Reklama

Reklama

Poslední loupež

Trailer

Obsahy(1)

Joe Moore (Gene Hackman) je šťastný člověk. Má krásnou mladou ženu, peníze a práci, kterou skutečně miluje. Joe Moore je zloděj. Život se mu ovšem poněkud zamotá, když při jedné loupeži zachytí jeho podobu bezpečnostní kamera a vypečený překupník Bergman (Danny DeVito) mu odmítne vyplatit slíbenou odměnu. Joe Mooore a jeho partneři Bobby Blane (Delroy Lindo) a Pinky Pincus (Ricky Jay) musejí dokonale naplánovat svou poslední loupež, protože prohnaný Bergman neváhá využít jejich finančních potíží a přinutí je, aby pro něj udělali ještě jednu opravdu velkou fušku... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

S jakýmkoliv jiným obsazením, především ale bez Gena Hackmana, by Poslední loupež nedostala ani ty tři hvězdy. Příběh je to obyčejný, ničím překvapivý, nápaditý už vůbec ne... Ale ti herci! Souhra pánů Hackmana, DeVita, Linda a Rockwella je událost za milion, a tak jsem se nakonec přece jenom bavil, párkrát jsem byl i solidně napnutý (silniční kontrola, letadlo) a při dialozích typu "Nechceš slyšet mý poslední slova?" - "Už se stalo." jsem se i zasmál. Vážně škoda toho odfláknutého děje a mnoha hluchých až nudných míst.__P.S. Abych nezapomněl - chválím Shapirovu hudbu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Za normálních okolností by dvojice Hackman, Rockwell měla být zárukou, ale tady se mnou Mamet zamet. Svůj překombinovaný scénář, kde se všichni střídavě snaží překabátit a přechcat, převedl do sterilní filmové řeči, které jsem neměl sílu rozumět. Pohybovat se tahle nesympatická parta ve světě Oceanova skorortuctu, byli by leda svačináři postavy Brada Pitta.. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Asi jsem moc přísný, ale fakt to bylo slaboučký kafe. Jedna ze slabších chvilek Hackmana (mimochodem mého oblíbence), který sice hraje bezchybně, ale je to takové "syntetické". Překombinovaná zápletka vás už od začátku navnadí, že se tu bude odehrávat jeden "náhradní plán" za druhým, takže vás ten poslední vůbec nepřekvapí. A to zoufale pomalé tempo ve chvílích, kdy by se mělo ve střižně kouřit od nůžek ! :) Pokud si tenhle film půjčíte, nebudete úplně naštvaní, ale pokud vás mine - o nic jste nepřišli. ()

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Originální DVD obal je nablýskaný a nechybí známé tváře. Tak proč ho nekoupit? Při projekci jsem se prolínal ve výborném střihu-kmitání nůžek bylo znát a David Mamet nenechal nic v náhodě. Roztříštěné střepy děje se prolínají a závěrem výborně spojují, ale bylo jich na můj vkus až příliš (mírně překombinovaný scénář), i když jsem byl příjemně spokojen u závěrečných titulkách. Nemám výhrady a Hackman (stárne jak víno a stále umí), DeVito (výborný) dokreslily, co David Mamut předkreslil, jeho rukopis je znát a je stále výborný. Velmi stylový film a příjemně napsaná krimi kávička. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Premiéra filmu měla být v září, avšak byla posunuta až na prosinec. Důvodem byla přítomnost scény, kdy se hlavní postavě podařilo obejít bezpečnostní prohlídky na letišti, což se stalo po teroristických útocích z 11. září nevhodné. (blackrain)

Reklama

Reklama