Reklama

Reklama

Battlestar Galactica

(seriál)
  • USA Battlestar Galactica (více)
USA / Velká Británie, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Hrají:

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(73)

Obsahy(1)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

(více)

Recenze (626)

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD-TV//// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +nejlepší vesmírné bitvy co jsem kdy viděl, napětí v každém dílu, atmosféra, příběh, vše do sebe zapadá, reálně se chovající postavy a dokonale promyšlený svět seriálu -snad jen ten Gaius Baltar mě děsně prudil/// Po té co jsem viděl Battlestar Galacticu už nikdy nebude seriálový vesmír jako dříve. Jestli že chcete vidět realistický válečný seriál jen s tím rozdílem, že se odehrává ve vesmíru, jste na správné adrese. Už teď se těším na různé diskuze s dalšími fanoušky seriálu, protože je o čem si povídat. A o tom, že napjatě očekávám seriál Caprica, nový seriál Battlestar Galactica: Blood and Chrome a nový velkofilm od Singera jménem Battlestar Galactica nemůže být sporu. TAK PRAVÍME./// Celkem 98%/// ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Třetí série nastavila laťku hodně vysoko, skoro by to člověk bral jako pochopení a obhajobu třeba palestinskejch sebevražednejch atentátníků. Vpodstatě by se dalo napsat něco podobnýho, jako u Baader Meinhof Komplex. Samotný cíle terorismu nemusej bejt samy o sobě zavrženíhodný, můžou bejt dokonce legitimní. Pobavilo mě varování před třema úvodníma dílama třetí série, o tom, že by rodiče měli uvážit, zda je obsah vhodný. Člověk to neuvidí jen tak u ledasčeho :) Update: Bohužel zbytek seriálu zdaleka tuto úroveň nedrží a dobrých epizod je čímdál méně. Konec bohužel padá už někam hodně nízko ke směšnosti. Byl jsem varován, ale po opravdu kvalitní třetí sérii to byl docela šok. Tři kousky a škoda nevyužitého potenciálu. ()

Reklama

Johny_fork 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní plné hodnocení, Battlestar je zjevení, které mě zasáhlo jako blesk z čistého nebe, zapomeňte na nablýskaný Star trek, či polokomediální Hvězdnou bránu, Galactica působí až znepokojivně uvěřitelně, zoufalý úprch si žádá oběti a zoufalé činy. Postupné rozrůstání děje v jednotlivých epizodách vytváří velkolepou sci-fi ságu, jaká tu ještě nebyla, slušné efekty, akční souboje a logicky zvolená ruční kamera jsou jen pozlátkem nad osobními dramaty jednotlivých členů posádky, kterým si dostanete až do žaludku, pokud jste zvyklí si po závěrečných titulcích oddechnout, zapomeňte, pokud vás chytne prvních pár dílů, připravte se na to, že očekávání další epizody bude velké. ()

M.Macho 

všechny recenze uživatele

...vhla se rovnou do neznáma. Při sledování mě napdají tři slova: Deprese, bezvýchodnost a cynismus. Depresivní je fakt, že kultura o několika miliardách lidí téměř vyhubila banda strojů a teď jich necelých 50 tisíc vegetí ve vzduchuprázdnu. Bezvýchodné je i to, že těch padesát ticís se učí stejným věcem jako těch zbylých x miliard a komunikace vázne a zasekává se a stává se z toho "organismus", který známe, znepokojivý obraz společenství... A cynické je možná to s jakou ostrostí se Galactica pouští do otevírání, pojmenovávání dějů takového organismu (politikaření, intriky, generační střety, věčná disharmonie idealismu a cynismu)... Jsem příjemně znepokojován... ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem zkoukl jako celek najednou a byl to celkem zajímavý zážitek. Myslím, že je velmi dobře, že seriál má jen čtyři série, nestačil se příliš vyčerpat a neprotahoval se uměle jako jiná podobná díla. Za pochvalu stojí široký záběr otázek, které tvůrci řeší. Nejde jen o samotné sci-fi téma vzpoury strojů proti lidem a putování vesmírem a hledání nového domova. Tvůrci se zaměřují i na otázky politiky, náboženství, sociálních střetů atd. a činí tak celkem inteligentním způsobem. Vedle toho je tu samozřejmě i množství soubojů a bitev, které v seriálové oblasti patří k nejvydařenějším vůbec. Základem u každého seriálu samozřejmě jsou postavy. Zde je vykreslení hlavních i vedlejších postav docela zdařilé, jejich vývoj je často velmi překvapivý a divák si užívá je sledovat. Na druhou stranu některé linie byly přeci jen nadbytečné - např. putování na Caprice v první sérii. Scény s Baltarem mě hlavně v začátku seriálu velmi silně štvaly, později už to bylo lepší. Na závěr bych vyzdvihl hudbu Beara McCrearyho, která je vynikající a byla hlavním důvodem, proč jsem vůbec původně o seriál měl zájem. ()

Galerie (387)

Zajímavosti (52)

  • "Kobol" je staroperzské slovo pre "nebo". (klayman)
  • Keď vytvorili vedlajšiu dejovú líniu 1. série s Helom (Tahmoh Penikett) a Boomerom (Grace Park) na Caprice, tvorcovia ešte nevymysleli, prečo sa Cyloni zaujímali o Hela. Až uprostred 1. série sa rozhodli, že Cyloni chcú biologickú reprodukciu. Vec, ktorá sa stala dôležitou v ďalšom deji seriálu. (klayman)

Související novinky

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (více)

Reklama

Reklama