Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

Ono kdybych to viděl v těch 90 letech dal bych rozhodně nadprůměr. Bohužel dnes mi film přijde jako čajíček. Filmů s podobnou tématikou se rodí neustále víc a víc, já se u nich bavím vždy tak průměrně(187) a občas i vysoce nadpůrměrně(Zkažená mládež), tenhle film padá do prvního případu. Nicméně celkem mile mě překvapily parádně civilní herci, at už studenti nebo Pfeifferová. A i ta atmosféra školy byla bezchybná. Jen mi to prostě nepřišlo tak dobrý jak se říká. A co bych to byl za člověka kdybych neohodnotil hudbu která má snad jednu z nejprofláklejších raperských písniček vůbec. Film má hodně moc plusů ale bohužel i dost mínusů.(11.11.2012)

Taky jsem učila. Nebyla to pomocná škola, mí studenti měli maturitu a jednotný barevný odstín, ale stejně to byl záhul. Nemohla jsem tedy než Lou Anne obdivovat za její sílu a nezdolnost, díky nimž získá respekt a nakonec i náklonnost té zdivočelé kakaové bandy. Ale dost bylo chvály. Ostatně koho zajímá nějaký titul. Hlavní je dostatek vražd. :)(23.2.2016)

• GlamourCat

Co si myslet o blonďaté učitelce-mariňačce, která zvládne i třídu životem těžce zkoušených "dětí"? Že tomu nevěřím! A to mi na filmu, co má být kritika rasistické společnosti a náhled do tvrdé americké reality, dost vadilo! Celé takové jakoby nablýskané. Já vím, jací jsou učitelé! A padesátikilové super- hrdé blonďaté a vždy nádherné vojandy to určitě nejsou. Také vím, co je to třída plná asociálních, drzých, pubertálních lidí. Ani sto osmdesát heroickcýh "vy na to máte" rozhovorů, by s nimi nikdy nepohnulo. Na co se točí filmy o staré dobré realitě, když to stejně musí být tak napulírované?(18.6.2016)

V kompaktu to fungovalo, neboť každá, byť malinká snaha, se počítá. O to víc, pokud se tak děje na úrovni první (rodina) nebo druhé (škola) distance. "V mé třídě je četba poezie odměnou sama o sobě." Historická věta. K výbornému herectví potřebná nostalgie hudby, prostředí dané doby... A je jen krůček nasolit "A" všem bez rozdílu.(23.2.2016)

Mohlo by to být více propracovanější. Samozřejmě nová úča, kterou všichni nejdřív berou za cvoka, ale potom jim dojde, že ona pro ně chce jen to dobrý a začnou ji respektovat. Jak nečekané. Plus učitelka je bude mít tak ráda, že s nima bude chodit na večeře a po nocích řešit jejich problémy. Moc, moc nerealistické.(2.2.2010)

• - Při výběru skladeb do soundtracku hodně pomohl producent Don Simpson. (tequilla)

• - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

• - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)