Reklama

Reklama

Cleveland show

(seriál)
  • USA The Cleveland Show
Ukázka z filmu
Animovaný / Komedie
USA, (2009–2013), 32 h 13 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Walter Murphy

Hrají:

Seth MacFarlane, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(88)

Ve spin-offu oblíbeného amerického seriálu Griffinovi se setkáme se sousedem Petera Griffina, Clevelandem Brownem. Poté, co ho jeho žena Loretta podvedla s Quagmirem a utekla od něj, dává druhou šanci své středoškolské lásce Donně, kterou opustil manžel. Brown se za ní přestěhuje do svého rodného města ve Virginii, i se svým synem Clevelandem Juniorem. V jejich novém bydlišti je čekají Donniny děti - šestnáctiletá Roberta a ženami posedlý pětiletý Rallo - a také noví sousedé - ukřičený buran Lester či manželský pár medvědů Tim a Arianna (kteří jsou dost citliví na to, když někdo upozorňuje, že jsou medvědi). (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (128)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ja ani neviem prečo tento seriál vznikol. Bolo to asi pre čiernych amerických spoluobčanov. Miestami silno nesympatický až odpudivý seriál, inokedy veľmi trefný a úderný. Bohužiaľ tých negatívnych miest je tam o dosť viac. Oproti Griffinovým veľmi slabé. Cleveland Show si je tak podobný s Family Guy, že vlastne nemá čo ponúknuť. Čo ma najviac rozsekalo bol hovoriaci medveď. Psa v Griffinových som chápal a prišiel som mu na chuť, ale medveď, to je už bomba - navyše sa nejako moc podobá Peterovi z Griffinov. Na Clevelandovi sa mi vždy páčil jeho originálny hlas. Inak pravda, že v FG nebol práve najvýraznejšou postavou. Možno práve preto má teraz vlastný seriál, aby ukázal, že ho vie ťahať aj sám. Ale on veru nevie. Cleveland Show je veľmi slabý a na Family Guy len tak asi nedosiahne. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Jen doufám, že tahle vlna černošských spinoffů nepostihne i jiný seriály. Teď šátrám v paměti, kde se ve vedlejší roli mihl nějaký černoch. Tak například v Dexterovi byl jeden policista černoch. Mohl by mít vlastní seriál o tom, jak pátrá po Dexterovi. V Breaking Bad byl jednou z postav černoch, mohl by. V Lost jich hned bylo několik. Mohli by mít vlastní ostrov a tam běhat jako na tom původním. Nevím, zdá se mi to ztřeštěné, aby se to tak dělo v širší míře a pohnutka tvůrců Family Guy je mi tak záhadou. Můžou takhle ze seriálů vyjmout třebas všechny Vietnamce a udělat jim solo show? ..by mě zajímalo. Seriál o Clevelandovi ale není úplně špatný. Naopak tzv. černý humor je fakt super. Chvílemi jsem prostě chcípal smíchy, možná víc, než u Famili gáje. A co takový černoši samotní? No, ti to musí tuplem žrát. Jestli pili šampaňské a nežili v černém dešti, líbilo se jim Cosby show nebo Fresh Prince, tak určitě musí. Jestli ale žijí v South Central Los Angeles tak bohužel ví, že: SHIT AIN'T LIKE THAT! IT'S REAL FUCKED UP! :) ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-seriál. Též jsem moc nepochopil, proč neudělali samostatný seriál spíše o vtipnějším a živějším Quagmireovi. Myslím, že odpověď je pro mnohé jasná, Cleveland je přece černej! Koncept Griffinových je zde cítit na každém rohu. Kvalita humoru je sice na nižší úrovni, ale dám Clevelandovi šanci mě přesvědčit o opaku. Uvidíme. Prozatím jsem relativně spokojený. | 1.série 10/21 (70%), > Průměr: 70% (3*) | ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Mám rád Family Guye i American Dada, i když obojí je často stupidní a extrémně nevkusná zábava. Obojí má totiž nápady a spoustu svérázných postaviček se sobě vlastním humorem a jasně definovaným charakterem. Spinoff Clevelanda nemá ani jedno. Dobrosrdečný a nekonfliktní Cleveland, jakého známe z FG, tady mění charakter nejenom z dílu na díl, ale i ze scény na scénu, a přepíná z původní osobnosti do černé variace na Petera Griffina, z té na tyrana, co šikanuje vlastního syna, potom se sám nechá šikanovat miminem, do toho rapuje o prstění a fetování, a tak dále a tak dále. Už tak je dost zarážející, že ani u leada seriálu nejsou tvůrci schopni sebemenší konzistence, mnohem horší je to co se vedlejších postav týče, ty totiž nemají osobnost žádnou. Jedinou výjimkou je pětiletý Rallo, který se chvíli chová jako gangster a chvíli jako skutečné malé děcko, a příležitostně vyvolá aspoň nějaké, byť ojedinělé pousmání. Jinak je Cleveland Show až překvapivě prostá jakékoliv inspirace, scénáře dílů by mnohdy nevystačily ani na dvouminutový skeč, natož dvacetiminutový díl, seriál prakticky nikdy nemá co říct, což je fakt, který se snaží zakrýt horou blitek, obrazných i doslovných (running joke, kdy se někdo poblije stylem Sheily ze Santa Clarita Diet, pročež způsobí explozivní blití u všech okolo, je dost možná nejhorším running jokem, který znám), a od odpadu tak Clevelanda dělí jen Rallo a občasně vtipný cutaway gag typu FG. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No moc nechapu, proc kdyz uz museli udelat serial nektery postave z Family Guy, musel to bejt zrovna dosti nevyraznej a nezajimavej Cleveland, misto toho bych daleko radsi sledoval akcicky super dobytkare Quagmirea, ale ve vysledku to je docela fajn zabava, ktera sice pouziva podobny schema jako Family Guy, takze nechybi flashbacky, particka kamosu v hospode, obcas znacne uchylacky pribehy a fotrik, kterej je dobrak a co muze posere. Proste slabsi odvar z Family Guye, kterej by byl dejme tomu ultra edice a tohle je jen takova basic. Coz ale neznamena, ze bych se nebavil, vzdycky rad kouknu na novej dil, v kazdym je cemu se zasmat, i tady se najdou zajimavy vedlejsi postavy, no a animace je na fajnovy urovni. Proste jako vypln pri cekani na novej dil Family Guye nebo American Dada se to hodi. ()

Galerie (314)

Zajímavosti (14)

  • Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)
  • Robertu dabovala prvních 13 epizod Nia Long, poté ji však nahradila Reagan Gomez-Preston. (Martin_W)
  • V epizodě „Ain't Nothin' But Mutton Bustin“ (2x10) se objevuje mnoho narážek na animované seriály ze stanice Fox. Plyšoví Bárt (Simpsonovi) a Stewie s Brianem (Griffinovi) a na Rallově opasku ležící Roger (American Dad!). (Martin_W)

Reklama

Reklama