Reklama

Reklama

Godzilla tai Megaguirus: G šómecu sakusen

  • Japonsko ゴジラ×メガギラス G消滅作戦 (více)

Obsahy(1)

Dvacátý čtvrtý film Godzilla série stejně jako díl předešlý a následující zcela ignoruje všechna pokračování původního filmu z roku 1954 a je tak vlastně jeho přímým pokračováním. Ocitáme se v Japonsku, které se zřeklo atomové energie a kde se po zničení Tokia stala hlavním městem Ósaka. Když Godzilla opět zaútočí, rozhodne se ji armáda zničit jednou provždy. Pomoci jim v tom má "Dimension Tide", zařízení vystřelující miniaturní černé díry. Při zkušebním testu však proniknou na Zemi extrémně nebezpečné pravěké obří vážky. (Ertai)

(více)

Recenze (21)

Lima 

všechny recenze uživatele

25) GODZILLA vs MEGAGUIRUS (2000)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___Jedna dvě, Godzilla jde, nese si pytel problémů. Neutuchající je fantazie ´TOHO´ scenáristů, někdy jakoby se předháněli, kdo vymyslí větší šílenost. Godzilla má zde totiž opravdu tvrdého protivníka a tím je vládní projekt v podobě speciálního děla, které vystřeluje - ehm - černé díry, jenž mají Godzillu "zkonzumovat" a vymazat jí tak z povrchu zemského. A jakoby to nebylo málo, ke slovu se dostanou i v tokijské kanalizaci narozené masožravé bestie podobné přerostlým vážkám a jejich matka - obří MEGAGIRASU, která Godzille pořádně zatopí. Nechybí i lidské emoce, zde v podobě mladé vojandy, které Godzilla na začátku při jedné z vojenských akcí zabije přítele a ona ze všeho nejvíc prahne po pomstě (stejně jako v následujícím díle). Godzilla zde už dávno nepřipomíná maníka v kožichu a digitálními efekty se zde nešetří, což sice popírá kouzlo původních Showa dílů, ale vývoj nezastavíš. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Slabota. V prvom rade Godzilla má mizerných protivníkov - tak ľudské komando (i keď uznávam, zbraň strieľajúca čierne diery je ultimatívna stupidita) ako aj monštrá. Malé vážky sú otravné a navyše odporne digitálne. Veľká Megaguirus je na druhej strane strašne kamenná a jediné, čo dokáže je lietať okolo Godzilly a občas ju pichnúť. A ešte uhýbať sa ohnivým dychom Godzilly. No to mi je súboj... ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek „Gojira tai Megagirasu: Ji shometsu sakusen“ není nijak výjimečný, bohužel, a jedná se spíše o klasickou podívanou v rámci kaiju žánru. Velkým pozitivem je skutečnost, že se zde objevuje naprosto nové monstrum a nerecyklují se jen ta stará. Souboje také nejsou špatné a propojení s digitálními triky sice místy trochu hapruje, ale ne nějak zásadně. Mírný nadprůměr, ale film se spíše celkově blíží průměru. ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Japonci sa stále vracajú do slávnej éry všelijakých príšer zo 60.rokov,hlavne ku Godzille.Tentoraz to nie je len samotná Godzilla ale aj obrí hmyz,asi vážka.A celý roj menších vážok.Nechýba tu veľký súboj medzi Godzillou a touto vážkou.Japonci majú aj novú zbraň proti tejto oblude,a je to zbraň,ktorá dokáže vytvoriť čiernu dieru,ktorá by ju pohltila.Je to film skôr pre detí,aj keď je lepší ako veľa filmov o tejto oblude.Ale občas len tak pre zábavu nie je zlé si pozrieť aj takýto film.Samozrejme,netreba to brať vážne a o zábavu je postarané. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Godzilla nám opäť demoluje japonské veľkomestá, len aby ju pritom vyrušil akýsi hmyz z inej dimenzie. Kým si ale dajú do zubov, musíme sa pozerať na trošku prevarený príbeh, ktorý tak ako záhadne a napínavo začal, tak nudne pokračoval. Lenže ´´kaiju´´ žáner nieje o oscarových scenároch, ale o demoličných, deštrukčných scénach, ktoré sú v tomto prípade nemálo efektné, ako v predchádzajúcich filmoch. Len tak trochu vylepšiť ich dynamiku a mali by sme tu akčné hody. ()

Zajímavosti (13)

  • Inspirací pro vzhled Meganuly a částečně i Megaguirus byl vyhynulý předek dnešních vážek, který se jmenuje Meganeura. Tento obrovský prvohorní hmyz byl jedním z úplně největších létajících bezobratlých, jací kdy žili. (Israha)
  • Autor speciálních efektů Kendži Suzuki po finančním neúspěchu filmu prohlásil, že propad je jeho vina. (Terva)
  • Megaguirus je v mnoha ohledech podobná Skeeteře, hmyzímu monstru z animovaného seriálu Godzilla: The Series (od r. 1998). Není však jasné, jestli jde o podobnost náhodnou, či byla Megaguirus pro Skeeteru přímým předobrazem. (Israha)

Reklama

Reklama