poster

Gojira tai Megagirasu: Jî shômetsu sakusen

 • japonský

  ゴジラ×メガギラス G消滅作戦

 • anglický

  Godzilla vs. Megaguirus

Sci-Fi

Japonsko, 2000, 105 min

Režie:

Masaaki Tezuka

Scénář:

Hiroši Kašiwabara
 • SOLOM.
  ***

  Nově odstartovaná ALTERNATE REALITY SERIES mi moc radosti zatím nepřináší. Společnost Toho vyměnila režiséra, ale nevím, jestli zrovna Tezuka byl tou správnou volbou. Nezkušený režisér však dostal opravdu nelehký úkol, který si pro něj připravili scénáristé. Jejich představivost nezná mezí a nejen divák se nestačil divit, cože jim to v nejnovějším díle naservírovali přímo pod nos. Absolutně vypustili vše (co se dějové linky předchozích dílů týká) a rovnou nám nabídli pokračování původní Gojiry. Tohle by mi ještě tolik nevadilo, kdyby nenahradili ve vzpomínkových scénách starý vzhled Gojiry za ten nový. Bohužel jsem si na něj ještě nezvykl a popravdě se mi dost hnusí. Zvláště při scénách kdy monstrum plave na vodní hladině. Herec v kostýmu měl mnohem větší kouzlo, přestože jeho akrobatické kousky vypadali dost směšně. Masaaki Tezuka si však nejvíce zakládal na akčnosti a destrukci, čímž si u mě získal plusové body. Jen ten nápad s vystřelováním červích děr byl dost přitažený za vlasy. Naštěstí se zápletka točila hlavně kolem pronásledování Gojiry pomstychtivou Kiriko, takže jsem se zhruba od poloviny stopáže vážně nenudil. Pohledná hlavní hrdinka si získala mé sympatie již od úvodní scény a nad její naivitou jsem jen mávnul rukou. O něco horší to už bylo s digitálními vážkami, které se tvůrcům vůbec nepovedly. Královna Megaguirus byla docela vyvedená, jak co se vzhledu týče, tak i svou velkou škálou nejrůznějších útoků díky kterým ničila nejen budovy, ale i samotná Gojira z ní byla místy doslova „PAF“. Jejich závěrečný fight mi rozhodně vylepšil náladu a celkový dojem z filmu. Jinak si totiž myslím, že by už konečně Toho mohlo uvažovat nad zkrácenou délkou stopáže, protože množství zbytečně natahovaných scén jen sráží celkový dojem a má negativní vliv na budování atmosféry a napětí.(24.12.2014)

 • Ertai
  *****

  Oproti předchozímu dílu naprostá bomba. První půlka nic moc, ale jak příjde na scénu Megaguirus začnou se dít věci. Dělo na černé díry umístěné na družici, modýlky města, pěkné CGI, odvážná vojanda, mladý vědec, proradný boss. K tomu super souboj Godzilly s Megaguirusem (G dostavá nezvykle hodně naprdel), epická hudba samozřejmostí. Opět neříkám kdo souboj vyhraje, ale modří už vědí. Na závěr se nám dostane i na Godzilla sérii tuny patosu a vojanda v zapadajícím slunci spokojeně hledí na totálně zdemolované Tokio s kráterem velikosti Prahy uprostřed. Absolutní patos, naivita, demence, chcete-li; takže pro mně za 5*.(26.1.2011)

 • kaylin
  ***

  Snímek „Gojira tai Megagirasu: Ji shometsu sakusen“ není nijak výjimečný, bohužel, a jedná se spíše o klasickou podívanou v rámci kaiju žánru. Velkým pozitivem je skutečnost, že se zde objevuje naprosto nové monstrum a nerecyklují se jen ta stará. Souboje také nejsou špatné a propojení s digitálními triky sice místy trochu hapruje, ale ne nějak zásadně. Mírný nadprůměr, ale film se spíše celkově blíží průměru.(5.7.2015)

 • Lima
  ***

  25) GODZILLA vs MEGAGUIRUS (2000)___ALTERNATE REALITY SERIES 1999-2001___Jedna dvě, Godzilla jde, nese si pytel problémů. Neutuchající je fantazie ´TOHO´ scenáristů, někdy jakoby se předháněli, kdo vymyslí větší šílenost. Godzilla má zde totiž opravdu tvrdého protivníka a tím je vládní projekt v podobě speciálního děla, které vystřeluje - ehm - černé díry, jenž mají Godzillu "zkonzumovat" a vymazat jí tak z povrchu zemského. A jakoby to nebylo málo, ke slovu se dostanou i v tokijské kanalizaci narozené masožravé bestie podobné přerostlým vážkám a jejich matka - obří MEGAGIRASU, která Godzille pořádně zatopí. Nechybí i lidské emoce, zde v podobě mladé vojandy, které Godzilla na začátku při jedné z vojenských akcí zabije přítele a ona ze všeho nejvíc prahne po pomstě (stejně jako v následujícím díle). Godzilla zde už dávno nepřipomíná maníka v kožichu a digitálními efekty se zde nešetří, což sice popírá kouzlo původních Showa dílů, ale vývoj nezastavíš.(30.7.2010)

 • corpsy
  ****

  Godzilla sa nám opäť demoluje japonské veľkomestá, len aby ju pritom vyrušil akýsi hmyz z inej dimenzie. Kým si ale dajú do zubov, musíme sa pozerať na trošku prevarený príbeh, ktorý tak ako záhadne a napínavo začal, tak nudne pokračoval. Lenže ´´kaiju´´ žáner nieje o oscarových scenároch, ale o demoličných, deštrukčných scénach, ktoré sú v tomto prípade nemálo efektné, ako v predchádzajúcich filmoch. Len tak trochu vylepšiť ich dynamiku a mali by sme tu akčné hody.(2.2.2017)

 • - V rámci japonských Godzillích filmů je z karbonského období pocházející Megaguirus druhým nejstarším monstrem. Jediným starším je prekambrický Destoroyah, hlavní záporák filmu Godzilla vs. Destoroyah (1995). (Israha)

 • - V původní verzi scénáře se vyskytovala scéna, ve které astronauti nalezli kosti Godzilly po přistání na měsíci. Kreslíř Šindži Nišikawa měl pro tuto scénu už i připraveny konceptuální nákresy. (Israha)

 • - Přestože snímek navazuje na film Godzilla (1954), jedná se o alternativní sérii. Godzilla tedy nebyla zničena a podle filmu se vrací v letech 1966, 1996 a 2001. (dawe04)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace