Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009 - 2013, 32 h 13 min (Minutáž: 88x21–22 min)

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Nia Long, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe, Isabelle Fuhrman, Carlos McCullers II, Al Thompson, Marissa Jaret Winokur, Fuschia!, Mae Whitman, Seth Green, Mila Kunis, Jennifer Tilly, Patrick Warburton, Richard Appel, Kristen Bell, Damani Roberts, Will Sasso, Reagan Gomez-Preston, Stockard Channing, Jeff Bergman, Jane Lynch, Monique Coleman, Ari Graynor, Noel Gugliemi, Ashley Tisdale, Aseem Batra, Mike Henry, Nickie Bryar, Tila Tequila, Jason Alexander, Taraji P. Henson, Bebe Neuwirth, Conner Rayburn, Roger Rees, Kit Pongetti, Nancy Cartwright, Seth MacFarlane (vyp.), Christopher Parson, Danny Smith, Jennette McCurdy, Amber Heard, Chris Isaak, Matthew Morrison, Wilmer Valderrama, Jenifer Lewis, Shaquille O'Neal, James Karen, Monica Richardson, Lizzy Caplan, Sofía Vergara, Tony Hawk, Rebecca Romijn, Snoop Dogg, Billy Dee Williams, Hank Azaria, Chad Bannon, Eliza Dushku, Mark Hamill, Robert Rodriguez, Danny Trejo, Ric Flair, Michael McDonald

Aseem Batra

Kirk Benson
  • Sancoo

Podle mého názoru spíše zbytečný spin-off, když už tak měli vybrat spíše Quagmira. Rozhodně by to slavilo větší úspěch. Seriál jsem sledoval v telce, když byla zrovna nuda, nebo jsem měl čas, ale rozhodně mě to nechytilo natolik, abych tomu věnoval větší pozornost. Nemůžu tvrdit, že jsem se občas nezasmál, ale rozhodně to nebylo tolikrát jako při sledování Family Guye. Slabý odvar za 2*.(3.9.2014)

• mObscene

ach joj...s ťažkým srdcom dávam 2 hviezdičky....dala by som aj tri..ale..dufam,ze to mozno neskor zmenim,ale zatial tu prvu serku..moc ma to nezaujalo...a aj to len kvoli tomu ze grifinovych milujem úplne najviac...ale toto nie..toto im vobec nevyšlo..asi nechápem černoský humor alebo co..nvm fakt..ale..v poctate je to nudne..a...nvm..fakt...ale je vtipne ze vlastne cleveland dost nevyrazna postava z grifinou a spravia mu serial..to je asi plus..alebo..ja neviem fakt..:D ani co povedat...:D(9.9.2012)

Tak začala jsem na 4, ale musím po shlédnutím nových dílů jednu strhnout. No a jak to zhodnotit. Seriál mě nejdřív chytil, protože je zde Clevland, hrdina známý z The Family Guy, ale tohle se Family Guy ani na míli nepřiblíží. Ze začátku mě trochu bavilo malé černé dítko a jeho dospělé názory, jenže to už dokázal Stewe a dokonale. Takže se to časem okouká, potom dobrý medvěd, který sice postrádá reálný základ, ale budiž. No a když se do toho seriálu zakoukáte, hned vám dojde, že je to točené pro černé. Není to myšleno sice nijak rasisticky, ale ty jejich vtipy o násilí a loupežích mi někdy vtipné skutečně nepřijdou. Spíš dost trapné a hrubé. Family guy je taky dost drsný, ale vtipy pasují a jsou k smíchu. Ale tohle mě vůbec nepřesvědčilo, už to ani nesleduji.(1.5.2011)

• unclejack

Trochu toho humoru bez ladu a skladu nezaškodí, Cleveland Show však nie je tak zaujímavá ako Griffinovci. Z tohto hľadiska ide o akýsi pokus vyždímať z daného námetu čo najviac, ale fakticky neposkytnúť nič zaujímavé alebo originálne. Sranda to je a preto si aj udelené tri hviezdičky zaslúži, ale v konkurencii s Family Guy musím jednoznačné víťazstvo prihodiť rodinke Petera a Lois.(14.9.2014)

Asi málo kdo čekal, že tvůrci Family Guye by udělali samostatný seriál zrovna pro Clevelanda a i mě to ze začátku nepřišlo dvakrát šťastné, ale postupem času jsem seriálu přišel na chuť. První série se po pár dílech pěkně rozjede a jsou zde k vidění i nové nápady, trochu jiné než třeba v American Dad nebo Family Guy. Víc se zde řeší Cleveland a jeho rodina a vše se tak nějak točí kolem něj a občas i jeho sousedů. Občas sem zabrousí i nějaký host z FG. Vyloženě šíleností zde není tolik a některé vtívky českému divákovy moc směšné nepřijdou. Mám rozkoukanou druhou sérii, ta mírně polevila, ale i tak si celkem drží stále to stejné tempo ze série první. Uvidíme, jak se to vyvyne dál.(13.8.2012)

• - V úvodní znělce, kde Cleveland zpívá "my happy mustache face", mělo být původně místo slova "mustache" (knír) slovo "black guy" (černoch). (Martin_W)

• - Hlas Medveďa Tima bol inšpirovaný Steveom Martinom. (adamulefa)

• - V epizodě „Ain't Nothin' But Mutton Bustin“ (2x10) se objevuje mnoho narážek na animované seriály ze stanice Fox. Plyšoví Bárt (Simpsonovi) a Stewie s Brianem (Griffinovi) a na Rallově opasku ležící Roger (American Dad!). (Martin_W)