Poslední loupež

Posledná lúpež

Heist

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2001, 109 min

Docela příjemné překvapení středečního večera, kdy obvykle v televizi kromě slaboduchých seriálů nic není (mám jen základní nabídku, protože k této situaci docházelo často i u té rozšířené - na 20 nebo kolika kanálech prostě nebylo na co se dívat). Když jsem zjistila, že je na Nova cinema můj oblíbenec Hackman, zajásala jsem. Asi po 10 minutách si další můj oblíbenec, manžel, mlhavě vzpomněl, že to snad i viděl, čímž mě odrovnal, protože má filmového Alzheimera a kromě pár megafilmů v čele s Tenkrát na západě si nic moc nepamatuje:-). Pak jsem si vzpomněla i já, že je to ten film, kde Gene je vždycky o krok napřed, vždycky ví víc než ostatní a nakonec všechny přečůrá (promiňte, ale to je fakt nejvhodnější výraz). Ale jak je vidět z hodnocení, nás uživatele ne, i když on za to nemůže, fakt dělal, co mohl, perfektní, jako vždy. Také Delroy Lindo (konečně vím jak se jmenuje) a Dany de Vito, ale na víc jak *** to prostě není.(3.6.2010)

G.Hackman je proste pan herec na taketo a podobne snimky ako stvoreny. "pracuje" ako lupic a vzdy ma nejaky zalozny plan a vzdy mysli dopredu. Aj ked ho zachyti bezpecnostna kamera a vydieera ho priekupnik musi s partakmi spravit velky zatah kde maju ukradnut zlato z dopravneho lietadla(vyborna scena),z ktoreho sa ale che nabalit prekupnik a jeho synovec ako inac Gene sa nenecha chytit a so vsetkymi vypecie(14.1.2017)

• MATADOR

Určitě podívaná pro ty, kteří se rádi nechávají překvapit pěkný zvraty. A zde jich je opravdu požehnaně a ještě k tomu velmi pěkných (samozřejmě i ten konečný). Jinak tento snímek nemá opravdu nic jiného, než-li pěkně napsaný scénář. V některých pasážích nudné, závěrečnou přestřelku nevyjímaje. Hold herecké obsazení není vše, o tom jsme se přesvědčily už mnohokrát.(3.9.2008)

Príjemne nostalgické. Inteligentne napísané, zručne zrežírované. Výborný Hackman. Ale na dnešné časy OBVYKLÝCH PODOZRIVÝCH predsa len trochu nezáživné. Jedna skvelá lúpež (lietadlo) a zopár štandardných zvratov - to je málo. Nudiť som sa nenudil ani sekundu, ale čo z toho, keď na to po týždni zabudnem?(19.11.2002)

• kingik

Slaboučké a hlavně neřadil bych to do žánru thrilleru. Ten má nějaké zásady, které je třeba naplnit. O nějakém napětí, poutavé zápletce, nebo zajímavém vyústění nemůže být ani řeč. Hackman, DeVito a spol. jsou až moc dobří herci a je tedy až s podivem, že se nechali uvrtat do tak nezáživného filmu s podprůměrným vyzněním. Asi to vypadalo na papíře velmi neotřele a možná i stylově, ale tohle je spíše loupež divákova času. S thrillerem to nemá nic společného. Nepříjemně pomalé a zastaralé i na rok vzniku. 30%(3.6.2012)

• - Do role Jimmyho Silka se uvažovalo o obsazení Owena Wilsona. (oje)

• - Premiéra filmu měla být v září, avšak byla posunuta až na prosinec. Důvodem byla přítomnost scény, kdy se hlavní postavě podařilo obejít bezpečnostní prohlídky na letišti, což se stalo po teroristických útocích z 11. září nevhodné. (blackrain)