Laura si musí vybrat, jestli ukradne volby nebo nechá Baltara zvítězit. (SkyShowtime)

honajz2

V tuhle chvíli celá Battlestar Galactica natolik obrátila směr, že další série může být jak naprosto úžasná, tak i naprosto příšerná. Tady bylo zvratů a změn hodně, že bych tu musel vypisovat celý děj epizody, abych to vystihl. SPOILERY Každopádně Gaius je prezidentem, Nová Caprica je osídlena, děj se posunul o rok dopředu a vše se podělá úplně neskutečným způsobem. A většina stěžejních postav je v centru dění, zatímco ten zbytek narychlo skočil a zdrhnul. Teď se může stát v podstatě cokoli. Jen by mě teda zajímalo jestli Gaius bude furt takové nafoukané hovado jako je teď. Dřív jsem ho měl jako jednu z oblíbených postav, ale od půlky druhé série se spíš obávám, že z něj nakonec bude záporák... Ale bude zajímavé vidět, jestli ho při vhodné chvíli hned nezabijí, jak moc bude zpytovat svědomí a jakou bude mít pak mezi všemi roli... KONEC SPOILERŮ Zkusím rozkoukat třetí sérii co nejdřív, slibuje totiž opravdu, opravdu hodně. Záleží jen, jak moc dobře bude vedená. Slabých 5* ()

modrapapaja odpad!

Již zcela trapně nesmyslné. Athéna jim z ruky poslala údaje o údajně skryté planetě a do pár dnů, před volbami, hlásí Cyloni mír. Tak to určitě. Baltar by šel před četu a ne do úřadu. Prezidentka mluví o jaderné poušti poté, co se zase vrátili lidé z nádherné a nezamořené Capricy. Adama by nikdy nedal slovo k nesmyslné záchranné misi, viz předchozí díly. Šlo to napsat mnohem inteligentněji, pokud potřebovali osídlit Novou Capricu... a to je evidentní i každému divákovi, že to nepostřehli scénáristé je dokonale mimo, to už je urážka fanoušků. ()