Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009, 88x22 min

Mě tento spin-offový seriál přijde jako taková trochu náhražka family guy pro černochy. V žádném připadě nejsem rasista, ale zdá se mi, že to je prostě úplně pro jinou kulturu, do které mi pasují právě afroameričané. Nicméně sem tam se objeví i nějaká ta dost dobrá hláška. Na family guy a ani american dad to však zdaleka nemá.(10.10.2010)

• DocBrown

Já to naopak chápu, proč zrovna Cleveland. Oni nemohli riskovat, že by z Family Guye sebrali významnou postavu, protože by pak šel Family Guy dolů. Nevýrazný Cleveland odešel a tvůrci měli spoustu prostoru jeho postavu rozvést. Myslím, že se to poměrně povedlo (jeho přitroublý hlas je super, v českém dabingu ale hodně ztrácí), ale zatím chybí výraznější vedlejší postavy, snad kromě medvěda ... Poměrně rychle se ale kvalita dál propadá a je nutné "zachraňovat" seriál postavami z Family Guye.(19.11.2011)

Prvně sem chtěl dát 3 hvězdy, pak 4 a nakonec lupnu 5, protože jak sem se časem dostal do těch negrovtípků tak je to srovnatelná prdel s Family Guy. Cleveland junior je dokonalej loser a malej Rallo jede snad ještě větší bomby než Stewie a vždyt je tam i medvěd nebo barman mluvenej Davidem Lynchem !(20.4.2011)

• unclejack

Trochu toho humoru bez ladu a skladu nezaškodí, Cleveland Show však nie je tak zaujímavá ako Griffinovci. Z tohto hľadiska ide o akýsi pokus vyždímať z daného námetu čo najviac, ale fakticky neposkytnúť nič zaujímavé alebo originálne. Sranda to je a preto si aj udelené tri hviezdičky zaslúži, ale v konkurencii s Family Guy musím jednoznačné víťazstvo prihodiť rodinke Petera a Lois.(14.9.2014)

No sice nejsem bůhvijaký odborník na Griffinovi, ale Cleveland Show mi prostě přišla lepší. Tvůrci ubrali trochu plynu a netlačí tolik na pilu, jinak se však drží prakticky stejného schématu, což mi naprosto vyhovuje a navíc Cleveland Brown je tady prostě sympaťák od přírody (i když asi za tím bude ten jeho knírek).(31.1.2014)

• - Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)

• - Hlas Medveďa Tima bol inšpirovaný Steveom Martinom. (adamulefa)

• - V epizodě „Ain't Nothin' But Mutton Bustin“ (2x10) se objevuje mnoho narážek na animované seriály ze stanice Fox. Plyšoví Bárt (Simpsonovi) a Stewie s Brianem (Griffinovi) a na Rallově opasku ležící Roger (American Dad!). (Martin_W)