Zlá krev (TV seriál)

Drama / Historický

Československo, 1986, 8 h 30 min (Minutáž: 66–78 min)

Předloha:

Vladimír Neff (kniha)

Otto Zelenka

Andrej Barla

Jiří Vala, Daniela Kolářová, Vladimír Ráž, Jiřina Jirásková, Václav Postránecký, Dagmar Havlová, Taťjana Medvecká, Bronislav Poloczek, Karel Augusta, Stanislav Remunda, Jana Gýrová, Iva Janžurová, Radovan Lukavský, Jaroslav Moučka, Martin Růžek (vyp.), Luděk Munzar, Martin Růžek, Otomar Krejča ml., Ilja Racek, Marek Brodský, Libuše Šafránková, Jiří Císler, Čestmír Řanda st., Josef Abrhám, David Vejražka, Vladimír Dlouhý, Oldřich Vízner, Jaroslav Satoranský, Ilja Prachař, Ota Sklenčka, Jiří Pleskot, Martin Šotola, Vlastimil Drbal, Martin Zounar, Miroslav Zounar, Soběslav Sejk, Boris Rösner, Marcel Vašinka, Bořivoj Navrátil, Hana Brejchová, Milan Stehlík, Pavel Zedníček, Karel Heřmánek, Stanislav Fišer, Svatopluk Skládal, Jiří Holý, Otto Budín, Bedřich Prokoš, Josef Bláha, Lída Roubíková, Rudolf Hrušínský, Antonín Hardt, Miroslav Masopust, František Hanus, Zdeněk Kutil, Oldřich Velen, Ivo Niederle, Karel Koloušek, Milan Mach, Jiří Lír, Jaroslav Mareš, Mirko Musil, Jiří Bruder, Václav Vydra nejml., Otakar Brousek st., Jolana Maurerová-Zelinková, Josef Kubíček, Lena Birková, Jindřich Hinke, Petr Skarke, Martin Dejdar, Zdeněk Srstka, Adolf Kohuth, Zdeňka Sajfertová, Zuzana Skalická, Miloš Vavruška, Oldřich Janovský, Jaroslav Pešice, Vladimír Pospíšil, Markéta Valentová, Milan Pěkný, Josef Čáp, Miloslav Homola, Jaroslav Cmíral, Simona Postlerová, Petr Vacek, Svatopluk Skopal, Ladislav Chroust, Rostislav Kuba, Martin Mejzlík

Komentáře uživatele Cheeter k tomuto TV seriálu

První díly byly dobré, dost mě bavili. Ale poslední dva díly byly obrovské dva hřebíky do rakve. A budu se muset podívat na Sňatky z rozumu, troch nešťastně jsem začal Zlou krví. Aspoň jsem viděl několik svých oblíbených herců v poměrně kvalitním seriálu.(5.11.2018)

Nedávno jsem v televizi zahlédl díl, ve kterém se odehrál soud s Omladinou. Tak jsem si řekl, že se na seriál zkusím podívat. A první díl mi přišel takový průměrný, očekávání jsem měl trochu větší. Nicméně nezklamal. A vidět některé herce ještě mladé rozhodně za to stálo.(22.9.2018)

Líbilo se mi více, než první část. Hlavně Munzar hrající německého vlastence. Ten se opravdu povedl. Snad se s ním ještě setkáme.(23.9.2018)

Díl se soustředil zejména na socialistické dění ve Vídni, které mi přišlo zajímavější, než dění u Bornů. Tam jenom čekám, kdy se dojde na Michala a odhalení jeho změny.(28.9.2018)

Byť je v díle vidět řada dobových věcí, které jsou udělány hezky, tak procházka po pražských chodnících, které jsou s asfaltovou silnicí nic moc. A dějově ne tak zajímavé, jako některé předchozí díly.(29.9.2018)

Tomu, že Petzold bude sekat latinu nevěřím, ono něco určitě přijde. A u Nedobyla jsem doufal, že se jeho vztah k dělnictvu bude rozvíjet dál. Snad se objeví někdo za něj.(1.11.2018)

• Epizoda 6 (E06) (epizoda) (1986)

Za mě slabý díl. Dějově nic moc, jenom Brodský docházel na Šafránkovou. A docela pokroucená Omladina. A hlavně ten Mrva.(3.11.2018)

• Epizoda 7 (E07) (epizoda) (1986)

Závěr totálně zvrzanej, pokroucený a nasáklý obhajobou socialismu. Až hanba.(5.11.2018)