Stát se opicí

• slovenský

Chlpaté dedičstvo

Komedie / Rodinný

USA, 1981, 88 min

Celkem standardní komedie se zvířecími hrdiny. Za pozornost zde ovšem nepochybně stojí (tehdy ještě nepříliš známý) Danny DeVito, který zde (v originále!) pronese pár replik podivným jazykem, velmi podobným češtině. Teprve později jsem se dozvěděl, že tento podivný jazyk se naučil od Miloše Formana při natáčení jeho slavného Přeletu nad kukaččím hnízdem... :-)(26.3.2004)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 25.11.1987, réžia českého znenia (ČST Brno) = JIŘÍ KUBÍK --- Výborná komédia. Rád by som ju opäť videl, ale jedine v pôvodnom brnenskom dabingu ČST. (29.11.2009)(29.11.2009)

• JohnSmith

Nejvtipnější na celém filmu byly opravdu jen ty opice. A pokud mělo být to co předvádí DeVito vtipné,tak nebylo,spíš trapné.(1.10.2008)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1982 : NOMINÁCIE (1) : Najhorší herec VR - Danny DeVito.(13.2.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,504,218Tržby Celosvetovo $-(31.5.2009)

• - V roce 1982 nominován na nejneúspěšnější film roku v anketě Razzie Awards. Toto "ocenění" tenkrát získaly 2 snímky: Mommie Dearest a Inchon. (MI-380)