Battlestar Galactica (TV seriál)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2004 - 2009, 61 h 28 min (Minutáž: 73x44 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett, Kandyse McClure, Nicki Clyne, Leah Cairns, Michael Trucco, Amanda Plummer, Fulvio Cecere, Amber Rothwell, Leela Savasta, Lucy Lawless, Mark Sheppard, James Remar, John Heard, Colm Feore, Bruce Davison, Carl Lumbly, Michelle Forbes, Bill Duke, Dominic Zamprogna, Amy Lalonde, Tammy Hui, Claudette Mink, Colby Johannson, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Samuel Patrick Chu, Emilie Ullerup, Holly Elissa, Keegan Connor Tracy, Heather Doerksen, Raahul Singh, Christopher Jacot, Alessandro Juliani, Callum Keith Rennie, Haley Guiel, Ryan Robbins, Dan Payne, Erika-Shaye Gair, Ty Olsson, Jeremy Guilbaut, Dean Stockwell, James Lafazanos, Sam Witwer, Torrance Coombs, Tom Bower, Tiffany Lyndall-Knight, Rick Worthy, John Hodgman, Donnelly Rhodes, Kate Vernon, Paul Campbell, Warren Christie, John Pyper-Ferguson, Lara Gilchrist, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Nana Visitor, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Aaron Pearl, Camille Sullivan, Robert Gauvin, Richard Hatch, Colin Lawrence, Roark Critchlow, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Susan Hogan, Adrian Holmes, Ronald D. Moore, Karen Austin, Mylène Dinh-Robic, Luciana Carro, Ryan McDonell, Erica Carroll, Michael Angeli, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Rebecca Davis, Monique Ganderton, Patrick Gallagher, Jill Teed, Alex Zahara, Don Thompson, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Barry Nerling, Ally Warren, Shaun Omaid, Chris Shields, Jim Shield, Paul Lazenby, Michael Soltis, Aaron Brooks, Colin Corrigan, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Lorena Gale, Lori Triolo, Sarah Deakins, Alisen Down, Ron Selmour, Matthew Bennett, Diego Diablo Del Mar, Marilyn Norry, Kerry Norton, Malcolm Stewart, Tobias Mehler, Terry Chen, Robert Wisden, David Kaye, Brad Loree, Graham Beckel, Sebastian Spence, Mike Dopud, Michael Jonsson, Sean J. Dory, Dana Delany, Stefanie von Pfetten, Kavan Smith, Erica Cerra, Winston Rekert, Rachel Hayward, Gabrielle Rose, Lucinda Jenney, Veena Sood, Sonja Bennett, Tammy Gillis, Patrick Gilmore, Simone Bailly, Darcy Laurie, Alison Matthews, G. Patrick Currie, Craig Veroni, Mark Houghton, Marci T. House, Paul Perri, Curtis Caravaggio, Judith Maxie, Alana Husband, BJ Harrison, Dorothy Lyman, P.J. Prinsloo, Kurt Max Runte, Jenn Griffin, Merwin Mondesir

„I believe that it is never a mistake to follow your heart.” Brát Battlestar Galacticu jako film, tak bych jí ihned zařadil vedle Fontány. Nikdy jsem nečekal, že toto kultovní dílo je tak „dokonalé". O to větší bylo mé nadšení po prvních dvou sériích. Vrcholem se ale nakonec stal domácí BSG maraton třetí a čtvrté řady, díky kterému jsem téměř dosáhl seriálové nirvány. Každý záběr na vesmírnou bitvu, každý dech beroucí dialog, každé posunutí mistrně napsaného příběhu ve mně stupňovalo euforii ze sledování, jenž vyústila v závěrečném dílu, po jehož konci jsem nebyl po opravdu nehorázně dlouhou dobu schopen normálního fungování. Bez jakýchkoliv námitek se jedná o nejlepší seriál této dekády a svého žánru. Silně pochybuji, že někdy v budoucnu vznikne v odvětví sci-fi něco lepšího. Lépe už to totiž ani nejde. První série: 80% Druhá série: 90% Třetí série: 100% Čtvrtá série: 100%(8.2.2008)

Vizuálně nejúchvatnější seriál co znám. Vesmirné souboje jsou prostě omračující. Postavy a jejich povahy jsou profesionálně vykresleny. Radím Vám dopředu, neoblibujte si někoho, poněvadž se téměř vždy objeví situace a vy budete zklamaní. Sledovat každodenní život na palubě Battlestaru je něco naprosto nového. Celé je to doprovázeno naprosto geniální hudbou. Před začátkem 4. řady jsem celej seriál viděl třikrát. A stejně to nestačí. Tohle číslo půjde hodně nahorů. první edit 5.4.2008 Začátek čtvrté řady je nářez jak sviňa. Galactica má našlápnuto k nejlepší řadě... SO SAY WE ALL ! ! ! edit 23.3.2009 Finále, jako žádné jiné. To jak všechno vysvětlili, jak všechno zapadlo, a jak tvůrci zvládli zakončit seriál je na poklonu. Bear se vyznamenal a epilog kandiduje na nejlepší co jsem kdy viděl. 100%(24.1.2008)

1 a 2 séria Ak raz Zem zničia mimozemštania (alebo cyloni:)) a na vzdialenej stanici (lodi) sa zachráni len reprezentačná hŕstka ľudí, toto je film, ktorý by som im pribalil, aby nezabudli, aký bol filmový svet na Zemi krásny. Konečne žiadne laseríky ani elasťáky, a hrdinovia, z ktorých dýcha život. BABYLON 5 je prekonaný... 3 séria trošku zľavila z tempa, ale tvorcovia stále dokážu šokovať, keď to najmenej čakáte (stupidný boxerský zápas tak dostáva úplne nový rozmer). Hra s psychológiou postáv stále skvelá a aj to, čo vyzerá ako nezmysel, dokáže scenárista napokon obhájiť... Napriek tomu, že už občas cítiť závan recyklácie je BSG rozhodne najlepsie TV sci-fi histórie... 4. séria má síce pomalší rozbeh, ale sú tam fajn konflikty, ktoré vracajú do hry pár vedľajších postáv. Záver je pre zmenu možno trochu rozkúskovaný, ale bolo asi potrebné poriadne všetko ukončiť, aby nejakého blázna nenapadlo, spraviť priame pokračovanie (ako v roku 1980). Konečne seriál, ktorý skončil preto, že chcel...(10.10.2005)

dle mého soudu nejlepší sci-fi seriál všehomíra, kterému jsem po prvních deseti minutách pilotu naprosto podlehl a chtěl dostat další a falší dávku BSG do očí a hlavy. Skvěle stvořený futuristický svět, který je tak podoben našemu a přitom tak odlišný je ukotven výborně nejen v historii, která je často připomínána a stává se důležitou, ale i obrazu, kde všechny lodě, prostředí i kostýmy jsou skvělé, naštěstí se totiž nikdo nepokoušel vynalézt kolo a byli použiti věci jen s minimálními úpravami (zbraně, civilní oblečení) a nebo byli jako lodě dosti promyšlené (třebas Vipery). Pravda, tempo se v celém seriálu sem tam neudrží (obzvláště ve čtvrté sérii), ale to mi rozhodně nevadí, vždyť některé "vedlejší" díly patří mezi to nejlepší. Vivat nejlepší scifi seriál, vivat BSG! So say we all! (29.6.2012)

"Battlestar Galactica" přinesla zároveň velkou naději i zklamání. Do poloviny skvělý sci-fi seriál. Poutavé téma, nejednoznačné a životné charaktery, brilantní technické provedení. Od poloviny začínají hrát scénáristé ruskou ruletu jak s příběhem tak postavami, ze všeho se stává mlhavé poselství a technickou kvalitu začne přehrávat ubíjející kolovrátek těkavých zoomů a přerývavých dialogů. Snad žádný seriál ve mě zatím nevyvolával tak protichůdné a měnící se emoce ve vztahu k příběhu a především postavám a trochu mě mrzí způsob, jakým to vše tvůrci prohazardovali. Budiž jim ke cti, že alespoň v rozumné míře a téma se rozhodli doždímat ve spin-offu a zároveň prequelu "Caprica".(27.1.2007)

• - Soundtrack druhé série obsahuje skladbu s názvem Colonial Anthem. Jedná se o stejný motiv použitý v úvodních titulcích původního seriálu Battlestar Galactica (od r. 1978). (Barrymore)

• - V epizodě „Kobol's Last Gleaming, Part 2“ ve chvíli, kdy Starbuck prostřelí výlohu s Apollovým šípem, tak v záběru z pohledu kamery je za výlohou vidět člen štábu (nejspíš kameraman) v červeném tričku. (The_God)

• - Rebríček hodností v Colonial Fleet je takýto (v angličtine): OFFICERS: Admiral, Commander, Colonel, Major, Captain, Lieutenant, Lieutenant (junior grade), Ensign. ENLISTED: Master Chief Petty Officer, Chief Petty Officer, Petty Officer (1st, 2nd Class), Specialist, Deck Hand, Recruit. (klayman)