Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2006, 105 min

Mierne nadpriemerný thriller s okukanou zápletkou, dobrým Harrisonom Fordom a predvídatelným dejom. Ničím neprekvapí, ničím nezarmúti, proste sa všetko deje tak, ako očakávate. Je trochu divné, že 60-ročný dedo Ford sa najlepšie rozumie počítačom a znesie kopec rán od únoscov(Indiana Jones predsa nie je z cukru :D). Paul Bettany má v sebe veľký potenciál, ale vo filme ho málo využíva. Niektoré scény mierne nudili, ale dívať sa nato dá. Taký pekný rodinný thriller na jedno pozretie. 60%(24.7.2009)

• DaViD´82

Přesně to samé jste již viděli na tisíc a jeden způsob jinde. Z toho minimálně v osmi stovkách případů mnohem lépe. Přiznám se, že jsem čekal směšnou splácaninu nehodnou Harrisona Forda. Nehodné ho to sice nesporně je, ale směšné to zase tak moc není. Bohužel. Tady vládne jedno slovo; nuda. První "technická" polovina je utahané nic, takže tuctově průměrná "akční" část v závěru je ve výsledku vítaným osvobozením. Thriller, který sice nikoho nanadchne a pár lidí snad i urazí, ale jako kulisu k jiné činnosti ho lze doporučit.(5.2.2008)

Filmy o tom že někdo vezme někoho jako rukojmí v jeho vlastním bytě miluju. Sice tohle není taková pecka jako Willisovi Rukojmí ale je to pořád dost slušné. Dobrá akce, logický příběh a k tomu slušné herecké výkony Forda, o kterém nevím jestli se do příběhu o virtuálním zločinu se svým stereotypem Inidiana Jonese hodí a hlavně Paula Bettanyho který ho herecky předčil a hlavně mu jdou záporáci dost dobře...slušné dvě hodiny celkem kvalitní zábavy...(17.10.2009)

• imf

Trochu jiný film, než byste možná čekali podle adrenalinových upoutávek. Musíte se smířit s tím, že Harrison Ford už má svoje léta, Richard Loncraine se tentokrát neměl o co opřít a i Paul Bettany si umí vybrat slabší chvilku. I proto Firewall vypadá tak trochu jako Willisův Hostage, což je poměrně smutná vizitka, kterou svižnějších patnáct minut na konci nad vodu rozhodně nevytáhne.(19.3.2006)

• Morien

Forde, Forde, vždycky na tě dojde. Tahle úprava oblíbeného úsloví mojí mamky, byť se nerýmuje tak dobře jako s jejím Freudem, by celkem dobře popisovala celý nový Harrisonův film. Stejně jako starého psa novým kouskům nenaučíš. Ano, přistupovala jsem k Firewallu s určitým despektem, vždyť "Indy" už skutečně není nejmladší a na akční běhání z dob "Uprchlíka" může už jen vzpomínat, ale ono to vypadalo, že tvůrci si to uvědomují taky a proto byla první polovina filmu opravým drnkátkem na divákovy nervy. Přibližně od druhé poloviny, kdy se od vydírání a braní respirátorů malým dětem přešlo k činu, poměrně solidně budovaný thriller mění skořápku a mutuje v klasickou akčňárnu se zbytečně násilnými prvky, jakých jsme už viděli stovky a i s mladším protagonistou. A to je škoda, protože ten začátek sliboval něco rozhodně lepšího. I tak je Firewall vcelku slušnou řemeslnou prací, která za víc než za jedno podívání nestojí. A to říkám takřka se slzou v oku, protože na jiné filmy s Paulem Bettanym bych nejraději koukala pořád dokola.(19.11.2006)

• - Virginia Madsen dostala nabídku na účinkování ve filmu od Harrisona Forda přes SMS. Nejdřve si proto myslela, že je to celé jen vtip. (imro)

• - Během tzv. dešťových dnů ve Vancouveru pršelo, paradoxně, velmi málo, a proto produkce musela používat 6 cisteren s vodou, které zavlažovaly ulice. (imro)

• - Paul Bettany a Harrison Ford účinkovali ve svých kaskadérských scénách sami. (imro)