Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (662)

Lima 

všechny recenze uživatele

O žádnou crazy řachandu, či inteligentní vypointovaný humor typu ´About a boy´ rozhodně nejde (zasmál jsem se asi dvakrát) a vlastně mi ani nepřišlo, že by zrovna tahla komedie nesla stopy bizarního "frat-pack" humoru. Jenže herecké nasazení všech zúčastněných, ze kterých úplně zářilo, jak si své natáčecí dny museli užívat, moc příjemná romantická linie s perfektně fungující chemií mezi Wilsonem a půvabnou McAdams (za tu samotnou 1*) a skutečnost, že příběh zcela vyjímečně sklouzal do trapnosti (patálie kolem staré maminky), to vše mi stačilo k příjemně pobavenému úsměvu, který mě neopustil po celý film. Vrněl jsem si spokojeně jak kocour na peci. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Wedding crashers jsou jasným důkazem toho, že i americká komedie může mít chytře vymyšlenou zápletku, která nebude trapná a zároveň bude vtipná. Samozřejmě, že se v ní najdou i mouchy, které odporují logice – jak nikomu na žádné svatbě nepřišlo řádění dvou cizích chlapů podezřelé, ale byla by škoda se v tom hrabat. Svižné tempo, které jasně udává duo Vaughn – Wilson jasně utáhne i ty nejslabší fóry (kterých je naštěstí poskrovnu) a je radost sledovat jejich vzájemnou chemii, která působí skvěle. Korunu všemu pak nasazuje vzhled lovených družiček. Ano, i pánové z „Frat Pack“ dokáží natočit slušnou romantickou komedii, ale pár pikantností se zde najde a v mnohém předčí i ulétlý Dodgeball. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, bavil jsem se dobře a přitom jsem se nesmál. Jen ten závěr si mohli odpustit, ale neodpustili a tak jsem si já neodpustil poznámku k závěru i když jsem si jí klidně mohl odpustit. Vysoko hodnotím radu, že nejlehčí je balit holky na pohřbech, nechal jsem si okamžitě vyject zítřejší program pražského olšanského krematoria a je tam na programu pohřeb předáka gay iniciativy. Už se nemůžu dočkat zítřka a jen si tak pro sebe tipuji kolik mi tenhle pohřeb vynese holek . ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Stejně jako ta plechová slepička na klíček napřed zobe kadencí kulometu, pak cvak, cvak, škyt a je tuhá, "žije" tato komedie, kde jeden vtipný gag stíhá druhý, pak zvolňuje a dává prostor romantice, aby v předposlední křeči ještě "škytl" trapný Will Ferrell, který mi doslova vyrval počáteční nadšení, a nakonec vytuhne tradiční "veřejnou katarzí", jaké jsme, bohužel, svědky snad v každé druhé romantické komedii. Chtělo to zkrátka v půlce ještě trochu "zatočit klíčkem" a šla bych třeba na 5. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

David Dobkin se pokusil lehce osvěžit oblíbené komediální schéma seznamování se nastávajících s rodiči, nejlépe známe z obou dílů Fockerů. Žánr rodinné komedie odvážně zčeřil otevřenějšími sexuálními scénami a humorem na hraně „teen“ komedií typu Prci, prci, prcičky. Dokázal však množství nepřístojnosti udržet v rozumné míře, kdy je daná scéna ještě spíš vtipná než nechutná. Zásluhu na tom bezpochyby mají také „odrostlejší“ hlavní hrdinové obdarováni charismatem vlastním všem členům Frat Packu. Wilson a Vaughn se možná nedoplňují tak efektivně jako Wilson a Stiller, na to jsou málo rozdílní, ale že by dokázali bez problémů sbalit libovolnou družičku jim rádi uvěříte. Potěší také Will Ferrel ve vedlejší roličce téměř mytického zakladatele „svatebních supů“. Christopher Walken je skvělý nejen záporák, ale i taťulda od rodiny a Rachel McAdams jako jeho nejvíc sexy dceru díky tomuto filmu platonicky miluji. :-) Což stačí. Či ni? 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, tron, Aiax ()

Galerie (75)

Zajímavosti (19)

  • Spousta vtipných poznámek nebyla ve scénáři a vznikla díky improvizaci hlavních herců. (coudy187)
  • Isla Fisher (Gloria Cleary) měla pro nahé scény dublérku. Producenti po ní chtěli, aby byla nahá v pěti scénách, ale přemluvili ji pouze k tomu, aby se svlékla v jedné scéně. Fisher prohlásila, že pro ženy je těžké být vtipné, když diváci vidí jejich prsa, a domnívala se, že by její nahé vystupování ohrozilo komediální kvalitu jejího výkonu. Producenti s tím nesouhlasili a považovali nahotu za nezbytnou pro děj. (Duoscop)

Související novinky

Will Ferrell si zazpívá

Will Ferrell si zazpívá

08.03.2019

Zhruba před rokem se objevila zpráva, že herec a komik Will Ferrell (Holmes & Watson, Táta je doma) chystá pro Netflix novou komedii o pěvecké soutěži Eurovize. No a teď se zdá, že se film… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

„Komediální drama" The Judge, kterým se vrací na scénu režisér Nesvatbových a Rytířů ze Šanghaje David Dobkin, už loni v dubnu získalo do hlavní role Roberta Downeye Jr. Téměř po roce začíná projekt… (více)

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)

Reklama

Reklama