Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Anglii vládne tyran kancléř Adam Sutler, který se dostal k moci díky zmaření tisíců životů. Těsně před volbami přišel s lékem na jed, kterým před tím zabíjel, a volby vyhrál. Sutler nastolil diktaturu a každý, kdo projeví svůj názor, je zabit. Jeden muž se rozhodne proti tyranii bojovat, nosí masku s úsměvem, nechá si říkat V a škodí, jak může. V se rozhodne zveřejnit svůj boj, dostane se do televizního studia, odkud vysílá svůj vzkaz lidem a slibuje zničení parlamentu, přesně za jeden rok: 5. 11. Z televizního studia se V dostane za pomoci Evey, kterou policie zraní a V ji odnese k sobě domů. Inspektor Finch se snaží V odhalit a zaměří se na život Evey, čímž se do případu začne zamotávat a zjišťovat, že vláda tají něco hrůzného... Veškeré stopy, které zatím objevil, ho zavedly do výzkumného zařízení, které vyhořelo před několika lety 5. 11. Dozví se o působení doktorky Delie Surridgeové ve výzkumném zařízení, která nyní pracuje na policejní patologii. Finch se vydá za doktorkou domů, najde ji ale už mrtvou, jelikož i ji navštívil V. Najde ale její deník, v němž je popsáno vše, co se dělo ve výzkumném zařízení. Na odsouzených tam zkoušeli nově vyvíjená séra, přičemž mnoho lidí zemřelo. Jen muž v cele s označením V reagoval na sérum pozitivně a přežil, byť ohořelý, i výbuch. Finch je správným policistou a zajímá ho především pravda, takže začne pátrat i proti vládnoucí straně... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 298)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Žádný jiný komiks ve mě v posledních letech nepodnítil tolik myšlenek a takovou touhu diskutovat. I přes tento fakt a perfektní herecké výkony se však očekávaný feeling nekoná. Neuvěřitelně mizerná expozice nedá ani omylem pocítit totalitní Londýn a tak do oholení hlavy se atmosféra rovná téměř nule. Od té chvíle, kdy Portman projde svou „očistou“, dostává film grády a konečně je cítit beznaděj, odhodlání i bezmoc. Ale čekat na to tak dlouho u filmu, který na tom defakto staví, to se prostě neodpouští ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

ACHTUNG - SPOILERS! Přesně to, co píše Cival - "lepší prokreslení totality." A tahle VELKÁ chyba u mě zapříčiňuje nemožnost dát vyšší hodnocení. V tom už bylo fakt lepší Equilibrium. Jinak scénář bří Wachowských, plný patetických proslovů či dovysvětlujících flashbacků mě nenadchl už vůbec. A to se už více nerozepisuji o vyloženě trapné explozi parlamentu. Rádobyšokující mainstreamový průůůměr! ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Měl bych počkat až na den, kdy odložím čerstvě přečtený comics, ale nějak to nejde. Musím si zkrátka říct svoje, i když o spoustě souvislostí vím houby. Proto se ptám: "Alane Moore, co ti to přelítlo přes nos?" Někdo kdo se blahosklonně usmívá nad Ligou Výjimečných se distancuje od tohohle díla? Jak říkám, možná budu po přečtení originálu mluvit jinak, ale zrovna teď to cítím tak, že stvořitel tohle dítě zatracuje zcela neprávem. Výborný příběh, skvělí herci, atmosféra, hudba, všechno na svém místě a ready to go. 1984 tak trochu jinak, výpověď nebo varování, skvělý film. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Film je nejslabší ve svém akčním začátku a konci, všechno mezitím je překvapivě duchaplné vyprávění plné úvah na téma boje jedince proti diktatuře, jeho práva být odlišný a neuniformní (zajímavé přiblížení osudu lesbické ženy, asi nejemocionálnější část filmu) a jeho ochoty podřídit svůj život boji proti zlu a totalitě i za cenu ztráty vlastního života. Ano, myšlenkově podnětné, ale v konečném důsledku poněkud rozporuplné, opravdu si totiž nemyslím, že vyhazování historických budov do vzduchu po vzoru teroristických frakcí je tím správným a efektivním krokem v boji proti státnímu zřízení. Akční scény nic moc, jejich nedostatek ve filmu byl v mých očích spíš plusem. Hlavním problémem filmu je nepřesvědčivé vyobrazení totality. Při něm je sice zřejmá narážka na všemocnost médií a jejich schopnost manipulovat davem, ale chyběla mi tu ta orwellovská beznaděj, tíživost života v totalitním systému. I proto byl celkový emocionální dopad filmu na mojí osobu poněkud mizivý. Na tohle téma příště raději sáhnu po Radfordově 1984, Truffautově Fahrenheitu, či Kachyňově Uchu. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film, který (zjednodušeně řečeno) pojednává o tom, že aby nastala nějaká společenská změna k lepšímu, musí udělat svou vlastní myšlenkovo-skutkovou revoluci především každý sám v sobě. Což je relativně známá věc, kterou ovšem v současné zpohodlnělé západní civilizaci není od věci připomenout. "Žer, nebo budeš sežrán." ()

Galerie (116)

Zajímavosti (64)

  • Komiksová adaptace si vystačila s přiměřeným rozpočtem 54 mil. dolarů a během úvodního víkendu (17. – 19.3.) zanechali její příznivci v amerických kinech 25,6 milionu. Celkový obrat se vyšplhal na 70 milionů. (imro)
  • V rámci příprav na svou roli absolvovala Portmanová "ideovou přípravu" zahrnující autobiografii militantního sionisty a pozdějšího izraelského premiéra Menachema Begina či dokument The Weather Underground o násilných akcích amerických levicových radikálů. (Divočák)

Související novinky

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve…

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta…

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani…

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má…

Reklama

Reklama