Zmražená pojistka

Hľadá sa mŕtvola

The Big White

Komedie / Krimi / Drama

Německo / Kanada / Nový Zéland / USA, 2005, 100 min

Mělo to nápad i herce. Pravda, zpracování občas trošku kolísalo a toho chechotu jsem si taky příliš neužil, ale právě obsazení ty negativa dokázalo vyvážit. Asi nebudu sám, komu se líbila nadávající Holly Hunter. Ta mě rozesmála pokaždé, když se objevila na scéně a já se těšil, co z ní zase vypadne. Dalším, kdo film táhl, byl Giovanni Ribisi, který prokázal komediální talent a měl by být v tomto žánru využíván častěji. Suma sumárum příjemná komedie, která sice v paměti nezahnízdí, ale jeden večer dokáže vyplnit. 70%(21.8.2013)

• kingik

Slabota. Dobré herecké obsazení nijak nepomohlo příběhu, který je mizerně natočený. V příběhu není jediný výrazný moment a pět minut po skončení filmu jsem ani něvěděl o čem to bylo. Jako černá komedie to moc nefunguje, ale počáteční nález zmrzlého těla sliboval celkem zajímavý film. Navíc zadlužený chlápek co tělo vydává za svého ztraceného bratra, ale pak se do hry vloží další postavy a trapné a nevtipné scény jsou na světě. Počáteční potenciál poměrně zdařile zabit nenápaditým zpracováním. 30%(21.1.2012)

Tenhle typ černýho humoru miluju a u filmu jsem se zasmál jako už hodně dlouho ne. Snad všechny postavy jsou totální magoři a navíc úplně skvěle zahraný. Těžko někoho vyzdvihnout. A že to je obšlehnutý Fargo? To mi vůbec nevadí. Mně se to líbilo snad ještě víc, než tenhle kultovní kousek od Coenů. A jako bonus ještě docela pěknej soundtrack. Nechápu, že má film tak nízký hodnocení. Já dávám jasnejch 5 hvězd.(1.6.2015)

Mile milý snímek, ve kterém se sešla veleslušná herecká plejáda. Oscaroví herci Robin Williams a Holly Hunter, na prestižní cenu nominovaní (Woody Harrelson) nebo ti, kteří si nominaci minimálně zaslouží (Giovanni Ribisi). Čestný podnikatel Paul, jehož cestovka zrovna dvakrát neprosperuje a manželka nemluví zrovna dvakrát slušně, je před zásadním rozhodnutím, které mu může vynést slušný balík zelených bankovek. Jsme kdesi v zapadákově mrazivé Aljašky a na nečekaný podvod nakonec postupně přijde nejen ambiciózní pojišťovací štoural, dva ostří hošani, kteří dali jedno mrtvé tělo do oběhu, ale hlavně brácha, který není tak úplně mrtvej. Spíš nasranej.. Černá komedie po většinu své délky nepostrádá švih i eleganci, gradaci napětí a dokáže nejednou pobavit i překvapit, jenže stále mě svírá pocit, že se ze slušného scénáře dalo vycucnout o krapet víc. Tenhle trip zvláštních existencí se překlápí na hraně absurdní komedie a absurdního dramatu a v rukou spolehlivějšího režiséra by místy téměř „fargovská“ atmosféra zasněžené Aljašky mohla být výrazně silnějším zážitkem!!(21.6.2010)

Různorodé postavy se smíchají do jednoho šíleného příběhu a vyleze z toho černá komedie zasazená do prostředí skvostně bílé Aljašky. Robin Williams dá se říct v tomto filmu není až tak vtipný jako obvykle, ale to vůbec nevadí, alespoň vedle něj vynikla Holly Hunter jako jeho žena postižená Aspergerovým syndromem.(28.12.2009)

• - Robin Williams se na Aljašce ocitl už v roce 2002, když tam pod vedením Christophera Nolana natáčel Insomnii. (imro)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)

• - Zmražená pojistka je pro Robina Williamse dalším zářezem v nízkorozpočtových vodách a zejména návratem ke komediím. Po snímcích Expres Foto (r. Mark Romanek, 2002) a Final Cut (r. Omar Naim, 2004), kde se ocitl v úlohách vyšinutách vrahů, hraje opět v žánru, který mu kdysi přinesl největší komerční úspěch. (imro)