Americký gigolo

• slovenský

Americký gigolo

Drama / Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1980, 117 min

Zaujímavé v detailoch (štýlové kostýmy, atmosferické neo-noir nasvietenie v interiéroch, neóny nočnej ulice), ako vo zvyšných zložkách nanajvýš priemerné a v celku nesúrodé. Veľmi nevyvážené hlavne ku koncu: akoby film potrebovali na rýchlo dokončiť a cez stmievačky naservírovali sériu skratkovitých scén, ktoré som im neveril ani zďaleka. Záverom, od takého kalibru akým je Schrader (Taxikár, Hardcore) by som čakal prepracovanejší príbeh.(23.10.2018)

Není to nijak převratný film, ale ve filmografii Richarda Gerea patří k tomu lepšímu. Zajímavá sonda do života jednoho gigola. Určitě je to postaveno na reálnějších základech, než např. Pretty Woman.(19.7.2002)

Jakmile z kraje začne hrát Blondie, nečekaně ihned jsem zpozorněl. Richard Gere totiž ve svých mladých letech působil jak nejtěžší fešák Hubert Hollywoodských luhů a hájů. A popravdě, když nás představuje se svojí rolí dámského nabíječe, působí víceméně dost jemně, až žensky. Postupem času ale film dost ztemňuje atmosféru a závěr je vysloveně osmdesátková temnota se vším všudy. A na vině je především muzika, která je v tomto filmu naprosto skvělá. Umocňuje atmosféru osmdesátkového napínáku se vším všudy. Přiznám se, že i díky tomu by mě vůbec nenapadlo, že film pochází z roku 1980.(6.9.2017)

Rozpočet $4,8miliónaTržby USA $22,743,674Tržby Celosvetovo $52,743,674(23.11.2008)

Richard Gere podava na sve moznosti jeden z nadprumernych vykonu a i samotny film nabizi netradicni zapletku na tema nespravedlive obvineny.(30.7.2002)

rozpočet : ? tržby americke : $22,743,674(13.12.2006)

Mluvím špatně americky, mám naprosto průměrně velký penis, nevlastním žádný oblek šitý na míru a neumím být okouzlen z každé dámy, ani když mi za to zaplatí - proto se nikdy nemohu živit jako americký gigolo Julian Kay. Nicméně po premiéře filmu jsem si tím až tak jistý nebyl a pořídil jsem si stejné závěsné boty k posilování, jaké měl Julian. Ke kariéře souloživého povaleče mi to sice nepomohlo, ale vzpomínky na tu dobu mám celkem příjemné. Mně se tento snímek prostě celkem líbí a soundtrack, v čele s úžasnou skladbou Call Me od Blondie, vždycky dokázal zaujmout mé uši.(3.12.2015)

Trošku bezžánrový snímek, který spatřil světlo filmového světa pod pečlivým dohledem tehdy neznámého producenta Jerryho Bruckheimera. Hlavním tahákem je vedle slušné atmosféry 80. let bezpochyby přesvědčivý Richard Gere, jehož Julian Kay je na vrcholu sil a ke svému řemeslu přistupuje velmi zodpovědně. Osamělých paniček, které solí prašule svých zaneprázdněných manžílků, je totiž spousta. Jenže v téhle branži není daleko od nekalých praktik, a tak se Julian dostane mezi hlavní podezřelé z brutální vraždy jedné klientky. Bývalý filmový kritik a především uznávaný scénárista (Zuřící býk, Taxikář nebo Obsession Briana De Palmy) Paul Schrader se k tématům sexu rád vrací, nelze mu upřít, že pro filmový svět definitivně objevil Richarda Gerea (ten chlap snad vůbec nestárne) a pomohl mu tak trochu vykročit k „titulu“ sexuálního symbolu.(10.7.2009)

Nic převratného. Ovšem šatník a styl oblékání Juliana je o několik levelů výše než u většiny dnešních mužů :)(6.2.2018)

Ak niekto má dve hodiny voľného času, chce vidieť Richarda Gere v najlepšej forme ako gigola úspešnejšieho, než akého hral John Voight v Polnočnom kovbojovi, potom je to film pre neho. Inak je to priemerný, ľahko zabudnuteľný film patriaci do šedej zóny.(7.10.2017)

• Chrustyn

Mistr temných a propracovaných scénářů, (Taxikář, Zuřící býk) tentokrát jako chabý režisér, nudného thrilleru o gigolovi, který se připlete k vraždě a stane se hlavním podezřelým.(17.2.2014)

Přes průměrně nízké hodnocení dávám 4 hvězdičky. Mladičký Richard Gere je ve filmu neodolatelný, samotný příběh není hloupý a určitě stojí za shlédnutí.(20.6.2010)

Richard GERE má samozřejmě lepší filmy, ale možná, kdyby se námětu ujal slovutnější režisér, mohl z Richarda G. i tohoto filmu vytlouct větší kapitál. Vtipná scéna : Gere si vybírá na posteli kravatu, aby svou klientku zaujal. Zajímavost : v tomto filmu se poprvé setkává R.G. s hercem Hectorem ELIZONDEM, aby se o deset let později (1990) znovu setkali (již jako dvě velké hvězdy) ve filmu "Pretty Woman", kde Elizondo výborně ztvárnil ředitele hotelu, v němž se milionář Gere ubytoval.(23.9.2007)

Táhne se to jako ..., vždyť jsme u toho třikrát málem usnuli (ale to bylo i z jiných důvodů). Ráda jsem viděla Richarda Gerea v trochu jiné podobě, než jak je většinou obsazován a sedlo mu to pěkně. Moc se mi líbila kamera, místa, kde se točilo, vizuálně opravdu zajímavá podívaná.(27.5.2014)

Wau. Scéna, kdy se poprvý potká Gere a Hutton je vrchol - kýč a lascivita v bodě, kde se protínaj. Guilty pleasure.(23.3.2014)

Atmosféra osmdesátých let s nezbytným syntezátorovým soundtrackem a pomalu plynoucí tempo filmu nic neubírá na faktu, že se jedná o jeden z nadprůměrných filmů o nespravedlivě obviněném mladíkovi a ještě k tomu prostitutovi, kterého výborně ztvárnil Richard Gere.(30.7.2008)

• danecek24

38. Zlatý Glóbus za rok 1980 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Giorgio Moroder, Nejlepší filmová píseň - "Call Me" - Hudba a text Deborah Harry, Giorgio Moroder(25.12.2008)

Paul Schrader je přeci jen lepší scénárista než režisér. Je dokonalou ukázkou kultivovaného psavce, který tvrdošíjně odmítá přijmout fakt, že film není literatura. Přitom scénář si Schrader napsal včetně dramaticky vděčných zápletek, aby se pak jako režisér bránil hrát do důsledků podle pravidel žánru. Jakoby se bál, že jsou pro něj příliš přízemní a on by tak mohl ztratit pel své intelektuální důstojnosti. Ve scéně, kdy Gere vběhne do svého bytu a hystericky hledá podvržený vražedný důkaz, místo akce kamera nezúčastněně poodjede a spustí přemýšlivá hudba, jakoby si autor bokem odkašlal: "Jsme přeci rozumní lidé, tak se tu místo dětinského napětí raději všichni hezky zamyslíme..." Film tak zůstává rozkročený mezi thrillerem a sondou mezilidských vztahů a ztrácí body tím, že se brání být víc dirty. Navzdory všem dějovým peripetiím pak působí film trochu utahaně.(1.9.2009)

Jako předehra pro Pretty Woman...k nezaplacení. Tohle prostě chceš vidět.(23.10.2018)

Ouuuuuuu. Parádní filmek. I Rhed dal 4 hvězdičky tak to je něco.(24.5.2010)

• edie sedgwic

Takmer som sa unudila k smrti.(3.1.2016)

<< předchozí 1 2