Zmražená pojistka

Hľadá sa mŕtvola

The Big White

Komedie / Krimi / Drama

Německo / Kanada / Nový Zéland / USA, 2005, 100 min

Tenhle typ černýho humoru miluju a u filmu jsem se zasmál jako už hodně dlouho ne. Snad všechny postavy jsou totální magoři a navíc úplně skvěle zahraný. Těžko někoho vyzdvihnout. A že to je obšlehnutý Fargo? To mi vůbec nevadí. Mně se to líbilo snad ještě víc, než tenhle kultovní kousek od Coenů. A jako bonus ještě docela pěknej soundtrack. Nechápu, že má film tak nízký hodnocení. Já dávám jasnejch 5 hvězd.(1.6.2015)

Scénář: Collin Friesen .. Asi bude výhoda, že Fargo neznám (už neplatí). I tak jsem měl ještě asi v polovině snímku pocit, že Big White v hodnocení utrží stejně zklamané čtyřicetiprocentní hodnocení jako např. Everything Is Illuminated. Zápletka s nalezenou mrtvolou mne totiž zrovna nezaujala a přes všechnu absurdní komediální černotu jsem se zrovna neusmíval. Naštěstí pozornost držela úžasná kamera, servírující jeden krásnější záběr za druhým a fantasticky jemná hudební složka. Navíc jsem se při druhé polovině snímku také výtečně pobavil a smích byl častý společník. Herecké kreace jsou taktéž velmi dobré a na Alison Lohman se tak příjemně dívá 70%.(27.4.2006)

Film o tom, čo všetko sa môže stať, keď do vášho perfektného plánu ako vybabrať so životnou poistkou začne strkať nos nepríjemný poisťovací likvidátor, teda človek, ktorého aj tak všetci neznášajú. A k tomu je všade hrozná zima.... R. Williamsa som nikdy nemal nejak zvlášť v láske, ale tu mi nevadil. Možno preto, že práve sem sa asi najviac hodil ten jeho smutno-šašovský výraz tváre. Najviac ma ale pobavili Holly Hunter a "teplošská mafia", tie ich vzájomné slovné prestrelky a gagy nemali chybu. Svoje svetlé chvíľky si tu samozrejme našiel aj Woody Harrelson, len škoda, že ho tu bolo tak málo. Jeho postava neohrabaného hromotĺka sa dala využiť podstatne lepšie. Celkom spokojnosť, na vyplnenie voľnej chvíle a nenáročný oddych po ťažkom dni ako stvorené. Od kvalít Farga (1996) to síce malo ďaleko, ale pobavilo aj tak. 60/100 Videné v rámci Tour po Amerike.(28.4.2016)

Nepříliš originální černohumorný thriller, kterému nebylo nic platné ani prvotřídní obsazení, které navíc totálně zabíjel nesnesitelný dabing (to snad byl tým ze Stephanie nebo co?!). Inspirace Coenovic Fargem přímo řve do očí, ale vypůjčit si atomosféru, prostředí a způsob práce s kamerou holt neznamená, že se vám podaří stejná pecka. Ani ty kecy za moc nestály, tedy kromě výlevů Holly Hunter praštěné pavlačí... Jestli tu něco stojí za zmínku, tak umanutý a značně nesnesitelný Giovanni Ribisi. Howgh, domluvil jsem!(8.1.2010)

• Tuax

Vadila mi ta přílišná odlehčenost a to jak se to celé vyvíjelo a vyvinulo. Mohlo to mít hutnější a nebo emotivnější atmosféru, ale ani jedno se nedostavilo. Mělo to sice dost komediálních prvků, ale na komedii to nemá. Mělo to náběh na drama, ale nebylo v tom vlastně nic vážného. Takže je z toho taková slátanina, ze které mi je spíše špatně, než že bych z toho měl dobrý pocit ať už jako relax u komedie, nebo zamyšlení u dramatu. Jediný kdo se mi líbil byl Giovanii Ribisi a jeho snaživá, ale bezmocna postava a pak zábavně zahraná postava Holly Hunter. Jinak škoda času.(7.2.2011)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)

• - Pro režiséra Marka Myloda je snímek v pořadí druhým výletem na filmové plátno, protože se věnuje jen televizní režii. Jeho debutem byl legendární Ali G Indahouse - Film (2002). (imro)

• - Robin Williams se na Aljašce ocitl už v roce 2002, když tam pod vedením Christophera Nolana natáčel Insomnii. (imro)