Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009 - 2013, 32 h 13 min (Minutáž: 88x21–22 min)

Tvůrci:

Seth MacFarlane

Anthony Lioi

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Nia Long, Sanaa Lathan, Reagan Gomez-Preston, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe, Isabelle Fuhrman, Mike Henry
  • Sancoo

Podle mého názoru spíše zbytečný spin-off, když už tak měli vybrat spíše Quagmira. Rozhodně by to slavilo větší úspěch. Seriál jsem sledoval v telce, když byla zrovna nuda, nebo jsem měl čas, ale rozhodně mě to nechytilo natolik, abych tomu věnoval větší pozornost. Nemůžu tvrdit, že jsem se občas nezasmál, ale rozhodně to nebylo tolikrát jako při sledování Family Guye. Slabý odvar za 2*.(3.9.2014)

Mě tento spin-offový seriál přijde jako taková trochu náhražka family guy pro černochy. V žádném připadě nejsem rasista, ale zdá se mi, že to je prostě úplně pro jinou kulturu, do které mi pasují právě afroameričané. Nicméně sem tam se objeví i nějaká ta dost dobrá hláška. Na family guy a ani american dad to však zdaleka nemá.(10.10.2010)

• Roper

Family Guy je vyborny, American Dad chvalitebny a The Cleveland Show je ako tak uspokojivy... Davam 2*, ale stale verim, ze je predcasne sudit, ale zatial z mojej strany velke sklamanie a tak 30 percent... po prvej serii urobim korekciu hodnotenia... Postavy su takmer vsetky nesympaticke, Cleveland je nudny a ziadna z postav nedosahuje ani desatinu charizmy z ktorejkolvek Sethovych hlavnych postav aka Peter Griffin, Stan Smith, vedlajsi Glen Quagmire, Herbert, ci Roger... Tento projekt po prvych 9 castiach mali hodit na oheň a skúsiť inú, napr. Quagmire Show 18+ :-)(28.12.2009)

• unclejack

Trochu toho humoru bez ladu a skladu nezaškodí, Cleveland Show však nie je tak zaujímavá ako Griffinovci. Z tohto hľadiska ide o akýsi pokus vyždímať z daného námetu čo najviac, ale fakticky neposkytnúť nič zaujímavé alebo originálne. Sranda to je a preto si aj udelené tri hviezdičky zaslúži, ale v konkurencii s Family Guy musím jednoznačné víťazstvo prihodiť rodinke Petera a Lois.(14.9.2014)

Soudě podle několika prvních epizod, The Cleveland Show není nic víc nebo míň než spin-off úspěšného Family Guye. Animák je střižený podle stejného vzoru, nechybí v něm taťka a syn ťulpas, buranský soused a mluvící zvíře. Drsné mimino vystřídal drsný malý kluk. Pilotní epizoda sice zazářila, ale kvalita vzápětí padla na šedý průměr. Je proto otázkou, jestli potřebujeme další seriál od Setha MacFarlana, který jenom kopíruje svého předchůdce.(24.12.2009)

• - V epizodě „Ain't Nothin' But Mutton Bustin“ (2x10) se objevuje mnoho narážek na animované seriály ze stanice Fox. Plyšoví Bárt (Simpsonovi) a Stewie s Brianem (Griffinovi) a na Rallově opasku ležící Roger (American Dad!). (Martin_W)

• - V úvodní znělce, kde Cleveland zpívá "my happy mustache face", mělo být původně místo slova "mustache" (knír) slovo "black guy" (černoch). (Martin_W)

• - Hlas Medveďa Tima bol inšpirovaný Steveom Martinom. (adamulefa)