Batman & Mr. Freeze: Supernula

• USA Batman & Mr. Freeze: SubZero
všechny plakáty

Batman a jeho přátelé budou mít po většinu času mráz v zádech. Jejich cesty totiž zkřížil nebezpečný Mr. Freeze. Touha zachránit svou ženu dohnala bývalého doktora Victora Friese k zoufalému činu, jenž přímo ohrožuje jednu z osob, jež je Batmanovi blízká. Dokáží ji Batman a jeho věrný pomocník Robin uchránit před ledovým dotykem smrti? (Caszidy)

ScarPoul

Dotačujúci filmový diel, predostierajúci nám dobre známu citlivú stránku Mr. Freeza. Čo sa týka súbojov, vyvrcholenia, alebo nejakého napätia - ako malý by som to hltal. Teraz ma to núti pousmiať ťa, čo nepovažujem za nič záporné. Najväčšiu radosť som mal ale s načrtnutia vzťahu Bruce, Dick a Barbara ako Batman, Robin a Batgirl. Tento film ak nič iné je pre mňa lákadlom na stiahnutie si pôvodného animovaného seriálu. Animácia, priestory a postavy sa mi páčia aj keď sú v určitom smere šablónovité. Ale preda len Temný Rytier z mesta Gotham bude vždy studnicou nezabudnuteľných príbehov o dobre a zle, ku ktorým sa vždy budem vracať. ()

Bounded

Na to, že se jedná o film do videopůjčoven, to nebylo špatné. Batman je sice ve snímku poměrně málo, ale vyvažuje to pokus zachytit vztah Dicka a Barbary. To, co se do seriálu nikdy nevešlo (protože dvacet minut je i někdy na tu akci málo) film jednoduše rozšířil a přidal úctyhodné zakončení Freezově příběhu, než ho v novém seriálu totálně pomrvili. Nelze než brát SubZero jako delší a vydařenou seriálovou epizodu. ()

Caszidy

Přiznám se, že mi příliš neseděla podivná kombinace 2D a 3D animace. Jinak je snímek výrazně přímočarý, což bych ale nebral za nijak velkou chybu. Možná právě naopak. Akce střídá akci a tak příběh Dr. Victora Friese respektive Mr. Freeze příjemně "odsejpá". Opět se zde ovšem objevuje zbytečně nereálná fyzika. ()

Shakers

Tento Batman sa zameriava hlavne na Mr. Freeza ako už aj názov napovedá, čo je dobre, pretože on sa skoro v žiadnych Bat-animákoch nevyskytuje, ale na druhú stranu to nieje moc dobrý zloduch. Vedel by som si ho predstaviť ako vedľajšiu zápornú postavu a nie ako hlavnú, pretože on neponúkne niečo viac ako napr. Joker. Aj keď dejová linka bola fajn a záver bol tiež pekný. Rozhodne sa na to dalo pozerať, len mi záporák prišiel trošku slabý. 70% - 3* ()

JohnnyD

Nie je to zlé, no pôsobí to dojmom natiahnutej jednej 20 minútovej časti na hodinu. Príbeh je predvídateľný a neobjavný, no animácia je tradične vynikajúca (aj keď začína využívať počítačovú animáciu), rovnako ako dabing. Nezaškodil by nejaký sidekick villain, Mr Freeze vo svojej romantickej polohe nedokáže utiahnuť celý film. ()