Nebezpečné myšlenky

Dangerous Minds

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

"They say I´ve got to learn, but nobody seems to teach me, if they ca´nt understand, how can they reach me." Drahý Coolio vystihl mlýnek na maso, kterým jsme museli projít všichni.(18.4.2006)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $179,519,401(28.1.2007)

Tak trošku předělávka klasického filmu z 60. let Panu učiteli s láskou, ovšem předělávka velmi dobrá, byť je příběh ze zcela pochopitelných důvodů přizpůsoben létům devadesátým. Zásadní rozdíl proti původní verzi je ten, že tehdy byl učitelem černoch v problémové třídě bělošských dětí, teď je učitelkou běloška v problémové třídě černošských dětí. Děj si je místy podobný, ale přesto ten novější už je jaksi syrovější, protože, co si budeme nalhávat, 90. léta už byla o něčem jiném.(30.7.2002)

Poměrně netradiční teenagerovské drama obsahuje sice spoustu klišé, ale i přes to všechno skvěle funguje. Je to jeden z těch filmů, na který se i přes jeho chyby čas od času rádi znovu podíváte.(14.11.2006)

Trošku dramatičněji podaná sestra v akci 2, tak na mě aspoň tenhle film na první pohled působí, rozhodně sem čekal víc, než jen už stokrát ohranej příběh o napraveným zmetkovi nebo rovnou o napravený celý třídě, aspoň ta občasná dramatičnost tomu přidává, jinak by to bylo spíš podprůměr, takhle aspoň průměr a to platí i pro Michelle Pfeiffer, která sice nehraje špatně, ale už sem jí viděl v lepších rolích(29.11.2006)

• - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

• - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

• - Původně se film měl jmenovat "My Posse Don't Do Homework" (Moje banda nedělá domácí úkoly), podle knihy, která je filmu předlohou. (tequilla)