Nebezpečné myšlenky

Nebezpečné názory

Nebezpečné myšlienky

USA, 1995, 99 min

• lennyd

Bývalá námořnice (vím, že to zní blbě :) ale v USA jsou všichni od Marines :) se snaží v roli učitelky přivést k rozumu (a ukončení střední školy) ten nejhorší ksindl, který v dané škole mají. Paradoxně má u třídy nepřizplúsobilých jedinců největší úspěch pomocí čokolády a zmrzliny. Hmm. Už vím jak vyřešít otázku romské komunity ...(20.2.2004)

Film byl tolikrát zparodovaný, že už sám o sobě ztratil kouzlo. Osobně dám přednost komedii/parodii na téma - na problematickou školu přijde nový učitel, který dostane tu nejhorší třídu. Ze začátku ho studenti ignorují, ale po čase si ho začnou vážit a tento učitel jim změní životy a udělá z nich beránky. Tohle drama mi už nic neříká.(29.8.2010)

• Kroupa

Už nevím, jak dobrý nebo špatný ten film je, viděl jsem ho dávno, takže ho nebudu hodnotit. Ale do paměti se mi jednoznačně vryl. Samozřejmě kvůli Gangsta Paradise, na níž jsem viděl klip v Esu a hrozně jsem ho žral, tehdy v devíti letech. Ségra na tom byla v kině a celý mi to vyprávěla. Tohle si pamatuju naprosto jasně, ale vlastní film mám jen v útržcích. Zbyl mi dojem, že je to dost obyčejný film, který by bez Michelle nebyl ničím.(15.4.2010)

Trošku dramatičněji podaná sestra v akci 2, tak na mě aspoň tenhle film na první pohled působí, rozhodně sem čekal víc, než jen už stokrát ohranej příběh o napraveným zmetkovi nebo rovnou o napravený celý třídě, aspoň ta občasná dramatičnost tomu přidává, jinak by to bylo spíš podprůměr, takhle aspoň průměr a to platí i pro Michelle Pfeiffer, která sice nehraje špatně, ale už sem jí viděl v lepších rolích(29.11.2006)

• GlamourCat

Co si myslet o blonďaté učitelce-mariňačce, která zvládne i třídu životem těžce zkoušených "dětí"? Že tomu nevěřím! A to mi na filmu, co má být kritika rasistické společnosti a náhled do tvrdé americké reality, dost vadilo! Celé takové jakoby nablýskané. Já vím, jací jsou učitelé! A padesátikilové super- hrdé blonďaté a vždy nádherné vojandy to určitě nejsou. Také vím, co je to třída plná asociálních, drzých, pubertálních lidí. Ani sto osmdesát heroickcýh "vy na to máte" rozhovorů, by s nimi nikdy nepohnulo. Na co se točí filmy o staré dobré realitě, když to stejně musí být tak napulírované?(18.6.2016)

• - Původně se film měl jmenovat "My Posse Don't Do Homework" (Moje banda nedělá domácí úkoly), podle knihy, která je filmu předlohou. (tequilla)

• - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

• - Herec Andy Garcia měl hrát manžela hlavní hrdinky. Scény ale tvůrci nakonec nepoužili. (Bioscop)