Takový je byznys

• český

Hlavní je byznys

Taking Care of Business

• slovenský

Filofax: Ja som ty a ty si ja

Komedie

USA, 1990, 105 min

Bol som ešte na základnej škole (nižší ročník), keď som prvý raz videl tento film. A okrem toho, že som videl celkom dobre natočenú a zahranú komédiu, tak som hneď vedel jednu vec: chcem mať taký diar ako Spencer Barns. Skvelý J. Belushi a keby na konci filmu nebola jedna väčšia a nevysvetlená chyba, tak by som dal štyri hviezdičky. P.S.: Neskôr som podobný diar nakoniec dostal. Osobné hodnotenie: 79% (***) (24.11.2019)

Kdybych na tenhle film koukal ve svých deseti letech, kdy jsem Belushiho obdivoval s německým ovčákem Jerry Leem a Grodina pro změnu s bernardýnem Beethovenem, tak bych byl asi nadšen. Dnes už je, díky těmto hercům, film stále fajn, ale nebudu se z něj obracet na ramena a netočit ho na VHSce dokolečka do kola, jako to bylo u jiných filmů.(17.10.2016)

Klasický přelom 80. a 90. let. Grodin i Belushi v nejlepší formě. Herečky dobrý a Locklinová k sežrání. Jako dovršení zážitku Mako, de Lancie a Elizondo. Hiller byl zkrátka profík. Možná je to i nostalgie, ale film se mi zkrátka líbil. Neválel jsem se smíchy po zemi, ale odreagoval jsem se slušně. Některý hlášky, zejména Belushiho, byly obzvlášť dobrý.(19.10.2016)

Známý námět o záměně dvou zcela odlišných postav v 80. letech hodně používaný a James Belushi ve skvělé formě. Za scénářem stojí dnes už velice známý J.J. Abrams a nevedl si zrovna špatně. Uprchlý vězeň vydávajícího se za bohatého byznysmena, který naopak jde z maléru do maléru. Byť byla tato komedie natočena v roce 1990, svými postupy a humorem se stále drží stylu 80. let. Příběh se dobře rozvíjí a svou zábavností i dnes dobře pobaví. Tempo má spád a pořád se něco děje. Belushi opět projevil svůj komediální talent a rozjel svoji typickou živelnou estrádu na plný kotel. Za zmínku také stojí jeden těžko postřehnutelný fakt. Už na začátku filmu se v davové scéně ve věznici mihne vězeň, kterého ztvárnil Eddie Murphy. Že by si jen tak zkusil kompars?(9.6.2016)

Štandardne nevýrazná komédia á la osemdesiate roky, ako obyčajne spoliehajúca sa na odfláknutý scenár, malý rozpočet, nenápadité dialógy a potenciálnu chémiu medzi buddy párikom: tentokrát sa v spoločnom projekte zrazila hviezda Saturday Night Live James Belushi (VÝMENA) s Charlesom Grodinom (ROSEMARY MÁ DIEŤATKO).(25.11.2007)