poster

Gojira tai Megagirasu: Jî shômetsu sakusen

 • japonský

  ゴジラ×メガギラス G消滅作戦

 • anglický

  Godzilla vs. Megaguirus

Sci-Fi

Japonsko, 2000, 105 min

Režie:

Masaaki Tezuka

Scénář:

Hiroši Kašiwabara
 • JohnnyD
  ***

  5/10 Slabota. V prvom rade Godzilla má mizerných protivníkov - tak ľudské komando (i keď uznávam, zbraň strieľajúca čierne diery je ultimatívna stupidita) ako aj monštrá. Malé vážky sú otravné a navyše odporne digitálne. Veľká Megaguirus je na druhej strane strašne kamenná a jediné, čo dokáže je lietať okolo Godzilly a občas ju pichnúť. A ešte uhýbať sa ohnivým dychom Godzilly. No to mi je súboj...(26.5.2014)

 • blondboss
  ***

  Klasická, ale už do značnej miery "obkukaná" japonská zábava, ktorá každým ďalším dielom už stráca na dychu a na odkaze, ktorý v sebe Godzilla niesla. Kreatívci síce vymysleli celkom zaujímavý scenár a nové monštrum, ale stále mi to už pripomína len "varenie vody" z ničoho. Myslím, že prichádza ten čas, kedy by už Godzilla mala mať na nejaký čas pokoj od obrazoviek. Slabé tri hviezdy. 55 %(28.2.2015)

 • SOLOM.
  ***

  Nově odstartovaná ALTERNATE REALITY SERIES mi moc radosti zatím nepřináší. Společnost Toho vyměnila režiséra, ale nevím, jestli zrovna Tezuka byl tou správnou volbou. Nezkušený režisér však dostal opravdu nelehký úkol, který si pro něj připravili scénáristé. Jejich představivost nezná mezí a nejen divák se nestačil divit, cože jim to v nejnovějším díle naservírovali přímo pod nos. Absolutně vypustili vše (co se dějové linky předchozích dílů týká) a rovnou nám nabídli pokračování původní Gojiry. Tohle by mi ještě tolik nevadilo, kdyby nenahradili ve vzpomínkových scénách starý vzhled Gojiry za ten nový. Bohužel jsem si na něj ještě nezvykl a popravdě se mi dost hnusí. Zvláště při scénách kdy monstrum plave na vodní hladině. Herec v kostýmu měl mnohem větší kouzlo, přestože jeho akrobatické kousky vypadali dost směšně. Masaaki Tezuka si však nejvíce zakládal na akčnosti a destrukci, čímž si u mě získal plusové body. Jen ten nápad s vystřelováním červích děr byl dost přitažený za vlasy. Naštěstí se zápletka točila hlavně kolem pronásledování Gojiry pomstychtivou Kiriko, takže jsem se zhruba od poloviny stopáže vážně nenudil. Pohledná hlavní hrdinka si získala mé sympatie již od úvodní scény a nad její naivitou jsem jen mávnul rukou. O něco horší to už bylo s digitálními vážkami, které se tvůrcům vůbec nepovedly. Královna Megaguirus byla docela vyvedená, jak co se vzhledu týče, tak i svou velkou škálou nejrůznějších útoků díky kterým ničila nejen budovy, ale i samotná Gojira z ní byla místy doslova „PAF“. Jejich závěrečný fight mi rozhodně vylepšil náladu a celkový dojem z filmu. Jinak si totiž myslím, že by už konečně Toho mohlo uvažovat nad zkrácenou délkou stopáže, protože množství zbytečně natahovaných scén jen sráží celkový dojem a má negativní vliv na budování atmosféry a napětí.(24.12.2014)

 • prsvl
  *

  Tak tomuhle pět ani čtyři teda fakt nedám. Otázkou pro mě je, jestli to jako bylo myšleno vážně, nebo jestli to dělali s tím, že to bude béčko, které se jen bude tvářit vážně. To druhé se povedlo :)). Film perfektně padl do našeho Klubu nenáročného diváka: strašně špatně udělaná godzilla a ostatní potvory, tupý anglický dabing, herecké výkony hodné špatných herců z Ulice, zbytečnost nebo nelogičnost některých postav (kluk "dement" tam nějakejch pět minut "píčuje" a udělá docela zásadní věc pro "děj" filmu, ale pak už se tam ani jednou neobjeví) a režie s prominutím na hovno. K tomuto výčtu bohůžel musím přičíst ještě zápory špatného filmu a těmi jsou: příliš natahované některé scény a ostatně protahovaný celý film a nulové napětí rádoby napínavých scén - když už to není napínavé tak by to aspoň mělo být zabavné a to se v tomto případě těm "vyhroceným" ne moc často povedlo. Právě ona relativní protahovačnost je hlavní chybou filmu, protože kdyby se to o něco zkrátilo, mohlo to být "kvalitní" béčko, které pobaví a zahřeje u srdce :).(21.12.2006)

 • corpsy
  ****

  Godzilla nám opäť demoluje japonské veľkomestá, len aby ju pritom vyrušil akýsi hmyz z inej dimenzie. Kým si ale dajú do zubov, musíme sa pozerať na trošku prevarený príbeh, ktorý tak ako záhadne a napínavo začal, tak nudne pokračoval. Lenže ´´kaiju´´ žáner nieje o oscarových scenároch, ale o demoličných, deštrukčných scénach, ktoré sú v tomto prípade nemálo efektné, ako v predchádzajúcich filmoch. Len tak trochu vylepšiť ich dynamiku a mali by sme tu akčné hody.(2.2.2017)

 • - Ačkoliv vzhled a strnulé, strohé pohyby Megaguirus mohou vést k názoru, že byla ztvárněna pomocí mechanických loutek; jedná se ve skutečnosti o kostým. Hercem, který Megaguirus zpodobnil, je Minoru Watanabe. (Israha)

 • - Vzhled Godzilly v tomto filmu je odlišný od jeho předchůdce ze snímku Godzilla 2000 (1999), ale přesto se jedná o jeden a tentýž kostým, pouze upravený. Změny se týkaly tvaru hlavy a krku, a barevného odstínu – tento Godzilla je oproti svému předchůdci viditelně světlejší. (Israha)

 • - Megaguirus je v mnoha ohledech podobná Skeeteře, hmyzímu monstru z animovaného seriálu Godzilla: The Series (od r. 1998). Není však jasné, jestli jde o podobnost náhodnou, či byla Megaguirus pro Skeeteru přímým předobrazem. (Israha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace