Homeless Homer

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní
USA, 1929

Oswald a Homer sadajú za stôl v Deň vďakyvzdania. Homer nevďačne a neslušne vyjedá zo stola hrášok a začne sa trhať aj o moriaka. Oswald ho učí papať slušne, ale zbytočne a začína sa konflikt. Keď večera skončila, je čas malého Homera okúpať. Oswald sa dáva do kopy po incidente s roletou a nič netušiaci je vďaka drzému Homerovi priviazaný o lano, ktoré natiahol cez rôzne nepríjemné prekážky. (unagi)

Z0oMb3E

Podľa názvu som si myslel, že to bude nejaká špeciálna časť Simpsonovcov, no režiséri a rok výroby mi na to nesedel. Po zhliadnutí som však zistil, že čiastočne som pravdu mal v tom, že sa jedná o nejaký plagiát. Plagiát nikoho iného, ako disneyho myšiaka Myckeyho plus ešte nejaký ten miniMickey . Na tieto, už viac menej fosílne dielka, nemám veľké pochopenie. No čo, vyástol som na inom type humoru. Tu som sa nezasmial ani raz. Kto to chce skúsiť link: http://www.youtube.com/watch?v=TTvZhyUNkZg (funkčný 20.Január 2011) ()

unagi

S tohoto a iných podobných diel vznikali potom tie najznámejšie animované rozprávky všetkých čias. Určili druh humoru, ktorý aj do dnes môžeme vidieť na plátne. Niektoré sa zapísali hlboko do filmovej kinematografie ako napríklad zakladatelia, ale niektoré ostali za oponou ( ako napríklad tento ) . ()