Reklama

Reklama

Zmražená pojistka

  • Česko Nekonečná bílá (více)

Obsahy(1)

Agent cestovky z Aljašky jménem Paul (Robin Williams - Insomnie, Táta v sukni) má za to, že konečně našel řešení svých finančních potíží a to v podobě zmrzlého těla, které náhodně objevil. Podmraženou mrtvolu vydává za svého dlouho ztraceného bratra Raymonda, aby vytřískal peníze z pojistky. Jeho plány ale naruší snaživý pojišťovák a dva nájemní zabijáci. Tato mrtvola je žádané zboží. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (99)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Nuda.Sice je zde skvělých herců jak samotného sněhu,ale dějově celý film uplynul bez jediné jiskřičky čehokoliv živelného.Jediné,čím Zmražená pojistka vyniká,je "ledová" atmosféra,ale tu nevytvořil nikdo jiný,než právě samotná zamrzlá příroda.To,co se v ní ovšem odehrává za příběh je nemastná,neslaná fraška,která nevytvořila ani úsměv na rtu,ani napětí,prostě se mnou,jako s divákem,nedokázala udělat vůbec nic.Závěr se pak zvrhnul snad až do jakési parodie,na mě zkrátka tento snímek vůbec ničím nezapůsobil a jako černá komedie prostě nefunguje. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Celkom som sa na tom pobavil, aj ked to patri na taky priemer. Po dlhsej dobe som opät videl aj Woodyho Harrelsona v agresivnej ulohe a taktiez ma milo prekvapila v blaznivej ulohe Holly Hunter, ktoru som si skor zapamätal z vaznejsich filmov Piano alebo Vrazdy podla predlohy. Robin Williams je podla mna v kazdej ulohe dobry, takze som bol spokojny.......27.04.2008 ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tenhle typ černýho humoru miluju a u filmu jsem se zasmál jako už hodně dlouho ne. Snad všechny postavy jsou totální magoři a navíc úplně skvěle zahraný. Těžko někoho vyzdvihnout. A že to je obšlehnutý Fargo? To mi vůbec nevadí. Mně se to líbilo snad ještě víc, než tenhle kultovní kousek od Coenů. A jako bonus ještě docela pěknej soundtrack. Nechápu, že má film tak nízký hodnocení. Já dávám jasnejch 5 hvězd. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Lehce drsná - mrazivě bílá - bizarně černá - zvláštní komedie s kriminální zápletkou - o jedné veliké lásce a znovunalezeném bratrovi, bratru nadvakrát mrtvému ;-)... Těžko soudit, kdo je v téhle hříčce padouch a kdo hrdina, protože když někoho milujete a potřebujete mu pomoct, není co řešit. R.W. je s postavou milujícího smolaře na pokraji krachu tradičně svůj a H.H. v roli psychicky nemocné >prostořeké< Margaret je (s:-)prostě rozkošná a vynikající. O umanutém pojišťováku Tedovi (G.R.), který marně sní svůj sen o golfu na sluncem vyhřáté Floridě nemluvě... S filmem "Fargo" má tenhle >malý< film společné snad jen ty zasněžené pláně (zde tedy Aljašské), každopádně je místy vskutku velmi zábavný a nebýt (ve vztahu k příběhu) postupného sklouznutí k až příliš zbytečné absurditě, nechal bych roztát ty zmražené tři a půl hvězdičky klidně o půl stupně nahoru... :-) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Slabota. Dobré herecké obsazení nijak nepomohlo příběhu, který je mizerně natočený. V příběhu není jediný výrazný moment a pět minut po skončení filmu jsem ani něvěděl o čem to bylo. Jako černá komedie to moc nefunguje, ale počáteční nález zmrzlého těla sliboval celkem zajímavý film. Navíc zadlužený chlápek co tělo vydává za svého ztraceného bratra, ale pak se do hry vloží další postavy a trapné a nevtipné scény jsou na světě. Počáteční potenciál poměrně zdařile zabit nenápaditým zpracováním. 30% ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Pro režiséra Marka Myloda je snímek v pořadí druhým výletem na filmové plátno, protože se věnuje jen televizní režii. Jeho debutem byl legendární Ali G Indahouse - Film (2002). (imro)
  • Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)

Reklama

Reklama