Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V tomto animovaném komediálním dobrodružství studia Disney se legrační partička chlupatých přátel se vydá z bezpečného prostředí městské zoo do ulic velkoměsta. Sampson je králem fiktivní džungle daleko od afrických plání – je to lev žijící v zoologické zahradě v newyorském Central Parku, kde vládne ostatním zvířatům včetně jízlivého medvídka koaly Nigela, přihlouplé, ale dobromyslného anakondy Larryho, bystré, ale cynické žirafy Bridget a mazané veverky Bennyho. Pýchou a radostí Sampsonova života je jeho syn Ryan a je proto naprosto zdrcen, když je Ryan jednoho dne naložen do bedny a odvezen na lodi zpátky do Afriky. Sampson v zoufalé snaze svého chlapce najít uteče s pomocí svých kamarádů ze zoo a vydá se na odvážnou záchrannou výpravu. Teprve ve chvíli, kdy zvířátka opustí brány svého domova, poznají, jak velkou a bláznivou džunglí se může stát i obyčejné město. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (215)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $37,384,046Tržby Celosvetovo $102,338,515Tržby za predaj DVD v USA $42,996,681 //počet predaných kusov 2,332,605║ Mix zvieracích postavičiek z Levieho Kráľa a Madagascaru nevyšiel, celé to je jedna otravná bezduchá báchorka, kde ani jedna postavička nemá kúska čara, o poriadny gag a vtip to ani neobtrie, animačne to bol znesiteľný priemer. Jedna z najhorších počítačovo animovaných rozprávok čo som videl, radšej obísť, nič to neprinesie. /20%/ ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Jako již tradičně, rád si vybočím z řady. Tak kladné hodnocení z jednoho prostého důvodu. Tento film, je pro mě o 3 třídy lepší než Madagaskar!! A proč? Vtipné je to stejně. Asi ho to lehce kopíruje, ale nekopíruje jednu zásadní věc a proto se nestydím dát tak vysoké hodnocení. Na rozdíl od toho Vámi strašně obdivovaného paskvilu jménem Madagaskar, tohle se nebudu nikdy bát pustit dětem, a proč? Protože tento film jen tak nádherně animovaný, že je to až paráda! Přesně můj mezník pro dobrý a špatný animák! Příběh jednoduchý, film si na nic nehraje, ale ta zvířata jsou tak realisticky vytvořena, že jsem fakt hleděl! A hlavně se realisticky chovají (samože nemyslím vtipy a gagy), ale pohyby, pudy, reakce a životní prostředí! Dokonalé! Už jsem i přemýšlel o 5*, ale ta trapná zavěrečná taneční scéna mě rychle vyvedla z omylu. Nechápu proč!!!!! Co se na to komu líbí? To mají jako děti si ještě u filmu zatrsat? Jděte s tím do háje!! ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Ještě před pár lety úplně stačilo, aby nějaký snímek byl digitálně stvořen ve 3D animaci a divák reflektující to coby revoluční technickou inovaci nekriticky jásal a byl povětšinou nadšen. Dnes, spláchnuti přílivovou vlnou 3D animáků z dílen Pixaru, Dreamworks, Walta Disneyho a dokonce i vzešlých z českých luhů a hájů, žádáme přece jen trochu více. V záplavě počítačových 3Déček hledáme originalitu, osobitou stylizaci, zajímavý obsah, poutavý děj, zkrátka chceme, aby byl počítačově animovaný film jiný, svůj. Divočina je ovšem k uzoufání stejná. Dalo by se dlouze vypočítávat, čemu všemu se podobá, je to ale ztráta času. Skoro stejná, jako tenhle film. Podobné filmy: Madagaskar, Lví král ()

corona 

všechny recenze uživatele

Ďalší animák s všetečnou a blbou veveričkou a nevyjasnením vzťahom otca a syna, ktorý vykráda Madagaskar, Nema, Levieho kráľa, Dobu ľadovú a iné filmy. Tvorcovia sa mali viac ako na dokonalo vejúce Samsonove chlpy v hrive sústrediť na originalitu deja a ani tá koala nebola taká chutná ako som čakala. ()

packa 

všechny recenze uživatele

Animace výborná, ale to je snad jediný klad. Neskutečně infantilní dílko! Navíc už mě poslední dobou pěkně sere, že v každým animáku musí být buď veverka, nebo tučňáci. Tvůrci tohoto filmu se nebáli extrému a vrazili tam pro jistotu tyto živočichy oba, asi aby zdvojnásobili zábavnost snímku. Musím podotknout, že marně. Nicméně dětem se film jistě líbit bude, jen chudák dospělý si to bude muset nějak odtrpět. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (19)

  • Když jedou zvířata ve voze s odpadky, můžete si tam všimnout předměty s reklamou na Radio Disney a na Kodak. Když potom hlavní hrdiny honí zdivočelí psi, můžete vidět reklamu na Lvího krále. (HappySmile)
  • Loď, na které se plaví zvířata, se jmenuje "Hannah W" po dceři režiséra Stevea Williamse - Hannah. (HappySmile)
  • Skladatel Alan Silvestri se stal nedílnou součástí týmu a pomáhal filmařům hudebně odvyprávět příběh a zdůraznit atmosféru jednotlivých scén. Hudba byla nahrána s 94členným orchestrem. (hippyman)

Související novinky

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Narozdíl od minulého týdne se tento čtvrtek do kin nevrhne tolik dobrých snímků. Jedná se o veskrze průměrné záležitosti a pár horších kousků, proto jsme se rozhodli srovnat dnes snímky podle… (více)

Reklama

Reklama