Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V nudné atmosféře amerického Zapadákova se dospívající mládež chce vymanit ze stereotypu spořádané rodiny, ke kterému je nutí jejich rodiče. Mladí nemají ve městě téměř žádnou možnost zábavy, jejich názory nikdo neposlouchá. Drobné přestupky v podobě alkoholu a drog se stupňují a dospělí se je snaží zarazit utužováním disciplíny a sankcemi. Situace v zapadlém městečku je napjatější, reakce na zákazy bouřlivější. Stále větší dusno spěje k výbuchu. (rikitiki)

(více)

Recenze (12)

Ant 

všechny recenze uživatele

Film, který údajně přesně zachycuje mladou generaci 70. let. Vše působí velice autenticky, hudba(Cheap Trick, Ramones), kamera a všudepřítomná zdrogovaná mládež.. Ale jen do doby, kdy se na scéně objeví policie, která rada buzeruje za každou maličkost. Příjemnější by bylo, kdyby celý děj zasadili do velkoměsta místo jednoho malého satelitního městečka a originální hudbu nahradili něčím míň depresivním. Z herců jde cítit, že jsou to nováčci, i když Matt Dillon byl už tehdy talent. Konečná destrukce pak na rtech vyvolá opravdu velký úsměv. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

K filmu jsem se dostal úplně náhodou, když jsem se na youtube proklikal na trailer. Všimnul jsem si tam mladýho Matta Dillona, tak mě zajímalo, co to je za film. Většina lidí to docela vychvaluje a dokonce i Kurtovi Kombajnovi se to prej líbilo, takže jsem se odhodlal, že se na to taky podívám. Musim uznat, že i když jsem film viděl až 40 let po jeho vzniku a svym věkem jsem podstatně blíž k těm rodičům a fízlům, tak jsem pro ty rozhněvaný mladý puberťáky z americkýho předměstí 70. let měl jistý pochopení. Škoda toho hloupýho "akčního" konce plnýho explozí, kde to vypadá, že ty puberťáci snad srovnaj celý město se zemí. Jinak film má nějakou myšlenku a má atmosféru, ale kazí to ten hloupej konec. Další slabou stránkou jsou dost prkenný herecký výkony a to jak u těch mladších herců, tak i u dospělejch. 65% ()

Reklama

fragre 

všechny recenze uživatele

Tak nevím. Jistě, je tu bezútěšná čtvrť, jsou tu rodiče, kteři na děcka nemají čas, pak škola, která už na to nemá, aby cokoliv řešila a policajt s totalitními sklony, leč to neznamená, že někteří z těch týnejdžrů nejsou oprsklí hajzlíci. Je to velmi americké, tedy vyhnané do extrému, takže závěrečná vzpoura adolescentů vypadá jak začátek občanské války. ()

Troniq 

všechny recenze uživatele

Tak kdo by nechtěl mít děcka co dýlujou haš a LSD, možná ti prolezou barák a něco si půjčí, nebo si půjdou na pole zastřílet ze šlohnutýho kvéru. Na druhé straně přeaktivní cop pigs, přesněji jeden strážník, kterýmu se o mládeži musí natuty i zdát. Geniální výpověď na téma americkýho snu, zazobánků co na svý děcka nemaj čas a nudnejch prérií, kde ještě nedávno kočovali kovboji a dneska tam jsou uměle zavlažovaný trávníky a velký bazény. Možná bych z toho taky šílel. Dobrá otázka, kdo byl vlastně ten hlavní badass. A kdo za všechno může? Že by zase Kalousek? Tuhle anarcho agitku jsem si dost užil. Škoda jen některých nepřesvědčivých a prkenných výkonů mladých herců. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Podívala jsem se na film, protože patřil k oblíbeným Kurta Cobaina, zmiňuje ho v dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck. Docela rozumím, co se mu na filmu tak líbilo - vzpoura proti dusivé atmosféře maloměsta má pořád docela sílu. Horší jsou ale některé herecké výkony dospívající mládeže. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Kurt Cobain napsal skladbu "School" z alba "Bleach" na základě tohoto filmu. Byl jeho nejoblíbenější. (Punisher)

Reklama

Reklama