Mezi námi zvířaty

Barnyard: The Original Party Animals

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA / Německo, 2006, 86 min

• chaosteory

Nechápu, co všechno mi ještě před pěti lety přišlo pěkný, i když vemenový býk mě sral už tehdy. Děj je napsaný pro mateřinky a nevyvážená animace mu moc nepřidává. Ale jsou tu i chvíle, kdy se musíte smát chtě, nechtě: vyžraná rapec krysa alá Shaggy, opakovaná anestézie pro farmáře nebo gangsta zvířata.(28.9.2011)

Pokud přijmete fakt, že poměr dětských vtipů x dospělých je zhruba 80 : 20, tak se možná budete bavit. Protože tahle animovaná komedie je opravdu jen pro ty nejmenší. Nám odrostlejším musí stačit, že je to barevný, hejbá se to a je tam pár dobrých narážek (kuře, které hází šipky na plakát z KFC, Čím víc pruhů, tím více Adidas). Jednou mě to uspokojivě zabavilo, ale podruhé to nebudu riskovat a dám radši 60 %.(28.6.2009)

• Radiq

Tak tohle vidělo originalitu leda tak z vlaku. Název si to vzalo z tohohle, vzhled postaviček z Wallace & Gromita (a ostatních projektů Nicka Parka), vzhled oslíka ze Shreka atd. Ale nejhorší, uplně nejhorší, uplně posraně zkurveně nejhorší bylo to, že autoři asi aji bejka viděli jenom v nějaké fantasmagorické příručce pro dementní americké sedláky, protože namalovat bejkovi vemeno, ktery navic vypadá jak přísavka, to nemuže nechat v klidu nikoho. A hlavně tím blbnou hlavičky našich potomků, kteří pak ještě řeknou, že bejk má vemeno. Né, je mi jasny, že tam nemohli dát býčí koule s penisem, ale rači než vemeno tam neměli dávat nic. No, vtipů se dočkáme sice poměrně hodně, ale ani jeden není dobrej nebo vtipnej (no, možná jeden). Pak se to snažej udělat lepší tím, že tam daj plno různejch písniček, ale vubec se to tam nehodí nebo jsou trapny. Prostě je to zase jedna animovaná sračka, která vykrádá kde co, ale sama o sobě je jeden velkej poděl...(7.12.2014)

Vy jste to nepochopili? Tohle neměl být přírodovědný filmeček, ale dětskej animák, kde je dětem úplně fuk, jestli ta kráva má nebo nemá vemeno. Asi jsem blbec, ale já si toho vůbec nevšim (a to jsem na základce přírodopis celkem uměl :)). Ale o to tam prostě nejde. Je to ujetý, šílený a hlavně si myslím, že vůbec ne pro děti. Párty ve stodole, kde kuřata házela šipky na logo KFC mě fakt pobavila a to nebylo jediný. Jinak je to sice prázdný, bez jakýhokoliv nápadu na děj s tradičníma zápletkama - mrtvej táta zlobivýho synka, který chce být jako on, selže, chce odejít, najendou nabere kuráž a všechny přemůže, zůstane, má dítě a jupí, jsme všichni šťastní. Jde tam o ty ujetý vtipy a přirovnání lidí ke zvířatům a zase reakce zvířat "mezi řečí" na svět lidí. Plus taková ta panička ze sousedství farmy a její otrlej manžílek, to mě opravdu dostalo. Škoda chabý animace. Jsou to lepší 3***, na 80 minutový odreagování to stačilo. Rozhodně jsem se nasmál víc než u topornejch "Aut", ale tak každýmu sedne něco jinýho.(27.6.2009)

Rozpočet $51miliónovTržby USA $72,637,803Tržby Celosvetovo $116,476,887Tržby za predaj DVD v USA $65,009,954 //počet predaných kusov 3,612,938║ Nuž žiadna sláva tento CGI animák, okrem nevýrazného príbehu sa tu nedostavia ani nejak zvlášť vydarené postavy a rovnako tak aj vtípky, o animácii a jej úrovni netraba ani hovoriť, tu som nečakal automaticky žiadne zázraky aj keď dala sa zniesť. Príde mi to celé nejaké nedotiahnuté, dejová línia je maximálne jednoduchá, postavy prehliadnuteľné, žiadna čo by sme si mohli obľúbiť, občas aj príde závan nejaké nápadu ale v konečnom výsledku to vyznie rozpačito. Tej trošku zábavy sa tu dá užiť, keď sa spustí zvieracia párty, ináč okolo toho čo sa deje je netreba ani hovoriť, maximálna pasivita. /40%/(4.12.2008)

• - Volně inspirováno knihou Farma zvířat od George Orwella. (HappySmile)

• - Ve scéně kde jedou krávy v autě, všechny až na řidiče pijí mléko, v další scéně má však lahev s mlékem i řidič. (AngelusCZ)

• - Ve filmu nemají vemena jen krávy, ale i býci. Nickelodeon ve svém časopise "Nick Magazine" později vysvětlili, že to bylo záměrně, protože režisérovi tato myšlenka připadala vtipná. (HappySmile)