Učitelka mateřské školky Sarah Nolanová se těžce vzpamatovává z rozvodu. Příbuzenstvo a přátelé jí neustále dohazují nadějné partie. V podobné situaci je také Jake Anderson, kterému nové vztahy vnucuje kamarád, právník Charlie. Sestry Carol a Christine donutí Sarah, aby šla na schůzku, kterou jí domluvily pomocí internetu. Překvapená žena na místě objeví svého ovdovělého otce Billa, což však sestry neodradí. Na jejich další inzerát odpoví osmnáct mužů a ony Sarah donutí, aby se alespoň s některými sešla. Byla by z toho jen řádka trapasů, kdyby jedním z nich nebyl Jake, za něhož odpověděl Charlie, a pak ho přiměl na schůzku jít. Mladí lidé si padnou do oka, i když jsou oba nejistí a příliš opatrní. Sarah se navíc nedávno seznámila se sympatickým Bobem Connorem, otcem svého žáčka Austina, s nímž se začne rychle sbližovat. Setká se však znovu i s Jakem, se kterým stráví nečekaně příjemný večer. Situace se zkomplikuje, když navštíví Boba a najde u něj kolegyni June. V šoku a zklamaná se vrátí domů. Bob se jí vzápětí přijde omluvit, jenže právě v nejméně vhodnou chvíli se objeví Jake. Také on zklamaně odejde. Sarah se rozhodne pro Boba, z toho se ale vyklube sobec, který si chce jen užít. Když Sarah po čase zahlédne Jakea, vyběhne za ním, ale všimne si, že je s krásnou Sherry, kterou mu kdysi dohazoval Charlie. Zdá se, že ačkoli jsou jeden pro druhého stvořeni, v cestě jim stojí příliš mnoho překážek a nečekaných náhod. (TV Nova)

Trailer

Malarkey

Milá romantika, na kterou nemám vůbec žádný problém se podívat klidně i víckrát. Snad jen dodám, že pár myšlenek z filmu dneska je spíš už k smíchu. Třeba téma internet tu dostává nebývalý rozměr, když o něm Diane Lane a John Cusack diskutují a vysloveně se jej bojí. Joo, kdyby věděli, jak dneska funguje Tindr, tak nevím, jestli by si v té době spíše neprohnali hlavou kulku. Kam se vytratila tehdejší romantika... ()

choze

Snaha o vystřihnutí příjemné, lehkonohé a jiskřivě vtipné romantické komedie podle klasického receptu "nešťastný on a ona, kteří si k sobě za důvtipných dialogů a za asistence komických postaviček rekrutovaných z jejich rodinných příslušníků a přátel hledají cestu" tu byla, ale tak úplně to nevyšlo, i když je tu toho hodně dobrého. Nedokážu přesně říct, co tomu vlastně chybí, snad jen že mi to přišlo celé dost na sílu a Diane Lane je sice krásná ženská, ale komediálního talentu dle mého moc nepobrala, což naštěstí zachraňuje perfektní John Cusack. A potěšil i výskyt jako vždy šarmantní (byť již v letech) Stockard Channing. Kolem a kolem, dvě a půl hvězdičky. Mimochodem čekal bych vzhledem k původnímu názvu filmu, že v něm budou mít psi podstatně víc prostoru. ()

Faye

„Každý má pro mě fotku nějakého chlapa?“ Jistě, milující rodina jí chce pomoci. Takže levá strana ledničky ti ženatí, pravá ti volní. K tomu rady, jak správně randit a hlavně, když nezabírají fotografie a ze schůzky naslepo se stane rodinný trapas, je potřeba změnit taktiku - inzerát! Hodně průměrný film o překvapeních, jaká nastanou, pokud hledání partnerského štěstí svěří starostlivá sestra internetu. Největším trumfem je v něm sympatická Diane Lane. ()

tron

„Vyspala sa s polovicou chlapov u nás.“ – „Tak prečo ma s ňou chceš zoznámiť?“ – „Vyspala sa s polovicou chlapov u nás.“ Mám rád Johna Cusacka i Diane Laneovú. Hoci som sa s nimi osobne nestretol, mám pocit, že v civile to musia byť sympatickí, sčítaní ľudia. Neviem, proste na mňa tak pôsobia, smejte sa mi. Bohužiaľ, na jeden dobrý film im pripadajú aspoň tri zlé – a ani LÁSKA NA INZERÁT nanešťastie nie je žiadny zázrak. Je ako Johnova predchádzajúca romantika, LÁSKE NA STOPE. I teraz je medzi NÍM a ŇOU pekná chémia a obom im to na plátne pristane (napriek Cusackovmu chlapčenskému vzhľadu). No je to zbytočne dlhé, vedľajšie postavy (čo je pre každú správnu romantickú komédiu kľúčové, viď. KEĎ HARRY STRETOL SALLY) nezaujímavé (Christopher Plummer je skvelý herec, ale ako sa hovorí, kde nič nie je...) a otravujú ma tuctové klišé (naozaj musí muž svoju lásku nachytať práve v tých troch sekundách, čo sa „omylom“ bozkáva s jeho konkurentom?). Blbé záverečné „náhodné stretnutie na ulici“ tomu tiež nepomohlo. Ale už kvôli Cusackovi, Laneovej a chytľavým hláškam („Bratov pes, sestrin inzerát... topánky sú vaše?“) fajn. ()

emma53

Když jdu do romantické komedie, tak vím, že to bude pohoda a neřeším předvídatelnost, protože to přece vím už jasně z nahoře vypsaného žánru. A nemohu pomoct, tohle byla moc hezká pohádka jak princ k princezně přišel bez nějaké větší újmy na zdraví. Já se usmívala a na konci jsem se tetelila jak malá holka. O to mně přece šlo a to je hlavní důvod proč hodnotím tak jak hodnotím.....a viděla jsem ho už třikrát :-) A John s Dianou byli moc roztomilý pár. ()

• Fenka Matka Tereza byla hrána dvěmi šestiměsíčními newfoundlandskými štěňaty - Molly (která hrála ve většině filmu) a Maeve (která hrála scény ve vodě). Režisér Gary David Goldberg po skončení natáčení obě štěňata adoptoval. (HappySmile)
  • Maskotem společnosti UBU, kterou vlastní režisér Gary David Goldberg, je také newfoundlandský pes, jako ve filmu. (HappySmile)
  • Režisér Gary David Goldberg dal Johnu Cusackovi scnénář a povzbudil ho k tomu, aby změnil kterékoliv dialogy své postavy tak, aby mu lépe seděly. Nakonec byl pěkně překvapený, když mu Cusack poslal 35 stran nových dialogů. (HappySmile)