Battlestar Galactica (TV seriál)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2004 - 2009, 61 h 28 min (Minutáž: 73x44 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett, Kandyse McClure, Nicki Clyne, Leah Cairns, Michael Trucco, Amanda Plummer, Fulvio Cecere, Amber Rothwell, Leela Savasta, Lucy Lawless, Mark Sheppard, James Remar, John Heard, Colm Feore, Bruce Davison, Carl Lumbly, Michelle Forbes, Bill Duke, Dominic Zamprogna, Amy Lalonde, Tammy Hui, Claudette Mink, Colby Johannson, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Samuel Patrick Chu, Emilie Ullerup, Holly Elissa, Keegan Connor Tracy, Heather Doerksen, Raahul Singh, Christopher Jacot, Alessandro Juliani, Callum Keith Rennie, Haley Guiel, Ryan Robbins, Dan Payne, Erika-Shaye Gair, Ty Olsson, Jeremy Guilbaut, Dean Stockwell, James Lafazanos, Sam Witwer, Torrance Coombs, Tom Bower, Tiffany Lyndall-Knight, Rick Worthy, John Hodgman, Donnelly Rhodes, Kate Vernon, Paul Campbell, Warren Christie, John Pyper-Ferguson, Lara Gilchrist, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Nana Visitor, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Aaron Pearl, Camille Sullivan, Robert Gauvin, Richard Hatch, Colin Lawrence, Roark Critchlow, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Susan Hogan, Adrian Holmes, Ronald D. Moore, Karen Austin, Mylène Dinh-Robic, Luciana Carro, Ryan McDonell, Erica Carroll, Michael Angeli, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Rebecca Davis, Monique Ganderton, Patrick Gallagher, Jill Teed, Alex Zahara, Don Thompson, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Barry Nerling, Ally Warren, Shaun Omaid, Chris Shields, Jim Shield, Paul Lazenby, Michael Soltis, Aaron Brooks, Colin Corrigan, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Lorena Gale, Lori Triolo, Sarah Deakins, Alisen Down, Ron Selmour, Matthew Bennett, Diego Diablo Del Mar, Marilyn Norry, Kerry Norton, Malcolm Stewart, Tobias Mehler, Terry Chen, Robert Wisden, David Kaye, Brad Loree, Graham Beckel, Sebastian Spence, Mike Dopud, Michael Jonsson, Sean J. Dory, Dana Delany, Stefanie von Pfetten, Kavan Smith, Erica Cerra, Winston Rekert, Rachel Hayward, Gabrielle Rose, Lucinda Jenney, Veena Sood, Sonja Bennett, Tammy Gillis, Patrick Gilmore, Simone Bailly, Darcy Laurie, Alison Matthews, G. Patrick Currie, Craig Veroni, Mark Houghton

Výborný sci-fi seriál, který je nejen suprový ve vyprávění příběhu, ale má i skvěle vytvořenou psychologii postav. Příběh hrstky lidí, kteří hledají "vysněnou" planetu. So say we all!(11.11.2008)

Battlestar galactica je zcela nový rozměr seriálu. Akční, nadupaný, zcela skvěle napsaný, rozvíjející se a prostě dokonalý ve všech směrech. Když jsem s Galacticou začínal, tak pilot mě zrovna extra nepřesvědčil, pravda bylo to dobré ale nemohl jsem si zvyknout na to zbytečné roztahování. A ano Galactica je hlavně o tom aby se jeden daný problém řešil ve více dílech, aby jeden díl byl jen o jedný věci a o nějakých 5 dílů později se na ní zase navázala, a přitom se mezitím děje vlastně pozadí příběhu. I když ta kostra není nikterak těžká tak složitější už je ten rovoj postav, jejich stavy. A herci co hrají různorodé postavy jsou výborní, at jde o herce který hraje Šéfa, či Starbuck. Jen mi občas vadila postava prezidentky která byla taková postupem času nevýrazná. Nicméně efekty jsou výborné a jejich "dokumentární" styl jsou výborné. na film si nemůžu stěžovat. 5* a já můžu doufat že se natočí ještě nějaká série.(14.11.2010)

16/16 (Kolekce D'Anna Biers) Škoda, že tu službu v Pegasu nemá Lucy Lawless častějc, bych tam chodila víc. Aneb všechny pokusy o kontinuální sledování selhaly na tom, že D'Anna Biers se objevuje jako host až ve druhé sérii. Takže nyní volím selektivní sledování jen jejích epizod a tím bude mise zažehnána. _ Pak propuknu ve skutečné truchlení nad Lucretií. Jako reportérka se D'Anna chytře vkradla na Galacticu, aby poznala svého nepřítele. Po čase se vrátila, aby byla vyjevena její pravá cylonská podstata. Je nesmrtelná, sexy, s úžasně ironickou mimikou a je vraždící stroj pomsty. Co chtít víc? Antické mytologie je tu stejně asi jako v Andromedě. Ale BGS sorry, snažíš se hodně, leč Spartakem zkrátka nejsi. _ Celý ten příběh o válce lidí s roboty, kteří se jim vymkli z rukou, jako by tu už nesčetněkrát byl. Postavy jsou stále stejné, morálka je stále táž, kolaborace je stále nejpalčivějším problémem a co víc, víra v Boha není totéž co víra v Bohy. Spasí obě vedoucí linie dítě - bastard? ... Ne, jednoduše ne, nepotřebuju sci-fi interpretaci, abych si prošla hledáním vlastní odpovědi na otázky týkající se každé války a toho, jak moc své účastníky dokáže změnit k nepoznání. Navíc vyloženě nejásám nad zběsilým svícením, divokou kamerou a halucinogenní střihovou skladbou. _ A navíc po tom, jakým zklamáním byl návrat D'Anny ve 4. série se konečně loučím, sbohem a šáteček(17.2.2009)

O Galactice jen v superlativech. Od hereckých výkonů, scénáře, na seriál nadprůměrných efektů, snahu o uvěřitelnost, hloubku, propracovanou mytologii a výtečnou hudbu Beara McCrearyho. Nejlepší sci-fi seriál, jaký jsem měl možnost vidět.(4.1.2008)

Prvá epizóda začala sľubne. Druhá a tretia často skĺzali do pateticko, populisticko tendenčnej roviny. Ale štvrtá séria stála za celý ten predchádzajúci (občaj aj zbytočne) strávený čas. Mimochodom, na rozdiel od väčšiny, mne boli od začiatku sympatickejší Cyloni (celú dobu som im držal palce s plánom vyhladiť ľudstvo), ale najmǎ som fandil Baltarovi (podľa mňa sa ako jediný choval ľudsky a dosť často aj logicky) či rodičom Héry. Dobrý bol aj právnik a občas Starbuck, ale prezidentka a Adama ma vytáčali do nepríčetnosti... Skrátiť to celé na 2 série, vypustiť patetické scény, zjemniť to okaté tendenčné armádne posolstvo, prekopať niektoré čierno-biele postavy a dám za 5. Toľko moje postrehy, nakoľko som lenivý písať nejaký obšírny komentár :) 8/10(11.4.2010)

• - Leoben je město v rakouské spolkové zemi Štýrsko. (newer_more)

• - Číslo které v úvodních titulkách ukazuje počet přežitých se v každém díle mění podle událostí. Lze z něj tudíž usoudit kolik lidí přibylo s příletem lodi Pegasus(1752), a že při bitvě ve které byl Pegasus zničen zemřelo jen pět lidí! (Redswif)

• - Na začiatku druhej sezóny sa plánovalo ukázať flashbacky života postáv pred útokom Cylonov. Nakoniec sa pokračovalo tam, kde skončila prvá sezóna. (klayman)