Pohodová, příjemná, veselá, nápaditá, originální a hlavně zábavná komedie, která mě i teď po třech letech dostala. Může za to opravdu sympatická dvojka "nesvatbů" a svižné tempo nastolené od začátku do konce. Pár hlášek a situací jsou unikátní a na své si přijdou i citlivější povahy, ve smyslu romantickém :-). Svatba nebo pohřeb? Co vy na to...? :-) 85%(2.11.2008)

Tenhle film je moje srdcovka. Nebere mě ani ne tak romantika jako prdel. V první řadě je to práce Vince Vaughna, který toho utáhne nejvíc. Ale přesto není nejlepší. Nejlepší je Will Ferrell, což je úctyhodné vzhledem k tomu jak malou dostal roli. Jeho charakteru se v poměru >čas strávený v záběru/ sranda< rovná snad jen jeho náckovská role v Producentech. Owen Wilson obstarává tu romantickou stránku, a upřímně řečeno z něj vyzařuje velké kouzlo. Po ženské stránce film také netrpí, i když ani neexceluje, a ještě bych vypíchnul pořádně namrd*nýho Bredley Coopera jako excelentního záporáka. A Doktorka Quinnová jako nadržená mamina? Ách jo:D Mom, the meatloaf!!!(9.10.2007)

Vynikajúca Frat Packovská komédia s uleteným humorom, ktorá však ku konci mierne stráca tempo. To však nič nemení na tom, že vtipné je to vždy, ale proste to má o nejakých 10 zbytočných minút viac. Za zmienku stojí totálne geniálny, božský, neprekonateľný a kráľovský Will Ferrell v role Chaza. Táto postava by si zaslúžila vlastný prequel film. Inak je to silných 80% a zaručená zábava. PS: prvá komédia kde sa mi páčil komediálny výkon Vincea Vaughna, ba doslova som ho žral :)(22.12.2006)

Příjemná oddechová komedie, na kterou se dobře dívá; za týden se na ni bohužel budu rozpomínat velmi těžce. Owen Wilson a jeho romance s Rachel McAdams byla fajn, ale dívčina pod zákonem vzpínající se po Vince Vaughnovi mě spíše iritovala, ale jejich (jeho) "postelová scéna" byla geniální. A Jane Seymour chlubící se silikony taky stála za to. Třešničkou na svatebním dortu byl Chris Walken (opět bez přibroušených zoubků).(19.1.2008)

O žádnou crazy řachandu, či inteligentní vypointovaný humor typu ´About a boy´ rozhodně nejde (zasmál jsem se asi dvakrát) a vlastně mi ani nepřišlo, že by zrovna tahla komedie nesla stopy bizarního "frat-pack" humoru. Jenže herecké nasazení všech zúčastněných, ze kterých úplně zářilo, jak si své natáčecí dny museli užívat, moc příjemná romantická linie s perfektně fungující chemií mezi Wilsonem a půvabnou McAdams (za tu samotnou 1*) a skutečnost, že příběh zcela vyjímečně sklouzal do trapnosti (patálie kolem staré maminky), to vše mi stačilo k příjemně pobavenému úsměvu, který mě neopustil po celý film. Vrněl jsem si spokojeně jak kocour na peci.(14.9.2006)

• - Když se John (Owen Wilson) a Jeremy (Vince Vaugh) před svatbou Clearyho (Christopher Walken) dcery domlouvají, za koho se budou vydávat, Jeremy řekne, že budou majitelé továrny na javorový sirup, načež mu John odpoví, že by chtěl být kovbojem. Owen Wilson si kovboje zahrál rovnou čtyřikrát, a to ve filmech Tenkrát na východě (2000), Rytíři ze Šanghaje (2003), Noc v Muzeu (2006) a Noc v Muzeu 2 (2009). (Terez_Vv)

• - Jane Seymour byla třikrát pozvána na konkurz na svou roli a porazila v něm mnoho žen ve věku mezi 50 a 60 let, které se o roli ucházely. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rachel McAdams prošla kapitánskými zkouškami, když se dozvěděla, že má být její postava odborníkem na plavbu. To se pak hodilo celému štábu, protože se během natáčení objevila několikrát bouřka a Rachel byla schopná loď dostat k pevnině. (don corleone)