• mustafa

Americkíé Hulendo. Kdo nehulí, není "in". Přesně takhle a ne jinak se dá definovat tenhle film. Proti hulení nic nemám (Samotáři jsou skvělí), ale tohle je neskutečná kravina, která nedává naprosto žádný smysl a absolutně na sebe nenavazuje. Je pravda, že je zde pár vtípků, které jsou dobré (ukradnuté kolo rádobypolicisty), které jsou ale přebíjeny neskutečně trapnými a nechutnými vtipy (neváhám zařadit vykopávání mrtvoly mezi nejhnusnější věci ve filmu).(24.10.2003)

• Mitopus

MethodMan a RedMan, mí oblíbení rappeři ve filmu! Byl jsem skutečně zvědavý co se z téhle huličské předem-klasiky vyvine a jak se pánové osvědčí jako herci. Inu pánové se osvědčili dobře, ovšem film už zdaleka tak ne. I když si ze sebe chlapci dokážou dělat legraci, vévodilo celému příběhu držení těžké hiphopové pózy ( i když v jejich případě o pózu nejspíš příliš nepůjde), určené především pro white niggas všech barev, a podle toho to taky vypadá. Zhuleneckým humorem ze života se film těžko vyrovná Smiley Face, politicky korektní rasismus se mi taky příliš nezamlouvá, protože já nikomu nic neudělal, a tak bílý muž coby představitel padouchů a asiat tolerovaný jen v případě že leze hiphopu do zadku, působí zamindrákovaně a velmi lacině. I když nejde vyloženě o špatný film, hiphop mám rád a k zelenému listu nemám negativní postoj, stačilo mi How High vidět jednou. Přesto jsem si z filmu odnesl jakýsi impulz tvořivosti (Method a jeho botanické znalosti a hydroponické šílenství je pro člověka který miluje pěstování rostlin všech druhů skutečnou inspirací) a pozitivní náladu.(13.4.2008)

V pomyslném souboji s neméně známým Zahulíme uvidíme u mě tohle dílko jasně prohrává. Pravda, Afroameričané to umí rozbalit, nebo v tomto případě také ubalit, možná s ještě větší vervou než Asiaté a jejich travka má možná ten správný říz, ale doprovodný humor je místy dost trapný a postupně i čím dál více nenápaditý. Jediné co tedy drží tuto komedii nad vodou je docela povedená zápletka a dvojice hlavních hrdinů, kteří na Harvard přišli dělat všechno možné, jen ne pilně studovat. 55%(22.6.2012)

Kdo hulí, ten umí je prostě mazec, nikdy jsem ji sice neviděl s originálním dabingem, ale doufám, že ten je ještě lepší než náš český - jestli to vůbec jde. Snad od založení čsfd jsem měl 4 hvězdy, včera i dnes jsem se na to podíval znova a musím dát za pět hvězdiček, protože podle mě si to zaslouží. "Ty jeden diskotékovej dinosaure" :D(15.12.2014)

• martinez.

Tak tento film jsem si vždycky pouštěl s kamarády a dlouho ho považoval za vrchol vtipnosti, tedy i komedie jakožto žánru. Pak jsem se na něj ale podíval sám a střízlivý a musím ho i náležitě ocenit výrazně nižším hodnocením. Někteří třeba můžou říct, proč měnit názor a hodnocení, když můžu tuto huličskou komedii vždy sledovat jen v příznivé atmosféře, jenže zamyslete se, to potom můžeme i všechny ostatní sračky! Ale musím uznat, že to přes všechnu svou stupiditu má celkem zajímavý námět, fajn známé obličeje, několik zábavných okamžiků a několik bad-ass okamžiků a když o tom tak přemýšlím, tak zhulení je vlastně surrealismus z vlastního repertoáru. Každopádně, Zaulíme, uvidíme a Ali G Indahouse jsou určitě vtipnější i vyzrálejší kousky.(19.7.2010)

• - Ve scéně, kdy Potřebuju Prachy (Al Shearer) krade kolo, které následně nákladní vůz dvakrát přejede, je možné všimnout si, že mezi troskami jsou jízdní kola tři. Dvě blíže u sebe a jedno dál od trosek. (slaba31)

• - Ve scéně, kdy se strhne hromadná rvačka na večírku v kostýmech, lze vidět prát se i bývalého šampiona organizace UFC, Chucka Liddella. (The Viper)

• - Scény odehrávající se na "Harvardu" se ve skutečnosti točily na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles). (Zdroj: ČSFD.cz)