Poslední loupež

Posledná lúpež

Heist

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2001, 109 min

Myslím, že tohle jeden z inteligentních benefičních filmů.Pan Hackman a pan DeVito si parádně sekundovali.Fabule není nijak zvlášť komplikovaná,ale režie z toho dostala maximum.Je to herecký koncert obou protagonistů.Ostatní jen nevýrazně sekundují.Nicméně jakési sdělení hlubší povahy film nese.Nikdy nikomu nevěř, ani těm nejbližším ne, když jde o žvanec.Ten dělá s lidmi neuvěřitelné věci.A čertovský úsměv pana Hackmana na závěr jen potvrzuje to, co říkám.(30.8.2014)

Gene Hackman v tomto akcnom fryleri mal este stale dobru formu, hoci od kultoveho Enemy of the State ubehli uz 3 roky. Pribeh je nic moc, ale Hackman ma dostatocny herecky talent, aby film utiahol aj sam. Reziser David Marnet odviedol viac nez slusnu pracu, a ostatni herci stihali Hackmanovi uspesne sekundovat. Viac nez slusne : 77 %(24.8.2013)

• golfista

Asi jsem moc přísný, ale fakt to bylo slaboučký kafe. Jedna ze slabších chvilek Hackmana (mimochodem mého oblíbence), který sice hraje bezchybně, ale je to takové "syntetické". Překombinovaná zápletka vás už od začátku navnadí, že se tu bude odehrávat jeden "náhradní plán" za druhým, takže vás ten poslední vůbec nepřekvapí. A to zoufale pomalé tempo ve chvílích, kdy by se mělo ve střižně kouřit od nůžek ! :) Pokud si tenhle film půjčíte, nebudete úplně naštvaní, ale pokud vás mine - o nic jste nepřišli.(31.7.2003)

• padlar

Takový průměr, ale podruhé bych se na to již nedíval. Místy až moc překombinované, ale místy zase docela originální. To že se ta partička zlodějů pokusí podvést i toho svého překupníka bylo ale jasné téměř od začátku. Trochu nečekaný byl závěr - tak rozsáhlou přestřelků jsem rozhodně nečekal a nečekal jsem ani konečnou změnu strany Moorovi přítelkyně.(29.4.2012)

Jsou to v podstatě staříci, ale kuráže mají na rozdávání. Příběh o loupeži a o tom, jak chce jeden druhého podvést. Hold, není parta jako parta. Joe Moore v podání Gena Hackmana však má vždy nějaké eso v rukávě a také nějaký záložní plán. Až to udivuje, neboť dle děje to vypadá, že počítá s naprosto se vším. Nebo je to všechno opravdu jen pouhá náhoda? O lecjaké dechberoucí drama se v žádném případě nejedná. Příběh plyne bez zaškobrtnutí a byť ničím nevyniká, je zajímavé sledovat, jak si pánové počínají. Odpočinkový film, který nenadchne, ale ani neurazí. Danny DeVito v roli bosse Mickeyho Bergmana je asi to nejlepší na celém snímku i když výkon Gena Hackmana je také výborný.(10.2.2017)

• - Premiéra filmu měla být v září, avšak byla posunuta až na prosinec. Důvodem byla přítomnost scény, kdy se hlavní postavě podařilo obejít bezpečnostní prohlídky na letišti, což se stalo po teroristických útocích z 11. září nevhodné. (blackrain)

• - Do role Jimmyho Silka se uvažovalo o obsazení Owena Wilsona. (oje)