Divočina

Divočina

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie

Kanada / USA, 2006, 94 min

• lokol

videl som v tom madagaskar, levi kral, za plotom, a nechcem si spominat na co este by som prisiel...ale bolo to pekne spravene, pekny animak, no nic extra zaujimave...keby si to mam pozriet znovu, tak len preto ze to je pekne spraveny animak...madagaskar je vtipnejsi, levi kral je moja srdcovka, ale divocina bola lepsia nez za plotom...uf....v dnesnej dobe je tych animakov tolko...:0)(29.12.2009)

• Testament

Boha jeho! Divočina mi připomíná eskapády pana Cimrmana. Její tvůrci přišli vlastně s "Madagascarem", jen o pár měsíců později. Ovšem s Madagascarem nudným, nezáživným, nevtipným. Vznikl z toho patvar, u kterého jsem se kroutil už po pár minutách, ale nakonec jsem dokoukal a s "díky" vrátil známému s tím, že až mi bude chtít zkazit odpoledne, tak stačí když mi to řekne. Aspoň pak ušetřím 90minut svého života.(16.7.2009)

• kOCOUR

Křečovitý animák kopírující prakticky všechno, na co si v této oblasti vzpomenete. Scénář existuje jen pár minut, zbytek tvoří pohříchu vypointované poslepované výkřiky do tmy. Originální prvky bych spočítal na prstech jedné ruky, stejně jako momenty, kdy má divák možnost se opravdu upřímně bavit a ne jen sledovat plynoucí prázdnotu. Ano, je to animované... a co? Už dávno z toho nepadáme na zadek...(8.5.2006)

Pod hodnotenie sa asi silne podpísal fakt, že som už pár dní žiadny film nevidel a táto skvelá oddychovka mi dokonale navrátila a naplnila filmový deficit. Ale aj bez toho nechápem to úbohé percento, pretože toto je bez-pochýb super, naozaj super animák, ktorý aj keď kopíruje 'Madagascar', tak kopíruje len jeho podstatu, ale inak je to svižnejšie, nápaditejšie a hlavne vtipnejšie! 75%.(29.4.2008)

• Ryuuhei

To je tak, když se spojí něco z Lvího krále, Madagaskaru a Doby ledové - vznikne překombinovaná slátanina, která nejen, že neumí prezentovat charaktery tak, aby bylo možné si je vůbec zapamatovat, ale ani je alespoň omezit na takové množství, aby nějaké vůbec vynikly. Nevím, co to Disney napadlo, parazitovat na něčem, co již existuje a pokusit se vytvořit něco dle sebe, co postrádá jak dobrý námět, tak i humor jako takový. Naštěstí, aspoň zpracování nešlo ruku v ruce se zbytkem, i přes místy nepropracovaná prostředí (grafik pozná rozmázlou texturu). 45%(6.1.2017)

• - Hlavní myšlenky scénáře byly sepsané už v roce 1991. (HappySmile)

• - Film vznikl v Torontu v novém studiu C.O.R.E. Feature Animation, které založila společnost C.O.R.E. Digital Pictures právě za účelem výroby tohoto snímku. (hippyman)

• - Plameňáci v newyorské zoo jsou skotští, protože režiséru Spazi Williamsovi připadalo, že vypadají jako dudy. Sám Spaz na dudy ve volném čase občas hraje. (hippyman)