Zmražená pojistka

Hľadá sa mŕtvola

The Big White

Komedie / Krimi / Drama

Německo / Kanada / Nový Zéland / USA, 2005, 100 min

Scénář: Collin Friesen .. Asi bude výhoda, že Fargo neznám (už neplatí). I tak jsem měl ještě asi v polovině snímku pocit, že Big White v hodnocení utrží stejně zklamané čtyřicetiprocentní hodnocení jako např. Everything Is Illuminated. Zápletka s nalezenou mrtvolou mne totiž zrovna nezaujala a přes všechnu absurdní komediální černotu jsem se zrovna neusmíval. Naštěstí pozornost držela úžasná kamera, servírující jeden krásnější záběr za druhým a fantasticky jemná hudební složka. Navíc jsem se při druhé polovině snímku také výtečně pobavil a smích byl častý společník. Herecké kreace jsou taktéž velmi dobré a na Alison Lohman se tak příjemně dívá 70%.(27.4.2006)

• Tuax

Vadila mi ta přílišná odlehčenost a to jak se to celé vyvíjelo a vyvinulo. Mohlo to mít hutnější a nebo emotivnější atmosféru, ale ani jedno se nedostavilo. Mělo to sice dost komediálních prvků, ale na komedii to nemá. Mělo to náběh na drama, ale nebylo v tom vlastně nic vážného. Takže je z toho taková slátanina, ze které mi je spíše špatně, než že bych z toho měl dobrý pocit ať už jako relax u komedie, nebo zamyšlení u dramatu. Jediný kdo se mi líbil byl Giovanii Ribisi a jeho snaživá, ale bezmocna postava a pak zábavně zahraná postava Holly Hunter. Jinak škoda času.(7.2.2011)

Různorodé postavy se smíchají do jednoho šíleného příběhu a vyleze z toho černá komedie zasazená do prostředí skvostně bílé Aljašky. Robin Williams dá se říct v tomto filmu není až tak vtipný jako obvykle, ale to vůbec nevadí, alespoň vedle něj vynikla Holly Hunter jako jeho žena postižená Aspergerovým syndromem.(28.12.2009)

Tenhle typ černýho humoru miluju a u filmu jsem se zasmál jako už hodně dlouho ne. Snad všechny postavy jsou totální magoři a navíc úplně skvěle zahraný. Těžko někoho vyzdvihnout. A že to je obšlehnutý Fargo? To mi vůbec nevadí. Mně se to líbilo snad ještě víc, než tenhle kultovní kousek od Coenů. A jako bonus ještě docela pěknej soundtrack. Nechápu, že má film tak nízký hodnocení. Já dávám jasnejch 5 hvězd.(1.6.2015)

• kaylin

Základní zápletka je celkem dobrá, ale stejně budete mít celou dobu pocit, že je to jen variace na "Fargo", a to variace, která není tak zajímavá, tak vtipná a nakonec ani tak drsná. Jsou zde postavy, které jsou skvělé - Robinova manželka je dokonalá, Giovanni Ribisi opět podává povedený výkon, ale stejně to nakonec moc nezanechá.(21.5.2015)

• - Zmražená pojistka je pro Robina Williamse dalším zářezem v nízkorozpočtových vodách a zejména návratem ke komediím. Po snímcích Expres Foto (r. Mark Romanek, 2002) a Final Cut (r. Omar Naim, 2004), kde se ocitl v úlohách vyšinutách vrahů, hraje opět v žánru, který mu kdysi přinesl největší komerční úspěch. (imro)

• - Robin Williams se na Aljašce ocitl už v roce 2002, když tam pod vedením Christophera Nolana natáčel Insomnii. (imro)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)