poster

Temný obraz

 • USA

  A Scanner Darkly

Animovaný / Krimi / Drama / Sci-Fi

USA, 2006, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nunka
  ****

  "Temný obraz" pôsobí pútavo a nevšedne - a to len vďaka namotávajúcej animácii. Nevyrovnane je to najlepšie zhodnotenie! Vizuál totiž vysoko prevažuje obsah. Tematicky som mala pocit, že sledujem Requiem for a dream v prekreslenej podobe, no vizuál bol prehlušujúci a tak celé to na mňa zapôsobilo skoro na výbornú...(19.9.2007)

 • Richie666
  ****

  Dickova předloha, které se Linklater úctyhodně držel, je přece jen jiná než většina jeho ostatních děl. Ta hrozná spousta feťáckých replik ve filmu působí víceméně jako vata, zatímco v knížce mají tyto zdánlivě bezduché řeči přece jen lepší vtip a drive a k tomu dost dobře vyvažují to hlavní, o čem celý příběh je. Totiž že Arctorova / Fredova pravá hemisféra velmi postupně a nenápadně otáčí díky látce S skóre. Linklater se ovšem coby specialista na ukecanost zaměřil trochu zbytečně právě na ni a ve filmu se pak ztrácí krom pár podstatných informací i ona nejistota ze své vlastní identity a špehování sebe sama působí skoro až jako ne příliš podstatná část příběhu. Nejlepší pasáž knihy, kdy se Fred / Arctor / Bruce dostane do Nové cesty, pak ve filmu chybí úplně, protože už na ni nezbyl kvůli předchozí doslovnosti čas. Přesto 75%.(21.11.2010)

 • klerik
  ****

  Napriek tomu, že BLADE RUNNERA a MINORITY REPORT považujem za vrchol SF, musím povedať, že Temný obraz je najlepšie spracovaná Dickovka. Možno film nie je tak úžasný ako jeho predchodcovia, ale má jedinečnú atmosféru Majstrovych poviedok. Spochybnenie vlastnej existencie, závislosť, paranoja - všetko sú to znaky Dickových textov. Výnimočný film, ktorý svojímy spletitými dialógmi "o ničom" pripomína skutočnosť, a pri tom vo vás vyvolá túžbu, aby predostretý svet bol len ilúziou. Ilúziou, ktorá tu však možno je...(9.1.2007)

 • 3DD!3
  *****

  Výtečná schizofrenicky-paranoidní sci-fi, která splnila má očekávání. Dickovská atmosféra tady funguje dokonale a určitě nejlíp ze zatím všech jeho filmových adaptací. Víc než akci (Minority Report, Total Recall) tady vidíme proniknutí do pokřiveného světa, plného lidí, kteří se snaží s ním vyrovnat. A SCANNER DARKLY je snímek o závislosti, o obětech a především o světě, který, pokud mu budou vládnout lidé, nikdy nebude spravedlivý.(3.3.2007)

 • Janek
  ****

  Naprosto skvělé zpracování, které není samoúčelné. Hrané by to být opravdu nemohlo (nebo mohlo, ale to by asi film byl o něco dražší). Občas jen trochu utahané, možná místy nepochopitelné, ale smysl to dává. Halucinace jsou naprosto skvělé a třeba scéna s mnohookatou obludou je opravdu mrazivá. Jen jsem si říkal, jak by film dopadl, kdyby ho natáčel Gilliam (který o látku zájem projevil). No ale Linklater to udělal po svém a myslím si, že můžeme být všichni spokojeni. 80% (plus osobních 5% navrch, páč mám slabost pro drogové filmy).(27.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace