Sophie Lorenová se postaví mocnému drogovému gangu, který se policie i FBI už dlouho pokoušejí neúspěšně rozprášit. Pro záchranu rodiny, zejména závislého syna, je ochotna riskovat vlastní život...  Marianna Miraldová žije s manželem Nickem a mladším synem Tonym v New Yorku. Starší Joey je narkoman a s rodinou už dlouho není. Marianna se ale nevzdává: chce svého chlapce za každou cenu zachránit a nesouhlasí s terapeutem, který rodině radí, aby se s ním nestýkala. Marianna je opravářka šperků a má pronajatou místnost u rodinného přítele klenotníka Petera Solta. Tam pracuje i Eppy Lucido. I jeho Marianna zná dlouhá léta a považuje ho za přítele.
Jednoho dne Marianna s Tonym najdou v lednici balíček kokainu. Zdrcená Marianna chce vše nahlásit na policii, Tony ji ale zrazuje: jestli se Solto zapletl s drogovým gangem, situace bude pro celou rodinu velmi nebezpečná. Pak ale nečekaně telefonuje Eppy Lucido z Houstonu: byl zadržen policií a je ve vazbě. S pláčem Mariannu prosí, aby mu sehnala peníze na kauci. Marianna slibuje, že udělá co bude moci. V noci jí pak nečekaně volá žena, která se představí jako přítelkyně Eppyho Gabriella Estradová. I ona se na ni obrací se žádostí, aby sehnala peníze na kauci a Eppy mohl být propuštěn...
To už ale Marianna tuší, že se oba muži zapletli do nečisté hry s drogami a obrátí se na policii. Když jí policisté a agenti FBI z protidrogového oddělení ukážou nějaké fotografie, pozná na nich nejméně jednoho muže, kterého viděla u Solta v kanceláři. Na radu Nicka teď sice pracuje jinde, ale teď už má Marianna jistotu, že Solto i Eppy se zapletli s drogovým gangem...
Policisté ji pak požádají o spolupráci a Marianna přijímá: má pocit, že aspoň takhle může pomoci synovi, kterému drogy zničily život. Jiného názoru je ale Nick: naléhavě ji žádá, aby spolupráci neslibovala. I Tony se obává, že se matka zaplete do něčeho, co je může všechny zničit... (oficiální text distributora)

Martin741

Ne, nejsem vystudovany filmovy teoretik elitar, nerozumiem  filmovej teorii  a nechcem s nou nic mat. Comu rozumiem, ze dnes vo filmoch su uz trojpismenkove organizacie ciry folklor /staci napozerat Segosove filmy, tam je jedna trojpismenkova vedla druhej - a ze ich je /, tu zas jedna vystupuje, Kupodivu, am todej, ktory dava zmysel. Jo, z uhla pohladu roku 1986 len priemer, a tuctovy scenar, pre mna vsak slusny nadpriemerny film, ktory urcite chcem mat. Skoda, ze Sofia Loren je tam sama, tvorcovia mohli zlanarit dalsie zname mena ako Matthau /ten by im kyvol na spolupracu/, Jack Lemmon a z bab mohli ukecat aspon Claudiu Cardinale. Takto ledva ledva 70 % ()

Snorlax

Když člověk ví, v čem a jak Sophia Loren hrála, i tu slzu zamáčkne. Výborná a charismatická herečka přijala roli v třetiřadé detektvice americké provineince, kterých v osmdesátých letech vzniklo 12 do tuctu. Bída, nuda, utrpení pro diváka. A k tomu všemu ta otřesná stopáž! Odvahu měli tvůrci, že tuhle roli Lorenové nabídli, kuráž měla ona, že ji přijala, a zkaženou náladu na hodně dlouho máme my, co jsme se na tu blbost dívali. Jedna hvězdička z úcty k Sophii Loren a také ze soucitu, v čem to, chuderka malá, musela hrát. ()

raduna01

Opět vynikající Sophia Lorenová v jedné ze svých častých rolí - jako matka bojující o záchranu své rodiny, v tomto případě ohrožené drogami. V úsilí zachránit svého syna riskuje matka v boji proti pašerákům kokainu vlastní život. ()

p8ja

Hrdinka se chová neuvěřitelně odvážně a neohroženě, nevedou jí k tomu však její morální kvality, ale jen a pouze bezpodmínečná láska matky k vlastnímu dítěti . Z pohledu času se film sice více věnuje dealerům a agentům FBI, ale právě důvod až iracionálního chování v ději probleskuje a naplno se vyjeví v závěru. Pro mě film, který "pobavil", vynikající výkon Sophie Loren a také film, který si zaslouží hlubší zamyšlení. ()