Poslední loupež

Posledná lúpež

Heist

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2001, 109 min

G.Hackman je proste pan herec na taketo a podobne snimky ako stvoreny. "pracuje" ako lupic a vzdy ma nejaky zalozny plan a vzdy mysli dopredu. Aj ked ho zachyti bezpecnostna kamera a vydieera ho priekupnik musi s partakmi spravit velky zatah kde maju ukradnut zlato z dopravneho lietadla(vyborna scena),z ktoreho sa ale che nabalit prekupnik a jeho synovec ako inac Gene sa nenecha chytit a so vsetkymi vypecie(14.1.2017)

Joe Moore (Gene Hackman) je zloděj. Dokonce výborný zloděj - se skvělou schopností naplánovat, a předvídat téměř cokoliv, co se při akci může stát. Při jedné z posledních akcí se mu ale "podaří" nechat se natočit bezpečnostní kamerou, a tak je ve městě odvařenej. Ještě zbývá ale udělat poslední ránu, aby byl překupník Mickey (Danny DeVito) spokojenej. Ale vše se tak důkladně naplánovat nedá .. nebo ano? ... Film nikterak nevybočuje ze zaběhlého žánru, a tak je od počátku jisté, že podrazy ve skupině na sebe nenechají nijak dlouho čekat (samozřejmě je ale vše Joe Moore se vším počítá). A když už to vypadá, že opravdu dojel až na konec, vždycky má ještě nějaké to eso v rukávu. Herecké obsazení se docela povedlo - Gene Hackman i jeho banda (Delroy Lindo, Ricky Jay i Rebecca Pidgeon) jsou skvělí, stejně tak na druhé straně Danny DeVito a Sam Rockwell (pro něj začínám mít poslední dobou slabost). Celkově jde o film, který ani na několikeré podívání nenudí, ale Dannyho parťáci to holt nejsou ....(17.12.2003)

• padlar

Takový průměr, ale podruhé bych se na to již nedíval. Místy až moc překombinované, ale místy zase docela originální. To že se ta partička zlodějů pokusí podvést i toho svého překupníka bylo ale jasné téměř od začátku. Trochu nečekaný byl závěr - tak rozsáhlou přestřelků jsem rozhodně nečekal a nečekal jsem ani konečnou změnu strany Moorovi přítelkyně.(29.4.2012)

Príjemne nostalgické. Inteligentne napísané, zručne zrežírované. Výborný Hackman. Ale na dnešné časy OBVYKLÝCH PODOZRIVÝCH predsa len trochu nezáživné. Jedna skvelá lúpež (lietadlo) a zopár štandardných zvratov - to je málo. Nudiť som sa nenudil ani sekundu, ale čo z toho, keď na to po týždni zabudnem?(19.11.2002)

• MATADOR

Určitě podívaná pro ty, kteří se rádi nechávají překvapit pěkný zvraty. A zde jich je opravdu požehnaně a ještě k tomu velmi pěkných (samozřejmě i ten konečný). Jinak tento snímek nemá opravdu nic jiného, než-li pěkně napsaný scénář. V některých pasážích nudné, závěrečnou přestřelku nevyjímaje. Hold herecké obsazení není vše, o tom jsme se přesvědčily už mnohokrát.(3.9.2008)

• - Premiéra filmu měla být v září, avšak byla posunuta až na prosinec. Důvodem byla přítomnost scény, kdy se hlavní postavě podařilo obejít bezpečnostní prohlídky na letišti, což se stalo po teroristických útocích z 11. září nevhodné. (blackrain)

• - Do role Jimmyho Silka se uvažovalo o obsazení Owena Wilsona. (oje)