Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009 - 2013, 32 h 13 min (Minutáž: 88x21–22 min)

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Nia Long, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe, Isabelle Fuhrman, Mike Henry, Carlos McCullers II, Al Thompson, Marissa Jaret Winokur, Fuschia!, Mae Whitman, Seth Green, Mila Kunis, Jennifer Tilly, Patrick Warburton, Richard Appel, Kristen Bell, Damani Roberts, Will Sasso, Reagan Gomez-Preston, Stockard Channing, Jeff Bergman, Jane Lynch, Monique Coleman, Ari Graynor, Noel Gugliemi

Největší síla (a zároveň slabina) Cleveland Show tkví v tom, že se profiluje jako animovaná verze klasických rodinných sitcomů s výchovně-moralistními tendencemi (obohacenými přirozeně o černošskou problematiku), ovšem jen proto, aby tuhle image mohl shazovat drsnými, nekorektními vtípky alá Family Guy či American Dad. Šetří se na nich víc než ve jmenovaných seriálech, ale o to víc dokáží v daném kontextu odbourat a leckdy přimět k zamyšlení. Problémem je ne zcela výrazná postava Clevelanda a vlastně celé jeho rodinky s výjimkou Rala. Ale scenáristé se opravdu snaží a ze seriálu, který na první pohled neoplývá zrovna nosným potenciálem, dokáží (zvláště v první polovině 2. série) vydolovat překvapivě kvalitní a nápaditou zábavu.(21.6.2011)

Pokiaľ ide Cleveland svojou vlastnou cestou v štýle starých černošských sitcomov, odkazuje na ich kultúru a používa svoj humor, je to fajn. Horšie je, že sa stále nevie odpútať od Family Guya, snaží sa ho napodobňovať (nepochopiteľne) a preto bude stále braný len ako nejaký menší spin-off. Úplne najhoršie je, keď namiesto vtipov začne ponúkať len nevtipný záchodový humor typu: vyspal som sa s chlapom, teraz budem minútu vracať. Takže kvalita klesá a stúpa od 2* po 4*, bodaj by sa to časom zbavilo odpadových scén a ustálilo na tých štyroch.(15.1.2010)

• PEPESstudio

Je to strašný jo fajn někdy se tam zasměju ale tý brutality co tam je to je děs. Rodina Clevelandových tomu se ani nedá říct rodina pořád jsou na sebe naštvaný,mlatí se, posmívaj si se na vzájem, urážej se no takhle rodina nevypadá, jo fajn toho nasilí tam třeba trochu být může ale v takovém množství to nemuseli. Dal jsem dvě hvězdy protože se tam občas zasměju a za toho medvěda ten je super :)(2.11.2012)

Zatím jsem viděl jen úvod a zajímalo mě, v čem to bude stejné a v čem jiné než Family Guy. No a zatím musím říct asi tohle: "rodinka" je takřka věrná kopie Griffinů. Nechybí ani mluvící zvíře, jen s tím rozdílem, že pes byl upgradeován na medvěda a narozdíl od Briana má vlastní dům. Ale musím říct, že zábavné to zatím je. Jenže... zatímco Peter Griffin je jakási unrated verze Homera Simpsona, Cleveland se dá spíše přirovnat ke Kirku Van Houtenovi. Tak uvidíme, jak dlouho jim zábava vydrží.(8.2.2011)

Asi takhle... kdo má rád styl humoru, praktikovanej v obou předchozích seriálech (FG a AD), rozhodně by si Clevelandovu show neměl nechat ujít! Jasně, někdo by automaticky strhával hvězd(u/y) jenom proto, že už je to "druhej klon klonu jedný legendy", to je ale blbej přístup, páč tahle odnož je kolikrát větší nářez, jak současný Simpsoni!(29.9.2010)

• - Scéna z druhé série, ve které tančí Rallo se svým pravým otcem, paroduje tanec Travolty a Umy Thurman z Pulp Fiction. (Martin_W)

• - Rallovo skůtečné jméno je Monclaire Tubbs. Rallo je pouhá přezdívka. Clevelandovo prostřední jméno je Lou Albano. Roberta se jmenuje celým jménem Roberta Coretta Tubbs. (Martin_W)

• - Přestože byla pilotní epizoda odvysílána až 27. září, na internet unikla již během června. (Martin_W)