Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2006, 105 min

Důchodce Ford zachraňuje rodinu a má asi nejloajálnější sekretářku v galaxii, když vezmete v potaz, že ji z jejího pohledu, v podstatě sexuálně obtěžoval, vyhodil z práce, pak se jí vloupal do baráku a ona s ním bez keců jede vstříc lupičům zabijákům. Paul Bettany je úplně debilní záporák. Nejenže neměl vůbec propracovanej plán, ale Ford na něj celej film úplně sere a on jeho rodině nejenže nic neudělá, ale ještě střílí svoje noshledy. Přesto to byla zábava, já si odpočal a fakt jsem Harrisonovi fandil ať toho psa najde.(14.1.2012)

• zlabus

Rutinní, místy nudný thriller, kterému na zajímavosti nepřidalo ani poměrně neobvyklé hi-tech prostředí. Harrison Ford je překvapivě nevýrazný, Paul Bettany v roli záporáka také není to pravé ořechové (kladné role mu jdou IMHO daleko lépe), režie je také čistě průměrná a filmu nijak nepomáhá. Tohle všechno by se ještě dalo přežít, kdyby Firewall nestavěl na neuvěřitelně hloupém scénaři, který je protkán hromadou klišé a nelogičností. No musím uznat, že jsem od Forda čekal krapet více. (PS: Mě to též nehorázně připomínalo Hostage s Willisem)(8.6.2007)

Nejvíc mě zaujala scéna převodu peněz. Jeden ještě nedá "enter" a ten druhej už začne řvát, že prachy jsou na účtě. Já kolikrát volám do firmy, kde mám svoje prachy a oni mě řeknou, že už to poslali a teď nějakej ten den musím čekat. Jinak je to taková klasika z Harrisonem Fordem. Všichni mu říkají A a on udělá B, aby nakonec všcihni společně udělali C . Taková večerní jednohubka po které se Vám neudělá špatně.(12.8.2007)

Štandartný "old-school" triler, ktorý sme videli už asi tisíckrát a ktorý mi čiastočne storylinom pripomínal The Fugitive (pričom samozrejme kvalitatívny rozdiel medzi oboma je priepastný). Ford je už na podobné úlohy málo dynamický, naopak Bettany v role parchanta je na tom oveľa lepšie. Ideálny triler na pozeranie s vypnutým mozgom..Ani dobré ani zlé, "len" totálne všedné a šablónovité s nevyhnutným happyendom...(15.7.2007)

• mysicka

typický ford v roli amerického taťky, který si sní svůj americký sen, než mu do života vtrhne zloduch bettany a pod pohrůžkou fyzické likvidace jeho rodiny ho donutí bla bla bla bla bla... dál už to všichni známe, nakonec se štastně obejmeme a možná vypotíme i nějakou tu slzičku dojetí.. vrchol průměrnosti, u mně ještě kousek pod..(7.1.2008)

• - Původní název filmu byl „The Wrong Element“, ale když jeden z herců ve vedlejší roli začal snímce říkat „The Long Elephant“, producenti raději vymysleli „Firewall“. (imro)

• - Během tzv. dešťových dnů ve Vancouveru pršelo, paradoxně, velmi málo, a proto produkce musela používat 6 cisteren s vodou, které zavlažovaly ulice. (imro)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 6.