Over the Edge

Sol Kaplan

George Litto

Scénografie:

James William Newport

Určitě jeden z nejdekadentnějších teenagerovských filmů vůbec.(9.1.2010)

Podívala jsem se na film, protože patřil k oblíbeným Kurta Cobaina, zmiňuje ho v dokumentu Kurt Cobain: Montage of Heck. Docela rozumím, co se mu na filmu tak líbilo - vzpoura proti dusivé atmosféře maloměsta má pořád docela sílu. Horší jsou ale některé herecké výkony dospívající mládeže.(16.4.2016)

Vlastně mně ten film bavil víc během stopování z Jihlavy do Věžničky, kdy mi o něm Himaláj poprvý řek. To, že je to dobrý, a že to byl oblíbenej Cobainův film, samozřejmě. Užíval jsem si i stejnojmennou písničku od Wipers, která se mi k neustálýmu hodnocení naší prekérní situace s napřaženým palcem v jakýchsi Hruškových Dvorech (frekvence aut - jedno za deset minut, za volantem samej nepřející zmrd) slovy "over the edge," automaticky přiřadila. Ten song v soundtracku není (však je film starší než ona), ale dřevorubeckej soundtrack jinak celkem sednul. Celý to ale bylo přitažený za vlasy, a úsměvně klišovitý, ejkejej hrdina vybíhá z baráku a v momentě, kdy překročí práh, barák exploduje jak Tunguz, hrdina letí k zemi a omámeně zírá do plamenů. Bleh.(20.5.2017)

Tak nevím. Jistě, je tu bezútěšná čtvrť, jsou tu rodiče, kteři na děcka nemají čas, pak škola, která už na to nemá, aby cokoliv řešila a policajt s totalitními sklony, leč to neznamená, že někteří z těch týnejdžrů nejsou oprsklí hajzlíci. Je to velmi americké, tedy vyhnané do extrému, takže závěrečná vzpoura adolescentů vypadá jak začátek občanské války.(30.5.2016)

Film, který údajně přesně zachycuje mladou generaci 70. let. Vše působí velice autenticky, hudba(Cheap Trick, Ramones), kamera a všudepřítomná zdrogovaná mládež.. Ale jen do doby, kdy se na scéně objeví policie, která rada buzeruje za každou maličkost. Příjemnější by bylo, kdyby celý děj zasadili do velkoměsta místo jednoho malého satelitního městečka a originální hudbu nahradili něčím míň depresivním. Z herců jde cítit, že jsou to nováčci, i když Matt Dillon byl už tehdy talent. Konečná destrukce pak na rtech vyvolá opravdu velký úsměv.(29.6.2009)

• - Kurt Cobain napsal skladbu "School" z alba "Bleach" na základě tohoto filmu. Byl jeho nejoblíbenější. (Punisher)