• panMartin

Chápu, že malým dětem se to (asi) líbí. Na to, že mám animáky hrozně rád, tak tohle mě rozhodně zklamalo. Nejenže to je taková dost ubohá kopie ubohýho Madagaskaru, ale ono je to ještě nevtipně trapný. Animace dobrá, ale to je snad jediný klad. Zvířátka roztomilé ,což je ovšem v dnešní době spíše požadavkem, než překvapením či bonusem ve filmu.(30.7.2017)

• otík

Jeden z nejtupějších a nejnudnějších animáků posledních deseti let. Příšerně uřvaný, užvaněný a hloupý snímek, který svou barevností a živostí zaujme možná malého diváka, ale od deseti let to musí každého unudit k smrti nebo naštvat za svou stupiditu. Patřím k těm druhým, kteří snímek dodívali s obrovskou nechutí jen kvůli studijním účelům, jak nemají vypadat animované snímky. PS: Silvestriho dospělácká "mumiovská" hudba sem vůbec nezapadla, byla na tento film až moc dobrá(19.10.2012)

• Ichabod

Tak tohle je zdaleka nejblbější animák posledních let. CGI zoo dneska fakt nikoho nenadchne. Takový Madagascar je podstatně lepší a v podstatě se stejnou zápletkou. Co je špatně? No vlastně vše. Příběh je debilní, zvířata se chovají... až moc se snaží vypadat jak lidský odpad společnosti (občas fekální humor, stupidní chování) a hlavně jsou nudně namluvené proti konkurenci. A animace? Rád bych dal bod za jiný styl, než má konkurence, jenže ačkoliv některá zvířata mají našlápnuto k realističtějšímu zpracování, než jinde, tak jich pořád polovina vypadá jak otrhaní zmuchlaní plyšáci vytažení z popelnice a to je prosím hnus, mám za to, že by se animáky měli i líbit. TEN LEV?! Si děláte prdel? Vraťte mi 2D Simbu prosíííím. Takže, je to hnusný, prakticky bez humoru, bez příběhu... Pokud teda jste neviděli Madagascar, tak móžná by se to dalo sledovat koutkem oka v TV při žehlení (pouštím se na tenký led spekulací). Odpad nedávám jen proto, že mne film nijak neurazil. A soundtrack také není špatný.(29.7.2008)

• C0r0ner

V nějakém nepochopitelném záchvatu masochismu jsem se rozhodl podívat na derivát Madagaskaru, což je něco podobného jako vztah Padesát odstínů píčovin - Twilight. Podle očekávání to byla kolosální sračka, u které jsem trpěl jako při rozdávání testu z organické chemie. Ani vlastně nevím, za co je ta usmolená hvězdička. 10%(6.3.2017)

• MM_Ramone

Animované to bolo krásne. To musím uznať. Ale to už dneska beriem ako úplnu samozrejmosť. Zvlášť, keď je pod tým podpísané štúdio Walt Disney Pictures. Avšak ten príbeh to bola bieda. Okatá vykrádačka známych kasových trhákov. Postavy ako z "Madagaskaru", príbeh o stratenom synovi ako z "Hľadá sa Nemo", do toho niečo z "Levieho kráľa", trochu z "Doby ľadovej" a tak by som mohol pokračovať ďalej. Stále som mal pocit, že som to už niekde, v podobnom filme, videl. "Divočina" je pekná, ale neoriginálna. **(22.12.2009)

• - 80-milionový animák z Disneyho dílny diváky příliš nezaujal a během úvodního víkendu (14. – 16. 4. 2006) vydělal jen 9,6 mil. dolarů. Celkový obrat v kinech USA se vyšplhal na něco přes 35 milionů. (imro)

• - Pro každého z ptáků, kteří se ve filmu objeví, bylo naanimováno přes 2 miliony samostatných pírek. Přitom za pouhé jedno animované pírko dostal o 12 let starší film Forrest Gump v kategorii nejlepší vizuální efekty Oscara. (hippyman)

• - Steve Spaz‘ Williams debutoval Divočinou na postu režiséra. S počítači má ale již dlouholeté zkušenosti, protože pracoval v ILM na speciálních efektech filmů jako Terminátor 2: Den zúčtování (r. James Cameron, 1991) či Jurský park (r. Steven Spielberg 1993). (imro)