poster

Valdez přichází

 • anglický

  Valdez Is Coming

 • slovenský

  Valdéz prichádza

Western

USA, 1971, 90 min

 • Rob Roy
  ****

  Dost se divím tomu nízkému hodnocení. Tohle je dobrý film. Tak trochu první Rambo ve westernovém podání. Pan velkopanskej se do Valdeze naváží tak dlouho, až ten musí oprášit svojí minulost a pokořit ho za každou cenu. Pěkné prostředí, změna beránkovského Burta Lancastera na tvrdého mstitele a chlapské úsečné dialogy. To se mi líbí.(7.7.2004)

 • Aqualung
  ****

  Jeden z velmi dobrých westernů.Typicky americké pojetí spravedlnosti respektive práva v rukou jednoho, který je selfmademan. Gro je opět v boji dobra se zlem.Jeden veden základní slušností se snaží pomoci Indiánce, které zabil nesmyslně manžela.A lidská ješitnost brání průchodu slušnosti a spravedlnosti.Parádní výkon pana Lancastera posunuje tento film na vysokou úroveň.A finále staví proti sobě jednoho a jednoho.A vítězí jistá a rychlejší ruka........A je to o sto dolarech.Tedy mimo jiné!!(4.12.2016)

 • LiVentura
  *****

  Jeden z nejlepších i nejzajímavějších westernových příběhů, který kdy byl natočen. Ne snad pro originalitu děje, avšak zvláště pro originalitu hlavní postavy šerifa Valdeze, který se postaví bandě profesionálních pistolníků jednoho rozvášněného bohatého rančera. Nejlepší Lancasterův výkon, ještě z dob dávných, kdy herec musil být skutečně Pan herec, aby takto zahrál.! :-)(21.4.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Projev Burta Lancastera povyšuje tento napínavý a řemeslně solidní western vysoko nad průměr: postava mstitele s přídechem smutku a melancholie určuje celkový dojem. Jen z donucení se uchyluje k násilí, když však jiné cesty není, jde důsledně tou svou. Tímto, svým prvním, filmem se pokusil divadelní režisér Edwin Sherin vykreslit pravdivý obraz starého Západu v jednoduchosti Shanea či High Noon. Postavit proti sobě zájmy jednotlivých ras i převládající materialismus proti ojedinělému idealismu.(6.4.2005)

 • pakobylka
  ***

  Western, v němž se hraje o spravedlnost ... a v neposlední řadě taky o 100 dolarů, což se vzájemně nevylučuje. Pevnost jeho základů je přímo úměrná morálním zásadám hlavního hrdiny - přesto zápletka čas od času trochu nešikovně klopýtá na prašných, nerovných stezkách, po nichž se ubírají kroky jeho protagonistů, ať už stojí na straně dobra či zla. Krom toho celkový dojem maličko zhatí závěr: Na jednu stranu je převelice originální, na stranu druhou právě u klasického westernu máte plné právo vyžadovat, aby po jasně vyřčeném "A" následovalo i stejně důrazně pronesené "B". To abyste věděli, na čem jste, a neodcházeli od něho vstříc všedním dnům s mírným podezřením, že právě v nejlepším došel filmařům materiál - i peníze ... 3,5*(11.2.2019)

 • - Natáčelo se ve Španělsku a v Mexiku. (Varan)

 • - Film se dočkal promítání v kinech už v roce 1973, ale českého dabingu se dočkal až v roce 2003 pro TV Prima a v roce 2008 pro MGM. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace