Poslední loupež

Posledná lúpež

Heist

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2001, 109 min

Jsou to v podstatě staříci, ale kuráže mají na rozdávání. Příběh o loupeži a o tom, jak chce jeden druhého podvést. Hold, není parta jako parta. Joe Moore v podání Gena Hackmana však má vždy nějaké eso v rukávě a také nějaký záložní plán. Až to udivuje, neboť dle děje to vypadá, že počítá s naprosto se vším. Nebo je to všechno opravdu jen pouhá náhoda? O lecjaké dechberoucí drama se v žádném případě nejedná. Příběh plyne bez zaškobrtnutí a byť ničím nevyniká, je zajímavé sledovat, jak si pánové počínají. Odpočinkový film, který nenadchne, ale ani neurazí. Danny DeVito v roli bosse Mickeyho Bergmana je asi to nejlepší na celém snímku i když výkon Gena Hackmana je také výborný.(10.2.2017)

Gene Hackman v tomto akcnom fryleri mal este stale dobru formu, hoci od kultoveho Enemy of the State ubehli uz 3 roky. Pribeh je nic moc, ale Hackman ma dostatocny herecky talent, aby film utiahol aj sam. Reziser David Marnet odviedol viac nez slusnu pracu, a ostatni herci stihali Hackmanovi uspesne sekundovat. Viac nez slusne : 77 %(24.8.2013)

Myslím, že tohle jeden z inteligentních benefičních filmů.Pan Hackman a pan DeVito si parádně sekundovali.Fabule není nijak zvlášť komplikovaná,ale režie z toho dostala maximum.Je to herecký koncert obou protagonistů.Ostatní jen nevýrazně sekundují.Nicméně jakési sdělení hlubší povahy film nese.Nikdy nikomu nevěř, ani těm nejbližším ne, když jde o žvanec.Ten dělá s lidmi neuvěřitelné věci.A čertovský úsměv pana Hackmana na závěr jen potvrzuje to, co říkám.(30.8.2014)

S jakýmkoliv jiným obsazením, především ale bez Gena Hackmana, by Poslední loupež nedostala ani ty tři hvězdy. Příběh je to obyčejný, ničím překvapivý, nápaditý už vůbec ne... Ale ti herci! Souhra pánů Hackmana, DeVita, Linda a Rockwella je událost za milion, a tak jsem se nakonec přece jenom bavil, párkrát jsem byl i solidně napnutý (silniční kontrola, letadlo) a při dialozích typu "Nechceš slyšet mý poslední slova?" - "Už se stalo." jsem se i zasmál. Vážně škoda toho odfláknutého děje a mnoha hluchých až nudných míst.__P.S. Abych nezapomněl - chválím Shapirovu hudbu.(28.4.2012)

G.Hackman je proste pan herec na taketo a podobne snimky ako stvoreny. "pracuje" ako lupic a vzdy ma nejaky zalozny plan a vzdy mysli dopredu. Aj ked ho zachyti bezpecnostna kamera a vydieera ho priekupnik musi s partakmi spravit velky zatah kde maju ukradnut zlato z dopravneho lietadla(vyborna scena),z ktoreho sa ale che nabalit prekupnik a jeho synovec ako inac Gene sa nenecha chytit a so vsetkymi vypecie(14.1.2017)

• - Premiéra filmu měla být v září, avšak byla posunuta až na prosinec. Důvodem byla přítomnost scény, kdy se hlavní postavě podařilo obejít bezpečnostní prohlídky na letišti, což se stalo po teroristických útocích z 11. září nevhodné. (blackrain)

• - Do role Jimmyho Silka se uvažovalo o obsazení Owena Wilsona. (oje)