Na romantickou komedii parádně razantní rozjezd, kde je humor zdařile namíchaný z žánrové klasiky i ujetých gagů a občas ostřejších hlášek. I když v druhé půlce tempo zvolní v meandrech typických pro klasickou romantiku, i tady se občas objeví skvělý moment, který náladu rozvíří výborným vtípkem nebo hláškou. V jednu chvíli ke konci jsem se sice začínal bát, že to celé zahučí do protahovaného nehybného voleje, naštěstí včas dorazil Will Ferrell. Ustřední dvojka super i když jsem měl většinu času pocit že Wilson na Vaughna těžce nestíhá.. Nicméně s pomocí skvělých háčků Rachel a Isly, nakonec oba hladce dojeli až do mé naprosté spokojenosti. "Víš, uvažoval jsem, že by se náš vztah měl posunout o krok dál." - "To je skvělé, myslíš třeba zkusit trojku, miláčku? Nebo co třeba ta brazilská dvojčata?" - "No, měl jsem na mysli spíš zásnuby, ale tohle zní taky skvěle."(14.7.2012)

Kdyby tam na konci nebyly ty trapné scény s Willem Ferrellem, tak dám 4 hvězdičky, protože jsem se docela bavil, ale především jsem si u tohoto filmu parádně odpočinul a o to mi šlo nejvíc. Isla Fisher, ačkoli hrála nadrženou dcerušku ministra, byla opět strašně roztomilá a mě osobně upoutala víc než Rachel McAdams. 65%(13.3.2012)

Bezesporu jedna z nejlepších komedií uplynulého roku, hodnocení přesto strhává morálně pojatá druhá polovina filmu, která té první (neuvěřitelně vydařené) hodně ubírá na vtipu i tempu a vrcholí jako naprostá křeč!! Vedle osvědčené dvojice, sehraní a bravurně improvizující Wilson-Vaughn, je v roli většinou "třetího u vozu" skvělá Rachel McAdams..(26.6.2006)

David Dobkin je klasa na úrovni Amerických komedií a Nesvatbovi to jasně potvrdili. Dobkin smíchal se dvou hvězd vydatný koktejl, který si jde pro svůj happy end velmi hezkou formou. Po pravdě - neřehtal jsem se jako blázen, ale po celou dobu napjatě čekal, jak se děj bude vyvíjet a parádně si to užíval. Dobkinova deviza je, že jeho filmy srší pozitivní náladou a jsou sympatické.(4.10.2005)

Nemám ráda Owena Wilsona a příliš ani Vince Vaughna. Jejich společná přítomnost na filmovém plakátu mě spíše odrazuje. Usoudila jsem však, že bych neměla být tolik zaujatá vůči jejich osobám a když dávali v TV populární komedii Nesvatbovi, odhodlala jsem se k jejímu zhlédnutí. Musím říci, že rozhodně nelituji. Pobavila jsem se a myslím, že jde o povedený film. Ústřední dvojici doplňuje jako nádherně rozkvetlá květina okouzlující Rachel McAdams. Bradley Cooper, jehož si pamatuji především z Půlnočního vlaku, kde se mi velmi líbil, zde zastával postavu uhlazeného a nesmírně protivného frajírka, kterého jsem chvílemi měla chuť vyliskat:) Jane Seymour se předvedla jako vyzývavá svůdnice, tedy charakterově na míle vzdálená, pro mě snad nejznámější své postavě, doktorce Quinnové. Jedna z nejlepších scén pro mě byla, kdy rozohněná (nebo spíše rozhoněná?:) Isla Fisher pod stolem zpracovávala nebohého Vince Vaughna. "Nelíbím se mu, vidíš, jak se na mě dívá? Určitě ví, že nemám v pořádku daně."(16.11.2010)

• - Když spolu tančí Christophen Walken a Rachel McAdams na zásnubní párty, šeptal prý Walken do ucha herečky "prdni si", aby ji rozesmíval. Neustálé opakování tance se stalo poněkud nudným. (don corleone)

• - Větu, o tom, že používáme jenom 10 % svého srdce, si vymyslel Wilson. (don corleone)

• - Časopis Premiere zařadil tento film v roce 2006 mezi 50 nejlepších komedií všech dob. (don corleone)