Batman & Mr. Freeze: Supernula

Batman & Mr. Freeze: SubZero

Akční / Animovaný

USA, 1998, 70 min

Tento Batman sa zameriava hlavne na Mr. Freeza ako už aj názov napovedá, čo je dobre, pretože on sa skoro v žiadnych Bat-animákoch nevyskytuje, ale na druhú stranu to nieje moc dobrý zloduch. Vedel by som si ho predstaviť ako vedľajšiu zápornú postavu a nie ako hlavnú, pretože on neponúkne niečo viac ako napr. Joker. Aj keď dejová linka bola fajn a záver bol tiež pekný. Rozhodne sa na to dalo pozerať, len mi záporák prišiel trošku slabý. 70% - 3*(15.10.2011)

Na to, že se jedná o film do videopůjčoven, to nebylo špatné. Batman je sice ve snímku poměrně málo, ale vyvažuje to pokus zachytit vztah Dicka a Barbary. To, co se do seriálu nikdy nevešlo (protože dvacet minut je i někdy na tu akci málo) film jednoduše rozšířil a přidal úctyhodné zakončení Freezově příběhu, než ho v novém seriálu totálně pomrvili. Nelze než brát SubZero jako delší a vydařenou seriálovou epizodu.(28.4.2011)

Nie je to zlé, no pôsobí to dojmom natiahnutej jednej 20 minútovej časti na hodinu. Príbeh je predvídateľný a neobjavný, no animácia je tradične vynikajúca (aj keď začína využívať počítačovú animáciu), rovnako ako dabing. Nezaškodil by nejaký sidekick villain, Mr Freeze vo svojej romantickej polohe nedokáže utiahnuť celý film.(5.1.2012)

Ze všech animovaných filmů s Batmanem je tenhle nejslabší. Celý příběh se točí kolem únosu Barbary Gordonové Mr. Freezem. Batmana se na plátně skoro vůbec neobjevuje, kromě první scény s ním, v první půlce vůbec. Film, až na závěrečné finále, postrádá jakoukoliv akci. Jedním z několika kladů je částečný pokus o 3D grafiku.(7.9.2008)

O dost serioznejsi a vyspelejsi zpracovani nametu s Mr. Freezem, nez o rok mladsi Schumacheruv hrany neonovy spektakl "Batman a Robin" (1997). Presto kdybych mel byt objektivni, je to na tri hvezdy. Davam trochu vic, protoze je Batman muj oblibenec a jsem rad za kazdy delsi snimek. Proti starsimu "Batman a fantom" (1993) je zde pribeh ale o poznani jednodussi. Zadna komplikovana zapletka a i detektivni batmanovska cast je slaba. Plusem jsou jen standardne dobre hlasy (opet Conroy jako Batman) a atmosfera, ktera je misty fajnove studena a mlzna, a pak take hezky konec. Dokud nebude s Freezem nejake lepsi zpracovani, necham hodnoceni tak jak je. Ale trochu mi zde na tomto zaporakovi vadi, ze je na "lidstvo" nastvany jaksi nepravem. Ve filmu by take mohlo byt o Freezovi vic informaci - hodne se pocita s tim, ze ho divaci znaji z komiksu. Podobne je to u Batgirl (toto jmeno navic ve filmu vubec nezazni) - Barbary Gordonove - ktera je zde unesena a vse se kolem ni toci (proti hranemu "Batman a Robin" je to zde dcera komisare Gordona, nikoliv Alfredova neter). Robin (Dick Greyson) je znamy nastesti vic. Animace ujde, ale uz tehdy nevim proc mixovali pocitacovou grafiku (sceny s dopr. prostredky) s klasickou, coz je misty znat a muze to na nekoho pusobit rusive. [take je skoda, ze film je narozdil od starsiho "Fantoma" jen 4:3](30.7.2014)