poster

Sex Traffic (TV film)

 • Velká Británie

  Sex Traffic

Drama / Krimi

Velká Británie / Kanada, 2004, 2x90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (16)

 • gudaulin
  **

  Sex Traffic nabízí emocionálně angažované téma nucené prostituce, které by zároveň mohlo lákat erotickou stránkou, pokud by bylo vhodně zabalené. Jenže provedení je zoufale televizní, tzn. rozvleklé a ukecané. Kdyby se dvoudílný film sestříhal o hodinu, bylo by to jen ku prospěchu věci. Takhle připomíná německé kriminální snímky a je poměrně nezáživný. Herecky jde o průměrnou záležitost, rumunské herečky, když už nic jiného, jsou aspoň neokoukané. Scénář je tím, co výsledný efekt řádně otupilo. Celkový dojem: 40 %.(14.4.2008)

 • freddy
  ****

  Třetí stovku svých komentářů načínám komentářem tohoto televizního snímku. David Yates, budoucí režisér závěrečných snímků o Harrym Potterovi, nám tu servíruje pohled na obchod s "bílým masem," který vesele bují ve východní Evropě. Nutno dodat, že se mu to celkem povedlo. I když ze začátku jsem měl problém s tím, že se přeskakovalo v ději z jednoho místa na druhé a těch míst bylo asi šest, ale na to jsem si časem zvykl a v ději se zorientoval. A musím říct, že ač jsem od tohoto dvoudílného televizního filmu očekával cokoliv, byl jsem příjemně překvapen. Yates tento problém uchopil citlivě a do filmu obsadil neokoukané a neznámé herce, a to i herce z východní Evropy. A to je příjemným oživením. Každopádně nemohu posoudit, jak to chodí ve skutečnosti a nakolik se Yates skutečnosti přiblížil. Ale vím, že mně se to docela líbilo, a proto dávám čtyři hvězdičky.(21.4.2008)

 • FilmFan24
  ****

  Syrový, místy až dokumentárně podaný televizní film o jednom vážném problému naší doby, před kterým nelze zavírat oči. Chladný styl vyprávění snímku sluší a autenticitu navozují vybraní méně známí herečtí představitelé a časté střídání míst, kde se děj odehrává...(3.1.2009)

 • ilemas
  ***

  Škoda, že to jen tv film, kdyby to vzal do ruk nějaký dobrý režisér jako např. Ridley Scott a natočil na toto téma syrový celovečerní film něco jako je Labyrint lží tak by to byl super film s neokoukaným tématem. Pak že nemá Hollywood co točit!!! I přesto je to hodně dobré a dávám slabé tři.(3.1.2009)

 • lucieK
  **

  Skěvlé téma a strašný režiser, co z toho může vyjét? Průměrný až slabě podprůměrný film...(19.7.2009)

 • Piškotka
  ***

  První díl na můj vkus nechutně drsný a surový. Trochu mi dělají problémy ty skotačivé střihy, tu jsme v USA, tu v Kanadě, pak zase v Srbsku. Takový guláš. Ale tématika pravda aktuální, holt kde je chudoba, tam jsou takové nešvary. Agrese a bezcitnost pasáků, co směňují ženské maso jako mrknutím oka, nezná meze. Myslím si, že ve skutečnosti je to ještě horší. A ten mladý žurnalista je tam jako jehla v kupce sena, bojovník za důstojné lidství se snaží zhola o nemožné. Nemá v ruce nic než ten foťák a vlastní oči, většími pákami bohužel manipuluje zkorumpovaná policie. Klasicky si její přílušníci libují v ponižování žen nucených k prostituci a nejen v ponižování. Sestry Elena s Varou jako mnohé z mnoha naletěly. Druhý díl se nepovedl s nadmírou snahy celý příběh ukončit. Dalo se předvídat, kterým směrem se bude děj ubírat, hlavně ohledně Kernwellu. Co se však povedlo, tak názorná ukázka, že se na nucenou prostituci dá poměrně rychle přivyknout a přizpůsobit se životu na okraji společnosti. Peníze, drogy, odcizení se známým lidem a vlastní podstatě. Novinář nezapadal. Chaotický konec bez happy endu.(5.1.2009)

 • Heroine
  **

  Docela zajímavé, docela poučné, docela působivé, ale hrozně nudné! Kdyby na tohle téma někdo natočil svižný, temný a atmosferický film, těžko by se na něj zapomínalo. Tohle, žel, není ten případ.(28.8.2013)

 • mira007
  ***

  První film, který jsem viděl na toto téma - silné, brutální, na zamyšlenou, aby se člověk rozhlédl kolem sebe v jakém světě žijeme.(13.8.2014)

 • Theker
  ****

  Už len pre závažnosť témy musím dať 4, už len pre tie kontrasty USA - dobre situovaná rodina / Európa - nespokojný pasák zastrelí "zamestňankynu" pred ocami ostatných... musím dat 4.... Nečakajme od tohto filmu nejaké hollywoodske vychytávky... tu ide hlavne o hrany dokument. podobne ako Vlákna.(3.1.2009)

 • Jonatána
  ****

  Jsem šťastná, že mám syna. Dost hrozné a kruté a nejhorší na tom je, že to vůbec není ojedinělá, ale bohužel docela běžná záležitost. Prachy nesmrdí :-((3.1.2009)

 • Bane
  ****

  První část za tři a půl.(5.1.2009)

 • zigy
  ***

  Podobné téma zpracovává seriál Matrjoški lépe, a působivěji. Tohle je ale taky dobré varování pro mladé Východoevropanky a ukázka pokrytectví společnosti Západu. Škoda, že scénář je někdy až moc šablonovitý a klišovitý. Závěr s návratem domů však byl hezky natočený.(23.4.2018)

 • yarghoul
  ****

  syrové, drsné, smutné, pravdivé...(14.7.2009)

 • cernymotyl
  ****

  Dobrý film s nádechem dokumentu na velmi vážné a drsné téma.(10.1.2009)

 • kanidj
  ****

  Krutá výpoveď o tom čo sa môže stať keď dve pekné dievčatá snívajú o práci v Londýne. David Yates natočil túto snímku ako TV-film, no moje presvedčenie je, že by tento snímok mal úspech aj na plátnach v kinách. Nie moc známi herci a časté striedanie prostredia nebola zasa až tak moc zlá kombinácia. Aj keď zdanie hovorí o úplne chladnom snímku o obchode s bielym mäsom, predsa len aj tú sa dajú nachádzať prvky dojemných scén ľudských objatí či bozkov. Absolútny chlad prvej časti keď sa dievčatá dostávajú do rúk pasákov, ktorý si ich pohadzujú, vystrieda citlivá výpoveď Eleny, ktorá sa snaží zachrániť sestru v druhej časti filmu. Veľký dojem na mňa urobila Anamaria Marinca, ktorá sa doslova zo škaredého káčatka premení na krásnu labuť až mi sánka padla dolu. Veľmi zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za to, a netreba ho vidieť iba raz, pretože aj na druhé pozretie má stále čo povedať. U mňa štyri hviezdičky.(16.1.2012)

 • Naive
  ****

  Surové, smutné, bezvýchodné..., téma aktuální v době vzniku i nyní, bohužel. Škoda, že tento film-dokument běžel v TV jen jednou, mohl by "výchovně" působit a varovat dnešní mladou generaci. Zpracování je občas zmatené, občas zdlouhavé, ale právě kvůli tématu je dobře, že byl film natočen.(23.2.2014)