Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009 - 2013, 32 h 13 min (Minutáž: 88x21–22 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Anthony Lioi

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Nia Long, Sanaa Lathan, Reagan Gomez-Preston, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe, Isabelle Fuhrman, Mike Henry
  • Roper

Family Guy je vyborny, American Dad chvalitebny a The Cleveland Show je ako tak uspokojivy... Davam 2*, ale stale verim, ze je predcasne sudit, ale zatial z mojej strany velke sklamanie a tak 30 percent... po prvej serii urobim korekciu hodnotenia... Postavy su takmer vsetky nesympaticke, Cleveland je nudny a ziadna z postav nedosahuje ani desatinu charizmy z ktorejkolvek Sethovych hlavnych postav aka Peter Griffin, Stan Smith, vedlajsi Glen Quagmire, Herbert, ci Roger... Tento projekt po prvych 9 castiach mali hodit na oheň a skúsiť inú, napr. Quagmire Show 18+ :-)(28.12.2009)

No sice nejsem bůhvijaký odborník na Griffinovi, ale Cleveland Show mi prostě přišla lepší. Tvůrci ubrali trochu plynu a netlačí tolik na pilu, jinak se však drží prakticky stejného schématu, což mi naprosto vyhovuje a navíc Cleveland Brown je tady prostě sympaťák od přírody (i když asi za tím bude ten jeho knírek).(31.1.2014)

Jen doufám, že tahle vlna černošských spinoffů nepostihne i jiný seriály. Teď šátrám v paměti, kde se ve vedlejší roli mihl nějaký černoch. Tak například v Dexterovi byl jeden policista černoch. Mohl by mít vlastní seriál o tom, jak pátrá po Dexterovi. V Breaking Bad byl jednou z postav černoch, mohl by. V Lost jich hned bylo několik. Mohli by mít vlastní ostrov a tam běhat jako na tom původním. Nevím, zdá se mi to ztřeštěné, aby se to tak dělo v širší míře a pohnutka tvůrců Family Guy je mi tak záhadou. Můžou takhle ze seriálů vyjmout třebas všechny Vietnamce a udělat jim solo show? ..by mě zajímalo. Seriál o Clevelandovi ale není úplně špatný. Naopak tzv. černý humor je fakt super. Chvílemi jsem prostě chcípal smíchy, možná víc, než u Famili gáje. A co takový černoši samotní? No, ti to musí tuplem žrát. Jestli pili šampaňské a nežili v černém dešti, líbilo se jim Cosby show nebo Fresh Prince, tak určitě musí. Jestli ale žijí v South Central Los Angeles tak bohužel ví, že: SHIT AIN'T LIKE THAT! IT'S REAL FUCKED UP! :)(14.5.2012)

Tak začala jsem na 4, ale musím po shlédnutím nových dílů jednu strhnout. No a jak to zhodnotit. Seriál mě nejdřív chytil, protože je zde Clevland, hrdina známý z The Family Guy, ale tohle se Family Guy ani na míli nepřiblíží. Ze začátku mě trochu bavilo malé černé dítko a jeho dospělé názory, jenže to už dokázal Stewe a dokonale. Takže se to časem okouká, potom dobrý medvěd, který sice postrádá reálný základ, ale budiž. No a když se do toho seriálu zakoukáte, hned vám dojde, že je to točené pro černé. Není to myšleno sice nijak rasisticky, ale ty jejich vtipy o násilí a loupežích mi někdy vtipné skutečně nepřijdou. Spíš dost trapné a hrubé. Family guy je taky dost drsný, ale vtipy pasují a jsou k smíchu. Ale tohle mě vůbec nepřesvědčilo, už to ani nesleduji.(1.5.2011)

Asi málo kdo čekal, že tvůrci Family Guye by udělali samostatný seriál zrovna pro Clevelanda a i mě to ze začátku nepřišlo dvakrát šťastné, ale postupem času jsem seriálu přišel na chuť. První série se po pár dílech pěkně rozjede a jsou zde k vidění i nové nápady, trochu jiné než třeba v American Dad nebo Family Guy. Víc se zde řeší Cleveland a jeho rodina a vše se tak nějak točí kolem něj a občas i jeho sousedů. Občas sem zabrousí i nějaký host z FG. Vyloženě šíleností zde není tolik a některé vtívky českému divákovy moc směšné nepřijdou. Mám rozkoukanou druhou sérii, ta mírně polevila, ale i tak si celkem drží stále to stejné tempo ze série první. Uvidíme, jak se to vyvyne dál.(13.8.2012)

• - Robertu dabovala prvních 13 epizod Nia Long, poté ji však nahradila Reagan Gomez-Preston. (Martin_W)

• - Rallovo skůtečné jméno je Monclaire Tubbs. Rallo je pouhá přezdívka. Clevelandovo prostřední jméno je Lou Albano. Roberta se jmenuje celým jménem Roberta Coretta Tubbs. (Martin_W)

• - Hlas Medveďa Tima bol inšpirovaný Steveom Martinom. (adamulefa)