Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009 - 2013, 32 h 13 min (Minutáž: 88x21–22 min)

Anthony Lioi

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Nia Long, Sanaa Lathan, Reagan Gomez-Preston, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe

No moc nechapu, proc kdyz uz museli udelat serial nektery postave z Family Guy, musel to bejt zrovna dosti nevyraznej a nezajimavej Cleveland, misto toho bych daleko radsi sledoval akcicky super dobytkare Quagmirea, ale ve vysledku to je docela fajn zabava, ktera sice pouziva podobny schema jako Family Guy, takze nechybi flashbacky, particka kamosu v hospode, obcas znacne uchylacky pribehy a fotrik, kterej je dobrak a co muze posere. Proste slabsi odvar z Family Guye, kterej by byl dejme tomu ultra edice a tohle je jen takova basic. Coz ale neznamena, ze bych se nebavil, vzdycky rad kouknu na novej dil, v kazdym je cemu se zasmat, i tady se najdou zajimavy vedlejsi postavy, no a animace je na fajnovy urovni. Proste jako vypln pri cekani na novej dil Family Guye nebo American Dada se to hodi.(14.1.2010)

Family Guy je jeden z nejlepších teenagerských seriálů a co do sebe má i pro dospělé. Bohužel z něj vycházející Cleveland Show je nudná a skoro bych řekl, že je vytvořená za jediným účelem - Amerika. Samá čokoládová nesvědčí a nacházíme podprůměrné vtipy. Občas ale musím zakolísat a za velkého jásotu povstat, protože ono se to povede a já se zasměji. To bohužel není tak časté, malý Cleveland naštěstí potěší podobně jako u Griffinů. Seriál se u nás nemůže těšit velké oblibě, je vytvořen na motivy mé nejneoblíbenější postavy z Griffinů a občas vysloveně nudí. Přesto mnohdy potěší a za to jsem rád.(19.2.2011)

• Patw

Cleveland show si je tak podobná s Family Guy že vlastně nemá podobného nic. Co mě nejvíce rozsekalo byl mluvící medvěd. Psa v Griffinovích jsem chápal... přišel jsem mu na chuť, ale medvěd... ne ne - navíc se nějak moc podobá Peterovi z Griffinů. Dávám dvě hvězdičky, i když bych klidně dal i "odpad!".(19.2.2011)

TV-seriál. Též jsem moc nepochopil, proč neudělali samostatný seriál spíše o vtipnějším a živějším Quagmireovi. Myslím, že odpověď je pro mnohé jasná, Cleveland je přece černej! Koncept Griffinových je zde cítit na každém rohu. Kvalita humoru je sice na nižší úrovni, ale dám Clevelandovi šanci mě přesvědčit o opaku. Uvidíme. Prozatím jsem relativně spokojený. | 1.série 10/21 (70%), > Průměr: 70% (3*) |(7.3.2016)

Zatím jsem viděl jen úvod a zajímalo mě, v čem to bude stejné a v čem jiné než Family Guy. No a zatím musím říct asi tohle: "rodinka" je takřka věrná kopie Griffinů. Nechybí ani mluvící zvíře, jen s tím rozdílem, že pes byl upgradeován na medvěda a narozdíl od Briana má vlastní dům. Ale musím říct, že zábavné to zatím je. Jenže... zatímco Peter Griffin je jakási unrated verze Homera Simpsona, Cleveland se dá spíše přirovnat ke Kirku Van Houtenovi. Tak uvidíme, jak dlouho jim zábava vydrží.(8.2.2011)

• - V úvodní znělce, kde Cleveland zpívá "my happy mustache face", mělo být původně místo slova "mustache" (knír) slovo "black guy" (černoch). (Martin_W)

• - Robertu dabovala prvních 13 epizod Nia Long, poté ji však nahradila Reagan Gomez-Preston. (Martin_W)

• - Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)