Pohodová, příjemná, veselá, nápaditá, originální a hlavně zábavná komedie, která mě i teď po třech letech dostala. Může za to opravdu sympatická dvojka "nesvatbů" a svižné tempo nastolené od začátku do konce. Pár hlášek a situací jsou unikátní a na své si přijdou i citlivější povahy, ve smyslu romantickém :-). Svatba nebo pohřeb? Co vy na to...? :-) 85%(2.11.2008)

• hippyman

nápad pěknej, ale asi z toho šlo vytěžit víc... po 20 minutách bylo jasný, jak se bude film vyvíjet... a překvapivě se tomu tak skutečně dělo... no a konec no comment! ...prostě jen další americký romantický film plný klišé a debilních dialogů... možná trochu přísných 40%, ale fakt mě to zklamalo, je mi líto...(22.4.2008)

• gudaulin

Trvalo mi asi jednu minutu, než jsem přišel na to, že oba dva hlavní hrdinové příběhu jsou mi krajně nesympatičtí a humor mě nebude oslovovat. Asi tak z 10 % proto, že už jsem přece jen trochu starší generace než teenageři, kterým je primárně film určený. Z 90 % pak proto, že nemá potřebnou úroveň. Rozumím tomu, že tenhle typ romantické komedie pracuje s úplně jinými nástroji než oskarové drama, ale čeho je moc, toho je příliš. Pokleslá romantika, trapný humor a především neuvěřitelně laciná moralitka. Moc hezky to napsal Radek99, víc už se k tomu dodat nedá a vlastně to u tak špatného filmu ani není zapotřebí. Že tohle vydělalo 200 milionů dolarů jen ve Státech? Budu si muset speciálně u komedií dát pozor na komerčně úspěšné kousky. U komedií je rozdíl mezi mým vkusem a tzv. masovým divákem někdy docela bolestný... Dlouho jsem přemýšlel, jestli najdu něco, co by opravňovalo dát aspoň jednu osamocenou hvězdičku, a Rachel McAdams mě přesvědčila, že jeden důvod se přece jen u Nesvatbových najde. Celkový dojem: 20 %.(23.3.2014)

Další komedie Frat Packu, tentokrát s ne až tak ujetým humorem. Tudíž více zkousnutelná pro širší veřejnost. Úvodní část, a vlastně vše až na poslední třetinu, kdy je snímek zbytečně natahovaný a začíná i trochu nudit, se takřka vše povedlo na výbornou. Hlavně díky ústřednímu duu je stále na co koukat a čemu se uchichtávat pod vousky. O to více je škoda těžce nevyužitého Walkena. Osobně mi ale přeci jen o něco více sedne ještě o stupínek ulítlejší humor z ostatních komedií této "skupiny". Holt Vybíjená či Anchorman jsou jiná káva, o Zoolanderovi raději ani nemluvě.(26.9.2005)

Balit holky na pohřbu je jako lovit ryby dynamitem.. Fešáci Huberti Wilson a Vaughn obráží svatby za účelem najíst se, napít se a vyspat (s někým). Díky poněkud kostrbaté romantické linii a nevyváženému tempu můžu s klidným svědomím prohlásit, že pověst předcházející Wedding Crashers se ukázala jako přehnaná. Owen Wilson si měl v rámci role pořádně pročíst tu knihu s názvem Don´t jump, aby pak v budoucnu nevyváděl takové klukoviny..(29.6.2009)

• - Většina vtipných poznámek nebyla ve scénáři, vznikly až díky improvizaci hlavních herců. (coudy187)

• - Jane Seymour byla třikrát pozvána na konkurz na svou roli a porazila v něm mnoho žen ve věku mezi 50 a 60 let, které se o roli ucházely.

• - Rachel McAdams prošla kapitánskými zkouškami, když se dozvěděla, že má být její postava odborníkem na plavbu. To se pak hodilo celému štábu, protože se během natáčení objevila několikrát bouřka a Rachel byla schopná loď dostat k pevnině. (don corleone)