"Lidé by se neměli bát své vlády. Vláda by se měla bát svého lidu." Totalita je báječná věc. Šetří totiž "ovcím" čas tím, že nemusí přemýšlet o tom, co je dobré a co je špatné. Všechno je dané, stačí správně papouškovat a být šťastný. Jsou však i nešťastníci, kteří touží po iluzi zvané svoboda a pro ty může být tento snímek kultovním. Já jsem sice starý anarchista, takže tomu boji proti režimu rozumím, ale jsem si celkem jistý tím, že žádný comicsový hrdina nedokáže zvednout stádo ovcí od počítačů. Ještě o něco horší je maskovaná skutečnost, že mě to až tak moc nebavilo.(30.12.2016)

O tomto filmu jsem hodně slyšel a věděl jsem o něm jen to, že je podle komiksu a že je zde Natalie Portman bez vlasů. Takže bez znalostí komiksové předlohy jsem se do snímku pustil. A výsledek předčil mé očekávání. V for Vendetta je dokonalé varování před diktaturou. A ano, přiznávám se, pro někoho "zbytečně patetické proslovy" mě neskutečně bavily a já se nechal unášet. Tento film má (podle mého názoru) TO něco, co mi chybělo (nebo jsem nepostřehl?) např. u Strážců - přesah. Varování, které mě opravdu zasáhlo a nepustilo se mě až do samotného konce. A proto, chtě nechtě, musím dát Vendetě plný počet, protože si myslím, že v tomto filmu je ukryto více myšlenek, než si uvědomujeme. P. S. Scény s deštěm a dominem mi v hlavě zůstanou ještě hodně dlouho, stejně jako dokonalý výkon Natalie a Huga.(24.7.2010)

Parádní film...v myšlence mi trošičku připomněl Battle Royale 2 - a tak jsem čekal, že se tu zase vyrojí banda papalášů, kteří si budou stěžovat na to, že je to vlastně "jen propagace terorismu" ... well, fuck that shitheads! Hugo Weaving v roli V je opravdu excelentní ... myslím, že kdyby V hrál James Purefoy (jak to bylo původně v plánu), tak by ta postava nebyla tak výrazná, ale to už nezjistím. Taky nemůžu opomenout "balet v metru" ... prostě perfektní!(23.4.2006)

Jako tomu, kdo četl komiks poměrně nedávno, se mi to jeví jako Vendeta z rychlíku, mnoho z toho, co dělá předlohu zajímavou a komplexní podívanou, naprosto zapadlo (vztahy Hlas vs. Prst aj.) Moore, který není ani uveden v titulcích, asi věděl, proč od toho dává ruce pryč. Nevadil mi nedostatek akce (promiň identito Damiel, ale o nabitosti bych u dvou akčních scének o 3min opravdu nemluvil:-) ale to, jak působí první půlka fádně a nějak z toho nelze cítit tu atmosféru země drcené svou vládou. Každopádně dávám body za vězeňskou scénu s Evey, scénu s dominem a závěr, který opravdu vše posvětí. Last but not least se mi líbí, že to tvůrci naroubovali na současnou politickou situaci, což považuji za odvážné - a jak se zdá, nějak to oslovuje i americké diváky:-) Celkově bych ale řekl, že Vendetě chybí tak hodina děje. P.S. A jen tak mezi námi: z toho stříhání vlasů Natalie Portman z traileru šlo vytěžit mnohem, mnohem víc!(23.3.2006)

Takže, asi první výrazný fakt je, že jsem nečetl komixovou předlohu. Film mě ovšem dokázal bavit i tak. „Vé“ je sympaťák, který vás dokáže zaujmout chováním a vystupováním. Chcete hned zjistit jeho motiv a příběh. Jeho maska je pořádně šibalská, protože se směje i ve chvílích, kdy nikomu do smíchu není. Natalie Portman hraje svoje s přehledem, nijak zvlášť mě tady neuhranula a ze začátku filmu mi přišla dost nevýrazná. Chyběla mi nějaká výrazná akce, nejlepší byla asi při vyrovnávání účtů v podzemce. 7/10*(21.12.2009)

• - V jako Vendeta je sice McTeigův režisérský debut, ale zkušenosti už čerpal jako asistent režie na trilogii Matrix. (Divočák)

• - Vzhledem ke skutečnosti, že maska, kterou V (Hugo Weaving) nosí, je ustředním symbolem filmu, dali si na ní tvůrci opravdu záležet. Snažili se nalézt správný úsměv, který nemohl vypadat jako skutečný lidský výraz (pomohli si i tím, že obličej vytvořili symetrický, což lidská tvář není) a zároveň aby maska nevypadala jako zlá, přitom však trochu hrozivá. Problémem také byla barva – nepřáli si ani moc bílou ani moc žlutou. Nakonec vytvořili přes 40 masek, které přesně seděly na hercův obličej. Existovaly tři typy, každý pro jiné osvětlení. Některé byly vytvořeny přímo pro účel zničení (např. ve scéně, kdy V mrštil maskou o zrcadlo). Pro scény, kde vystupuje větší počet maskovaných postav, bylo vytvořeno celkem 500 plastických masek. (sluppka)

• - Natalie Portman přišla o své krásné vlasy s tím, že tu scénu museli točit jen jednou, ale z více kamer, aby měli dobrý záběr. (Aknah)