Zmražená pojistka

Hľadá sa mŕtvola

The Big White

Komedie / Krimi / Drama

Německo / Kanada / Nový Zéland / USA, 2005, 100 min

Scénář: Collin Friesen .. Asi bude výhoda, že Fargo neznám (už neplatí). I tak jsem měl ještě asi v polovině snímku pocit, že Big White v hodnocení utrží stejně zklamané čtyřicetiprocentní hodnocení jako např. Everything Is Illuminated. Zápletka s nalezenou mrtvolou mne totiž zrovna nezaujala a přes všechnu absurdní komediální černotu jsem se zrovna neusmíval. Naštěstí pozornost držela úžasná kamera, servírující jeden krásnější záběr za druhým a fantasticky jemná hudební složka. Navíc jsem se při druhé polovině snímku také výtečně pobavil a smích byl častý společník. Herecké kreace jsou taktéž velmi dobré a na Alison Lohman se tak příjemně dívá 70%.(27.4.2006)

Celkom som sa na tom pobavil, aj ked to patri na taky priemer. Po dlhsej dobe som opät videl aj Woodyho Harrelsona v agresivnej ulohe a taktiez ma milo prekvapila v blaznivej ulohe Holly Hunter, ktoru som si skor zapamätal z vaznejsich filmov Piano alebo Vrazdy podla predlohy. Robin Williams je podla mna v kazdej ulohe dobry, takze som bol spokojny.......27.04.2008(27.4.2008)

Dabing se brněnskému studiu mnoho nepovedl, film jest průměrem zpracováním, ale nápadem-ústředním motivem a roztomilou zápletkou nejen s komickou manželkou hlavního hrdiny, no to už se dá smát a někde i hodně.!! :-))(15.11.2009)

• Slarque

Nečekal jsem zrovna další Fargo, ale stejně mě tahle kriminální komedie dost zklamala. Je sice hvězdně obsazená, ale to je tak všechno. Uznávám, že by mohla mít třeba i na třetí hvězdičku, ale bohužel jsem ji viděl jen s českým dabingem, takže netuším, jak moc ji zkazil.(15.10.2010)

Režisér je svým způsobem génius. Měl k dispozici fantastické Herce, velice zajímavě napsané postavy, krásné prostředí, skvělého kameramana, a šikovného hudebního skladatele. A on natočil nudu. Zasmál (rozuměj uchecht) sem se všehovšudy 5x, což je na černou komedi HODNĚ málo.(21.5.2006)

• - Robin Williams se na Aljašce ocitl už v roce 2002, když tam pod vedením Christophera Nolana natáčel Insomnii. (imro)

• - Pro režiséra Marka Myloda je snímek v pořadí druhým výletem na filmové plátno, protože se věnuje jen televizní režii. Jeho debutem byl legendární Ali G Indahouse - Film (2002). (imro)

• - Během filmování ve Winnipegu strávil štáb celý den pokrýváním jednoho z natáčecích míst umělým sněhem, když příroda náhle nadělila 30 cm pravé sněhové pokrývky. Na to, že byl květen, je to v těchto končinách rarita. (imro)