poster

Války Pentagonu (TV film)

 • USA

  The Pentagon Wars

Komedie / Válečný

USA, 1998, 99 min

 • markotter
  ****

  Velmi vtipně a trefně popsané praktiky asi nejen v Pentagonu, ale i v mnoha jiných armádách všech zemí, co na tom širém světě jsou. Jen možná ty jiné armády se to nesnaží takhle ledabyle zamaskovat. Vzpomínám na slavné BVP s dveřmi, ve kterých byly nádrže na palivo a tudíž to BVP mohlo jet pouze nepříteli v ústrety, ale ne už zády k němu, že...(7.2.2013)

 • adako
  ***

  Priemerná oddychovka plná klišé kde presne viete ako to skončí (záver je možné predpovedať v podstate aj aké budú jednotlivé zábery a ktorá postava čo povie). Jediná špeciálna vec je, že je to podľa skutočných udalostí a že s udalosťami podobného typu sa bohužiaľ stretávame celkom často aj u nás. Urazí ak vás uráža totálna priemernosť, osloviť veľmi nemá čím.(11.7.2018)

 • flanker.27
  ****

  Jak obvyklé. Generál Partridge povýšen, poctivec plukovník Burton vyhozen. Ale za ten finální výbuch a pohled na generálův kyselý obličej to stálo. Skvělá kombinace satirického humoru (scéna s ovcemi nakládanými, vykládanými a zase nakládanými a posléze pronásledovanými) a docela mrazivé reality. Šlendrián, na němž se pakují ti nahoře, zatímco ti dole to odnesou, v lepším případě nesmyslným testováním odolnosti proti výbuchu s nádržemi naplněnými vodou, v horším případě skutečně na bojišti. Mně se to hodně líbilo.(5.3.2013)

 • slunicko2
  **

  By simple definition, we are in the business of winning wars aneb Bradley Infantry Fighting Vehicle rulez! 1) Co se stane a jak se věci budou vyvíjet bylo jasné po prvních deseti minutách. Tato nudná satira si nezaslouží více, než dvě hvězdičky. Kdyby ale tvůrci věc zpracovali jako vtipnou půlhodinovou povídku, neváhal bych s pěti hvězdičkami. 2) Zajímavé je, že za absurdními náklady na vývoj vozidla nestojí nějaké tunelování, obchodní zájmy zákulisních firem ani zahraniční podvratná činnost. Jde čistě a jen o lenost a drobné výhody pro každého zúčastněného. Není to podobné i u nás?(6.2.2013)

 • bolf!k
  ****

  Výborná komedie. Jen jen smutný, že je podle skutečných událostí. 85%(3.2.2013)