Inspektor Leclerc (TV seriál)

• francouzský

Inspecteur Leclerc enquête, L'

• slovenský

Inšpektor Leclerc

Krimi / Thriller

Francie, 1962, 39x26 min

Marcel Combes

Philippe Nicaud, Jacques Herlin, André Valmy, André Oumansky, Jacques Marin, Robert Porte, Odile Versois, Jean-Pierre Kalfon, Daniel Emilfork, Jean Tissier, Jean Deschamps, Joël Séria, Dora Doll, Jany Holt, Dany Saval, Dominique Blanchar, Arlette Thomas, Guy Tréjan, Marie-Blanche Vergnes, Anne Doat, Claire Maurier, Jackie Sardou, Philippe Dumat, Yves Vincent, Jean Ozenne, François Chaumette, Raymond Gerôme, Albert Rémy, Claudine Coster, Liliane Bert, Jacques Dynam, Margo Lion, Alexandre Rignault, Robert Etcheverry, Simone Paris, Valérie Lagrange, Hubert Deschamps, Colette Castel, Pierre Collet, Bernard Musson, Georges Adet, Robert Lombard, Gabriel Cattand, Robert Rollis, Georges Bever, Germaine Delbat, Jacques Monod, Françoise Spira, Charles Moulin, Michel de Ré, Henry Djanik, Yvette Etiévant, Gérard Buhr, Bernard Charlan, Jean Clarieux, Henri Crémieux, Michel Nastorg, Germaine Ledoyen, Pierre Mirat, Louisette Rousseau, Hubert de Lapparent, Claude Castaing, Jean-Jacques Steen, Gabriel Gobin, Lucien Raimbourg, André Weber, Charles Millot, Marcel Pérès, Henri Nassiet, Robert Dalban, Nicolas Vogel, Jean Lara, Clément Harari, Anouk Ferjac, René Havard, Gérard Darrieu, Serge Sauvion, Paul Amiot, Charles Bouillaud, Pierre Duncan, Laure Paillette, Louis Arbessier, René Hell, Max Desrau, René Clermont, Sacha Briquet, Raymond Meunier, Maurice Chevit, Marcel Charvey, Lucien Nat, René Blancard, Jacques Harden, Jean Gaven, André Versini, Marion Delbo, Maurice Sarfati, Jean-Pierre Maurin, Donald O'Brien, Hélène Tossy, Jean Berger, Pierre Hatet, Jacqueline Danno, Max Amyl, Jean-Paul Moulinot, Étienne Bierry, Jacques Ciron, Louis Bugette, Nane Germon, Albert Dinan, André Certes, Émile Genevois, Henri-Jacques Huet, André Thorent, Michel Bardinet, Jean Vinci, Françoise Giret, Julien Verdier, Hubert Noël, Eva Damien, Pierre Gallon, Jean Michaud, André Jaud, Marie Mansart, Lucien Barjon, Germaine Michel, Philippe Clair, Nelly Benedetti, Marie Mergey, Simone Landry, Andrée Tainsy, Georges Carmier, Serge Bento, Michel Salina, Georges Hubert, Jacques Blot, François Dalou, Raoul Marco, Pierre Leproux, Marie Daëms, Evelyne Ker, René Bergeron, Christian Alers, Arlette Balkis, Lucien Guervil, François Darbon, Dominique Vincent, Clément Bairam, Marco Villa, Charles Lavialle, Raymond Bour, George Cusin, Corrado Guarducci, Louis Lalanne, Claude Joseph, Lucien Camiret, Paul Gay, Claude Rollet, David Tonelli

Scénografie:

Willy Holt

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

Asi první mnohadílný francouzský krimiseriál uváděný v naší TV pod názvem "Inspektor Leclec", což bylo někdy v r. 1964-5, pokud si dobře vzpomínám. Celý seriál má 39 dílů, ale mám pocit, že všechny epizody nebyly tehdy uvedeny.(9.7.2005)

Inšpektor Leclerc je jedným z tých zabudnutých seriálov, ktoré vysielala Československá televízia a mali slušný úspech aj u nás ( seriál točili v rokoch 1962 a 1963, u nás sa vysielali niektoré časti od roku 1964 ). Seriál mal 39 samostatných častí, trvali necelú polhodinu a bol čiernobiely. Inšpektor Leclerc bol šarmantným detektívom, vyznačoval sa humorom a príbehy mali slušný spád.(17.5.2020)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST = 11.4.1964 (7.1.2012)(7.1.2012)

Inspector Leclerc byl prvním (z mála seriálů), které jsem kdy viděl. Dívala se na něj celá rodina (mně bylo deset). Dílů jsem viděl samozřejmě jen pár, protože to nezáleželo jenom na mě, ale na mém chování ve škole. Přesto musím říct, že rodiče byli v tomto případě dost benevolentní. Na další detektivní seriály (Colomba, Poiroty atd.) jsem se už nedíval, alespoň ne pravidelně. Leckerc se tedy stal nedostižným prototypem.(28.12.2019)

První detektivní seriál který měl velkou sledovanost i díky tomu,že tv byly pomalu v každé domácnosti a lidé už měli všelijakých budovatelských snímku dost a proto přijali s velkým nadšením něco jiného.Hlavně ženy hlavního hrdinu.Opravdu byl k sežrání :-)(10.2.2018)

Inspektor Leclerc byl famózní seriál, před nímž a po něm nebylo dlouho nic. Fascinoval mě absolutně ten začátek každého dílu: jede policejní auto s houkačkou a před ním dva poldové na motorkách a pak je záběr do kanclu, kde Leclerc zvedá telefon a koulí očima, jak sleduje hodiny a okolí. Prostě fantazie! Hlavní hrdina byl i pohledný chlap a mělo to docela spád. Pamatuji se na jeden díl, který se jmenoval Blondýnka a jak mu nakonec spadla blond paruka a byl to chlap. Rád bych to ještě někdy viděl.....(21.2.2020)