O tomto filmu jsem hodně slyšel a věděl jsem o něm jen to, že je podle komiksu a že je zde Natalie Portman bez vlasů. Takže bez znalostí komiksové předlohy jsem se do snímku pustil. A výsledek předčil mé očekávání. V for Vendetta je dokonalé varování před diktaturou. A ano, přiznávám se, pro někoho "zbytečně patetické proslovy" mě neskutečně bavily a já se nechal unášet. Tento film má (podle mého názoru) TO něco, co mi chybělo (nebo jsem nepostřehl?) např. u Strážců - přesah. Varování, které mě opravdu zasáhlo a nepustilo se mě až do samotného konce. A proto, chtě nechtě, musím dát Vendetě plný počet, protože si myslím, že v tomto filmu je ukryto více myšlenek, než si uvědomujeme. P. S. Scény s deštěm a dominem mi v hlavě zůstanou ještě hodně dlouho, stejně jako dokonalý výkon Natalie a Huga.(24.7.2010)

Zajímavý film od samého začátku až do konce. Trochu detektivka, trochu politický film, trochu temný thriller a hlavně film kladoucí spoustu otázek k zamyšlení a to se mi moc líbilo. Natalie Portman byla velmi dobrá, o Hugo Weavingovi se snad ani nemusím zmiňovat. Zdánlivě to vypadá jako dost dlouhý film, ale popravdě si neumím představit, kterou scénu vystřihnout.(1.5.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Scénář bratří Wachowští. Slušně udělaná apokalyptická sci-fi vize totalitní budoucnosti, tak trochu mix Brazilu, Matrixu, Equilibria, 12 opic a 1984. Přesto mi to ze všeho nejvíce připomínalo Zorra, ale to asi nebude tak úplně dobře. Čekal jsem více. Trailer: http://www.csfd.cz/film/194884-v-jako-vendeta-v-for-vendetta/videa/(18.9.2009)

Velmi dobrý film, který (zjednodušeně řečeno) pojednává o tom, že aby nastala nějaká společenská změna k lepšímu, musí udělat svou vlastní myšlenkovo-skutkovou revoluci především každý sám v sobě. Což je relativně známá věc, kterou ovšem v současné zpohodlnělé západní civilizaci není od věci připomenout. "Žer, nebo budeš sežrán."(7.3.2015)

Škoda, že tento film je/byl často zneužívám k propagování anarchismu, když zas TAK moc anarchistický není. Wachowští podobně jako v Matrixu využili koncept vzbouření se proti kruté nadvládě, vytěžili z něj silné emoce utrpení, vybudovali dramatický vzestup k žádoucí katarzi a nakonec spláchli diváka mocným zážitkem a pocitem zadostiučinění. Jejich film je sice protipoliticky laděný, ale věřím, že v jádru se opravdu snaží jen podtrhnout důležitost pravdy a férového jednání napříč pomyslnými kastami společnosti. Scénář je napsán moc dobře (projevy V), ale tempo filmu se zdá nevyrovnané, má svá hluchá místa... 8/10(22.1.2014)

• - Poslední film kameramana Adriana Biddleho, který zemřel na zástavu srdce, 7. prosince 2005. (HellFire)

• - V Protherově domě lze spatřit sbírku panenek. Jde o přímý odkaz na komiksovou předlohu, kde V tyto panenky spálí. (HellFire)

• - Autor komiksové předlohy Alan Moore označil scénář k filmu za "imbecilní" a "plný děr". (Divočák)