Právníci John Beckwith a Jeremy Grey jsou nerozluční kamarádi s neobvyklým koníčkem. Pod falešnými jmény se jako dávní rodinní přátelé vtírají na cizí svatby, kde to vždy pořádně roztočí, dobře se nají, pobaví se a užijící si s pěknými dívkami. Všechno funguje a běží hladce na velké židovské svatbě, na ještě větší indické svatbě, na svatbě italské, irské, čínské i klasické americké. Osudnou se však kamarádům stane svatba Christiny, dcery ministra Clearyho. Zpočátku vše běží hladce a dvojice si vyhlédne sympatické družičky, nevěstiny sestry Claire a Glorii. Claire má však poněkud rázného přítele Sacka, což situaci komplikuje Johnovi. Jeremy se sice na pláži pomiluje s Glorií, ale ministr Jeremymu oznámí, že dohlédne, aby Gloria nebyla jen dalším jeho skalpem. Když chce vyděšený Jeremy zmizet, přiměje ho John zůstat, protože se mezitím zamiloval do Claire. A naštvaný Sack odhalí jejich pravou identitu a hloupý koníček... (TV Nova)

Isherwood

Wedding crashers jsou jasným důkazem toho, že i americká komedie může mít chytře vymyšlenou zápletku, která nebude trapná a zároveň bude vtipná. Samozřejmě, že se v ní najdou i mouchy, které odporují logice – jak nikomu na žádné svatbě nepřišlo řádění dvou cizích chlapů podezřelé, ale byla by škoda se v tom hrabat. Svižné tempo, které jasně udává duo Vaughn – Wilson jasně utáhne i ty nejslabší fóry (kterých je naštěstí poskrovnu) a je radost sledovat jejich vzájemnou chemii, která působí skvěle. Korunu všemu pak nasazuje vzhled lovených družiček. Ano, i pánové z „Frat Pack“ dokáží natočit slušnou romantickou komedii, ale pár pikantností se zde najde a v mnohém předčí i ulétlý Dodgeball. ()

Matty

David Dobkin se pokusil lehce osvěžit oblíbené komediální schéma seznamování se nastávajících s rodiči, nejlépe známe z obou dílů Fockerů. Žánr rodinné komedie odvážně zčeřil otevřenějšími sexuálními scénami a humorem na hraně „teen“ komedií typu Prci, prci, prcičky. Dokázal však množství nepřístojnosti udržet v rozumné míře, kdy je daná scéna ještě spíš vtipná než nechutná. Zásluhu na tom bezpochyby mají také „odrostlejší“ hlavní hrdinové obdarováni charismatem vlastním všem členům Frat Packu. Wilson a Vaughn se možná nedoplňují tak efektivně jako Wilson a Stiller, na to jsou málo rozdílní, ale že by dokázali bez problémů sbalit libovolnou družičku jim rádi uvěříte. Potěší také Will Ferrel ve vedlejší roličce téměř mytického zakladatele „svatebních supů“. Christopher Walken je skvělý nejen záporák, ale i taťulda od rodiny a Rachel McAdams jako jeho nejvíc sexy dceru díky tomuto filmu platonicky miluji. :-) Což stačí. Či ni? 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, tron, Aiax ()

kleopatra

Stejně jako ta plechová slepička na klíček napřed zobe kadencí kulometu, pak cvak, cvak, škyt a je tuhá, "žije" tato komedie, kde jeden vtipný gag stíhá druhý, pak zvolňuje a dává prostor romantice, aby v předposlední křeči ještě "škytl" trapný Will Ferrell, který mi doslova vyrval počáteční nadšení, a nakonec vytuhne tradiční "veřejnou katarzí", jaké jsme, bohužel, svědky snad v každé druhé romantické komedii. Chtělo to zkrátka v půlce ještě trochu "zatočit klíčkem" a šla bych třeba na 5. ()

Enšpígl

Zajímavý, bavil jsem se dobře a přitom jsem se nesmál. Jen ten závěr si mohli odpustit, ale neodpustili a tak jsem si já neodpustil poznámku k závěru i když jsem si jí klidně mohl odpustit. Vysoko hodnotím radu, že nejlehčí je balit holky na pohřbech, nechal jsem si okamžitě vyject zítřejší program pražského olšanského krematoria a je tam na programu pohřeb předáka gay iniciativy. Už se nemůžu dočkat zítřka a jen si tak pro sebe tipuji kolik mi tenhle pohřeb vynese holek . ()

Lima

O žádnou crazy řachandu, či inteligentní vypointovaný humor typu ´About a boy´ rozhodně nejde (zasmál jsem se asi dvakrát) a vlastně mi ani nepřišlo, že by zrovna tahla komedie nesla stopy bizarního "frat-pack" humoru. Jenže herecké nasazení všech zúčastněných, ze kterých úplně zářilo, jak si své natáčecí dny museli užívat, moc příjemná romantická linie s perfektně fungující chemií mezi Wilsonem a půvabnou McAdams (za tu samotnou 1*) a skutečnost, že příběh zcela vyjímečně sklouzal do trapnosti (patálie kolem staré maminky), to vše mi stačilo k příjemně pobavenému úsměvu, který mě neopustil po celý film. Vrněl jsem si spokojeně jak kocour na peci. ()

• Při natáčení byla poblíž skutečná svatební organizátorka, aby svatby vypadaly co nejvíce reálně. (don corleone)
  • Rachel McAdams prošla kapitánskými zkouškami, když se dozvěděla, že má být její postava odborníkem na plavbu. To se pak hodilo celému štábu, protože se během natáčení objevila několikrát bouřka a Rachel byla schopná loď dostat k pevnině. (don corleone)
  • Časopis Premiere zařadil tento film v roce 2006 mezi 50 nejlepších komedií všech dob. (don corleone)