Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2006, 105 min

Takovej dost rutinní thriller obsahující snad všechna filmová klišé - od akčních scén, přes scénář až po hudební podkres. Harrison Ford s Paulem Bettanym to ale docela zachraňují, stejně tak nikdy nenudící únosová tématika. Jako celek ale na mě Firewall díky absenci krve a sprostých slov působil spíše jako takový neškodný rodinný thriller.(15.5.2015)

• tron

„A už mi nevolaj.“ Ošemetné, režisér bez WIMBLEDONU, Robert Patrick bez Camerona, Robert Forster bez Tarantina, Bettany bez Russella Crowea, Harrison bez širáku a Virginia bez CANDYMANA v podpriemernom akčnom trilery, v ktorom musí správny chlap „zo starej školy“ urobiť zlú vec kvôli mladým neslušne vychovaným grázlom, ktorí bijú deti a zastrašujú ženy, aby zachránil svoju rodinu. Po remeselnej stránke fajn, ale toto bolo nudné už v 80. rokoch 20. storočia.(25.2.2009)

• RAiken

Obyčejný a poctivý thriller ze staré hollywoodské školy, který se plně drží zásad učebnice thrilleru. Začátek lehce nezáživný, až nudný, ale nakonec přeci jenom přejde do očekávaného vyústění v podobě lehce strhujícího boje o rodinu, peníze a vlastní čest (jak už to tak Harrison Ford má ve zvyku). Sympaticky mu sekunduje i Paul Bettany, i když podle mě zosobňuje kladné role s větší grácií (těžko za jeho modrýma očima hledat záporné myšlenky). Jinak příjemná oddychovka na pošmourné odpolodne...(10.2.2007)

• DaViD´82

Přesně to samé jste již viděli na tisíc a jeden způsob jinde. Z toho minimálně v osmi stovkách případů mnohem lépe. Přiznám se, že jsem čekal směšnou splácaninu nehodnou Harrisona Forda. Nehodné ho to sice nesporně je, ale směšné to zase tak moc není. Bohužel. Tady vládne jedno slovo; nuda. První "technická" polovina je utahané nic, takže tuctově průměrná "akční" část v závěru je ve výsledku vítaným osvobozením. Thriller, který sice nikoho nanadchne a pár lidí snad i urazí, ale jako kulisu k jiné činnosti ho lze doporučit.(5.2.2008)

Průměrný thriller na jedno použití, který sice nabídne vše, co od podobné podíváně divák čeká, od hvězdy velikosti Harrisona Forda, přes několik napínavých momentů až po klasické akční finále, kde hrdina, poté co padouchy deklasuje v intelektuálním ringu, dorazí je i fyzicky, bohužel se přitom nepodařilo vykřesat onu jiskru, která by mě donutila udržet si film v paměti nebo se na něj podívat znovu.(3.3.2012)

• - Původní název filmu byl „The Wrong Element“, ale když jeden z herců ve vedlejší roli začal snímce říkat „The Long Elephant“, producenti raději vymysleli „Firewall“. (imro)

• - Pokus o oživení kariéry Harrisona Forda vydělal během prvního víkendu (10. – 12. 2. 2006) pouze 13,6 mil. dolarů a obrat v kinech Severní Ameriky se vyšplhal celkem na 48,5 milionu. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 5. (Zdroj: ČSFD.cz)