - Scéna z druhé série, ve které tančí Rallo se svým pravým otcem, paroduje tanec Travolty a Umy Thurman z Pulp Fiction. (Martin_W)

• - Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)