Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Satirická komedie z produkce HBO, kterou režíroval Richard Benjamin, vychází ze stejnojmenné knihy penzionovaného plukovníka Air Force Jamese G. Burtona, který měl dohled nad testováním zbraní. Vypráví pobuřující příběh o tom, jak Pentagon utratil v průběhu sedmnácti let 14 miliard dolarů na vývoj a výrobu bojového vozidla, o němž si mnozí mysleli, že je to nesmyslný krám, ale jen jeden usilovně hledal pravdu a odhalil ji. Pravdu přece žádný výmysl nenahradí! V hlavních rolích Cary Elwes, Kelsey Grammer a Olympia Dukakis. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

kubas369 

všechny recenze uživatele

6/10. Taková prodlužená, americká verze jedné epizody britského, politicko-satirického seriálu Jistě pane ministře. Odehrává se to v Pentagonu a není to tak vtipné, ale budete nevěřícně kroutit hlavou od začátku do konce. Ale jak něco takového ohodnotit po filmové stránce? Na jedné straně je dobré, že takový film vznikne protože v takové verzi se dostane k více lidem, než kdyby to byl jen dokument. Ale jako film to nemá nic zapamatovatelného, nic co by vystoupilo z průměru. Kromě toho příběhu samotného, té skutečnosti, že se něco takového doopravdy stalo. ()

adako 

všechny recenze uživatele

Priemerná oddychovka plná klišé kde presne viete ako to skončí (záver je možné predpovedať v podstate aj aké budú jednotlivé zábery a ktorá postava čo povie). Jediná špeciálna vec je, že je to podľa skutočných udalostí a že s udalosťami podobného typu sa bohužiaľ stretávame celkom často aj u nás. Urazí ak vás uráža totálna priemernosť, osloviť veľmi nemá čím. ()

Reklama

markotter 

všechny recenze uživatele

Velmi vtipně a trefně popsané praktiky asi nejen v Pentagonu, ale i v mnoha jiných armádách všech zemí, co na tom širém světě jsou. Jen možná ty jiné armády se to nesnaží takhle ledabyle zamaskovat. Vzpomínám na slavné BVP s dveřmi, ve kterých byly nádrže na palivo a tudíž to BVP mohlo jet pouze nepříteli v ústrety, ale ne už zády k němu, že... ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Jak obvyklé. Generál Partridge povýšen, poctivec plukovník Burton vyhozen. Ale za ten finální výbuch a pohled na generálův kyselý obličej to stálo. Skvělá kombinace satirického humoru (scéna s ovcemi nakládanými, vykládanými a zase nakládanými a posléze pronásledovanými) a docela mrazivé reality. Šlendrián, na němž se pakují ti nahoře, zatímco ti dole to odnesou, v lepším případě nesmyslným testováním odolnosti proti výbuchu s nádržemi naplněnými vodou, v horším případě skutečně na bojišti. Mně se to hodně líbilo. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

By simple definition, we are in the business of winning wars aneb Bradley Infantry Fighting Vehicle rulez! 1) Co se stane a jak se věci budou vyvíjet bylo jasné po prvních deseti minutách. Tato nudná satira si nezaslouží více, než dvě hvězdičky. Kdyby ale tvůrci věc zpracovali jako vtipnou půlhodinovou povídku, neváhal bych s pěti hvězdičkami. 2) Zajímavé je, že za absurdními náklady na vývoj vozidla nestojí nějaké tunelování, obchodní zájmy zákulisních firem ani zahraniční podvratná činnost. Jde čistě a jen o lenost a drobné výhody pro každého zúčastněného. Není to podobné i u nás? ()

Galerie (7)

Zajímavosti (9)

  • „Joint live fire test program“ nevymyslel Kongres, ale James Burton (Cary Elwes) spolu s obraným analytikem Pierrem Spreyem, dalším čelenem tzv. „reformátorů“. Reformátoři chtěli na Bradley střílet s, jak se ve filmu říká, „the biggest bang for the buck“ (doslova – největší ránou za dolar), zatímco armáda namítala, že to Bradley nemá šanci vydržet a že se z takového testu nedá nic zjistit, krom toho že – ano, dostatečně velká střela Bradleyho zničí, protože nebyl nikdy specifikován ani navržen tak, aby byl tak dobře chráněn jako hlavní bitevní tank. Při zkouškách bylo zničeno 100 z 1 600 vozidel, tato ztráta vedla k přesáhnutí rozpočtu a jak armáda předvídala zkoušky nepřinesly takřka nic, co by už nevěděla. (Maulincio)
  • Ač se tak z filmu může zdát, tak Burton (Cary Elwes) nebyl tím, kdo upozornil na závady v projektu Bradley – do projetku se dobrovolně přihlásil až poté, co se americký Kongres začal závadami zabývat. Program Bradley E1, který se nakonec stal lépe chráněnou variantou A1 Bradley, tak již probíhal, když se Burton zapojil a neměl tak na něj takřka žádný vilv. (Maulincio)
  • Dle slyšení Kongresu ze dne 24. dubna 1987 nebylo utraceno 14 bilionů amerických dolarů, jak je řečeno ve filmu, ale pouze 8 bilionů z přidělených 12 bilionů, tedy pod stanoveným rozpočtem. (Maulincio)

Reklama

Reklama