Máme tam i Havla a jinak je to naprosto perfektní muzikál s méně známými herci, což mu jen prospívá, a s parádními songy a dějem. Líbilo se mi to od začátku do konce, jen to mohlo být krapet kratší. Přes dvě hodinky, přece jen na mě už bylo moc. Jak tu mnozí píši, i mě si už hned na začátku získala úvodní píseň Seasons of love a potom se mi ještě moc, opravdu hrozně moc líbila La vie bohéme. Jinak samozřejmě, aby tento muzikál měl nějakou hloubku, tak bohužel tam museli i někteří umřít, někteří skoro, jiní utéct atd... to abych zase mohla smáčet kapesník totiž. Takže krásné 4,5* a určitě si to dám někdy znovu.(20.10.2013)

Zfilmovaný muzikál aneb I´m a New Yorker. Fear´s my life. 1) Co muzikál ztratil na divadelní bezprostřednosti a autenticitě, to získal na filmovém rozměru, chtělo by se napsat. Ale nezískal. Emoce se vytratily a zůstalo jen pásmo písničkových klipů. Není to špatné, ale na dechberoucí broadwayský muzikál to prostě nemá. 2) Jistě byste mi neodpustili, kdybych nedodal, že 34letý Anthony Rapp (obrýlený Mark) je na chlapy. To faggots, lezzies, dykes, cross-dressers too...(15.9.2013)

• Radiq

Znám jenom asi dva dobry muzikály a jeden z nich je Southpark - Peklo na zemi. Tenhle to taky nevyhrál a dokázal mi, že žánr muzikál je většinou blbost. Hlavně mě naštvalo, že to vubec muzikál je... čekal jsem komedii, možná trochu nezávislou. Název Bohémové je uplně mimo, protože tohle nejsou bohémové, ale fetky, HIV pozitivní nebo s nějakou sexuální úchylkou... a to mi moc bohémské nepřijde. Podle mě bohém je kalič a umělec, ale to jejich umění byl pěknej shit. Pisnička je tam jenom jedna dobrá a navic hned na začátku, takže pak už je to jenom trápení a nuda a čekání na konec... kterej bohužel přijde až za tak dlouho. Tu dobrou pisničku dali hned na začátek asi proto, abych to nevypl rovnou. Fakt melodie tam snad ani nehledejte... páč jestli tam jsou, tak jsou trapný, nudný a nechytlavý. Jedna taková zajimavost je, že v jedné pisničce se zmínijou o Havlovi... ale co už, no... Zpívat podle mě uměla jenom ta právnička a ostatní, to bylo už jenom vytí. Navíc ti zpěváci mi přišli jak kdyby je vybrali v Superstar, prostě amatéři... Celkově fakt nuda a ztracenej čas. Všim jsem si, že nikdo ještě nedal odpad, tak ho dám aspoň já... jinak bych možná snad hnězdičku dal...(23.3.2012)

Výborné. Tematické pokračovanie Parkerovej Slávy síce nie je tak dokonalé, no v rámci novodobých muzikálov ide o špičku. Piesne sú chytľavé a tematicky je to ešte aktuálnejšie než v dobe vzniku, Ale chápem prečo to tak vybuchlo. Muzikály mnoho ľudí nenávidí (a tu je väčšina času vyplnená spievaním), herecky chýba nejaká hviezda a príbeh je dosť depresívny (sociálne drámy proste nie sú v kurze). Columbusovi sa po rozpačitej Stepmom konečne mimoriadne podaril aj vážny film. Silných 8/10(21.11.2020)

"Will I lose my Dignity? Will someone cares? Will I wake Tomorrow, form this Nightmare?" Maureenin protest zůstal nepochopený.A zůstalo taky vše ostatní,pro co jsem si zamiloval divadelní verzi.Neskutečné písničky,skvěle napsané a strašlivě chytlavé.Postavy,které si musíte zamilovat.Úžasně přesvědčiví herci.A fantastický pocit po skončení,který jsem po žádném jiném filmu ještě neměl.Některé scény zísskaly s převedením do filmu úplně jinou atmosféru (Take me or Leave me) některé mé oblíbené trochu zklamaly (Tango Maureen),ale jako celek pořád naprosto jedinečná záležitost,která mě dokáže rozplakat jako máloco jiného.A při vzpomínce na závěr a společnou píseň mi snad ukápne slza ještě teď.Kult! 100 %(4.1.2011)

• - Taye Diggs (Benny), Wilson Jermaine Heredia (Angel), Jesse L. Martin (Collins), Idina Menzel (Maureen), Adam Pascal (Roger) a Anthony Rapp (Mark) – ti všichni hráli i v původním broadwayském muzikálu, který měl premiéru v roce 1996. Ve filmu mají stejné role. (Matty)

• - Jako bonus na DVD byl přidán alternativní konec, ve skutečnosti původní konec jevištní verze muzikálu, ve kterém se ke zpívajícím hrdinům přidá také Angel. (Matty)

• - Když si Mimi v parku od dealera kupuje drogy během písně "Without You", kolem běží dva chlapci. Jeden z nich je syn režiséra Chrise Columbuse. (Wendy)