Reklama

Reklama

Cleveland show

(seriál)
  • USA The Cleveland Show
Ukázka z filmu
USA, (2009–2013), 32 h 13 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Walter Murphy

Hrají:

Seth MacFarlane, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(88)

Ve spin-offu oblíbeného amerického seriálu Griffinovi se setkáme se sousedem Petera Griffina, Clevelandem Brownem. Poté, co ho jeho žena Loretta podvedla s Quagmirem a utekla od něj, dává druhou šanci své středoškolské lásce Donně, kterou opustil manžel. Brown se za ní přestěhuje do svého rodného města ve Virginii, i se svým synem Clevelandem Juniorem. V jejich novém bydlišti je čekají Donniny děti - šestnáctiletá Roberta a ženami posedlý pětiletý Rallo - a také noví sousedé - ukřičený buran Lester či manželský pár medvědů Tim a Arianna (kteří jsou dost citliví na to, když někdo upozorňuje, že jsou medvědi). (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (126)

Vindemiatrix 

všechny recenze uživatele

Největší síla (a zároveň slabina) Cleveland Show tkví v tom, že se profiluje jako animovaná verze klasických rodinných sitcomů s výchovně-moralistními tendencemi (obohacenými přirozeně o černošskou problematiku), ovšem jen proto, aby tuhle image mohl shazovat drsnými, nekorektními vtípky alá Family Guy či American Dad. Šetří se na nich víc než ve jmenovaných seriálech, ale o to víc dokáží v daném kontextu odbourat a leckdy přimět k zamyšlení. Problémem je ne zcela výrazná postava Clevelanda a vlastně celé jeho rodinky s výjimkou Rala. Ale scenáristé se opravdu snaží a ze seriálu, který na první pohled neoplývá zrovna nosným potenciálem, dokáží (zvláště v první polovině 2. série) vydolovat překvapivě kvalitní a nápaditou zábavu. ()

MAsakRA 

všechny recenze uživatele

Nejsem si úplně jistý, jestli jsem udělal dobře, když jsem sledoval Cleveland Show před Family Guyem, ale určitě nelituju. Cleveland je sice trapák, ale zato všichni jeho kumpáni, manželka a vlastně i děti jsou moc fajn. Humor je to sice specifický, americké reálie člověk úplně nezná, ale to mi rozhodně nebránilo si seriál užít. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Mám rád Family Guye i American Dada, i když obojí je často stupidní a extrémně nevkusná zábava. Obojí má totiž nápady a spoustu svérázných postaviček se sobě vlastním humorem a jasně definovaným charakterem. Spinoff Clevelanda nemá ani jedno. Dobrosrdečný a nekonfliktní Cleveland, jakého známe z FG, tady mění charakter nejenom z dílu na díl, ale i ze scény na scénu, a přepíná z původní osobnosti do černé variace na Petera Griffina, z té na tyrana, co šikanuje vlastního syna, potom se sám nechá šikanovat miminem, do toho rapuje o prstění a fetování, a tak dále a tak dále. Už tak je dost zarážející, že ani u leada seriálu nejsou tvůrci schopni sebemenší konzistence, mnohem horší je to co se vedlejších postav týče, ty totiž nemají osobnost žádnou. Jedinou výjimkou je pětiletý Rallo, který se chvíli chová jako gangster a chvíli jako skutečné malé děcko, a příležitostně vyvolá aspoň nějaké, byť ojedinělé pousmání. Jinak je Cleveland Show až překvapivě prostá jakékoliv inspirace, scénáře dílů by mnohdy nevystačily ani na dvouminutový skeč, natož dvacetiminutový díl, seriál prakticky nikdy nemá co říct, což je fakt, který se snaží zakrýt horou blitek, obrazných i doslovných (running joke, kdy se někdo poblije stylem Sheily ze Santa Clarita Diet, pročež způsobí explozivní blití u všech okolo, je dost možná nejhorším running jokem, který znám), a od odpadu tak Clevelanda dělí jen Rallo a občasně vtipný cutaway gag typu FG. ()

mObscene 

všechny recenze uživatele

ach joj...s ťažkým srdcom dávam 2 hviezdičky....dala by som aj tri..ale..dufam,ze to mozno neskor zmenim,ale zatial tu prvu serku..moc ma to nezaujalo...a aj to len kvoli tomu ze grifinovych milujem úplne najviac...ale toto nie..toto im vobec nevyšlo..asi nechápem černoský humor alebo co..nvm fakt..ale..v poctate je to nudne..a...nvm..fakt...ale je vtipne ze vlastne cleveland dost nevyrazna postava z grifinou a spravia mu serial..to je asi plus..alebo..ja neviem fakt..:D ani co povedat...:D ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Já to naopak chápu, proč zrovna Cleveland. Oni nemohli riskovat, že by z Family Guye sebrali významnou postavu, protože by pak šel Family Guy dolů. Nevýrazný Cleveland odešel a tvůrci měli spoustu prostoru jeho postavu rozvést. Myslím, že se to poměrně povedlo (jeho přitroublý hlas je super, v českém dabingu ale hodně ztrácí), ale zatím chybí výraznější vedlejší postavy, snad kromě medvěda ... Poměrně rychle se ale kvalita dál propadá a je nutné "zachraňovat" seriál postavami z Family Guye. ()

Galerie (315)

Zajímavosti (17)

  • V úvodní znělce, kde Cleveland zpívá "my happy mustache face", mělo být původně místo slova "mustache" (knír) slovo "black guy" (černoch). (Martin_W)
  • V epizodě „Ain't Nothin' But Mutton Bustin“ (2x10) se objevuje mnoho narážek na animované seriály ze stanice Fox. Plyšoví Bárt (Simpsonovi) a Stewie s Brianem (Griffinovi) a na Rallově opasku ležící Roger (American Dad!). (Martin_W)
  • Scéna z druhé série, ve které tančí Rallo se svým pravým otcem, paroduje tanec Travolty a Umy Thurman z Pulp Fiction. (Martin_W)

Reklama

Reklama