Battlestar Galactica (TV seriál)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2004 - 2009, 61 h 28 min (Minutáž: 73x44 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett, Kandyse McClure, Nicki Clyne, Leah Cairns, Michael Trucco, Amanda Plummer, Fulvio Cecere, Amber Rothwell, Leela Savasta, Lucy Lawless, Mark Sheppard, James Remar, John Heard, Colm Feore, Bruce Davison, Carl Lumbly, Michelle Forbes, Bill Duke, Dominic Zamprogna, Amy Lalonde, Tammy Hui, Claudette Mink, Colby Johannson, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Samuel Patrick Chu, Emilie Ullerup, Holly Elissa, Keegan Connor Tracy, Heather Doerksen, Raahul Singh, Christopher Jacot, Alessandro Juliani, Callum Keith Rennie, Haley Guiel, Ryan Robbins, Dan Payne, Erika-Shaye Gair, Ty Olsson, Jeremy Guilbaut, Dean Stockwell, James Lafazanos, Sam Witwer, Torrance Coombs, Tom Bower, Tiffany Lyndall-Knight, Rick Worthy, John Hodgman, Donnelly Rhodes, Kate Vernon, Paul Campbell, Warren Christie, John Pyper-Ferguson, Lara Gilchrist, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Nana Visitor, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Aaron Pearl, Camille Sullivan, Robert Gauvin, Richard Hatch, Colin Lawrence, Roark Critchlow, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Susan Hogan, Adrian Holmes, Ronald D. Moore, Karen Austin, Mylène Dinh-Robic, Luciana Carro, Ryan McDonell, Erica Carroll, Michael Angeli, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Rebecca Davis, Monique Ganderton, Patrick Gallagher, Jill Teed, Alex Zahara, Don Thompson, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Barry Nerling, Ally Warren, Shaun Omaid, Chris Shields, Jim Shield, Paul Lazenby, Michael Soltis, Aaron Brooks, Colin Corrigan, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Lorena Gale, Lori Triolo, Sarah Deakins, Alisen Down, Ron Selmour, Matthew Bennett, Diego Diablo Del Mar, Marilyn Norry, Kerry Norton, Malcolm Stewart, Tobias Mehler, Terry Chen, Robert Wisden, David Kaye, Brad Loree, Graham Beckel, Sebastian Spence, Mike Dopud, Michael Jonsson, Sean J. Dory, Dana Delany, Stefanie von Pfetten, Kavan Smith, Erica Cerra, Winston Rekert, Rachel Hayward, Gabrielle Rose, Lucinda Jenney, Veena Sood, Sonja Bennett, Tammy Gillis, Patrick Gilmore, Simone Bailly, Darcy Laurie, Alison Matthews, G. Patrick Currie, Craig Veroni, Mark Houghton, Marci T. House, Paul Perri, Curtis Caravaggio

DVD-TV//// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +nejlepší vesmírné bitvy co jsem kdy viděl, napětí v každém dílu, atmosféra, příběh, vše do sebe zapadá, reálně se chovající postavy a dokonale promyšlený svět seriálu -snad jen ten Gaius Baltar mě děsně prudil/// Po té co jsem viděl Battlestar Galacticu už nikdy nebude seriálový vesmír jako dříve. Jestli že chcete vidět realistický válečný seriál jen s tím rozdílem, že se odehrává ve vesmíru, jste na správné adrese. Už teď se těším na různé diskuze s dalšími fanoušky seriálu, protože je o čem si povídat. A o tom, že napjatě očekávám seriál Caprica, nový seriál Battlestar Galactica: Blood and Chrome a nový velkofilm od Singera jménem Battlestar Galactica nemůže být sporu. TAK PRAVÍME./// Celkem 98%///(25.4.2011)

...vhla se rovnou do neznáma. Při sledování mě napdají tři slova: Deprese, bezvýchodnost a cynismus. Depresivní je fakt, že kultura o několika miliardách lidí téměř vyhubila banda strojů a teď jich necelých 50 tisíc vegetí ve vzduchuprázdnu. Bezvýchodné je i to, že těch padesát ticís se učí stejným věcem jako těch zbylých x miliard a komunikace vázne a zasekává se a stává se z toho "organismus", který známe, znepokojivý obraz společenství... A cynické je možná to s jakou ostrostí se Galactica pouští do otevírání, pojmenovávání dějů takového organismu (politikaření, intriky, generační střety, věčná disharmonie idealismu a cynismu)... Jsem příjemně znepokojován...(28.12.2009)

Měsíce jsem čekal, až ke mně správná slova nakráčejí jako nadržená bloňdatá coura vlnící se do rytmu sračkového techna v zaplivaném pajzlu, kde je strefit svůj zlatavý proud moči do záchodové mísy nadlidský úkol. Nakonec jsem si uvědomil, že ta coura uvízla na půli cesty v multirasovém gangbangu a že se za mnou jaksi nechystá. No co mám asi kurva dělat? Budu stručný a sentimentální! Miluju Battlestar Galactica! Miluju ho jako své pravé varle. Miluju ho jako rozkvetlou jarní přírodu po čtyřech papírcích LSD. Miluju ho jako třívrstvý toaletní papír po brutální dvacetiminutové sračce. Miluju ho z celého srdce. Tady nemá cenu o ničem diskutovat - Battlestar Galactica je dokonalost sama. Komplexní vývoj postav, geniálně vypointované epizody, jednotlivé série a vlastně celý seriál. Úžasní herci, úžasný vizuál. Úžasné všechno. Po poslední epizodě se mi po tváři kutálí jedna zkourmoucená slza za druhu. Battlestar Galactica je nesmrtelný. Battlestar Galactica je božské dílo. Nadčasové. Kultovní. Dospělé. Nepřekonatelné. Tečka.(6.4.2014)

Po shlédnutí 1. a začátku 2. řady na Nova Cinema musím říct, že mě seriál víc než příjemně překvapil. Když jsem se o něm poprvé dověděl, považoval jsem ho jen za klon Stargate v retro stylu - nemohl jsem být dál od pravdy. Vážný příběh, nepostrádající mé oblíbené biblicko-mytologické motivy (na rozdíl od SG velmi vkusně zakomponované), skvělé herecké výkony a scény dojemné nebo s až drtivě frustrující atmosférou. BSG je první seriál, který mi nedal polevit v pozornosti ani na sekundu, napínal mě jako strunu a hrál si s city jako s dětskou hračkou. Právě proto se těším, až se dostanu k dalším řadám a jenom se tiše modlím, aby se nic nepokazilo a seriál si udržel i nadále svoji kvalitu. Mimochodem, úvodní znělka mi byla i na konci první řady schopná nahnat husí kůži.(6.2.2009)

„I believe that it is never a mistake to follow your heart.” Brát Battlestar Galacticu jako film, tak bych jí ihned zařadil vedle Fontány. Nikdy jsem nečekal, že toto kultovní dílo je tak „dokonalé". O to větší bylo mé nadšení po prvních dvou sériích. Vrcholem se ale nakonec stal domácí BSG maraton třetí a čtvrté řady, díky kterému jsem téměř dosáhl seriálové nirvány. Každý záběr na vesmírnou bitvu, každý dech beroucí dialog, každé posunutí mistrně napsaného příběhu ve mně stupňovalo euforii ze sledování, jenž vyústila v závěrečném dílu, po jehož konci jsem nebyl po opravdu nehorázně dlouhou dobu schopen normálního fungování. Bez jakýchkoliv námitek se jedná o nejlepší seriál této dekády a svého žánru. Silně pochybuji, že někdy v budoucnu vznikne v odvětví sci-fi něco lepšího. Lépe už to totiž ani nejde. První série: 80% Druhá série: 90% Třetí série: 100% Čtvrtá série: 100%(8.2.2008)

• - Adamov zapalovač bol kúpený v garážovom výpredaji. (klayman)

• - Starbuck, ktorú hrá Katee Sackhoff, bola v pôvodnom seriáli Battlestar Galactica (1978) muž. (klayman)

• - V 18. díle 1. série se v podzemních garážích na Caprice krátce objeví české auto Tatra 87. Jde o slavný aerodynamický vůz, vyráběný mezi lety 1936 až 1950. (DenisK)