Pińero

Pińero

Pinero

USA, 2001, 103 min

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2001 - nominácia na Grand Prix des Amériques(18.2.2010)

Jeden z tých lepších biografických kúskov, ktorý sonduje tvorbu, životný štýl a nemalé problémy talentovaného portorikánskeho umelca. Benjamin Bratt ako Pińero v hlavnej úlohe príjemne prekvapil. Páčil sa mi "A Lower East Side Poem" na konci.(29.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,418,314Tržby Celosvetovo $-(25.1.2010)

Film stojí za podívání, ale nijak mně neuchvátil. Tváří se důležitě v tom, že skáče v čase, mění se černobílé záběry s barevnými, snaží se ukázat Piněra jako básníka - rebela, feťáka - zloděje, ale je to nepřesvědčivé - nedramatické. Chybí gradace, zbytečně rozkouskované. Samotný výborný výkon Benjamina Bratta (nejlepší co jsem s ním viděla), to bohužel nezachrání, což je velká škoda.(3.3.2013)

"So please when I die, don't take me far away. Keep me nearby; take my ashes and scatter them throughout the Lower East Side."(21.8.2012)