Cleveland show (TV seriál)

The Cleveland Show

Animovaný / Komedie

USA, 2009 - 2013, 32 h 13 min (Minutáž: 88x21–22 min)

Walter Murphy

Seth MacFarlane, Sanaa Lathan, Alec Sulkin, Marina Sirtis, Jason Sudeikis, Will Forte, Rutina Wesley, David Lynch, Lucas Grabeel, Josh Gad, Beth Littleford, Wally Wingert, Cathy Shim, Nat Faxon, Tom Kenny, Toby Huss, Stephen Root, John Slattery, Owain Yeoman, Jill Latiano, Glenn Howerton, Jess Harnell, Jamie Kennedy, Edward Asner, Kathryn Joosten, Dawnn Lewis, Carl Reiner, Alex Borstein, Rosie Perez, Craig Robinson, Bryan Cranston, Penn Jillette, Darren Criss, Fergie, Loretta Devine, Phylicia Rashad, Kym Whitley, Rashida Jones, Keke Palmer, Kanye West, Emily Deschanel, Mike Judge, Quinton 'Rampage' Jackson, Rob Riggle, Bruce McGill, Bruno Campos, Chris Colfer, Lea Michele, Cory Monteith, Christine Lakin, Vincent Kartheiser, Justin Timberlake, Will. I. Am, Fred Tatasciore, Alex Meneses, Kristen Wiig, Matt Jones, Arianna Huffington, Ted Lange, Max Burkholder, Ralph Garman, Dirk Nowitzki, Katee Sackhoff, Josh Robert Thompson, Bruno Mars, Tim Gunn, Joshua Rush, LeBron James, Gregory Jbara, Steve Agee, Edy Ganem, Ava Acres, Debra Wilson, Kevin Michael Richardson, Ric Flair (vyp.), Brad Leland, Ahmir-Khalib Thompson, Florence Henderson, T-Pain, Niecy Nash, Stephanie Escajeda, Eliza Schneider, David A. Goodman, Jerry Minor, Frances Callier, J. Lee, Julius Sharpe, Isabelle Fuhrman, Carlos McCullers II, Al Thompson, Marissa Jaret Winokur, Fuschia!, Mae Whitman, Seth Green, Mila Kunis, Jennifer Tilly, Patrick Warburton, Richard Appel, Kristen Bell, Damani Roberts, Will Sasso, Reagan Gomez-Preston, Stockard Channing, Jeff Bergman, Jane Lynch, Monique Coleman, Ari Graynor, Noel Gugliemi, Ashley Tisdale, Aseem Batra, Mike Henry, Nickie Bryar, Tila Tequila, Jason Alexander, Taraji P. Henson, Bebe Neuwirth, Conner Rayburn, Roger Rees, Kit Pongetti, Nancy Cartwright, Seth MacFarlane (vyp.), Christopher Parson, Danny Smith, Jennette McCurdy, Amber Heard, Chris Isaak, Matthew Morrison, Wilmer Valderrama, Jenifer Lewis, Shaquille O'Neal, James Karen, Monica Richardson, Lizzy Caplan, Sofía Vergara, Tony Hawk, Rebecca Romijn, Snoop Dogg, Billy Dee Williams, Hank Azaria, Chad Bannon, Eliza Dushku, Mark Hamill, Robert Rodriguez, Danny Trejo, Ric Flair, Michael McDonald, Huey Lewis, Kirk Benson, Mason Cook, Daryl Mitchell, JJ Snyder, Nicki Minaj, Kevin Navayne, Fred Willard, Will Arnett, David Costabile, Rachel Dratch, Nick Offerman, George Clinton, Kid Cudi, Krysten Ritter, Nia Long, Cathy Cavadini, Jan Hooks

Aseem Batra, Kara Vallow

Kirk Benson

No moc nechapu, proc kdyz uz museli udelat serial nektery postave z Family Guy, musel to bejt zrovna dosti nevyraznej a nezajimavej Cleveland, misto toho bych daleko radsi sledoval akcicky super dobytkare Quagmirea, ale ve vysledku to je docela fajn zabava, ktera sice pouziva podobny schema jako Family Guy, takze nechybi flashbacky, particka kamosu v hospode, obcas znacne uchylacky pribehy a fotrik, kterej je dobrak a co muze posere. Proste slabsi odvar z Family Guye, kterej by byl dejme tomu ultra edice a tohle je jen takova basic. Coz ale neznamena, ze bych se nebavil, vzdycky rad kouknu na novej dil, v kazdym je cemu se zasmat, i tady se najdou zajimavy vedlejsi postavy, no a animace je na fajnovy urovni. Proste jako vypln pri cekani na novej dil Family Guye nebo American Dada se to hodi.(14.1.2010)

Ja skrátka neviem, ako to ten Seth McFarlane robí, ale ja od neho žeriem úplne všetko. U Cleveland Show som bol sprvu značne skeptický, prvé časti (asi 2) sa mi zdali trochu vlažné, ale potom sa to rozbehlo a ja som sa kráľovsky bavil celý zvyšok prvej série. A zo samotného Clevelanda, ktorý stál vo Family Guy značne v úzadí, sa vykľul riadny sympaťák! Skrátka a dobre, prvá séria super, teším sa na jej zvyšok a aj na druhú. Ja asi inak nemôžem, dávam 100%.(5.4.2010)

Nebyl jsem si zcela jistý, jestli je dobrý nápad postavit tento spin-off na nejméně výrazné postavičce legendárního seriálu Griffinovi. Hned první minuty však odehnaly všechny obavy. Postava Clevelanda Browna dává scénáristům větší rozsah a rozmanitost než by mohl nabídnout např. jedním směrem zaměřený Quagmire (rakce na B!shopův komentář). Přirovnání k černé verzi Family Guy je sice stokrát použité a příliš snadné, ale nedá se svítit – prostě je to tak!!. Závěrem možná jen doporučit méně zvracení a více Griffinovic lehkovážnosti a bude hvězdiček pět.(6.12.2010)

Zatím jsem viděl jen úvod a zajímalo mě, v čem to bude stejné a v čem jiné než Family Guy. No a zatím musím říct asi tohle: "rodinka" je takřka věrná kopie Griffinů. Nechybí ani mluvící zvíře, jen s tím rozdílem, že pes byl upgradeován na medvěda a narozdíl od Briana má vlastní dům. Ale musím říct, že zábavné to zatím je. Jenže... zatímco Peter Griffin je jakási unrated verze Homera Simpsona, Cleveland se dá spíše přirovnat ke Kirku Van Houtenovi. Tak uvidíme, jak dlouho jim zábava vydrží.(8.2.2011)

Kvalitám „Family Guy“ a „American Dad“ se sice ani zdaleka nepřibližuje, ale po docela špatném rozjezdu se seriál vcelku dostává do formy. Horší epizody sice stále nechybí, ale těch povedenějších přibývá, což je určitě dobré znamení pro budoucnost seriálu. Navíc jsem docela překvapen, jakým způsobem se s interpretováním Clevelanda (jakožto dost nevýrazné postavy ve „Family Guy“) do vlastního seriálu tvůrci poprali. Nejprve jsem si to absolutně nedokázal představit. 70% ... Mimochodem, druhá řada byla ukončena zatím asi nejlepší epizodou vůbec.(10.6.2011)

• - V epizodě „Ain't Nothin' But Mutton Bustin“ (2x10) se objevuje mnoho narážek na animované seriály ze stanice Fox. Plyšoví Bárt (Simpsonovi) a Stewie s Brianem (Griffinovi) a na Rallově opasku ležící Roger (American Dad!). (Martin_W)

• - Robertu dabovala prvních 13 epizod Nia Long, poté ji však nahradila Reagan Gomez-Preston. (Martin_W)

• - V úvodní znělce, kde Cleveland zpívá "my happy mustache face", mělo být původně místo slova "mustache" (knír) slovo "black guy" (černoch). (Martin_W)