Reklama

Reklama

Godzilla tai Megaguirus: G šómecu sakusen

  • Japonsko ゴジラ×メガギラス G消滅作戦 (více)

Obsahy(1)

Dvacátý čtvrtý film Godzilla série stejně jako díl předešlý a následující zcela ignoruje všechna pokračování původního filmu z roku 1954 a je tak vlastně jeho přímým pokračováním. Ocitáme se v Japonsku, které se zřeklo atomové energie a kde se po zničení Tokia stala hlavním městem Ósaka. Když Godzilla opět zaútočí, rozhodne se ji armáda zničit jednou provždy. Pomoci jim v tom má "Dimension Tide", zařízení vystřelující miniaturní černé díry. Při zkušebním testu však proniknou na Zemi extrémně nebezpečné pravěké obří vážky. (Ertai)

(více)

Recenze (21)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Nově odstartovaná ALTERNATE REALITY SERIES mi moc radosti zatím nepřináší. Společnost Toho vyměnila režiséra, ale nevím, jestli zrovna Tezuka byl tou správnou volbou. Nezkušený režisér však dostal opravdu nelehký úkol, který si pro něj připravili scénáristé. Jejich představivost nezná mezí a nejen divák se nestačil divit, cože jim to v nejnovějším díle naservírovali přímo pod nos. Absolutně vypustili vše (co se dějové linky předchozích dílů týká) a rovnou nám nabídli pokračování původní Gojiry. Tohle by mi ještě tolik nevadilo, kdyby nenahradili ve vzpomínkových scénách starý vzhled Gojiry za ten nový. Bohužel jsem si na něj ještě nezvykl a popravdě se mi dost hnusí. Zvláště při scénách kdy monstrum plave na vodní hladině. Herec v kostýmu měl mnohem větší kouzlo, přestože jeho akrobatické kousky vypadali dost směšně. Masaaki Tezuka si však nejvíce zakládal na akčnosti a destrukci, čímž si u mě získal plusové body. Jen ten nápad s vystřelováním červích děr byl dost přitažený za vlasy. Naštěstí se zápletka točila hlavně kolem pronásledování Gojiry pomstychtivou Kiriko, takže jsem se zhruba od poloviny stopáže vážně nenudil. Pohledná hlavní hrdinka si získala mé sympatie již od úvodní scény a nad její naivitou jsem jen mávnul rukou. O něco horší to už bylo s digitálními vážkami, které se tvůrcům vůbec nepovedly. Královna Megaguirus byla docela vyvedená, jak co se vzhledu týče, tak i svou velkou škálou nejrůznějších útoků díky kterým ničila nejen budovy, ale i samotná Gojira z ní byla místy doslova „PAF“. Jejich závěrečný fight mi rozhodně vylepšil náladu a celkový dojem z filmu. Jinak si totiž myslím, že by už konečně Toho mohlo uvažovat nad zkrácenou délkou stopáže, protože množství zbytečně natahovaných scén jen sráží celkový dojem a má negativní vliv na budování atmosféry a napětí. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Slabota. V prvom rade Godzilla má mizerných protivníkov - tak ľudské komando (i keď uznávam, zbraň strieľajúca čierne diery je ultimatívna stupidita) ako aj monštrá. Malé vážky sú otravné a navyše odporne digitálne. Veľká Megaguirus je na druhej strane strašne kamenná a jediné, čo dokáže je lietať okolo Godzilly a občas ju pichnúť. A ešte uhýbať sa ohnivým dychom Godzilly. No to mi je súboj... ()

Reklama

prsvl 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle pět ani čtyři teda fakt nedám. Otázkou pro mě je, jestli to jako bylo myšleno vážně, nebo jestli to dělali s tím, že to bude béčko, které se jen bude tvářit vážně. To druhé se povedlo :)). Film perfektně padl do našeho Klubu nenáročného diváka: strašně špatně udělaná godzilla a ostatní potvory, tupý anglický dabing, herecké výkony hodné špatných herců z Ulice, zbytečnost nebo nelogičnost některých postav (kluk "dement" tam nějakejch pět minut "píčuje" a udělá docela zásadní věc pro "děj" filmu, ale pak už se tam ani jednou neobjeví) a režie s prominutím na hovno. K tomuto výčtu bohůžel musím přičíst ještě zápory špatného filmu a těmi jsou: příliš natahované některé scény a ostatně protahovaný celý film a nulové napětí rádoby napínavých scén - když už to není napínavé tak by to aspoň mělo být zabavné a to se v tomto případě těm "vyhroceným" ne moc často povedlo. Právě ona relativní protahovačnost je hlavní chybou filmu, protože kdyby se to o něco zkrátilo, mohlo to být "kvalitní" béčko, které pobaví a zahřeje u srdce :). ()

Lima 

všechny recenze uživatele

25) GODZILLA vs MEGAGUIRUS (2000)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___Jedna dvě, Godzilla jde, nese si pytel problémů. Neutuchající je fantazie ´TOHO´ scenáristů, někdy jakoby se předháněli, kdo vymyslí větší šílenost. Godzilla má zde totiž opravdu tvrdého protivníka a tím je vládní projekt v podobě speciálního děla, které vystřeluje - ehm - černé díry, jenž mají Godzillu "zkonzumovat" a vymazat jí tak z povrchu zemského. A jakoby to nebylo málo, ke slovu se dostanou i v tokijské kanalizaci narozené masožravé bestie podobné přerostlým vážkám a jejich matka - obří MEGAGIRASU, která Godzille pořádně zatopí. Nechybí i lidské emoce, zde v podobě mladé vojandy, které Godzilla na začátku při jedné z vojenských akcí zabije přítele a ona ze všeho nejvíc prahne po pomstě (stejně jako v následujícím díle). Godzilla zde už dávno nepřipomíná maníka v kožichu a digitálními efekty se zde nešetří, což sice popírá kouzlo původních Showa dílů, ale vývoj nezastavíš. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Godzilla nám opäť demoluje japonské veľkomestá, len aby ju pritom vyrušil akýsi hmyz z inej dimenzie. Kým si ale dajú do zubov, musíme sa pozerať na trošku prevarený príbeh, ktorý tak ako záhadne a napínavo začal, tak nudne pokračoval. Lenže ´´kaiju´´ žáner nieje o oscarových scenároch, ale o demoličných, deštrukčných scénach, ktoré sú v tomto prípade nemálo efektné, ako v predchádzajúcich filmoch. Len tak trochu vylepšiť ich dynamiku a mali by sme tu akčné hody. ()

Zajímavosti (13)

  • Inspirací pro vzhled Meganuly a částečně i Megaguirus byl vyhynulý předek dnešních vážek, který se jmenuje Meganeura. Tento obrovský prvohorní hmyz byl jedním z úplně největších létajících bezobratlých, jací kdy žili. (Israha)
  • V původní verzi scénáře se vyskytovala scéna, ve které astronauti nalezli kosti Godzilly po přistání na měsíci. Kreslíř Šindži Nišikawa měl pro tuto scénu už i připraveny konceptuální nákresy. (Israha)
  • Megaguirus je v mnoha ohledech podobná Skeeteře, hmyzímu monstru z animovaného seriálu Godzilla: The Series (od r. 1998). Není však jasné, jestli jde o podobnost náhodnou, či byla Megaguirus pro Skeeteru přímým předobrazem. (Israha)

Reklama

Reklama