poster

Nebezpečné myšlenky

 • USA

  Dangerous Minds

 • Slovensko

  Nebezpečné názory

 • Slovensko

  Nebezpečné myšlienky

Drama

USA, 1995, 99 min

 • Campbell
  ***

  Ono kdybych to viděl v těch 90 letech dal bych rozhodně nadprůměr. Bohužel dnes mi film přijde jako čajíček. Filmů s podobnou tématikou se rodí neustále víc a víc, já se u nich bavím vždy tak průměrně(187) a občas i vysoce nadpůrměrně(Zkažená mládež), tenhle film padá do prvního případu. Nicméně celkem mile mě překvapily parádně civilní herci, at už studenti nebo Pfeifferová. A i ta atmosféra školy byla bezchybná. Jen mi to prostě nepřišlo tak dobrý jak se říká. A co bych to byl za člověka kdybych neohodnotil hudbu která má snad jednu z nejprofláklejších raperských písniček vůbec. Film má hodně moc plusů ale bohužel i dost mínusů.(11.11.2012)

 • vesper001
  *****

  Taky jsem učila. Nebyla to pomocná škola, mí studenti měli maturitu a jednotný barevný odstín, ale stejně to byl záhul. Nemohla jsem tedy než Lou Anne obdivovat za její sílu a nezdolnost, díky nimž získá respekt a nakonec i náklonnost té zdivočelé kakaové bandy. Ale dost bylo chvály. Ostatně koho zajímá nějaký titul. Hlavní je dostatek vražd. :)(23.2.2016)

 • GlamourCat
  odpad!

  Co si myslet o blonďaté učitelce-mariňačce, která zvládne i třídu životem těžce zkoušených "dětí"? Že tomu nevěřím! A to mi na filmu, co má být kritika rasistické společnosti a náhled do tvrdé americké reality, dost vadilo! Celé takové jakoby nablýskané. Já vím, jací jsou učitelé! A padesátikilové super- hrdé blonďaté a vždy nádherné vojandy to určitě nejsou. Také vím, co je to třída plná asociálních, drzých, pubertálních lidí. Ani sto osmdesát heroickcýh "vy na to máte" rozhovorů, by s nimi nikdy nepohnulo. Na co se točí filmy o staré dobré realitě, když to stejně musí být tak napulírované?(18.6.2016)

 • Roman.Ticka
  ****

  V kompaktu to fungovalo, neboť každá, byť malinká snaha, se počítá. O to víc, pokud se tak děje na úrovni první (rodina) nebo druhé (škola) distance. "V mé třídě je četba poezie odměnou sama o sobě." Historická věta. K výbornému herectví potřebná nostalgie hudby, prostředí dané doby... A je jen krůček nasolit "A" všem bez rozdílu.(23.2.2016)

 • Ellise
  ***

  Mohlo by to být více propracovanější. Samozřejmě nová úča, kterou všichni nejdřív berou za cvoka, ale potom jim dojde, že ona pro ně chce jen to dobrý a začnou ji respektovat. Jak nečekané. Plus učitelka je bude mít tak ráda, že s nima bude chodit na večeře a po nocích řešit jejich problémy. Moc, moc nerealistické.(2.2.2010)

 • - Při výběru skladeb do soundtracku hodně pomohl producent Don Simpson. (tequilla)

 • - Postava LouAnne mluví v jedné z natočených scén o herci Andym Garciovi jako o svém idolu. Tato scéna byla vystřižena. (tequilla)

 • - Klip ke Gangsta's Paradise (1995) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace