Longinus

všechny plakáty

V blízke neurčenej budúcnosti vohnala dlhotrvajúca vojna ľudí do zúfalstva a beznádeje. Do odľahlej vojenskej nemocnici jedného dňa prichádza trojčlenný vojenský oddiel aj s poranenou ženou a tajomnou relikviou Spear of Longinus. Na prvý pohľad rana vyzerá ako pohryznutie od divokého zvieraťa. Krátko na to potom do nemocnice prichádza záhadný cudzinec, ktorý zriadencom ako i vojenskému oddielu odhaľuje skutočnú pravdu o relikvii ako aj pôvode zranení bezvládnej ženy. Ale to je iba začiatok dlho trvajúcej noci... (Adrian)

Adrian

Napriek typickému Kitamurovmu feelingu, ktorý dýcha z každého políčka filmu (aj v neakčných sekveniách pomaly sa pohybujúca kamera, skvelo zaberajúca veľmi napäté tváre hercov, väčšina emócii doslova buble pod povrchom a k tomu obľúbená kombinácia ambientno-dynamickej hudby) je Longinus podla mňa zatiaľ najslabší jeho počin. Hlavným dôvodom sú akčné sekvencie, ktoré sú hrozne spracované! Ani nemôžem uveriť tomu, že ich Kitamura točil - samotní herci sú v týchto sekvenciách neskutočne ťažkopádni a miestami príliš prehrávajú aj na aziatov :-) . Spôsob ako tento neduh zachrániť je vo filmárskej brandži jasný - videoklipový, dynamický strih. Žial ten je rovnako zlý - veľmi neprehľadný, tak vďaka použitým rakurzom ako aj rýchlosti striedania záberov. Napriek tomu ale Longinus nie je nepozerateľný, v neakčných sekvenciách si drží slušnú atmosféru, i keď zamrzí, že námet by si zaslúžil celovečernú stopáž a naopak potešujúcim faktom by bolo dať padáka koordinátorovi bojových scén. ()

Marius

Na mága vizuality a dynamiky, akým Ryouhei Kitamura určite je, je Longinus jeden obrovský krok mimo. I keď Kitamurov štýl je samozrejme prítomný (aj jeho obľúbení herci ) filmu chýba spád a to čo je na Kitamurovkách ako Azumi, Versus, Aragami skvelé, a to sú bojové scény, je v Longine absolútne nezvládnuté. Samotný príbeh nie je zlý a keby sa trochu rozvinul, mohli sme tu mať kvalitnú japonskú odpoveď ma Bladea, čo by však chcelo i lepšie akčné sekvencie. Takže dve za skvelú hudbu a dve za peknú sestričku, ktorú bolo možné vidieť už v Aragami. 4/10 ()

Zíza

Na stupnici "sraček" to má ty 4*, ale pokud to tvůrci zamýšleli byť sebemíň vážně, hodnocení obraťte pa russky. Jako parodie na všechna možná klišé je to dokonalé. ()

Vavča

Někteří se zjevně nesmířili s tím, že režisér tu není jen proto, aby uspokojoval jejich akční choutky. Příběh je zajímavý, byť se dá občas předvídat, tak mi přišel dobře podaný, zejména pointa. Dialogy nejsou jalové, hudba je dobrá, stejně tak obsazení, v roli vampire huntera Atsushi Sakurai, zpěvák Buck Tick. Má to atmosféru a správnou stylizaci. V akčních scénách je Kitamura mistr o tom žádná, ale také by mě zajímalo jak by vypadal celovečerní film, byť tady na krátkém čase a prostoru z toho dostal maximum co šlo. ()

SOLOM.

Přece jenom jsem od japonského akčního hororu (upířiny), očekával trochu více, než se mi nakonec dostalo. Prostředí odlehlé nemocnice a příchod trojice „vojáků“ s poraněnou ženou trochu dopomohlo k houstnoucí atmosféře, jenže tvůrci z toho nedokázali vymáčknout víc (což mne u japonců celkem překvapilo). Oživit to měl „lovec upírů“, který ovšem půlku snímku prosedí na židli a tak jediné co zaujme trochu víc, je jeho vampýří příběh a vzácná relikvie –zbraň. Následné upíří řádění a finální souboj nezachránili už ani průměrné hodnocení. ()