Poslední loupež

Posledná lúpež

Heist

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2001, 109 min

Gene Hackman v tomto akcnom fryleri mal este stale dobru formu, hoci od kultoveho Enemy of the State ubehli uz 3 roky. Pribeh je nic moc, ale Hackman ma dostatocny herecky talent, aby film utiahol aj sam. Reziser David Marnet odviedol viac nez slusnu pracu, a ostatni herci stihali Hackmanovi uspesne sekundovat. Viac nez slusne : 77 %(24.8.2013)

Jsou to v podstatě staříci, ale kuráže mají na rozdávání. Příběh o loupeži a o tom, jak chce jeden druhého podvést. Hold, není parta jako parta. Joe Moore v podání Gena Hackmana však má vždy nějaké eso v rukávě a také nějaký záložní plán. Až to udivuje, neboť dle děje to vypadá, že počítá s naprosto se vším. Nebo je to všechno opravdu jen pouhá náhoda? O lecjaké dechberoucí drama se v žádném případě nejedná. Příběh plyne bez zaškobrtnutí a byť ničím nevyniká, je zajímavé sledovat, jak si pánové počínají. Odpočinkový film, který nenadchne, ale ani neurazí. Danny DeVito v roli bosse Mickeyho Bergmana je asi to nejlepší na celém snímku i když výkon Gena Hackmana je také výborný.(10.2.2017)

"Loupežnické" filmy mám moc rád a velmi se mi líbil i první film Davida Mameta, který jsem měl možnost vidět, tedy Spartan. Ale tohleto je zklamání. Naprosto všechno v tomhle filmu se dá charakterizovat slovy - neurazí, ale nenadchne. Celý štáb od režiséra, po herce (kromě skvělého DeVita) jako by filmem jen tak proplouval, bez většího zájmu či nadšení. Kvalitní, vcelku zábavná, ale jinak hrozně neoriginální a nenápaditá rutina.(20.1.2005)

• kingik

Slaboučké a hlavně neřadil bych to do žánru thrilleru. Ten má nějaké zásady, které je třeba naplnit. O nějakém napětí, poutavé zápletce, nebo zajímavém vyústění nemůže být ani řeč. Hackman, DeVito a spol. jsou až moc dobří herci a je tedy až s podivem, že se nechali uvrtat do tak nezáživného filmu s podprůměrným vyzněním. Asi to vypadalo na papíře velmi neotřele a možná i stylově, ale tohle je spíše loupež divákova času. S thrillerem to nemá nic společného. Nepříjemně pomalé a zastaralé i na rok vzniku. 30%(3.6.2012)

Originální DVD obal je nablýskaný a nechybí známé tváře. Tak proč ho nekoupit? Při projekci jsem se prolínal ve výborném střihu-kmitání nůžek bylo znát a David Mamet nenechal nic v náhodě. Roztříštěné střepy děje se prolínají a závěrem výborně spojují, ale bylo jich na můj vkus až příliš (mírně překombinovaný scénář), i když jsem byl příjemně spokojen u závěrečných titulkách. Nemám výhrady a Hackman (stárne jak víno a stále umí), DeVito (výborný) dokreslily, co David Mamut předkreslil, jeho rukopis je znát a je stále výborný. Velmi stylový film a příjemně napsaná krimi kávička.(10.2.2012)

• - Premiéra filmu měla být v září, avšak byla posunuta až na prosinec. Důvodem byla přítomnost scény, kdy se hlavní postavě podařilo obejít bezpečnostní prohlídky na letišti, což se stalo po teroristických útocích z 11. září nevhodné. (blackrain)

• - Do role Jimmyho Silka se uvažovalo o obsazení Owena Wilsona. (oje)