poster

Making 'Taxi Driver'

Dokumentární

USA, 1999, 71 min

Scénář:

Laurent Bouzereau

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Matty
  ****

  Tradičně pojatý film o filmu, který se ale namísto dojímání nad tím, jak úžasnými spolupracovníky byli všichni zúčastnění a jak významné dílo společně stvořili, soustředí na samotný proces tvorby. Informačně velmi hutné je vzpomínání Dicka Smithe (makeup) na fígle použité během krvavého finále, k němuž Paula Schradera údajně inspirovala Divoká banda. Výborné nejen pro přiblížení vzniku Taxikáře, ale také zeitgeistu, v němž vznikl on, stejně jako řada dalších významných "autorských" hollywoodských filmů.(27.10.2011)

 • Pohrobek
  *****

  Scorsese se vydal do deštivého New Yorku, aby natočil jeden z nejděsivějších filmů všech dob. Koho jiného si mohl k této práci přizvat než svého oblíbence Roberta De Nira, jenž pracoval souběžně na natáčení jiného projektu v Itálii, ale měl dost času, aby si prošel parkoviště a noční ulice New Yorku a strávil hodiny v taxíku poznáváním těch nejtemnějších stránek města. Který podobně jako v Cape Fear nazdvihal tuny činek a zapracoval na své kondici, aby byl fyzicky i duševně v té nejlepší kondici. Když se Scorsese tázal po hlavní ženské hrdince, ptal se producentů, zda nemají po ruce nějakou herečku typu Cybill Shephard. Měli, a právě ji. Hlavním problémem natáčení tak zůstala dvanáctiletá Jodie Foster, která nemohla pracovat v noci a musela stále držet četné pauzy. V jistém citlivějším okamžiku ji musela dokonce nahradit o pět let starší sestra a její kamarádku "hrála" opravdová newyorská dětská prostitutka. Na filmu má zásluhu mnoho lidí, dokonce i Steven Spielberg, i když tentokrát pouze řešil nějaké problémy se střihem.(31.1.2005)

 • Fanucci
  *****

  Parádní dokument s hodně zajímavými informacemi.(23.11.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace